تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مقایسه آمپلیفایر های برند های گلیدن ، ماسکونی و راکفورد

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirsein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض مقایسه آمپلیفایر های برند های گلیدن ، ماسکونی و راکفورد

سلام راستش تو نت که میچرخم در مورد مقایسه این برند ها مطلب منسجمی پیدا نکردم برای همین این مطلب رو ایجاد کردم تا دوستانی که اطلاعاتی دارند آنها رو در اختیار دیگران قرار بدهند. برند راکفورد در ساب ها و کامپ ها به صدای خشن و خشک شهرت داره و به اصطلاح صداهای آمریکایی پسند رو عرضه میکنه ولی در عوض برند گلیدن و ماسکونی صدای اروپایی و نرمتری دارند. ولی در مورد آمپ احساس میکنم شرایط کمی متفاوت باشه چون راکفورد در کسب جوایز معتبر بی نصیب نبوده و عملکرد بسیار خوبی داشته. البته کمتر سالی هم بوده که نام ماسکونی در بین برندگان نبوده باشه.
    در این تاپیک برای این که بحث خیلی هم پراکنده نباشه. در مورد آمپ ها در بازه قیمتی 1 تا 2 میلیون از هر سه برند صحبت کنیم. آمپ های راکفورد شامل p600.4 و t400.4 و t600.4 هست در این بازه و گلیدن و ماسکونی rs100c4 و xl150c4 و one130.4 و as100.4 . راستش خودم خیلی کنج کاوم در این بحث.
    در یکی از جست و جوهایی که در سایت های خارجی داشتم شخصی در انتخاب بین t600 و one130.4 گیر کرده بود که همه به او توصیه کرده بودند t600 رو برداره. ولی این دو آمپدر یک رده قیمتی کاملا مشابه نیستن و t بین one و as قرار داره.
    مقایسه p600 و one 130.4 هم میتونه بسیار جالب توجه باشه.
    ممنون از همه دوستان.

2. 3 کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

به نظر کسی نمیاد جواب این پرسشها رو بده

کاربر فعال سیستمهای صوتی اتومبیل AmirELX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام امیر عزیز
    در کشور ما و در دنیای Car Audio مسائل مهم تری وجود داره که از برطرف کردن اونها غافل هستیم.
    متاسقانه 60 درصد صداگیری های نامطلوب مربوط به نصب های ناصحیح و عدم ورود علم و مهندسی در نصب و تنظیم هست.
    نصب سیستم در ایران از اصولی اشتباه و غیر حرفه ای نشأت می گیره که اگر این مشکلات رفع بشه با هزینه ای کمتر، صدایی بهتر دریافت می کنیم.
    اولویت با کسب علم در این زمینه و اهمیت دادن به Accessories است.

حالا به مقایسه ی آمپلی فایرهایی که فرمودید بپردازیم.

ابتدا با گلیدن شروع می کنم...
    این آمپ ها به گواهی سایت های معتبر نقد و بررسی، حتی در پایینترین رده ها از جمله RC و FD صدایی طبیعی و سه بعدی با بیس خوب عرضه می کنند.
    Distortion این آمپ ها در سطح خوبی قرار داره.
    من از سری XL یعنی بالاترین رده برای راه اندازی ساب Gladen Zero Pro Line 12 استفاده کردم. (در حالت بریج)
    صدایی بسیار زیبا و بدون آزار از ساب بیرون میاد که حاضرم به ضرس قاطع بگم که تفاوت ملموسی با آمپ های رده بالای مونو مثل DLS A6 یا نمونه های Digital Design نداره.
    در حالت استریو تست نکردم و نمیتونم نظر بدم، ولی اگر به گفته های مجلات نقد و بررسی رجوع کنیم، امتیازات بالایی گرفتند.
    به نظرم اگر بخواهیم از آمپ های گلیدن برای مصارف استریو استفاده کنیم، برای کامپوننت های متوسط کاملاً جوابگو خواهند بود.

ماسکنی...
    در همه ی رده ها موفقه
    تفاوتش با گلیدن در دینامیک بودن و عمق بیشتر صداست.
    شاید باورتون نشه، ولی سری One با توجه به ابعاد کوچک و برد فسقلیش، یه آمپ فوق العاده است... صداش رنگ و بوی High-End داره...
    جالب اینجاست وقتی به برد های ماسکنی (حتی Zero 4) نگاه می کنیم، خازن ها Samhwa و کره ای هستند و اوپ ها هم از برند های چندان مشهوری نیستند.
    ولی نمیدونم این صدای خوب و یک دست رو از کجا تولید می کنه!؟

راکفورد...
    آمپ های قابل احترامی به ویژه در سری T تولید می کنه.
    راکفورد تکنولوژی محور هست و همیشه سعی می کنه که پای تنظیماتی جدید و فناوری های بی سابقه در طراحی مدار رو به آمپ هاش بکشه.
    سری P رو در مقایسه با سری One ماسکنی، یه پله عقب تر میدونم... به خصوص در عمق صدا و سه بعدی بودنش. ولی از لحاظ طبیعی بودن صدا بسیار شبیه هم هستند.
    سری T برخلاف بدگویی هایی که در فروم های مختلف وجود داره، صدایی بسیار تمیز و پاک داره.
    من این آمپ رو به شدت برای افرادی که موسیقی های Rock و Rap و Trance گوش می کنند توصیه می کنم.
    قدرت تولیدی در هر کانال هم بیش از توان اعلامی کارخانه است. در تست های Dyno مدارکش موجوده...

به نظر من در بازه ی قیمتی که فرمودید، علاوه بر صدا، پای سلیقه و علاقه به برند ها هم مطرح میشه و نقش تعیین کننده ای رو بازی می کنه.
    ولی از لحاظ آوازه و صاحب نام بودن، Mosconi خوش فروش تر و عام پسند تر از بقیه است.

5. 7 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام امیر عزیز
    در کشور ما و در دنیای Car Audio مسائل مهم تری وجود داره که از برطرف کردن اونها غافل هستیم.
    متاسقانه 60 درصد صداگیری های نامطلوب مربوط به نصب های ناصحیح و عدم ورود علم و مهندسی در نصب و تنظیم هست.
    نصب سیستم در ایران از اصولی اشتباه و غیر حرفه ای نشأت می گیره که اگر این مشکلات رفع بشه با هزینه ای کمتر، صدایی بهتر دریافت می کنیم.
    اولویت با کسب علم در این زمینه و اهمیت دادن به Accessories است.

حالا به مقایسه ی آمپلی فایرهایی که فرمودید بپردازیم.

ابتدا با گلیدن شروع می کنم...
    این آمپ ها به گواهی سایت های معتبر نقد و بررسی، حتی در پایینترین رده ها از جمله RC و FD صدایی طبیعی و سه بعدی با بیس خوب عرضه می کنند.
    Distortion این آمپ ها در سطح خوبی قرار داره.
    من از سری XL یعنی بالاترین رده برای راه اندازی ساب Gladen Zero Pro Line 12 استفاده کردم. (در حالت بریج)
    صدایی بسیار زیبا و بدون آزار از ساب بیرون میاد که حاضرم به ضرس قاطع بگم که تفاوت ملموسی با آمپ های رده بالای مونو مثل DLS A6 یا نمونه های Digital Design نداره.
    در حالت استریو تست نکردم و نمیتونم نظر بدم، ولی اگر به گفته های مجلات نقد و بررسی رجوع کنیم، امتیازات بالایی گرفتند.
    به نظرم اگر بخواهیم از آمپ های گلیدن برای مصارف استریو استفاده کنیم، برای کامپوننت های متوسط کاملاً جوابگو خواهند بود.

ماسکنی...
    در همه ی رده ها موفقه
    تفاوتش با گلیدن در دینامیک بودن و عمق بیشتر صداست.
    شاید باورتون نشه، ولی سری One با توجه به ابعاد کوچک و برد فسقلیش، یه آمپ فوق العاده است... صداش رنگ و بوی High-End داره...
    جالب اینجاست وقتی به برد های ماسکنی (حتی Zero 4) نگاه می کنیم، خازن ها Samhwa و کره ای هستند و اوپ ها هم از برند های چندان مشهوری نیستند.
    ولی نمیدونم این صدای خوب و یک دست رو از کجا تولید می کنه!؟

راکفورد...
    آمپ های قابل احترامی به ویژه در سری T تولید می کنه.
    راکفورد تکنولوژی محور هست و همیشه سعی می کنه که پای تنظیماتی جدید و فناوری های بی سابقه در طراحی مدار رو به آمپ هاش بکشه.
    سری P رو در مقایسه با سری One ماسکنی، یه پله عقب تر میدونم... به خصوص در عمق صدا و سه بعدی بودنش. ولی از لحاظ طبیعی بودن صدا بسیار شبیه هم هستند.
    سری T برخلاف بدگویی هایی که در فروم های مختلف وجود داره، صدایی بسیار تمیز و پاک داره.
    من این آمپ رو به شدت برای افرادی که موسیقی های Rock و Rap و Trance گوش می کنند توصیه می کنم.
    قدرت تولیدی در هر کانال هم بیش از توان اعلامی کارخانه است. در تست های Dyno مدارکش موجوده...

به نظر من در بازه ی قیمتی که فرمودید، علاوه بر صدا، پای سلیقه و علاقه به برند ها هم مطرح میشه و نقش تعیین کننده ای رو بازی می کنه.
    ولی از لحاظ آوازه و صاحب نام بودن، Mosconi خوش فروش تر و عام پسند تر از بقیه است.
    ممنون از جوابتون ستاد عزیز. واقعا مطالب شما خیلی خواندنیه به نظر من. راستش 1 چیزی که بارها تو مغازه ها و بین افراد مختلف شنیدم اینه که این برند یعنی گلیدن و ماسکونی کمی گران وارد ایران میشوند البته این به نسبت برند هایی مثل راکفورد و هرتز و آدیسان بیشتر میشنوم. این موضوع هم بسیار مهمه به نظرم. البته نکته ی مهم سلیقه هم که فرمودید واقعا در مقایسه 2 آمپ هم رده از برند های مختلف خیلی مهمه. امیدوارم فرصتی پیدا کنم که بتونم صدای آمپ های ماسکونی رو بشنوم . راستش ماسکونی one واقعا برای خود من خیلی عجیبه که چطور با این جثه ی خیلی کوچیک همچین توان و کیفیتی داره! اینطور که من از صحبت های شما برداشت میکنم p600 بین one و rs100c4 قرار میگیره. البته اصلا تا حالا ندیدم کسی به آمپ های ماسکونی و p600 یا t600 ساب وصل کنه برام این موضوع خیلی جالبه. ولی به وفور این موضوع را تو آمپ های گلیدن دیدم که در اکثر موارد 1 ساب به این آمپ ها وصل شده. فکر میکنم گلیدن کمی میل به قدرت بیشتری نسبت به دو برند دیگه داره و اون 2 تا میل بیشتری به کیفیت.
    در مقایسه سری as ماسکونی و t راکفورد شما برتری رو به کدوم برند میدید؟ اگر امکانش باشه تو مقایستون به سه رنج های رنج و میدرنج و میدبیس اشاره کنید که عالیه . اگه بشه p600 و one رو هم در این سه رنج مقایسه کنید. خیلی خیلی ممنون.

7. 2 کاربر از amirsein بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ممنون از جوابتون ستاد عزیز. واقعا مطالب شما خیلی خواندنیه به نظر من. راستش 1 چیزی که بارها تو مغازه ها و بین افراد مختلف شنیدم اینه که این برند یعنی گلیدن و ماسکونی کمی گران وارد ایران میشوند البته این به نسبت برند هایی مثل راکفورد و هرتز و آدیسان بیشتر میشنوم. این موضوع هم بسیار مهمه به نظرم. البته نکته ی مهم سلیقه هم که فرمودید واقعا در مقایسه 2 آمپ هم رده از برند های مختلف خیلی مهمه. امیدوارم فرصتی پیدا کنم که بتونم صدای آمپ های ماسکونی رو بشنوم . راستش ماسکونی one واقعا برای خود من خیلی عجیبه که چطور با این جثه ی خیلی کوچیک همچین توان و کیفیتی داره! اینطور که من از صحبت های شما برداشت میکنم p600 بین one و rs100c4 قرار میگیره. البته اصلا تا حالا ندیدم کسی به آمپ های ماسکونی و p600 یا t600 ساب وصل کنه برام این موضوع خیلی جالبه. ولی به وفور این موضوع را تو آمپ های گلیدن دیدم که در اکثر موارد 1 ساب به این آمپ ها وصل شده. فکر میکنم گلیدن کمی میل به قدرت بیشتری نسبت به دو برند دیگه داره و اون 2 تا میل بیشتری به کیفیت.
    در مقایسه سری as ماسکونی و t راکفورد شما برتری رو به کدوم برند میدید؟ اگر امکانش باشه تو مقایستون به سه رنج های رنج و میدرنج و میدبیس اشاره کنید که عالیه . اگه بشه p600 و one رو هم در این سه رنج مقایسه کنید. خیلی خیلی ممنون.
    اتفاقاً محصولات گلیدن و ماسکنی با OFF وارد ایران میشه.
    مثلاً کامپوننت Zero PP حدود 650 یورو به قیمت جهانی فروخته میشه که تقریباً معادل 2/800/000 تومان هست.
    اگر مالیات و گمرک و هزینه باربری رو هم اضافه کنیم این محصول باید نزدیک به 3/500/000 قیمت داشته باشه، ولی بنده 2/500/000 خریدم.
    گفته های اون افراد صحت نداره.

محصولات هرتز و آدیسان با OFF های ویژه تری وارد ایران میشن.
    اما کیفیت محصولات Audison و Hertz کجا، گلیدن و ماسکنی کجا؟
    بهتره ادامه ندیم، چون بعضی ها موضع گیری می کنند.
    این مثال رو برای همه میزنم.
    شاید Dodge Challenger SRT همانند Ferrari F12 Berlineta قدرتی بیش از 700 اسب بخار داشته باشه، اما آیا واقعاً میشه دوج رو با فراری مقایسه کرد؟

- اگر آمپ های گلیدن به ساب متصل میشن به این معنی نیست که در حالت استریو ضعیف هستند و صدای فول رنجی ندارند.
    بلکه تست های Dyno و لابراتوار ها و همچنین مشاهده ی بُرد این آمپ ها نشون میده که به قدرت و کیفیت به طور یکسان نگاه میشه.

سری AS ماسکنی و T راکفورد برتری بر یکدیگر ندارند.
    بیشتر پای سلیقه در میان هست. چون رنگ و بویی که هر کدام از این آمپ ها به صدا میدن تفاوت داره.
    AS در همه ی رنج های فرکانسی موفقه و برای افرادی که موسیقی سنتی، پاپ، کلاسیک و سبک هایی که وکال و ساز و آواز بر کوبش و ارتعاش غلبه داره توصیه می کنم.
    T راکفورد رو برای افرادی که عمدتاً رپ و راک و ترنس گوش می کنند پیشنهاد میدم.
    از لحاظ بازار پسندی هم mosconi بیشتر مورد توجه هست.

- به نظر من سری One ماسکنی از سری Punch راکفورد سر تره.

9. 6 کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Moderator hamidR15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    خیلی ممنونم از امیر خان عزیز از مطالب دقیق و عالیتون.خوشحالم که از وجود شما تو جمع خودمون استفاده میکنم.همواره موفق و پیروز باشید.

11. 5 کاربر از hamidR15 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    خیلی ممنونم از امیر خان عزیز از مطالب دقیق و عالیتون.خوشحالم که از وجود شما تو جمع خودمون استفاده میکنم.همواره موفق و پیروز باشید.
    آقا حمید عزیز
    شاگردی می کنیم...
    عرض ارادت

13. این کاربر از AmirELX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2011
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام مجدد. سوالی داشتم که گفتم شاید جاش باشه اینجا مطرح کنم.
    در پایین یک نمونه شناسنامه راکفورد که مربوط به p600 خودم هست رو آپلود کردم. سوالم اینه که این آمپلیفایر روی 4 اهم رو هر کانال چقدر خروجی میده؟ آیا این خروجی به طور مداوم همینقدره؟ چون از یکی از نمایندگی ها پرسیدم گفتن توان این آمپ حدودا 100 واته در 4 اهم ولی این عدد از روی شناسنامه برداشت نمیشه.
    سوال بعدیم اینه که چرا راکفورد توان های اعلامیش از توان واقعی آمهاش کمتره؟ خیلی عجیبه برای خودم.
    و سوال سوم هم اینه که آیا رابطه ی مستقیمی بین توان در 2 اهم با توان در 4 اهم وجود نداره؟ مثلا چرا t600 و p600 هر دو در 2 اهم توان برابری دارند ولی در 4 اهم توان p600 کمتره.

بازم ممنون از اساتید عزیز.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •