دوستان عزیز سلام.

من یه سوالی برام پیش اومده. امروز داخل یکسری از سایت ها مانند دیوار داشتم دنبال یکسری لپ تاپ دست دوم برای کارمندهام میگشتم که به لپ تاپ هایی با کانفیگ نسبتا بالا اما با قیمت بسیار پایین برخورد کردم.

مثلا یکسری از اینها دارای کانفیگ : core i7 - ram :6GB - HDD:500 - INTEL HD هستند و از نسل سوم هم هستند که مثلا قیمتش هم 1 تومان هست که اصلا با عقل جور در نمیاد.

تا اینکه من رفتم مدل های این ها رو توی گوگل سرج کردم و دیدم هر سایتی که برای نمایش برای من نمایش می ده به عنوان سایت های استوک و یا همان دست دوم هستند که من در اینجا فکر کردم که نکنه این لپ تاپ ها داخل کارخونه ها دوباره سر هم میشن و یک جورایی مثل موبایل که میگن رفرش هست این ها هم همینطور و با مدل جدید و به اسم دست دوم وارد بازار می شن.

میخواستم اگر کسی هست کمک کنه و بگه که قضیه این لپ تاپ های استوک چی هست که کلا و به هیچ عنوان مدلی که میزنید اصلا اکبند نداره....الان مثلا لپ تاپ Z510 لنوو رو اگر داخل اینترنت بزنید یه زمانی اکبند داشته و الان دیگه به عنوان دست دوم چون داخل بازار نیست داره فروخته میشه اما این مدل هایی که میگم اصلا به عنوان اکبند هیچ روزی داخل بازار نبودند.