تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: ایمپلنت دندان

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض ایمپلنت دندان

سلام ، من دندان بعد از دندان عقلم رو دو بار روکش کردم که یک بار به فاصله یک سال و دفعه بعد دو سال جدا شد ، الان دکتر میگه خیلی ضعیفه تاجش فایده نداره دوباره روکش کنی بیا و ایمپلنت بزار ، بیمه هم تا 3 تومن پوشش دارم.
    نظرتون چیه ؟ ایمپلنت دیگه مثل روکش افتادن نداره؟ بعد عملش سخته کلا؟ یه سری اطاعات کلی هم بدید اگر تجربه داشتید.
    تشکر.

2. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

اولا
    بیمه مگه ایمپلنت پوشش میده ؟؟؟؟
    چه بیمه ای ؟؟؟ طلایی تامین اجتماعی ؟؟

دوما
    ایمپلنت دیگه آخرین مرحله از کیفیت و ... هست
    راه های دیگه ای هم هست با هزینه کمتر
    ولی ایمپلنت کیفیت بالایی داره و صد البته قیمت زیاد (( 2 سال پیش قیمت گرفتم 3.5 بود . البته به اینکه کدوم دندونه بستگی داره . چون بزرگ و کوچیک بودن بستگی داره ))

سوما
    سختی و درد و .... به متخصص که بهش مراجعه میکنید بستگی داره
    البته مثل عصب کشی و بقیه کارای پزشکی نیست
    چون جراحیه و متخصص فک صورت انجام میده نه دندان پزشک

-------

من خودم چند ساله درگیر مشکلات فک و صورت هستم و از سال 92 یا 93 تاحالا دنبال کارام هستم
    در کیفیت ایمپلنت شکی نیست ولی مشکل هزینه هست که علاوه بر زیاد بودن هزینه بیمه هم پوشش نمیده !!
    3 تا دندون بخوام درست کنم بالای 10 میلیون میشه !

به شدت هم وسواسی هستم
    و به خاطر همین هزار جا دکتر و متخصص رفتم و یه موقعی کلا زیر عکس و آزمایش بودم

به هر حال دنبال متخصص فک و صورت درست و حسابی باشید
    چون صد در صد ارزشش رو داره
    البته اگه بیمه پوشش میده -- اگه بیمه شما پوشش میده بهترین فرصت واسه استفاده از بیمه هست !!
    هزینه سرسام آوری داره ایمپلنت به خصوص وقتی بخواید چنتا دندون ایمپلنت کنید
    Last edited by albertxx; 30-04-2017 at 17:16.

4. 2 کاربر از albertxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

تشکر از پاسخ شما ما کلا سالیانه ۳ میلیون با فرانشیز ۲۰ درصد دندانپزشکی داریم که ایمپلنت هم شامل اون میشه ، منتهی تنها مرکز دارای قرارداد در شهر ما یک کلینیک دندانپزشکی نه چندان خوشنام هست . اینکه بیرون بریم انجام بدین بعد هزینه رو بفرستیم تجربه همکاران نشون داده خیلی بد حساب میکنند اکثر تعرفه ها رو خیلی کمتر میگیرن مثلا اگه اونجا ۱ تومن کار بشه ۲۰۰ فرانشیز میدیم خارج از اون اگه ۱ تومن کار شد مثلا فاکتورها هزینه کرد رو ۵۰۰ حساب میکنن ! اینجوریه که کلا یک انتخاب داریم.

6. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

تشکر از پاسخ شما ما کلا سالیانه ۳ میلیون با فرانشیز ۲۰ درصد دندانپزشکی داریم که ایمپلنت هم شامل اون میشه ، منتهی تنها مرکز دارای قرارداد در شهر ما یک کلینیک دندانپزشکی نه چندان خوشنام هست . اینکه بیرون بریم انجام بدین بعد هزینه رو بفرستیم تجربه همکاران نشون داده خیلی بد حساب میکنند اکثر تعرفه ها رو خیلی کمتر میگیرن مثلا اگه اونجا ۱ تومن کار بشه ۲۰۰ فرانشیز میدیم خارج از اون اگه ۱ تومن کار شد مثلا فاکتورها هزینه کرد رو ۵۰۰ حساب میکنن ! اینجوریه که کلا یک انتخاب داریم.
    شک کردم به این موضوع
    یه جورایی شبیه بیمه نیروهای مسلح هست
    من خودم سرباز ارتش هستم - با دفترچه بیمه نیروهای مسلح بیمارستان های ارتش کلا رایگان درمان میکنن (( بیمارستان و درمانگاه های سپاه 30 درصد هزینه میگیره ولی کیفیتش انصافا خوبه ))
    ولی مشکل اونجاست واسه صرفه جویی در هزینه اکثرا کیفیت چندان خوبی ندارن
    کلا هرجا میگن رایگان هست و .... آدم به کیفیتش شک میکنه

از حق نگذریم بعضی مراکز سپاه خوبه
    خودم 2 بار رفتم و راضی بودم
    ولی خب به کیفیت عالی نمیرسه
    البته بعضی مراکز هستن که کیفیت خوبی دارن و اکثرا بیمارستان های نظامی تهران هستن ( 403 و گلستان و ... ))

حرفام زیاد شد شرمنده

ولی در آخر میگم
    زیاد گول حرفای رایگان و .... رو نخورید
    دندون اصلا شوخی بردار نیست - چه ایمپلنت و عصب کشی و روکش و پرکردن و ....... -- خیلی حساس هست و درد عصبی بدی داره
    ساده ترین کار پرکردن هست که اگه خوب انجام نشه بعد ها به شدت شما رو شکنجه میده
    دردهای عصبی به خصوص دندان های بالا بدترین نوع درد اعصاب هستن (( یاد روزایی می افتم که درد داشتم گریم میگیره ))
    کوچکترین اشتباه تو هرکدوم از کارای دندون بعد ها درد های شدیدی در پی داره
    به هر حال امیدوارم هرکاری میخواید انجام بدید قبلش خوب تحقیق و پرس و جو کنید
    به خصوص واسه کار تخصصی مثل ایمپلنت

موفق باشید

8. این کاربر از albertxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2019

پيش فرض در این شرایط نباید ایمپلنت نکنید

ببینید اگر این مشکلات را ندارید حتی اگر سن تون بالا باشه موفقیت آمیز خواهد بود.میزان موفقیت ایمپلنت تا 95 درصده. حتما جوای خواهد داد.

اگر این مشکلات را ندارید ایمپلنت جواب میده.

• در صورتی که سابقه انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی را دارید یا اینکه در حال حاضر این درمانها را انجام می دهید، باید بدانید که احتمال موفقیت درمان کمتری دارید.
    • موارد خاص پزشکی مانند ابتلا به پوکی استخوان و بیماریهای مانند آن هنوز اطمینانی حاصل نشده است و تاثیر آن در کارکرد ایمپلنت و ماندگاری آن مشخص نیست.
    • برای انجام این جراحی سلامت لثه فرد مراجعه کننده بسیار مهم است و علاوه بر آن باید استخوانهای فک قدرت و انسجام کافی برای نگهداری ایمپلنت را داشته باشند.
    • در بسیاری از موارد اگر متقاضی ایمپلنت از دخانیاتی مانند سیگار استفاده کند، دندانپزشک از درمان خودداری می کند، زیرا استفاده از این مواد حتی سیگار باعث کاهش امکان موفقیت درمان می شود.در مورد تاثیر سیگار بر ایمپلنت حتما بخونید.
    • در صورتی که بخواهید تمام دندانها را به روش کاشت دندان جایگزین کنید، در فک بالا به شش تا هشت ایمپلنت و در فک پایین به چهار تا شش ایمپلنت نیاز خواهید داشت.
    • رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان در بالا بردن عمر ایمپلنت دندان تاثیر بسیاری دارد. ایمپلنتها طرح لبخند را بهبود بسیاری می بخشند.
    • در صورت استفاده داروهایی که در آنها از مشتقات بیس فسفونات استفاده شده است، توصیه می شود که از درمان ایمپلنت استفاده نکنید.

اما توجه داشته باشید.

خطرات و عوارض ایمپلنت دندان
    قرار دادن ایمپلنت و جراحی مربوط به آن مانند هر فرآیند دیگری خطرات خاص خود را دارد. پیش از انجام جراحی و کارهای مرتبط به ایمپلنت از دندانپزشک معالج خود بخواهید که خطرات کار را به طور کامل برایتان توضیح دهد.

1. ممکن است پس از انجام عمل ایمپلنت دچار عوارض جانبی خفیف و موقتی شوید. این عوارض جانبی می تواند شامل تورم و احساس ناخوشایند در اطراف ایمپلنت دندان باشد. اگر قادر به تحمل درد نبودید، می توانید از مسکن هایی مانند پاراستامول یا ایبوبروفن استفاده کنید که دارای دوز بالایی هستند.
    2. عوارض جانبی مشکلاتی هستند که در طی یا بعد از جراحی اتفاق می افتند. بیشترین عارضه ای که پس از هر جراحی احتمال وقوع آن می رود، خونریزی زیاد و واکنش به بیحسی یا بیهوشی است. عصبهایی که به صورت عصب دهی میکنند، رشته های عصبی فک پایین را نیز ساپورت می کنند. این رشته های عصبی دندانها، لثه و لب پایین شما را تحت پوشش قرار می دهند.اگر این اعصاب با ایمپلنت آسیب ببینند ممکن است در این نواحی احساس سوزن سوزن شدن، بیحسی موقت و یا گاهی بیحسی دائمی داشته باشید.
    3. احتمال احساس درد شدید در این نواحی نیز وجود دارد. عکس های رادیوگرافی و سی تی اسکن میتواند به متخصص معالج شما کمک کند که جایگاه رشته های عصبی در استخوان فک را دیده و خطرات احتمالی را به حداقل برساند.
    4. در صورتی که ایمپلنت به درستی با استخوان فک ادغام نشود، ممکن است که ایمپلنت شل شود. این اتفاق معمولا درد ندارد، اما مشکل بزرگ این خواهد بود که ایمپلنت نمی تواند پروتز ها را ساپورت کند. در این صورت باید دوباره عمل ایمپلنت انجام شود.
    5. متخصص معالج شما توصیه می کند که به طور منظم ایمپلنت خود را چک کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. از عوارض مهم دیگر ایمپلنت ها باید به صدمه دیدن رشته های عصبی اشاره کرد.
    6. این اتفاق خیلی نادر است اما ممکن است دندانپزشک در مواردی هنگام ایجاد حفره در استخوان به اعصاب آسیب برساند و به این ترتیب بیمار دچار بیحسی شود. در اغلب اوقات این بیحسی پس از چند ماه از بین می رود. مواردی وجود داشته اند که بیحسی به صورت دائم باقی مانده است، اما این موارد بسیار نادرند.
    Last edited by parham.shabani; 25-09-2019 at 12:45. دليل: فاصله بین خط ها خیلی زیاد بود

10. این کاربر از parham.shabani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

آیا احتمال عدم موفقیت درمان ایمپلنت وجود دارد؟

هر درمان پزشکی امکان عدم موفقیت دارد و ایمپلنت دندان نیز از این قاعده مستثنی نیست اما کاشت ایمپلنت دندان یکی از موفق‌ترین درمان‌های حوزه پزشکی محسوب می‌شود به طوری که طبق پژوهش‌های صورت گرفته احتمال موفقیت آن بیش از 98% برآورد می‌شود.

دلایل عدم موفقیت ایمپلنت چیست؟

در بیشتر موارد عوامل عدم موفقیت ایمپلنت تحت کنترل بوده و به راحتی قابل درمان است. شایعترین دلایل شکست درمان ایمپلنت و البته قابل پیشگیری ترین آنها، عفونت و تحلیل رفتن استخوان است. پری ایمپلنتیت نوعی عفونت است که در بافتهای احاطه کننده ایمپلنت و داخل لثه ایجاد میشود و معمولا حاصل ضعف بهداشت دهان است. این وضعیت در صورت عدم درمان به موقع منجر به تخریب استخوان و لق شدن و در نهایت از دست دادن دندان ایمپلنتی می شود.

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست و ناموفق خواهد بود

در صورتی که سابقه شیمی درمانی یا رادیوتراپی دارید ، باید بدانید که احتمال موفقیت درمان کمتری خواهید داشت.
    مواردی مانند ابتلا به پوکی استخوان و بیماریهایی مانند آن ، هنوز اطمینانی حاصل نشده است و تاثیر آن در کارکرد و ماندگاری آن مشخص نیست.
    برای انجام ایمپلنت ، سلامت لثه بسیار مهم است و علاوه بر آن باید استخوانهای فک قدرت و انسجام کافی برای نگهداری آن وجود داشته باشد
    در بسیاری از موارد اگر متقاضی از دخانیات استفاده کند، دندانپزشک از درمان خودداری خواهد کرد، زیرا استفاده از این مواد، باعث کاهش امکان موفقیت در درمان خواهدشد.
    در صورتی که بخواهید تمام دندانها را به روش کاشت دندان جایگزین کنید، در فک بالا به شش تا هشت ایمپلنت و در فک پایین به چهار تا شش ایمپلنت نیاز خواهید داشت.
    رعایت بهداشت عمومی دهان و دندان در بالا بردن عمر ایمپلنت بسیار مهم است.
    ایمپلنتها، طرح لبخند را بهبود می بخشند.
    در صورت استفاده از داروهایی که از مشتقات بیس فسفونات هستند، ، توصیه می شود که از این درمان (ایمپلنت) استفاده نکنند.

سن مناسب برای ایمپلنت کردن :

برای ایمپلنت، باید تا سن 18 سالگی صبر کرد تا اسکلت صورت شکل کامل خود را پیدا کند. در غیر این صورت ممکن است در آینده به خاطر رشد فک و صورت ایمپلنت دندانی کوتاه تر به نظر برسد.
    در بعضی موارد اگر چند ایمپلنت دندانی در یک ناحیه کاشته شده باشد و پروتزی به شکل بریج روی ایمپلنت ها باشد مقاومت بریج مانع از رشد اسکلت در آن ناحیه خواهد شد و بیمار دچار دفرمتی صورت میشود
    پس از سن 18 سالگی هیچ محدودیتی وجود ندارد و تا هر سنی میتوان ایمپلنت دندانی را انجام رداد.
    در سنین پایین تر میتوان ایمپلنت دندانی را برای تک دندان انجام داد، ولی باید پروتز ایمپلنت دندانی بعد از 18 سالگی تعویض شود تا اندازه آن با دندان های مجاور تناسب داشته باشد.در صورتی که ایمپلنتها با طرحها و قطرها و زوایای مختلف از هم کاشته شوند ، بهتر است که با روکش آنی به یکدیگر متصل شوند و به صورت گروهی روکش شوند تا اینکه تک تک و به طور مجزا روکش شوند به این دلیل که میتوانند در تحمل فشارهای جویدن به کمک هم بیایند.
    منبع : کلینیک تخصصی ایمپلنت و زیبایی دکتر ابراهیم گل

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ایمپلنت آخرین راهه، اگه دندون خودتون رو بصورت کامل کشیدین، چاره ای بجز کار کردن ایپملنت نیست.
    اما باید همیشه در نظر داشته باشید که در ایمپلنت قطعه فلزی به استخوان فک شما پیچ میشه، مواقع زیادی هست که استخوان شما توانایی کافی برای نگه داری ریشه فلزی دندان ندارد.
    ریشه فلزی در هر صورتی، ضعیف تر از ریشه طبیعی دندان است، زیرا ریشه طبیعی چند پایه هست و استحکام بیشتری دارد، مخصوصا اگر دندان سالم باشد و عصب کشی نشده باشد.
    حتی در صورت عصب کشی شدن، باز هم با گذاشتن یک روکش خوب و مستحکم، دندان قوی تری نسبت به کاشت ایمپلنت خواهید داشت.
    درآمدن روکش و پایه ایمپلنت یکی از شایع ترین اتفاق هایی است که بعد از انجام ایمپلنت رخ می دهد و هزینه های هنگفتی که شما برای انجام چنین کاری کرده اید را به هدر می دهد.

دندان پزشک با تجریه من بعد از اینکه دندان خراب من را عصب کشی کرد، پیشنهاد نصب روکش (لمینت) داد، بعد از اینکه پنج سال با دندان مورد نظر هیچ مشکلی نداشتم (حتی به نظرم خودم محکمتر از دندان اصلی شده بود) تصمیم گرفتم تمام دندان های خودم را بصورت یکسره لمینت کنم.
    تمام دندان ها را تراش دادم و بعد از قالب گیری، دندان لمینت به هم پیوسته (هر سه، چهار دندان در یک قالب) در دهان متصل کردم.
    علاوه بر استحکام بسیار بالا، زیبایی بسیار خوبی نیز به چهره من داده و بعد از گذشت سه سال بصورت صد در صد راضی هستم.

از نظر اینکه روکش از ریشه جدا بشه، به هیچ عنوان چنین اتفاقی نمی افته اگر کار دندان پزشک خوب باشد و تجربه زیادی داشته باشد.
    من حتی یک ماه بعد از اتمام کار لمینت متوجه شدم یکی دیگر از دندان هایم خرابی دارد و باید عصب کشی شود.
    بخاطر فاصله زیاد ریشه تا خود دندان و عکس های OPG متفاوت که گرفته بودم و چیزی نشان نداده بود، دندان پزشکم اجازه عصب کشی آن دندان خاص را قبل از قالب گیری نداده بود، و میگفت که علت درد، بخاطر عملیات تراش و غیره است و برطرف می شود.
    اما برطرف نشد و زمانی که تصمیم به عصب کشی آن دندان خاص گرفت؛ خود دندان پزشک نیز، با ابزار آلات مختلف، هرچقدر تلاش کرد، موفق به جداسازی روکش از ریشه دندان نشد، بنابراین کسانی که نگران جدا شدن روکش هستن، باید بدونن که اگه این کار با کیفیت بالا انجام بشه، هرگز اتفاق نخواهد افتاد.
    (در نهایت پشت روکش دندان سوراخ کوچکی زده شد و عصب کشی انجام شد)

به عنوان تجربه شخصی متوجه شدم که باید در انجام این کارها صبر و حوصله زیادی داشته باشم، در زمانی که دندان پزشک بخاطر دردی که داشتم به من پیشنهاد داد دو هفته دیگر عملیات چسباندن لمینت و روکش ها را به تاخیر بیاندازیم، من قبول نکردم، چون از رفت و آمد های پیاپی به دندان پزشکی و تحمل دائم درد، کلافه شده بودم. اما همین مسئله برام مشکل ساز شد و بعد از انجام روکش مجبور به عصب کشی یک دندان دیگر شدم.
    مشکل خاصی نبود و حل شد، اما میتوانست اتفاق نیفتد و روکش نو و زیبا دندانم از پشت و داخل دهان سوراخ نشود.

برادر من ایمپلنت انجام داده و بارها دندانش جدا شده است، همین طور افراد زیادی در اطراف من هستند که مشکل مشابه دارند، اما من و مادرم که لمینت انجام دادیم، به هیچ عنوان مشکلات آنها را نداریم و از نتیجه کار نیز رضایت کامل داریم.
    بنابراین پیشنهاد من از تجربه شخصی:
    1.ایمپلنت آخرین راه است و تنها در صورتی انجام دهید که ریشه دندان خود را بصورت کامل از دست داده اید.
    2.اگر بعد از انجام کار یک دندان پزشک از نتیجه کار آن راضی نبودید، حتما دندان پزشک خود را عوض کنید و قبل از انجام هر کاری یک عکس OPG از پیشرفته ترین مرکز عکس برداری شهر خود تهیه کنید، برای معاینه به پیش چند دندان پزشک بروید و از نظرات و ایده های همه آنها آگاه شوید.
    Last edited by shaahani; 25-05-2020 at 10:26.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2023

پيش فرض

سلام
    میتونی بری سایت مهراز از اونجا شمارتو بزاری که باهات تماس بگیرن بعد تازه میتونی کارت مهرازم بگیری که بیمه بشی و 50 درصد تخفیف بگیری

كاربر فعال انجمن نرم افزار shabnam1986's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

سلام اصولا دندون عقل رو میکشن و پر نمیکنن...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •