تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 105 از 535 اولاول ... 55595101102103104105106107108109115155205 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,041 به 1,050 از 5343

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

آخر فروم باز ahwazp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

در تانوما با خطوط مسی مشترکین کاری ندارن. در واقع به ازای هر مشترک از اسپلیتر نوری مستقیما به منزل فرد فیبر نوری مجزا میکشن و کاری دبگه به کافو و پست و خط مسی مشترک ندارن.

یکم بیشتر توضیح بدم؛ از مرکز OLT به ازای هر پورت نوری یک فیبر کشیده میشه به قصد منطقه یا محله شما. سر راه این فیبر یه اسپلیتر مخصوص وجود داره که این فیبر رو به حداکثر 32 فیبر نوری منشعب میکنه. یکی از اون 32 فیبر منشعب شده رو به ادرس خونه شما مستقیما اتصال میدند. و شما در منزل با یک دستگاه ONT این فیبر رو به اترنت یا وای فای تبدیل و استفاده میکنی.
    میدونم جداست منظورم این بود که منطقه ما فعلا اینترنتش روی مسی در جریانه و هیچ اثری از فیبر نیست.

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

میدونم جداست منظورم این بود که منطقه ما فعلا اینترنتش روی مسی در جریانه و هیچ اثری از فیبر نیست.
    متوجه منظور شما شدم. عرض کردم که این اینترنت FTTH (فیبر نوری تا منزل) هیچ کاری نداره که اینترنت فعلی منطقه شما (ADSL) روی خطوط مسیه یا کافوی نوری. اینا از هم جدا هستن... شاید مخابرات منطقه شما دلیلی نبینه که همه خطوط مسی رو فعلا انتقال بده روی کافوی نوری این بحثش پیچیده تره چون به مرکز سوئچ و تلفن (صوت) مشترکین ارتباط پیدا میکنه.

اگه مرکز مخابراتی شما برای تانوما ثبت نام میکنه یعنی آمادست برای فیبر کشی و ارائه اینترنت بر بستر فیبر نوری بطور مستقیم تا دم در خونه شما. اینکه دیگه استارت کار رو کی میزنن رو صدالبته باید از خودشون بپرسید. برای شهر تبریز میبینیم که دوستمون گرفته و تستهاشم قرار داده. به نظرم اگه از پس هزینش بر می آید و مرکزتون هم ثبت نام میکنه درخواست بدید.

3. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ahwazp30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

متوجه منظور شما شدم. عرض کردم که این اینترنت FTTH (فیبر نوری تا منزل) هیچ کاری نداره که اینترنت فعلی منطقه شما (ADSL) روی خطوط مسیه یا کافوی نوری. اینا از هم جدا هستن... شاید مخابرات منطقه شما دلیلی نبینه که همه خطوط مسی رو فعلا انتقال بده روی کافوی نوری این بحثش پیچیده تره چون به مرکز سوئچ و تلفن (صوت) مشترکین ارتباط پیدا میکنه.

اگه مرکز مخابراتی شما برای تانوما ثبت نام میکنه یعنی آمادست برای فیبر کشی و ارائه اینترنت بر بستر فیبر نوری بطور مستقیم تا دم در خونه شما. اینکه دیگه استارت کار رو کی میزنن رو صدالبته باید از خودشون بپرسید. برای شهر تبریز میبینیم که دوستمون گرفته و تستهاشم قرار داده. به نظرم اگه از پس هزینش بر می آید و مرکزتون هم ثبت نام میکنه درخواست بدید.
    من حاضر نیستم بابت چیزی که هنوز راه اندازی نشده و اخر عاقبتش معلوم نیست هزینه ای پرداخت کنم من 30 ساله دارم توی این منطقه زندگی میکنم و مرکز مخابراتیمون رو توی این 30 سال به قدر کافی شناختم برای همین پولی نمیدم مگر اینکه کارم فلفور انجام بشه .این مرکز ما اینقدر *شاده که سیم های مسی مشترکین رو که هم روش اینترنت دارن هم تلفن وقتی قطع میشه بیش از یک ماه زمان میبره تا درستش کنن اونوقت بخان فیبر بندازن اصلا مرکز ما مال این صحبت ها نیست اون مخابراتی هم که به من گفت ftth ثبت نام کن مخابرات کل استان هست که علنا گفت مرکز شما تحت پوشش نیست و باید فعلا ثبت نام کنی تا ببینی کی مرکزتون اقدام به توسعه میکنه که زمانش بین 1 تا 3 سال اینده هست منم بی خیالش شدم .خود مرکز هم که رفتم گفت فعلا برنامه ای نداریم برای فیبر .خلاصه این بود که من تصمیم گرفتم با هزینه ی شخصی خودم اینکارو بکنم وگرنه امیدی به این مرکز نیست و کلا امیدی به مخابرات اهواز نیست .

5. این کاربر از ahwazp30 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

شما کدوم منطقه اهواز هستید؟ من رفتم برای ثبت نام کردم گفتن فعلا کیانپارس تو اولویته
    من حاضر نیستم بابت چیزی که هنوز راه اندازی نشده و اخر عاقبتش معلوم نیست هزینه ای پرداخت کنم من 30 ساله دارم توی این منطقه زندگی میکنم و مرکز مخابراتیمون رو توی این 30 سال به قدر کافی شناختم برای همین پولی نمیدم مگر اینکه کارم فلفور انجام بشه .این مرکز ما اینقدر *شاده که سیم های مسی مشترکین رو که هم روش اینترنت دارن هم تلفن وقتی قطع میشه بیش از یک ماه زمان میبره تا درستش کنن اونوقت بخان فیبر بندازن اصلا مرکز ما مال این صحبت ها نیست اون مخابراتی هم که به من گفت ftth ثبت نام کن مخابرات کل استان هست که علنا گفت مرکز شما تحت پوشش نیست و باید فعلا ثبت نام کنی تا ببینی کی مرکزتون اقدام به توسعه میکنه که زمانش بین 1 تا 3 سال اینده هست منم بی خیالش شدم .خود مرکز هم که رفتم گفت فعلا برنامه ای نداریم برای فیبر .خلاصه این بود که من تصمیم گرفتم با هزینه ی شخصی خودم اینکارو بکنم وگرنه امیدی به این مرکز نیست و کلا امیدی به مخابرات اهواز نیست .
    Last edited by prjroom; 16-02-2018 at 22:04.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

اینکه میگن 10 نفر باید ثبت نام کنند رو همه باهاش مواجه شدن؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

الان این تعرفه برای سرعت ۲۰ مگ ۱۱۳ ت واغعا گرونه بعدشم الان دوساله تانوما اومده هنوز شروع نکردن فیبر کشی وقتیم زنگ میزنی میگن حداقل ده نفر باید در اطراف محل درخاست فیبر بدن چه وضعشه؟

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

الان این تعرفه برای سرعت ۲۰ مگ ۱۱۳ ت واغعا گرونه بعدشم الان دوساله تانوما اومده هنوز شروع نکردن فیبر کشی وقتیم زنگ میزنی میگن حداقل ده نفر باید در اطراف محل درخاست فیبر بدن چه وضعشه؟

رو چه حسابی میگید گرونه ؟؟؟
    نسبت به 16 مگ بخواید حساب کنید شاید ارزون تر هم در بیاد

25 درصد سرعت و 2 برابر حجم بیشتر اونم فقط با 30 تومان افزایش هزینه !

حتی سرعت 50 مگ با حجم 500 هم به صرفه هست ( البته واسه کسی که این حجم مورد نیازش باشه )
    3 برابر سرعت و 3 برابر حجم بیشتر فقط با 2 برابر شدن هزینه !!

یادتون نره دیگه تعرفه های قدیم نیست که بگید با 4 هزارتومان سرعت 16 مگ بگیرید !
    الان عملا واسه سرعتی که دراختیارتون قرار میگیره هزینه پرداخت میکنید !

11. این کاربر از albertxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

مشکل اینه که مخابرات سرمایه گذاریو میخواد انجام نده و فقط وقتی 10 نفر سرویشو تازه میخواد فیبر بکشه
    مثل اینکه مثلا ایرانسل محله شما رو دکل نزنه تا زمانیکه 10 نفر نیان اونجا سیمکارت بخرن!!!

مشکل دوم هم نظام تعرفه ای هست که مثلا وزیر 6 ماهه پیش فهمین که یکسری ها نیاز به سرعت بالا و گیگ پایین دارن الان برای اون افراد توی این سرویس هیچ نشونی نیست
    عملا شرایط سرویس ها رو برای دانلودر ها دارن تنظیم میکنند

پروفشنال AMIR-AIRGUNNER's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

قیمت و حجم تانوما مثل شوخیه !
    سرعت بالا بخوره تو سرشون - الان دوستم 8 مگ با 1000 گیگ دیده بان گرفته (45 تومن) و درسته پینگش خرابه ولی سرعت دانلودش زیر 850 نمیاد .
    تانوما 20 مگ سرعت اونوقت 320 گیگ حجم ؟! ماهی 110 تومن ؟!
    البته تو تبریز هر مجمتع ساختمانی درخواست تلفن ثابت بده میان کلا تا داخل خونه فیبر کشی میکنن و سیم مسی دیگه وجود نداره
    فکر کنم باید چند سالی منتظر بمونیم تا شرکت های دیگه هم بتونن روی ftth سرویس بدن
    Last edited by AMIR-AIRGUNNER; 22-02-2018 at 10:58.

14. 4 کاربر از AMIR-AIRGUNNER بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •