تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 339 از 536 اولاول ... 239289329335336337338339340341342343349389439 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,381 به 3,390 از 5351

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

در آغاز فعالیت Plague's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

وقت همه دوستان بخیر،

امروز به مرکز مخابراتی مراجعه کردم و درخواست تانوما دادم. گفتند تا قبل از عید پیمانکار می فرستند تا راه اندازی اش کند اما هزینه سیم کشی، تجهیزات و ONT با خودم هست.

-کسی از دوستان اطلاعی از هزینه سیم کشی و تجهیزات دارد؟ فاصله خانه تا FAT حدود 25 متر هست، و حدود 20 متر هم داخل ساختمان سیم کشی خواهد شد.

-برای ONT چه مدلی پیشنهاد می کنید؟ هیچ اطلاعی از مدل های موجود در بازار ندارم.

سپاس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

وقت همه دوستان بخیر،

امروز به مرکز مخابراتی مراجعه کردم و درخواست تانوما دادم. گفتند تا قبل از عید پیمانکار می فرستند تا راه اندازی اش کند اما هزینه سیم کشی، تجهیزات و ONT با خودم هست.

-کسی از دوستان اطلاعی از هزینه سیم کشی و تجهیزات دارد؟ فاصله خانه تا FAT حدود 25 متر هست، و حدود 20 متر هم داخل ساختمان سیم کشی خواهد شد.

-برای ONT چه مدلی پیشنهاد می کنید؟ هیچ اطلاعی از مدل های موجود در بازار ندارم.

سپاس
    سلام
    هزینه هر متر کابل دراپ ۲ کور بین ۲ تا ۳ تومنه که میتونین مستقیم تا خونه ببرین و پریز بکشین به نظرم شما اول از پیمانکار بخواین براتون فاکتور بده ببینین چقدر قیمت میده چون هزینه ها متفاوته و بجز هزینه فیبر تعداد فیوژن و دستمزدش مهمه.
    مودم رو اگه ارزون بخواین یوتل میتونین بردارین با قیمت حدود ۷۰۰ تومن که پورت گیگ هم داره و یا هوواوی بردارین که حدودا ۱تا ۱/۷ میلیونه. البته قبلش باید از مخابرات بپرسین که آیا این برند مودم پشتیبانی میشه یا نه.

3. 2 کاربر از ehsan-75 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

سلام
    هزینه هر متر کابل دراپ ۲ کور بین ۲ تا ۳ تومنه که میتونین مستقیم تا خونه ببرین و پریز بکشین به نظرم شما اول از پیمانکار بخواین براتون فاکتور بده ببینین چقدر قیمت میده چون هزینه ها متفاوته و بجز هزینه فیبر تعداد فیوژن و دستمزدش مهمه.
    مودم رو اگه ارزون بخواین یوتل میتونین بردارین با قیمت حدود ۷۰۰ تومن که پورت گیگ هم داره و یا هوواوی بردارین که حدودا ۱تا ۱/۷ میلیونه. البته قبلش باید از مخابرات بپرسین که آیا این برند مودم پشتیبانی میشه یا نه.
    من شنیدم جعبه تقسیم فیبر رو در پارکینگ ساختمان کار میگذارند. به نظرتون اگر به پیمانکار بگم که بدون جعبه تقسیم کابل رو تا داخل واحد ادامه بده و مستقیم پریز بزنه این کار رو انجام میدن؟ چون دسترسی به داخل واحد طوری هست که اگر جعبه تقسیم در پارکینگ قرار بگیره کشیدن کابل به قسمتی از خانه که میخواهیم پریز بخوره سخت میشه و چند متر اضافه باید سیم بکشند. ولی اگر از حیاط به طور مستقیم کابل رو از داخل پنجره رد کنند خیلی راحت تر میشه.

من روی این خط تلفن درخواست ADSL هم دادم که منتظر خالی شدن پورت هست. ظاهرا قبل از این که ADSL وصل بشه فیبر نوری رو وصل می کنند. این تاثیری روی امکان راه اندازی ADSL ندارد؟ چون باید حتما ADSL هم داشته باشیم.

ممنون
    Last edited by Plague; 04-03-2021 at 09:08.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

من شنیدم جعبه تقسیم فیبر رو در پارکینگ ساختمان کار میگذارند. به نظرتون اگر به پیمانکار بگم که بدون جعبه تقسیم کابل رو تا داخل واحد ادامه بده و مستقیم پریز بزنه این کار رو انجام میدن؟ چون دسترسی به داخل واحد طوری هست که اگر جعبه تقسیم در پارکینگ قرار بگیره کشیدن کابل به قسمتی از خانه که میخواهیم پریز بخوره سخت میشه و چند متر اضافه باید سیم بکشند. ولی اگر از حیاط به طور مستقیم کابل رو از داخل پنجره رد کنند خیلی راحت تر میشه.

من روی این خط تلفن درخواست ADSL هم دادم که منتظر خالی شدن پورت هست. ظاهرا قبل از این که ADSL وصل بشه فیبر نوری رو وصل می کنند. این تاثیری روی امکان راه اندازی ADSL ندارد؟ چون باید حتما ADSL هم داشته باشیم.

ممنون
    بله میشه . برای من مستقیم کشیدن و جعبه تقسیم کار نذاشتن. کابلی هم که استفاده کردن دو کور، سه مهار بود.

ADSL ربطی به فیبر نداره و زمانیکه پورت خالی شه بهتون ارائه میدن. البته حتما از امور مشترکین مخابرات پیگیری کنین تا بتونین زودتر به نتیجه برسین.

6. 2 کاربر از ehsan-75 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

دوستان امروز این پیامک را دریافت کردم:

"مشتری گرامی به شماره (شماره تلفن)
    درخواست اینترنت پرسرعت شما جهت راه اندازی به واحدهای فنی ارجاع شد.
    شرکت مخابرات ایران"

معمولا تا چه مدت بعد از دریافت این پیامک برای راه اندازی مراجعه می کنند؟
    در ضمن شماره تلفنی که در پیامک دریافتی بود با شماره تلفن خط خودم کاملا متفاوت بود. اشتباهی صورت گرفته یا یک خط جدید تخصیص دادند برای فیبر نوری؟
    سوال دیگری هم که داشتم این هست که پورت تلفن پشت ONT ها برای چی هست؟ چون طبق چیزی که من متوجه شدم برای اتصال به شبکه فیبر نوری نیازی به پورت تلفن نیست.

سپاس.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

دوستان امروز این پیامک را دریافت کردم:

شرکت مخابرات ایران"

در ضمن شماره تلفنی که در پیامک دریافتی بود با شماره تلفن خط خودم کاملا متفاوت بود. اشتباهی صورت گرفته یا یک خط جدید تخصیص دادند برای فیبر نوری؟
    سوال دیگری هم که داشتم این هست که پورت تلفن پشت ONT ها برای چی هست؟ چون طبق چیزی که من متوجه شدم برای اتصال به شبکه فیبر نوری نیازی به پورت تلفن نیست.

سپاس.
    سلام
    -بله یه شماره صرفا جهت پنل کاربری و پرداخت بهتون تعلق می گیره.
    -VOIP

9. این کاربر از pamjadi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2021

پيش فرض

از دوستانی که در این مدت پاسخگوی من بودند ممنونم.
    دوستان دیروز این پیامک را دریافت کردم:

شرکت مخابرات ایران"

سپاس.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

سلام دوستان.
    چراغ PON مودم من از امروز چشمک زن شده و اینترنتم قطع شده. LOS روشن نیست.
    Rx = 24 و Tx=-inf هست.

به 2020 گفتم ولی هنوز حلش نکردن. بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2017

پيش فرض

دقیقا ! کارمند های مخابرات اونجا هستن که فقط کار شما را راه نندازن .اگر های وب و شاتل بهتون میدن ، اصلا سمت مخابرات نرین . این سرعت من که استارلینک ایلان ماسک هم لنگ میندازه جلوش : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این هم پینگ من تا گوگل
    سلامیه مورد عجیبی که توی کسایی که فیبر دارن دیدم اینه که پینگشون با توجه به اینکه فیبر دارن بالاست(شما اولین کسی هستید که من دیدم با فیبر مخابرات پینگ خارج خوبی داره)الان من adsl دارم ولی پینگ داخلیم به شدت از شما کمترهاینا چند تا تست با اینترنت منه پینگ داخلی شما واقعا همینه یا مشکل از speedtest.net هست؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2020
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

سلامیه مورد عجیبی که توی کسایی که فیبر دارن دیدم اینه که پینگشون با توجه به اینکه فیبر دارن بالاست(شما اولین کسی هستید که من دیدم با فیبر مخابرات پینگ خارج خوبی داره)الان من adsl دارم ولی پینگ داخلیم به شدت از شما کمترهاینا چند تا تست با اینترنت منه پینگ داخلی شما واقعا همینه یا مشکل از speedtest.net هست؟

سلام

این به خاطر اینه که شما خودتون تهران کرج یا یه جای دیگه نزدیک تهران هستید .
    من کرمان هستم که اصلا مسیر مستقیم به تهران نداره یا از اصفهان میره با پینگ بالا یا اصلا از تهران نمیره و میره سمت شیراز
    جنوب کشور ، مثل کرمان به سمت دبی و بقیه عرب ها خوب پینگ میده .
    شمال کشور به سمت ترکیه و اروپا .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پینگ داخلی من واقعا همینه . ولی مشکل از اونجاست که شما از تو لینوکس تست پینگ و سرعت گرفتی . اگه مثل من ویندوز 10 نصب کنی میبینی که هم پینگ ت چند میلی ثانیه بالاتر میره هم سرعت دیگه فول نشون نمیده .

speedtest معیار خوبی نیست . بهترین معیار سرعت دانلود تو استیم هست. پینگ هم علی الله ی هست . شمال کشور بهتره جنوب کشور فقط به عرب ها خوب پینگ میده

موفق باشید

ادیت 1 :

پینگ به تنهایی معیار نیست . حتی مشتق پینگ جیتر هم معیار نیست .
    تجربه نشون میده
    مثلا خود من یه اینترنت وایرلس دارم که تا تهران پینگ 18 میده . ولی عمرا جلو ftth لنگ هم نمیندازه .. چون ftth از اول تا آخرش پالس های نوری هست . نویز کم داره . مثلا اگه یکی با وایرلس پینگ 90 داشته باشه پینگ 120 ftth باز هم از اون بهتره ..
    خود من همین پس پریشب تو بازی یه نفر از تهران وصل شد احتمالا مثل شما adsl داشت . هم پینگ ش بهتر بود . هم بازی ش بهتر بود . ولی من بازی را بردم . چرا ؟ چون نوری ه نویز کم داره ...

موفق باشید
    Last edited by بامدادنیکنفس; 13-03-2021 at 02:43.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •