تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 177 از 536 اولاول ... 77127167173174175176177178179180181187227277 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,761 به 1,770 از 5351

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

داره خودمونی میشه mobile-1199's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2017
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

اگه تو منطقه شما هنوز کافوی نوری نیومده و میتونید از هر شرکتی که دلتون خواست سرویس بگیرید (تحت انحصار مخابرات نشده باشید)، به احتمال 90% امکان سفارش سرویس تانوما رو ندارید.
    یه سوال ! چه قدر طول میکشه که مخابرات تا کافو رو فیبر کنه ؟
    پیاده تا مرکز مخابراتی ـمون حدود 10-12 دقیقه راهه کلا و تو مپ گوگل هم که چک کردم ، حدود 1 کیلومتر (کمتر) هست . دو سال به خاطر مشغله فرصت نمیکردم پیگیری کنم برای سرعت پایین dsl، ولی دیگه تصمیم گرفتم یه بار برای همیشه این مطلب رو حل کنم . (هر چند میدونم در بهترین شرایط تا یک سال دووم داره )
    حالا تانوما نه ، vdsl چه جوریاست اوضاعش ؟ اگر تا کافو فیبر بکشن ، دوباره این قضایای نویز پیش میاد ؟ چون سیم کشی هم خدا میدونه جدیده . از isp فعلی هم که نت گرفته بودم ، دو سال پیش سرعت روی 1.8 مگ بود تقریبا و به مرور هی اومد پایین تر :| طوری که الان 16 مگه سرویس ولی 8 مگ دارم میگیرم !

2. این کاربر از mobile-1199 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

یه سوال ! چه قدر طول میکشه که مخابرات تا کافو رو فیبر کنه ؟
    پیاده تا مرکز مخابراتی ـمون حدود 10-12 دقیقه راهه کلا و تو مپ گوگل هم که چک کردم ، حدود 1 کیلومتر (کمتر) هست . دو سال به خاطر مشغله فرصت نمیکردم پیگیری کنم برای سرعت پایین dsl، ولی دیگه تصمیم گرفتم یه بار برای همیشه این مطلب رو حل کنم . (هر چند میدونم در بهترین شرایط تا یک سال دووم داره )
    حالا تانوما نه ، vdsl چه جوریاست اوضاعش ؟ اگر تا کافو فیبر بکشن ، دوباره این قضایای نویز پیش میاد ؟ چون سیم کشی هم خدا میدونه جدیده . از isp فعلی هم که نت گرفته بودم ، دو سال پیش سرعت روی 1.8 مگ بود تقریبا و به مرور هی اومد پایین تر :| طوری که الان 16 مگه سرویس ولی 8 مگ دارم میگیرم !

این که چقدر طول می کشه تو یه محله کافوی نوری بزنن رو فقط مخابرات میدونه، چون برنامه ریزی کردن و از طریق پیمانکارا اجراش می کنن. ولی نصب کافوی نوری اولین قدمه، بعد اون گاهی تا یه سال طول می کشه DSLAM های VDSL رو نصب کنن و واسه تانوما (FTTH) که دیگه میشه گفت باید به شانس معتقد بود !
    چه VDSL و چه تانوما جفتش تا زمانی که کافوی نوری نصب نشه تو محله شما، امکان ارائه شون وجود نداره. VDSL مثل ADSL هستش اما با سرعت بالاتر مخصوصا در زمینه آپلود ! اما وقتی کافو نوری تو محله شما نصب بشه، به خاطر فاصله کمتر با تجهیزات مخابراتی (گاهی تا زیر 500متر)، همین ADSL خیلی از مشکلاتش حل میشه. دیگه بعدش میمونه زیر ساخت مسی محله شما و ساختمونتون، هرچند با این توضیحاتی که دادید، احتمالا فرسوده بودن تجهیزات ADSL موجود در مرکز مخابراتی باعث شده کیفیت ارتباطتون ضعیف باشه.

4. این کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

من درخواست تانوما دادم از یه هفته پیش که اس ام اس تایید اومد که درخواست شما ثبت شد تا الان خبری نشده ... جایی هست پیگیری کنم ؟

ممنون

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

من درخواست تانوما دادم از یه هفته پیش که اس ام اس تایید اومد که درخواست شما ثبت شد تا الان خبری نشده ... جایی هست پیگیری کنم ؟

ممنون
    اون درخواست رو که حتی کسانی که تو دور افتاده ترین روستاهای کشور هستن هم ثبت می کنن. عملا ابراز علاقه مندیه فقط ! اگه حداقل خط شما زیر پوشش کافوی نوری شده و الان انحصارا" مجبورید فقط از مخابرات سرویس بگیرید، اون وقت شاید بهتون سرویس تانوما بدن. اونم باید حضوری برید بپرسید! یعنی حتی در اون صورت هم باز احتمالش خیلی کمه تانوما بدن.

- - - Updated - - -

ممنون
    اون درخواست رو که حتی کسانی که تو دور افتاده ترین روستاهای کشور هستن هم ثبت می کنن. عملا ابراز علاقه مندیه فقط ! اگه حداقل خط شما زیر پوشش کافوی نوری شده و الان انحصارا" مجبورید فقط از مخابرات سرویس بگیرید، اون وقت شاید بهتون سرویس تانوما بدن. اونم باید حضوری برید بپرسید! یعنی حتی در اون صورت هم باز احتمالش خیلی کمه تانوما بدن.

7. این کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

- - - Updated - - -

کافو نوری که خیر ولی تقسیبم فیبر نوری یه کوچه اونورتر هست....

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

کافو نوری که خیر ولی تقسیبم فیبر نوری یه کوچه اونورتر هست....
    اگه مطمئنید که مربوط به فیبر نوریه پس شما جز اون 10 درصد خوش شانسید. حضوری برید پیگیری کنید حتما ! واسه یکی دیگه از دوستان هم چنین شرایطی پیش اومده بود.

10. این کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام
    تانوما مودم خاصی داره؟ یا از هر روتری میشه استفاده کرد؟ میشه یه راهنمایی کنید کسانی که دارن از چه مودمی استفاده میکنن

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام
    تانوما مودم خاصی داره؟ یا از هر روتری میشه استفاده کرد؟ میشه یه راهنمایی کنید کسانی که دارن از چه مودمی استفاده میکنن
    بله مودم مخصوص داره. بهش میگن ONT
    مال من هواوی هست. بعضی دوستان فایبر هوم دارند.

13. این کاربر از rioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

ممنون. من امروز رقتم مخابرات(الیرز) درخواست دادم(تانوما) ادرس پرسیدن بعد گفتن مودم تک خط داریم(650) و دو خط (750) منم چون 2 خط تلفن رو ترجیح میدم به سیپ تغییر بدم مودم 2 خط رو درخواست دادم 1 شماره حساب دادن گفتن مبلغ مودم به این حساب واریز کن میان برای کابل کشی
    مودم هایی که مخابرات میده چیه؟ فکر مینم HG8245H باشه
    و اینکه این مدم ها gigabit هستن؟
    Last edited by alidevil100; 06-08-2019 at 11:08.

تاريخ عضويت
    Jun 2006

12

من چند تا سوال دارم اگه جواب بدین ممنون میشم

1- این مودم ها رو میشه تو مود بریج استفاده کرد یا مودم ازونی هست بدون وای فای فقط بریج بشه به روتر تو سایت هواوی یه مدال داره فقط کاربردش همینه حتی بدون روتر کسی دیده ؟

2- کابل رو داخل منزل به پریز وصل میکنن یا سرش سوکت داره مستقیم به روتر میخوره ؟ و اگه پریز هست میشه دو نقطه منزل بگیم پریز نصب کنن ؟

3- و باز پریز باشه نیاز به پچ کورد نوری هست قیمت پچ کورد فیبر چنده و خود پیمانکار داره ؟

دوستان هر کسی تجربه دریافت تانوما داره جواب بده ممنون میشم
    Last edited by blackbird; 06-08-2019 at 12:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •