تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 161 از 539 اولاول ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,601 به 1,610 از 5388

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اونی که گفتند شرکتها بیان و مشارکت کنن پروزه FTTC یا همون کافوی نوری بود. (فیبر نوری تا منزل یا FTTH به طور انحصاری بعد از شرکت ایرانیان نت در اختیار مخابرات قرار گرفته الان) . منظور از مشارکت شرکتها در فیبر نوری (کافوی نوری) این بود که شرکتها بیان و تجهیزاتشون رو در کافوی مخصوص خودشون بزارن و از اونجا به منازل سیم کشی بشه. (یا سیم کشی از کافوی معمولی مخابرات منتقل بشه به کافوی اون شرکت)

الان شرکت شاتل این کار رو شروع کرده. خبرهایی هم از های وب و صبا نت منتشر شده که بعضی جاها کافوی خودشون رو به قصد ارائه VDSL راه اندازی کردند. که البته با توجه به روحیه سودجویی این شرکتها و وضعیت مالی مردم ایران و از همه مهمتر ورود فناوری جدید 5G، احتمالا این مشارکت ناقص بمونه و خیلی پیشرفتی نکنه.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خبر برای 3 سال پیش هستش.
    "در حالت عملی نیز از طریق VDSL2 می‌توان سرعت را تا 200 مگابیت بر ثانیه روی خطوط کابل مسی بالا برد و با آپگرید ساده و هزینه کمتر می توان سرعت بیشتری را به کاربر داد."
    یعنی روی سیم مسی واقعا شدنی هستش؟ الان تانوما تبلیغ میشه روی فیبر نوری تا 100 مگ هستش.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

کد:
    خبر برای 3 سال پیش هستش.
    "در حالت عملی نیز از طریق VDSL2 می‌توان سرعت را تا 200 مگابیت بر ثانیه روی خطوط کابل مسی بالا برد و با آپگرید ساده و هزینه کمتر می توان سرعت بیشتری را به کاربر داد."
    یعنی روی سیم مسی واقعا شدنی هستش؟ الان تانوما تبلیغ میشه روی فیبر نوری تا 100 مگ هستش.
    اگه هم بشه فقط برای عده معدودی امکان پذیر میشه که خیلی به کافوی نوری نزدیک باشند.
    اتفاقا VDSL به فاصله از ADSL هم حساس تر هست.

3. این کاربر از rioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Hasan_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

بدتر اینکه vdsl نیست اینجا
    اتفاقا مودم من الان vdsl هست dlink 2881 یه همچین چیزی
    اما رفتم مخابرات پرسیدم گفت نداریم ، شما مطمئنی داره ؟
    اگر بود که دردسر فیبر رو نمی کشیدم ۲ تومن هم می ذاشتم جیبم
    ا[emoji3]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    فکر کنم در فناوری فیبر تا منزل ، اصلا کافوی درگیر نیست ! و از مرکز تا منزل کابل مستقیم فیبر نوری هست...
    شایدم من اشتباه میکنم...

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

کد:
    خبر برای 3 سال پیش هستش.
    بله دوست گرامی! شدنی هست. تاپیکش رو خود من زدم قبلا. نسل جدید VDSL که از فناوری vectoring بهره میبره و نسل بعدی G.fast که تا یک مگابیت در مسافتهای کوتاه بر روی سیم مسی قابلیت انتقال دیتا داره. و در خبر مذکور هم توضیح داده شده.

مجور فیبر تامنزل منحصر (تحت انحصار) مخابرات هست فقط و شرکتها ایترنت خانگی تحت عنوان تانوما نداشته و ندارند.

برای اشنایی با ظرفیتهای سیم مسی تاپیک زیر میتونه جالب باشه برای شما (البته این بحث علمیه و تجاری نیست):
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by misam5526; 05-06-2019 at 21:50.

6. 3 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

فکر کنم در فناوری فیبر تا منزل ، اصلا کافوی درگیر نیست ! و از مرکز تا منزل کابل مستقیم فیبر نوری هست...
    شایدم من اشتباه میکنم...

این دوستان بهش میگن کافو ولی اون کافو نیست بلکه ODN هست. و داخلش تجهیزات فیبر نوری جهت split و توزیع رشته های فیبر نوری به سمت منزل مشترکین نصب میشه.

کافو تعریف مخابراتی خودش رو داره از لحاظ فنی.

8. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اگه هم بشه فقط برای عده معدودی امکان پذیر میشه که خیلی به کافوی نوری نزدیک باشند.
    اتفاقا VDSL به فاصله از ADSL هم حساس تر هست.
    قبلا اینو به شما یادمه در جوابی گفتم که فناوری های جدیدتر VDSL میتونن پهنای باند بیشتری رو نسبت به نسلهای قبلترش در یک مسافت بالاتر منتقل کنند. در حال حاضر با نسل جدید vdsl براحتی در مسافت های 500 تا 700-800 متر میشه انتظار 100 مگابیت رو داشت. (بسته به نوع فناوری بکار برده شده)

500 متر در شرایط مخابراتی به "خیلی نزدیک به کافو" تعبیر نمیشه چون در یک شعاع 500 متری نیاز به یک کافو برای حداقل 1000 تا 2000 مشترک هست. دیگه چه برسه به مسافتهایی مثل 700-800 متر.

10. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

بله یه مدل ۲ پورت هواوی
    کلا ۲ تا مدل هست هواوی تو بازار یکیش دورو بر ۶۰۰ ۷۰۰ هست
    یکیش ۸۰۰ ۹۰۰
    من از رو دیوار خریدم
    ۸۵ متر سیم کشی برای من شد

این مدل 2 پورت که شما گرفتین آنتن خارجی داره؟

به من 2 نوع مودم هواوی پیشنهاد کردن یکی 2 آنتن خارجی کوچیک داشت
    اون یکی بدون آنتن خارجی بود.
    بنظرم وایفای این مودم ها ضعیف دربیاد؟!
    فکر کنم اون مدل آنتن دار گینش 2dbi باشه!! که خیلی کمه.

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

این مدل 2 پورت که شما گرفتین آنتن خارجی داره؟

به من 2 نوع مودم هواوی پیشنهاد کردن یکی 2 آنتن خارجی کوچیک داشت
    اون یکی بدون آنتن خارجی بود.
    بنظرم وایفای این مودم ها ضعیف دربیاد؟!
    فکر کنم اون مدل آنتن دار گینش 2dbi باشه!! که خیلی کمه.
    بله ۲ تا آنتن خارجی داره
    وای فای معمولی باید داشته باشه
    من چون به یه رو تر درست حسابی وصل میشوند کاری به وای فای اون ندارم
    حتی میتونستم یه چیزی هست ارزون تر از مودم که بهت یه خروجی لن میده! اسمش رو یادم نیست چی بهش می گند
    مدیا کانوکتور یه همچین چیزی حدود ۴۰۰ ۵۰۰ هست بگیرم و اون رو بزنم به رو تر
    که دیگه گفتم ولش کن مودم بگیرم
    که البته هنوز هم هیچ خبری نیست

13. این کاربر از m_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mgha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

2 هفته پیش رفتم مخابرات منطقه برای تانوما (مرکز عاطف - شرق تهران). یه فرم امکان سنجی دادن پر کردم گفتن تماس میگیرن خودشون. امروز رفتم پیگیری طرف میگه اون فرمی که پر کردی سر کاری بود. به کسی فیبر نمیدن. حالا جالب اینه که کل مرکز رو پر کردن تبلیغ تانوما.

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

2 هفته پیش رفتم مخابرات منطقه برای تانوما (مرکز عاطف - شرق تهران). یه فرم امکان سنجی دادن پر کردم گفتن تماس میگیرن خودشون. امروز رفتم پیگیری طرف میگه اون فرمی که پر کردی سر کاری بود. به کسی فیبر نمیدن. حالا جالب اینه که کل مرکز رو پر کردن تبلیغ تانوما.
    تانوما یا همون FTTH قرار بود که یکی از اصلی ترین ابزارهای وزیر جوان در توسعه پروزه و طرح های وزارت مبنی بر ارائه اینترنت با سرعت بالا و کیفیت حداکثری همراه با ترافیک قابل قبول، باشه. اما با شرایط تحریم و مسائل جانبی اقتصادی-فنی پیش اومده عملا این خواسته وزارت قابل پیگیری نیست دیگه و بنابراین در یک بازگشت به عقب سیاست مشترک بیشتر-سرعت اسمی بالاتر در ترافیک کمتر پیگیری میشه الان.

در سیاست فعلی "تانوما" محکوم به مرگه، چراکه مختصات فنی این سرویس برای توزیع اینترنت پرسرعت با ترافیک بالا بین مشترکینی کمتر به ازای هر پورت پرسرعت نوری ، بنا شده که قابل دستیابی نیست در این شرایط و بهترین سیاست استفاده از واحدهای ONU و تقسیم بیشتر اینترنت از طریق FTTC هست.
    Last edited by misam5526; 13-06-2019 at 00:08.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

1. Amir1234646

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •