تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 130 از 536 اولاول ... 3080120126127128129130131132133134140180230 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,291 به 1,300 از 5352

نام تاپيک: اینترنت بر بستر فیبر نوری FTTH مخابرات، تانوما

پروفشنال TranceaweSome's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012

پيش فرض

بعد من الان adsl دارم بخوان فیبر کنن سرویس مخابراتم چی میشه؟میپره یا انتقال میدن به فیبر
    من والا تاحالا این مدلی ندیدم که فقط برا یه شخص مخصوص بخوان فیبر راه بندازن. معمولا برا کل فیبر میکنن که تمام خطوط مسی رو جمع میکنن
    حالا شما آشنا داری و اگه قراره فقط برا شما فیبر راه بندازن فقط ممکنه اون خطی که روش اینترنت شاتل داری تبدیل به فیبر بشه که مشکلی برا اون خط مخابرات پیش نباید پیش بیاد طبیعتا. 2 خط مجزا هستن

پروفشنال malek911's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

بعد من الان adsl دارم بخوان فیبر کنن سرویس مخابراتم چی میشه؟میپره یا انتقال میدن به فیبر
    سرویس قبلیت میپره.ولی رو فیبر هم میتونی از 512 کیلو تا 50 مگ سرویس بگیری.تعرفه هاش تا 16 مگ عین adsl هستش ولی 20-30-50 مختص فیبره.سیمکشی رو هم اگه عوض کنی اگه مسیر مسی و فیبر یکی باشه کلا مسی رو حذف میکنن

حـــــرفـه ای ase_pase's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    همین اطراف

پيش فرض

سلام

میگم کسی تو منطقه مخابرات سلمان فارسی تهران تانوما و فیبر گرفته ؟
    همش میگن درحال کشیدن فیبر نوری هستن ولی خبری نیست .....

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

کسی اینجا تو مرکز عاطف تهران تانوما گرفته؟ این منطقه اصلا تلسم شدست. پورت به بقیه آی اس پی ها نمیدن مجبوری از مخابرات adsl بگیری. ایرانسل و مبین نت و همراه اولم آنتن نمیدن چون پارازیت منطقه زیاده. فاصلمون با دکل ایرانسل 200 مترم نمیشه ولی حتی واسه صحبت کردنم آنتن نمیده. حتی اینترنت بیسیم آسیاتکم زنگ زدم اومد رو پشت بوم اونم جواب نداد.
    اینم وضعیت سیم کشی مسیشونه:

حالا رفتم مرکز درخواست تانوما دادم (حضوری، چون باید داد بزنن بگن ما هنوز روال کاری اوسکولی 20 سال پیشمونو حفظ کردیم) گفت فقط در صورتی که جواب بررسی فنی مثبت بود زنگ میزنیم. حالا یه شماره عجیب به من 3-4 بار زنگ زده نشنیدم جواب ندادم هرچیم زنگ میزنم جواب نمیده. دوباره رفتم مرکز عاطف میگم این شماره شماس؟ میگه نمیدونم. میگم خب چک کن ببین شما به من زنگ زدین میگه چک نمیشه کرد شما صبر کن اگه مثبت بود زنگ میزنن.
    حالا این شماره رو کسی میدونه مال این عقب مونده هاست یا نه؟ 76710540 ، پیش شمارش شبیه حومه تهرانه ولی 7671 من ندیدم تاحالا. شماره اصلی خود مرکز عاطف با 7771 شروع میشه واسه همین احتمال میدم خودشون باشن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان برای ثبت نام اینترنت روی فیبر مگه نمیشه از طریق سایت مخابرات یکی از تعرفه ها را انتخاب کرد ؟ میگن باید بریم دفاتر پیشخوان . جالب اینجاس میگم این نوع که خودشون میگن تانوما را نمیخام همون vdsl را میخام میگن vdsl چیه

تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

سلام رفقا

چند سوال و درخواست و ...

درخواست :
    ما نشستیم تاپیک رو از پست اول خوندیم و اومدیم تا همین پست بالایی! جواب بسیاری سوالاتمو در کامنتهای دوستان پیدا کردم. اما یه سوالمون بی جواب موند. اینکه مرحلۀ کابل کشی از درب منزل تا داخل منزل چقدر خرابی داره؟ (کندن یا نکندن پیاده رو و ...)
    دوستانی که تانوما گرفتند اگه محبت کنند توضیح بدهند و چند عکس از نحوۀ عبور دادن فیبر در داخل منزل بذارن ممنون میشم.
    به شخصه دغدغۀ اصلیم همین موضوعه !

سوال :
    ۱- سیم های تلفن محلۀ ما روی دیوار بیرونی منازل کابل کشی شده . با این حساب فیبر هم اگر بخوان برسونند درب منازل از همین روش استفاده میکنند؟

۲- برای داخل ساختمان نمیشه فیبر نوری رو از داخل همان لوله های برقی که سیم تلفن عبور کرده، برسونند به پریزهای تلفن که نخوان از روی کار عبور بدهند ؟ ( که هم چهرۀ خونه زشت میشه ، هم مقداری خرابی خواهد داشت.)

۳- کابل کشی داخل خونه رو حتما باید پیمانکار مخابرات انجام بده یا خودمونم این اختیارو داریم؟

پیشنهاد :
    برای آپلود عکس از سرورهای قدیمی (که همین قدمتشون نشون میده در آینده مثل بسیاری سایت های وطنی عمر کوتاهی نخواهند داشت!) و معتبر ایرانی (داریم؟!!) و یا خارجی استفاده کنید. الان بسیاری از تصاویر صفحات ابتدایی تاپیک پاک شده و دیگه قابل مشاهده نیست.

ممنونم

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

1- بستگی به شهرش داره . اگر تمیز بخوان کار کنند از معابرزیر زمینی میارن دم در خونتون یا شرکتتون اگر نه سر کوچه یه دونه میارن بالا همین حوری منزل به منزل از رو دیوار میکشن ... همه کوچه رو نباید بکنن فقط اونجایی که FAT و DSLAM باید نصب بشه میکنن که همونم ممکنه مردم اعتراض کنن چون مردم گاز میدونن چیه فاضلاب حالیشون میشه ولی فیبر نوری نه !

2- برا داخل ساختمان بستگی به سیم کشی ساختمان شما داره ولی مهم اینه که فیبر خیلی نازکه و الغای مغناطیسی نمیشه و از کنار هر چی بخواین میتونین بکشین برق ، تلفن ، آنتن ؛ ماهواره ، برق سه فاز فقط نهایتا به مقصد که رسید بایس اون پریز تلفن رو بردارین به جاش پریزنوری برا تون نصب کنند

3- خودتونم میتونین انجام بدین منتها دستگاه فیوژن زن رو فقط پیمتنکار مخابرات داره و کار تخصصی هست و باید مواظب باشید فیبر به اصظلاح تو مسیر نشکنه

فیبر داخل ساخنمان نخواین بکشین میتونین مودم را بزارید دم در از تونجا با کابل شبکه .. سیم تلفن هم میشه منتها 16 مگ بیشتر کشش نداره برای این مقصود

8. 2 کاربر از renfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

معمولا تو ایران قایبری یعنی V-DSL
    با فایبر تا کافو DSLAM میاد, از اونجا با سیم تلفن به منزل
    با 50mbs سرعت
    برای مشتری غیر از یه مودم V-DSL خرجی نداره

اگر واقعا فایبر داخل منزل بیاد اون حداقل 2 3ملیون خرج داره

نه لزوما

جایی که فیبر میارن هم Vdsl هست هم فیبر .. dsl برا اونایی که میخوان از همون سیم تلفن استفاده کنن و فیبر تو خونه نکشن . نوری هم باسه اونایی که حوصله فیبر کشی داخل منزل دازند .. ولی 2-3 ملیون نمیشه من 5 تا واحد کشیدم شد 1 ملون و 100 تومن
    ولی همونم محبور نیستید بدید میتونین بگید که من مودم را همین دم در با 2 متر فیبر میزارم از اونجا با کابل شبکه

10. این کاربر از renfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام یعنی میتونن vdsl وصل کنند من به مسوولش میگم میشه میگه نه . باید فیبر بکشیم تا دم در خونه و یه مودم دیگه مخصوص فیبر بخرید شاید بخاطر پولش میگه

12. این کاربر از cartesiba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahyar21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    یه هفتست به زور از شاتل به مخابرات منتقل شدم اما یه مشکل بسیار عجیب دارم
    وقتی فایلی رو واسه دانلود میزنم حین دانلود اینترنت کلا قطع میشه و فقط اون فایل دانلود میشه و هیچ استفاده دیگه ای نمیشه از اینترنت انجام داد (نه خود کامپیوتر و نه گوشی)
    تا حالا چنین مشکلی برای کسی پیش اومده؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

1. luches

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •