با سلام.
دوستان عزیز میدونم مباحث زیادی هست برای انتخاب تلویزیون و البته 4k.
ولی چندتا موضوع بود که باعث شد تاپیک ایجاد کنم.

من یه تلویزیون میخوان تا 3میلیون با کیفیت 4k که 43-48اینچ باشه کافیه چون توی اتاقم. برای دیدن فیلم های فول اچ دی و 4k که واقعا خیلی از فیلم ها با حجم نزدیک به 30گیگ هستن یعنی حداقل فول اچ دی واقعی!
و اینکه میخوام سیستم و لپ تاگ هم بعضی مواقع بهش وصل کنم ولی بیشتر واسه همون فیلم و بازی. بازی هم فقط فیفا

حالا یه سوال هست که مانیتور بهتره یا تلویزیون واسه اینکارا؟ از نظر قیمت و امکاناات و از همه مهتر کیفیت...

یه موضوعی هم که خیلی گیج شدم درباره hdmi و display port هست . اینکه hdmi 2 کیفیت 4k و با نرخ 60هرتز نشون میده و تقریبا همه تلویزیون ها و مانیتورها 1.4 هستن که میشه 30 یا 24 هرتز، آیا این خیلی تاثیر داره توی دیدن فیلم؟ چون تلویزیون که display port ندارن فعلا ،؛ مانیتورها هم با قیمت خیلی بالا همچنین امکاناتی دارن.
بعد سوال مهم اینکه من یه سری تلویزیون دیدم که Refresh Rates و بالای 60 هستن ، اکثر تلویزیون ها 100 به بالا هستن ، پی اگه حتی hdmi 1.4 هم باشن که با کابل اگه نرخ 24هرتز و انتقال بدن یا 30 هرتز. ولی اگه با فلش به وسیلکه خود تلویزیون یک فیلم 4k و پخش کنم با نرخ همون 100 یا 12و .... هرچی که مربوط به خود تلویزیون هست چخش میشه درسته؟
یا اگه از طریق wifi و امکانات دیگه تلویزیون ها که بدونه کابل وصل میشن به سیستم فیلم پخش کنم چی؟
یعنی این نرخ تصویر مربوط به انتقال از طریق کابل ها میشه فقط؟ از طریق خود تلویزیون نرخ بالا است؟ (یعنی همون چیزی که خود تلاویزیون ارائه میده 100به بالا)

ممنون میشسم راهنمایی کنید.
باشتکر ویژه.