تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: تغییر رشته در دانشگاه ؟!!

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض تغییر رشته در دانشگاه ؟!!

سلام دوستان
    من دبیرستان رفتم به رشته کامپیوتر علاقه داشتم ولی رفتم رشته برق صنعتی ( بدون علاقه صرفا" به خاطر توسیه های و تغریبا تحمیلهای خانواده فداکار :| )
    بعد سال سوم رو تموم کردم ولی دیپلم ردی . بعد رفتم سراغ مدرک کامپیوتر و برای بار دوم دیپلم کامپیوتر رو گرفتم !
    ولی تو این سالهایی که گذشت همه فن حریف شده بودم و وقتی رفتم دانشگاه با سواد اساتید دانشگاه اصلا واسم جذابیتی نداشتچون چیزی واسه یادگیری نبود و از شانس من قبول شدم دولتی روزهنه ولی پسران ! یعنی تفکیک جنسیتی بود خیلی ذده حاله به غرعان بنابر این دلیلی برای رفتن دانشگاه گرفتن مهندسی کامپیوتر نداشتم از یه طرف اصلا مدرک مطرح نبود همه جا نمونه کار میخان تو کارای حرفه ای کامپیوتری و اصلا این مدرکیا به درد کارای تخصصی نمیخورن ()
    بنابر این بعد از سه ترم رفتن دانشگاه اونو هم ول کردم

الان میخام بدونم با این وضعیت که دیپلم کامپیوتر دارم و سه ترم هم رفتم دانشگاه میتونم برم رشته الکترونیک ؟!

الان الکترونیک واسم جذابیت بزرگی شده کنار برنامه نویسی , که دارم خود اموز اونو هم یاد میگیرم و تغریا" پیشرفتم سریعه چون با سیستم برنامه نویسی و ... تشابه و نزدیکی زیادی داره و کلا 6 ماهه شدم مهندس الکترونیک.

حالا سوال دوم اینجا پیش میاد که با وجود اینکه من همینجوری پیشرفتم سریعتره تا تو دانشگاه اگه همینجوری بدون مدرک و دانشگاه یاد بگیرم کار خوب هست واسش یا واسه الکترونیک حتما مدرک از آدم میخان نمونه کار مهمتر نیست ؟ یعنی آدم کار بلد میخان یا یکی که مدرک هم داشته باشه حتما ؟!

ممنون از دوستان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2017

پيش فرض

سلام داداش رضا عرض کنم خدمتت اگر میخوای تو اداره های ایران چه دولتی چه خصوصی(البته خصوصی کمتر) صاحب کار بشی باید بگم مدرک میخوای شدیدا البته قبلش باید پارتی داشته باشی چون با پارتی یه مدرک داشته باشی سریع تو اداره ای دیگه کاری به بلد بودن و اینا ندارن اما اگر میخوای مال خودت کار کنی اوضاع فرق داره....من پیشنهاد میکنم اگر میدونی تو برنامه نویسی خیلی بارته برو تو نخ استخدام شدن تو شرکتهای خارجی بزرگ مثل ماکروسافت چون راستشو بخوای دوست برادر من مثل شما بود مدرکم نداشت بعد توی یه نمایشگاه ایرادای ویندوز 7 رو میگیره با راه حل توضیح میده ... هیچی دیگه سر تو درد نیارم الان مشغول به کاره توماکروسافت .....

البته ببخشید من اینجا تازه واردم و گذرمم اتفاقی افتاده و نمیدونم این تاپیک رو تازه گذاشتی یا مال چند سال پیشه....فقط امیدوارم صحبت به دردت خورده باشه
    یه چیز دیگه منم میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم هیچی ام بلد نیستم رته دانشگاهی مم هیچ دخلی بهش نداره اگر میتونی منابع معرفی کن ما هم بسم الله رو بگیم

3. این کاربر از sralidr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام. دوست عزیز درسته که همه جا نمونه کار هم میخوان ولی ممکن هست زمانی یه موقعیت شغلی خوب پیش بیاد ومدرک بخوان اونوقت میخواین چیکارکنید؟؟
    مدرک رو داشته باشید بهتر هست به شرایط استخدامی ها دقت بیشتری داشته باشید.
    از طرفی از اساتید دانشگاه های ما انتظار زیادی نداشته باشید چون سیلابس دروسی که دستشون هست معمولا اجازه نمیده که بیشتر از اون براتون بگن اگه هم بگن خود دانشجوها علاقه ای ندارن چون برای کارهای دیگه به دانشگاه رفتن
    تغییر رشته بعداز 3 ترم زیاد عاقلانه نیست چون اولا هزینه قبلی تون برگشت نمیدن و زمانی که تلف شده میره. اگر مشکل خدمت سربازی دارید که بدتر و اجازه هم شاید ندن.
    اما دانشگاه در صورتیکه قبول بکنه یکسری درس های پیش نیاز رو مجدد بهتون میگه که باید بخونید به این نکته هم دقت کنید که شما هیچ سررشته ای از دروس الکترونیک و مفاهیم پایه ای ممکن هست نداشته باشید و دچار مشکل بشین.
    بااین ول کردن های وسط کار از کجا معلوم شما تو الکترونیک هم اینکارو نکنید.؟؟؟
    بهتر هست یه تصمیم عاقلانه بگیرید
    کامپیوترو تموم کنید درکنارش دنبال الکترونیک تو بازار کار باشید
    جامعه یه مهندس کامپیوتر که از الکترونیک و برنامه نویسی همزمان سردر میاره رو بیشتر قبول داره تا فقط صرفا مهندس کامپیوتر.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

ممنون از دوستان عزیز که لطف کردن راهنمایی کردن sralider جان کمکی ازم بر بیاد کمکت میکنم خاستی یاد بگیری

اگر میخوای تو اداره های ایران چه دولتی چه خصوصی(البته خصوصی کمتر) صاحب کار بشی باید بگم مدرک میخوای شدیدا البته قبلش باید پارتی داشته باشی چون با پارتی یه مدرک داشته باشی سریع تو اداره ای دیگه کاری به بلد بودن و اینا ندارن
    یا حضرت فیل
    استخدام شدن تو شرکتهای خارجی بزرگ مثل ماکروسافت چون راستشو بخوای دوست برادر من مثل شما بود مدرکم نداشت بعد توی یه نمایشگاه ایرادای ویندوز 7 رو میگیره با راه حل توضیح میده ... هیچی دیگه سر تو درد نیارم الان مشغول به کاره توماکروسافت .....
    درسته تو خارج حتما که نباید درس بخونی باید بتونی یه علمی رو ازش استفاده کنی و دانش جلو بردن کار و تموم کردنش رو داشته باشی . دانشگاه میرن تا یاد بگیرن

سربازی معاف شدم مشکلی ندارم / کار استخدامی هم همین الان هست با حقوق و بیمه شرکتای بازیسازی تهران فقط نمونه کار قبول دارن چون اصلا رشتش تو ایران نیست بازیسازی .
    ولی مشکل اینجاست من تهران نیستم و مرکز رشد بازیهای کامپیوتری همون جاس اصفهان هم تک و توک استخدامی درست حسابی پیدا میشه اصلا هم اعصاب زندگی مجردی رو ندارم
    خودم به صورت دور کاری الان بازیسازی و برنامه نویسی کار میکنم ولی ازش زده شدم هم حس کار کردن نیست هم با این وضعی که کار میکنم نهایت ماهی 800-900 فقط دارم درجا میزنم همش خرج میشه هیچی پس انداز نکردم از اونجایی که تهران نیستم پیشرفتی هم نمیتونم بکنم ( با انجام کارهای گروهی و استخدام تو شرکتای خوب)

فقط میخام بدونم اگه الکترونیک ادامه بدم میتونم تو شهر خودم کاری پیدا کنم تو شهرستانا ( شهرضا ) هم موقعیت شغلی مناسب واسش هست یا اونم یه صنعت نوپاست که حتما باید محاجرت کنی شهرای بزرگ . یعنی من کلا تلاشم اینه واسه خودم یه کاری راه بندازم ولی پول زیادی نمیتونم جور کنم که مثلا 300 ملیون یه استودیو کوچیک بازیسازی بزنم :| به خاطر همین میخام بیام تو نخ رباتیک و ...
    اونور آب وضعیت شغل بازیسازی خیلی خوبه ولی پول میخاد رفتن اونور
    تغییر رشته بعداز 3 ترم زیاد عاقلانه نیست چون اولا هزینه قبلی تون برگشت نمیدن و زمانی که تلف شده میره. اگر مشکل خدمت سربازی دارید که بدتر و اجازه هم شاید ندن.
    اما دانشگاه در صورتیکه قبول بکنه یکسری درس های پیش نیاز رو مجدد بهتون میگه که باید بخونید به این نکته هم دقت کنید که شما هیچ سررشته ای از دروس الکترونیک و مفاهیم پایه ای ممکن هست نداشته باشید و دچار مشکل بشین.
    متاسفانه یه 6 ماهی هست دیگه نمیرم دانشگاه از اونجایی که دولتیه دیگه رام نمیدن :د ی
    یعنی همون کامپیوترو مدرکشو بگیرم ؟ سه ترم هم خودش یه ساله ولی از اون دانشگاه خوشم نمیاد میشه دوباره کنکور داد جای دیگه قبول شی ادامه واحداتو باید بگیری دیگه واحدای پاس شده تمومه ؟
    در کل ممنون از اطلاعاتت

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام مجدد خدمت شما
    قصد جسارت ندارم ولی اولین اشتباه شما بیخیال شدن دانشگاه دولتی بود اگر هم استخدامی باشه معمولا افرادی که مدرک دولتی دارن در اولویت هستن که شما ترک تحصیل کردید و از این شرط کنار گذاشته شدید.
    مورد دیگه بله میتونید مجدد کنکور بدین ولی معمولا دانشگاه آزاد قبول میکنه و دانشگاه های دولتی شرایط خاصی دارن. پیشنهاد میکنم دانشگاه آزاد برید بپرسید و دروسی که پاس کردید رو به همراه ریز نمرات تون بهشون نشون بدین و ببینید که چه. تعداد واحد رو طبق رشته مدنظرتون قبول میکنن .
    دانشگاه آزاد به راحتی واحدهای دانشگاه های دیگه رو قبول میکنه البته با هزینه تطبیق واحد که میگیرن.
    در خصوص نداشتن پس انداز بیشتر برمیگرده به زندگی وعلایق شخصی تون که تو صحبتاتون دراین خصوص هدفمندی خاصی ندیدم.

تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

تصمیممو گرفتم نمیرم دانشگاه جو گیر شده بودم همینجوری یاد میگیرم بعدشم یه مدرک فنی حرفه ای میزنم تنگش همه جا شرکتای خصوصی استخدام میکنن . بالاخره نوشتن مهندس الکترونیک ولی وقتی بری ببینن اندازه یه دکترا بارته و میتونی کمک کنی مدرک هم نداشته باشی نگهت میدارن حالا یه مدرک فنی حرفه ای هم از الکترونیک داشته باشی بد نیست میشه بعد تبدیلش کنی به دیپلم ( دو دیپلمه )
    در مورد هدف هم هدف خاصی ندارم جز رفتن دنبال علایقم و تلاش برای پیشرفت .من تا لذت نبرم از کاری اصلا دست نمیتونم بزنم بهش
    خیال زن گرفتنو و آدم شدن هم تو فازم نیست بنابر این همین وضعیته واقعا وضعیت عَسَفناکیه

ممنون از دوستان بابت راهنمایی
    Last edited by Reza Azimy_RW; 21-04-2017 at 01:10.

8. این کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •