تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 46

نام تاپيک: آیا مودم WIFI برای سلامتی انسان ضرر دارد؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

Group 2B یعنی /شاید/ سرطان زا برای انسان، نه /احتمالا/. شما توضیح Group 2A رو گفتید به جای گروه 2B.

Group 2B: possibly carcinogenic to humans

چیزی که شما می فرمایید Li-Fi هست، نه Wi-Li ، و اتفاقا به خاطر نزدیک بودن فرکانس این امواج به نور ماورای بنفش از نظر ریسک های سلامتی بسیار پرخطر تر از امواج رادیویی خواهند بود که فرکانس بسیار پایین تری دارند.

FDA فقط کنترل روی فروش و عرضه محصولات در آمریکا رو داره. فروش این محصولات در هر کشور تحت نظارت موسسه های مشابه همون کشور صورت می گیره، نه کشور تولید کننده. در همه دنیا وضعیت چنین است.

1. با امواج موبایل تخم مرغ نمی پزند. فکر می کنم یکی از این ویدیوهای ساختگی شبکه های اجتماعی رو دیده باشید.
    2. اشعه های خورشید بسیار قوی تر از امواج رادیویی هستند، فرکانس بالاتر هم دارند. طبیعی است که خطرناک باشند.

با این ذهنیت باید از همه چیز دوری کرد. چه کسی گفته الکتریسیته خطرناک نیست؟ بهتره در غار زندگی کنید. کی گفته واسکن ها خطرناک نیستند؟ بهتره ریسک نکنیم. کدوم پزشک گفته امواج تلویزیون خطرناک نیستند؟ بهتره خانه رو ایزوله کنیم یا در کویر و جنگل و ... باشیم. احتمالا قطب جنوب بهتر از هر جای دیگر است.
    سلام
    ممنون از پاسخهاتون
    1- fda بر صادرات دارو و تجهیرات پزشکی هم نظارت داره و باید موافقت کنه برای صادرات
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در کویت یکی از مدارک لازم برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی داشتن گواهینامه ی صادره از معاونت غذا و دارو در کشور سازنده هست و این گواهی باید به تایید وزارت خارجه ی همون کشور هم رسیده باشه و همچنین سفارت همون کشور در کویت تا امکان جعلی بودنش تا حد امکان کم بشه
    2- ممنون برای تصحیح WILI
    بنده خودم یک سال پیش خبرش رو در سایت نوشتم . اما چون یک سال ازش خبری نشنیدم اسمش رو فراموش کرده بودم
    3- مقدار ضرر امواج الکترومغناطیس به چند عامل بستگی داره:
    فرکانس , قدرت , شدت , فاصله , مدت تابش , ماهیت جسم تابش گیرنده
    امواج بی خطر وجود نداره اما با تغییر فاکتورها میشه ضررش رو کم کرد
    یعنی با کاهش فرکانس , کاهش قدرت تابش , کاهش مدت تابش و افزایش فاصله میشه ضررش رو کم کرد
    این امواج به هر چیزی برخورد کنه بر اون اثر میذاره اما این اثر گاهی ضرر و صدمه هست و حتی لحظه ای نمایان میشه گاهی پس از سالها نمایان میشه
    به هر حال کاهش عوامل ضرر زننده کاری هوشمندانه هست مثل دوری از منبع تابش , قطع تابش , کاهش زمان تابش , قرار دادن مانعِ کاهش دهنده ی شدت و قدرت , کاهش قدرت و شدت و غیره
    4- با همین امواج الکترومغناطیس گوشت کباب میکنند و تخم مرغ میپزند و غذاهای دیگه .
    فرکانس امواج موبایل طبق اطلاعات بعضی سایتها که فرصت کردم ببینم , حدود یک سوم امواج ماکروفر هست
    امواج بعضی از رادارها فرکانسش پائینه اما فقط چند دقیقه تابش از نزدیک ممکنه عقیمی دائم بیاره چون شدت و قدرتش زیاده

اما گاهی موبایل با تمام قدرت امواج میفرسته تا بتونه با دکل دور که در چند کیلومتری هست تماس بگیره . اگر هم بریم نزدیک دکل , شدت و قدرت تابشهای خود دکل چند برابر میشه
    اینها بی ضرر نیست بر بدن اما چون تاثیر کوتاه مدتش مشهود نیست میگن بی ضرره
    تازه ضررهاش در دراز مدت رو هم خیلی راحت میشه انداخت گردن یه چیز دیگه (ژنتیک , فست فودها , شکر , نمک , چربی , داروها , سمها , کودها , فعالیت کم , هله هوله خوری , آلودگی هوا , مواد مخدر الکل , دخانیات و غیره )
    5- بنده ضرر خوابیدن در نزدیک سیمهای برق رو هم در تاپبکهای دیگه ذکر کردم و حتی ضرر شرقی غربی خوابیدن و غیره

آبِ پاکی روی دستِ همه :
    هیچ چیزی در این دنیا بی ضرر نیست

محاله چیزی نام ببرین یا پیدا کنین یا بسازین که مطلقاً ضرر و خطری نداشته باشه

و به هر حال احتیاط کار عاقلانه ای هست اما بشرطی که به وسواس و وحشت از همه چیز و افراط منجر نشه
    مثلاً شایع میشه که امواج موبایل ضرر داره , موقع خواب موبایل رو خاموش کنین یا دور باشه یا حالت هواپیما
    حالا یکی بیاد موبایل رو روشن کنه و برنامه هایی مثل واتس اپ رو هم که دائم امواج میفرسته روشن کنه و گوشی رو بذاره زیر بالشش و بخوابه و فاصله اش هم با دکل چند کیلومتر باشه و موبایل با قدرتِ تمام امواج بفرسته و بگه هیچ چیزش هم نشده
    شاید حقیقت همین باشه شاید هم ضررش پنهان باشه . عاقلانه اینه که اقدامات احتیاطی رو انجام بده
    حالا عده ای فکر میکنند ضرری نداره ؟ خب اقدامات احتیاطی رو انجام ندند .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 12-04-2017 at 00:08. دليل: تصحیح

2. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

من هیچ نظر کارشناسی ندارم اما زمانی که از مودم وای فای دار! استفاده میکردم به شدت سر درد و گوش درد شدم که با کنار گذاشتنش خوب شد همین حالت را در صحبت کردن با موبایل و تلفن بی سیم و اینترنت موبایل هم پیدا میکنم و نمی دونم دلیلش چیه؟
    بیشتر
    نوعی وسواسه .
    مثل اینکه به خارش بدنت فکر کنید و همون لحظه بدنتون خارش بگیره

4. 3 کاربر از danielo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

سلام
    گرامی این موضوع برای دکل های وایرلس صدق میکنه که امواجشون برای سکنه اطراف دکل سردرد ایجاد میکنه و سرطان زاست
    اما برای مودم تا حالا هیچ فرضیه ثابت نشده که امواج مودم وایفا سرطان زاست

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    گرامی این موضوع برای دکل های وایرلس صدق میکنه که امواجشون برای سکنه اطراف دکل سردرد ایجاد میکنه و سرطان زاستاما برای مودم تا حالا هیچ فرضیه ثابت نشده که امواج مودم وایفا سرطان زاست
    سلام
    بنده حدود هفت سال و نیمه موبایلم دارم
    تقریباً یک سال پیش تاپیکی زدم در مورد مشکوک شدن به تاثیر امواج موبایل بر پوست کفِ دست
    حدود 6 ماه پیش موبایل رو باز کردم دیدم 3 تا آنتن داره

بلوتوث - وایرلس - موبایل
    آنتنهای بلوتوث و وایرلس بالای موبایل در دو طرف فلاش هست یعنی همون قسمتی که میذاریم روی گوش موقع حرف زدن با موبایل
    آنتن موبایل درست همونجائی هست که وقتی موبایل رو کف دست میذارم , پوست دستم درست زیر آنتن موبایل هست و گاهی خارش داره و رنگش هم تغییر کرده و کمی قرمز شده
    از اون روز دیگه موبایل رو کف دست نمیذارم بلکه گوشه اش رو میذارم روی انگشت میانه و با شست و اشاره دو طرفش رو میگیرم و آنتن موبایل دیگه در کنار پوست نیست
    تغییر رنگ و خارش خیلی خیلی کم شده و مشخصه که داره از بین میره

7. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه ALEMIX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

بیشتر
    نوعی وسواسه .
    مثل اینکه به خارش بدنت فکر کنید و همون لحظه بدنتون خارش بگیره
    وسواس نیست گرامی ! چون من اصلا من به این موضوع فکر نکرده بودم زمانی که مودم وای فای دار خریدم دیدم سر درد عجیبی پیدا کردم چون آنتن مودم درست نزدیک سرم بود مدتها فکر میکردم مسئله چی هست برای امتحان ازش استفاده نکردم دیدم سرم خوب شد شما اگر بدن قوی دارید استفاده کنید ولی حق ندارید ......

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

وسواس نیست گرامی ! چون من اصلا من به این موضوع فکر نکرده بودم زمانی که مودم وای فای دار خریدم دیدم سر درد عجیبی پیدا کردم چون آنتن مودم درست نزدیک سرم بود مدتها فکر میکردم مسئله چی هست برای امتحان ازش استفاده نکردم دیدم سرم خوب شد شما اگر بدن قوی دارید استفاده کنید ولی حق ندارید ......
    بازهم
    میگویم وسواسه

داره خودمونی میشه ALEMIX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2016

پيش فرض

من به طور کل اهل بحث جدل با دیگران نیستم اما اینجا نوشته که امواج وای فای افراد حساس تر را تحت تاثیر قرار می دهندو باعث تشدید سردرد میشوند

کاربر فعال پرسش و پاسخ پزشكی laxer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    Th

پيش فرض

من به طور کل اهل بحث جدل با دیگران نیستم اما اینجا نوشته که امواج وای فای افراد حساس تر را تحت تاثیر قرار می دهندو باعث تشدید سردرد میشوند
    لینکی که اشاره فرمودین مرجع - معتبر نیست.

--
    اگر شما هم مودم وایرلس نداشته باشید همسایتون داره ، پس چرا با اون سرتان درد نمیگیرد؟ چرا با امواج دکل های مخابراتی سردرد نمیگیرید؟

سردرد علل خودش را دارد و در هیچ یک علل آنرا نمیتوان به امواج رادیویی ربط داد.
    --

این مسئله امواج هم شده مثل همون قضیه آبله کوب دوران امیر کبیر... یکی میگفت درش شیطانه یکی میگفت درش جنه...

12. 2 کاربر از laxer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال bahman_0121's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    آمل

پيش فرض

مثال سیم برق فشار پاییم هیچ مشکلی نداره اما کابل فشار قوی ی سری مضرات داره
    خوب دکل معلومه ضرر داره ولی تا بحال در مورد Wifi چیزی گفته نشده معمولا لوازمی که توی خونه مصرف میشه رو ایمن میکنن اگه ضرر داشت 1000 دفع باید خبرش رو میخوندیم

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

آیا امواج مودم WIFI سرطان زاست؟
    اگر بخوایم امواج رو از نظر خطراتش بررسی کنیم، با توجه به کمیت های موج، دو عامل برامون مهم هستش: ۱- میزان فرکانس ۲- شدت موج

از بین این دو عامل چیزی که باعث سرطان میشه، تاثیر عامل اول هستش. برای ایجاد سرطان فرکانس موج باید به حدی باشه که باعث جهش سلول های بدن بشه.
    به موج هایی که در برخورد به یک سطح باعث ایجاد گرما و یونیزه شدن مولکولهای سطح میشن، امواج یونیزه کننده گفته میشه.

این تصویر نشون میده که برخی امواج معروف در کدام دسته از امواج یونیزه کننده و یا غیر یونیزه کننده قرار میگیرند (البته توجه داشته باشین شکل بدون در نظر گرفتن میزان عددی فرکانس کشیده شده):

امواج موبایل و وای فای زیر 3 گیگاهرتز هستند. در حالی که مرز امواج یونیزه کننده 30 پتاهرتز هستش. پس مشخصه که خیلی دوره.
    به صورت خلاصه جواب شما به این سوال که آیا امواج وای فای قدرت سرطان زایی دارند، خیر هستش.
    لذا در بحث خطرات امواج رادیویی و مایکروویو، چیزیکه کمتر اهمیت داره همین مبحث سرطان زاییش هست. فقط متاسفانه این مورد شده سوژه ی رسانه ها برای بالا بردن بازدید که اصلا هم جنبه ی علمی نداره.

بریم سراغ مورد دوم یعنی شدت

اگر به همون عکس دقت کنین یه نواری وسط کشیده که توی همون نوار وای فای در دسته ی thermal قرار گرفته یعنی باعث ایجاد گرما میشه. گرمای ایجاد شده بستگی به میزان شدت موج داره، چیزیکه در بحث خطرات این دسته امواج مهم هستند، همین بحث ایجاد گرما هستش و مطالعات و حفاظت های بسیاری در این قسمت صورت میگیره. در بدن ما دستگاههای حساسی مثل مغز به تغییرات دما حساس هستند و افزایش دما باعث ایجاد تب، سرگیجه و برخی مشکلات دیگه میشه که دوستانی که رشتشون زیست شناسی هستش بهتر میتونن توضیح بدن.

لذا ما باید شدت تابش امواج این دستگاهها رو طوری تنظیم کنیم که کمترین اثر گرمایی رو روی بدن بزاره.

یه سوالیکه پیش میاد اینه که آیا یک فرستنده ی امواج وای فای خانگی میتونه اینقدر گرما ایجاد کنه که باعث ایجاد خطر بشه؟ برای جواب این سوال یه سری محاسبات لازمه.
    برای محاسبه:
    - حداکثر میزان توان خروجی دستگاه رو طبق استاندارد اکثر کشورها (ار جمله ایران) 100 میلیوات در نظر گرفتم
    - حداکثر آنتن امنی که در بازار گیر میاد 9dbi هستش که تقریبا میشه 8 میلیوات. با این حساب حداکثر توان خروجی از آنتن 8 * 100 که میشه 800 میلیوات
    - حداکثر زمان در معرض قرار گرفته شدن در امواج در شرایط کاری که به عنوان یک راهنمای حفاظتی توسط FCC ارایه شده، 30 دقیقه برای 1mw/cm^2 هستش.

فرمول محاسبه ی power denisty برای آنتن امنی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خوب برای 1mw/cm^2 حساب میکنیم:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پس اگر در شرایط کاری بخوایم قرار بگیریم، 30 دقیقه در فاصله ی یک میلیمتری از آنتن حداکثر میزان زمانی هست که میشه در معرض تابش قرار گرفت.

با توجه به فرمول هر چه فاصله کمتر باشه، power denisty کمتر میشه. برای فاصله ای به اندازه ی یک متر به نظر اینقدر کم بیاد که تاثیر محسوسی در ۲۴ ساعت شبانه روز در معرض تابش قرار گرفتن نداشته باشه.

موفق باشید

اما گاهی موبایل با تمام قدرت امواج میفرسته تا بتونه با دکل دور که در چند کیلومتری هست تماس بگیره . اگر هم بریم نزدیک دکل , شدت و قدرت تابشهای خود دکل چند برابر میشه
    اینها بی ضرر نیست بر بدن اما چون تاثیر کوتاه مدتش مشهود نیست میگن بی ضرره
    تازه ضررهاش در دراز مدت رو هم خیلی راحت میشه انداخت گردن یه چیز دیگه (ژنتیک , فست فودها , شکر , نمک , چربی , داروها , سمها , کودها , فعالیت کم , هله هوله خوری , آلودگی هوا , مواد مخدر الکل , دخانیات و
    در مورد دکل: اگر قدرت خروجی آنتن دکل رو 50 وات در نظر بگیریم (حداکثر میزان مجاز برای یک آنتن BTS در امریکا) و فاصله رو 30 متر، طبق فرمول power denisty توان دریافتی اینقدر ناچیز میشه(0.0004mw/cm^2) که خودتون ترجیح میدین دکل رو تو خونتون نصب کنین.

ضمنا متابولیسم بدن هر انسان با بدن انسان دیگه متفاوت هستش و صد البته همون عواملی که گفتین تاثیرات بیشتری دارند تا دکل بدبخت.

پی نوشت: گازهای لامپ های مهتابی با بالا بردن ولتاژ تحریک میشن، اونطور که در کارگاه برق توی ترم دوم بهمون گفتند و اگر حافظه یاری کنه. (ارجاع به اون قسمت تخم مرغ پزی)
    پی نوشت ۲: مایکروویو یا ریز موج، نه مایکروفر!!! امواج وایرلس در دسته ی ی ریز موج ها قرار میگیرن
    Last edited by Public Enemy; 16-04-2017 at 14:58.

15. 5 کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •