با درود

دوستان من می خواستم برای یک استخر کوچک ذخیره آب که عمقش نزدیک به 2 متر هست و انتقال آب استخر به منبع آب در ارتفاع 2 متری ( جمعا 5 متر ) اقدام به خرید یک پمپ آب بکنم

بنده می خواستم هفته ای یک بار این منبع رو برای آبیاری درختان پر کنم. گنجایش منبع آب 1500 لیتر هست یعنی در هفته نزدیک به 1500 لیتر آب باید از استخر کشیده بشه به منبع

امروز برای خرید پمپ آب اقدام کردم دو گزینه بمن معرفی شد که موندم کدوم رو تهیه کنم

1- یک پمپ آب 2 زمانه که گویا با روغن و بنزین کار می کنه و 1.5 اینچ هست و وزن سبکی داره و قیمت رو نزدیک به 450 دادن

2- یک پمپ آب 4 زمانه 2 اینچی که کمی بزرگ تر هست و گویا قوی تر هست و ... و با بزنین کار می کنه و قیمت رو نزدیک به 600 دادن به من

می خواستم بدونم تفاوت اینها چیه و آیا بهتر نیست که حالا که در حال خرید هستم اون گزینه ی دوم رو بخرم؟ آیا این پول 150 هزار تومان رو بدن بهتر نیست؟

روش دیگه هم خرید اینورتر هست. من این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو دیدم قبلا که اگر بتونه با برق ماشین کف کش رو راه اندازی کنه کار ساده تر هست. نزدیک به 1500 وات خروجی می ده ولی موندم که آمپر و شدت جریانی که می ده کافیه یا نه