تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 10 اولاول 12345678 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 95

نام تاپيک: تاپیک جامع اپراتورهای مجازی (MVNO)

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت alireza20202003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    H.D.D

پيش فرض

این تفاوت قیمت برای ایران صادق نیست. مقاله رو اگر بخونید متوجه میشید که چرا اپراتورهای اصلی آمریکا قیمت بالاتری نسبت به اپراتورهای مجازی دارند و هیچ کدوم از اون فاکتور ها (تنوع گوشی های قفل شده و هزینه مغازه های فیزیکی و ...) واسه اپراتورهای اصلی ایرانی صادق نیست. یعنی اپراتورهای اصلی آمریکا هزینه هایی دارند که اپراتورهای اصلی ایرانی ندارند وگرنه الان شما باید ماهی حداقل ۲۰۰,۰۰۰ تومان هزینه یک خط موبایل میدادید و در اون شرایط اپراتور مجازی با قیمت کمتر سرویس میداد چون اون هزینه هارو نداره.

من الان پلن های کریکت و ای تی اند تی رو چک کردم. کریکت نامحدود ماهی ۶۰ دلاره و ای تی اند تی نامحدود ماهی ۵۰ دلار (به شرط خرید قسطی آیفون). همونطور که گفتم تفاوت یا ناچیزه و یا بازی با ارقامه.

درضمن این طرح تازه شروع شده و باید منتظر بود که اپراتورها چه سرویس هایی در آینده ارائه میدند واسه جلب مشتری. زیر سوال بردن این طرح به دلیل اینکه یک اپراتور سرویس جالبی ارائه نداده، تصمیم عجولانه ایه.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    بله من اون مقاله رو کامل خوندم. میبینید نوشته که اکثر اپراتورهای اصلی اصلا سیم کارت اعتباری نمیفروشند و اعتباری رو MVNO ها میفروشند. حالا اگر در ایران اپراتورهای اصلی نه اون هزینه ها رو دارند و نه فقط مختص سیم کارت های دائمی هستند و حتی اینکه خودشون شروع به عرضه انواع سرویس های ارزش افزوده هم کردند بنابراین هیچ نیازی به MVNO ها در ایران نیست چون فلسفه وجودیشون همین بوده. برای همینه که یک نسخه برای کل دنیا جواب نمیده و قبل از اینکه MVNO ها در ایران بخوان استارت بزنن باید اول نیاز سنجی میکردن ! بیزینس پلن که گام آخره. این هم نمونه ای از چین :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پارگراف آخر :

The country’s MVNO market, like in many countries, is characterised by low ARPU and with a focus on low-end, prepaid users.

کاملا مشخصه در همه جای دنیا MVNO ها برای قشر با درآمد پایین فعالیت میکنند اونوقت در ایران وقتی سیم کارت اعتباری ایرانسل ۱۰ تومن هست MVNO اومده قیمت زده ۱۷۳ هزار تومن ! قیمت بسته هاش هم که قرار نیست ارزونتر باشه پس چکار قراره بکنه ؟ دیگه باشگاه مشتریان رو که همراه اول هم داره.

یک نگاهی هم بکنیم ببینیم سایر MVNO های مشهور چه سرویس ارزش افزوده ای مگه میدن ؟ این کریکت :

هیچی، پوشش شبکه و قیمت پلن ها که پوشش شبکه هم همون پوشش AT&T هست پس کریکت فقط سیم کارت اعتباری AT&T هست که ضمن ارزونتر بودن قیمت سیم کارتش ، قیمت بسته هاش هم ارزونتره.

اون چیزی که من پیش بینی میکنم و برای همین باید آگاه سازی شدیدا در سطح جامعه صورت بگیره اینه که چهار تا MVNO بیان که هیچ مزیت خاصی ندارند و بعد یک مصوبه ایجاد بشه در راستای حمایت از MVNO‌ ها ! و ... خلاصه در نهایت به ضرر همه ما بشه. مشابه این اتفاقات رو زیاد دیدیم تو حوزه های مختلف اما متاسفانه موقعی که باید آینده نگر باشیم نیستیم. فردا که اومدن سیم کارت اعتباری رو دادن دست یه MVNO برای هر اپراتور و قیمت گیگابایت اینترنت رو اپراتورهای اصلی بردن بالا، بعد نیاید گله کنید که چرا اینطوری شد.
    Last edited by alireza20202003; 24-06-2017 at 01:10.

2. 3 کاربر از alireza20202003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

بله من اون مقاله رو کامل خوندم. میبینید نوشته که اکثر اپراتورهای اصلی اصلا سیم کارت اعتباری نمیفروشند و اعتباری رو MVNO ها میفروشند. حالا اگر در ایران اپراتورهای اصلی نه اون هزینه ها رو دارند و نه فقط مختص سیم کارت های دائمی هستند و حتی اینکه خودشون شروع به عرضه انواع سرویس های ارزش افزوده هم کردند بنابراین هیچ نیازی به MVNO ها در ایران نیست چون فلسفه وجودیشون همین بوده. برای همینه که یک نسخه برای کل دنیا جواب نمیده و قبل از اینکه MVNO ها در ایران بخوان استارت بزنن باید اول نیاز سنجی میکردن ! بیزینس پلن که گام آخره. این هم نمونه ای از چین :

پارگراف آخر :

The country’s MVNO market, like in many countries, is characterised by low ARPU and with a focus on low-end, prepaid users.

کاملا مشخصه در همه جای دنیا MVNO ها برای قشر با درآمد پایین فعالیت میکنند اونوقت در ایران وقتی سیم کارت اعتباری ایرانسل ۱۰ تومن هست MVNO اومده قیمت زده ۱۷۳ هزار تومن ! قیمت بسته هاش هم که قرار نیست ارزونتر باشه پس چکار قراره بکنه ؟ دیگه باشگاه مشتریان رو که همراه اول هم داره.

یک نگاهی هم بکنیم ببینیم سایر MVNO های مشهور چه سرویس ارزش افزوده ای مگه میدن ؟ این کریکت :

هیچی، پوشش شبکه و قیمت پلن ها که پوشش شبکه هم همون پوشش AT&T هست پس کریکت فقط سیم کارت اعتباری AT&T هست که ضمن ارزونتر بودن قیمت سیم کارتش ، قیمت بسته هاش هم ارزونتره.

اون چیزی که من پیش بینی میکنم و برای همین باید آگاه سازی شدیدا در سطح جامعه صورت بگیره اینه که چهار تا MVNO بیان که هیچ مزیت خاصی ندارند و بعد یک مصوبه ایجاد بشه در راستای حمایت از MVNO‌ ها ! و ... خلاصه در نهایت به ضرر همه ما بشه. مشابه این اتفاقات رو زیاد دیدیم تو حوزه های مختلف اما متاسفانه موقعی که باید آینده نگر باشیم نیستیم. فردا که اومدن سیم کارت اعتباری رو دادن دست یه MVNO برای هر اپراتور و قیمت گیگابایت اینترنت رو اپراتورهای اصلی بردن بالا، بعد نیاید گله کنید که چرا اینطوری شد.
    حرفتون دقیقا تایید میشه
    دلیل و فلسفه وجودی باید این باشه وگرنه هیچ نیازس یه اونها نیست
    مگه اینکه یه نون خور اضافه بسه و واسه اینکه خرجش در بیاد یه قانونی تصویب کنند که حمایتش کنند و پول اون رو مردم باید بدند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

؟ > همراه اول
    اپتل > ایرانسل
    همراه هوشمند آینده > ایرانسل
    سام تل > رایتل
    شاتل > رایتل
    های وب > رایتل
    فناپ > رایتل
    آرین ماهواره > رایتل

در حال حاضر اپراتور همراه اول با هیچ شرکتی قرارداد امضا نکرده است..

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

من تبلیغات آپتل رو تو سطح شهر دیدم ، کدوم اپراتورها شروع به توزیع سیم کارت کردن؟

Sent from my PadFone 2 using Tapatalk

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

من تبلیغات آپتل رو تو سطح شهر دیدم ، کدوم اپراتورها شروع به توزیع سیم کارت کردن؟

فعلا سامتل و اپتل از طریق سایتشون میشه خرید فکر کنم.

7. این کاربر از m2music بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سامان‌تل
    ( از توئیتر)

Last edited by shahryar84; 06-07-2017 at 10:57.

9. 2 کاربر از shahryar84 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

چه سرعت و پینگ خوبی هم داره باریکلا
    همه بدویین بگیرین از اینا

تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

وقتی این اپراتورهای مجازی از اپراتورهای واقعی گرون تره ، پس چرا باید بخریم ؟ کاربرد اصلی اپراتورهای مجازی به نظر من در اینترنت خلاصه میشه که باید بسته های مناسب و ارزون بدن که نمیدن

12. این کاربر از bardia-vr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

وقتی این اپراتورهای مجازی از اپراتورهای واقعی گرون تره ، پس چرا باید بخریم ؟ کاربرد اصلی اپراتورهای مجازی به نظر من در اینترنت خلاصه میشه که باید بسته های مناسب و ارزون بدن که نمیدن

دقیقا همینطور هست البته بعضی دوستان نظرات دیگه ایی دارند و قبول ندارند این مساله رو
    پستهای قبل رو بخونین متوجه میشین

14. این کاربر از m_amin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

دقیقا همینطور هست البته بعضی دوستان نظرات دیگه ایی دارند و قبول ندارند این مساله رو
    پستهای قبل رو بخونین متوجه میشین
    هیچ فردی نمیاد شماره اصلیشو از یک اپراتور مجازی بگیره ، اکثر افراد فقط به خاطر قیمت کم،ممکن سیم دوم یا سومشون رو از مجازی ها انتخاب کنن اونم بخاطر اینترنت و شاید مکالمه

16. 2 کاربر از bardia-vr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •