تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 10 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 95

نام تاپيک: تاپیک جامع اپراتورهای مجازی (MVNO)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

...

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
    Last edited by ali.xvb.x; 19-06-2017 at 21:07.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

عرض کردم یا طبق قرارداد اجازه ندارند و یا مارجین سود کمه و قیمت پایین تر واسشون سوددهی نداره.

ممکنه دو طرف به توافقی برسند که مثلا اگر اپراتور مجازی سالی ۱۰ میلیون دقیقه بفروشه، ۵ درصد تخفیف بگیرند و ۲ درصد از این تخفیف رو اختصاص بدند به مشتری ها ولی این تخفیف ها ناچیز هست و این توافق ها معمولا بین اپراتورهایی بسته میشه که قدمت و مشتری هایی دارند و به سوددهی رسیدند. اپراتور نوپا معمولا بودجه این تخفیفات را نداره و به سرویس های ارزش افزوده اکتفا میکنه.

اینکه ما از اپراتور مجازی جدیدی انتظار قیمت پایین تر محسوسی داشته باشیم، هم کمی بی انصافیه و هم منطقی به نظر نمیرسه.

Last edited by ali.xvb.x; 19-06-2017 at 21:08.

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت alireza20202003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    H.D.D

پيش فرض

عرض کردم یا طبق قرارداد اجازه ندارند و یا مارجین سود کمه و قیمت پایین تر واسشون سوددهی نداره.

ممکنه دو طرف به توافقی برسند که مثلا اگر اپراتور مجازی سالی ۱۰ میلیون دقیقه بفروشه، ۵ درصد تخفیف بگیرند و ۲ درصد از این تخفیف رو اختصاص بدند به مشتری ها ولی این تخفیف ها ناچیز هست و این توافق ها معمولا بین اپراتورهایی بسته میشه که قدمت و مشتری هایی دارند و به سوددهی رسیدند. اپراتور نوپا معمولا بودجه این تخفیفات را نداره و به سرویس های ارزش افزوده اکتفا میکنه.

اینکه ما از اپراتور مجازی جدیدی انتظار قیمت پایین تر محسوسی داشته باشیم، هم کمی بی انصافیه و هم منطقی به نظر نمیرسه.

خیلی هم خوب پس چیز خاصی نیستند و نباید امتحانشون کرد. مخصوصا که حداقل همراه اول و ایرانسل برای مکالمه بالا تخفیف خیلی خوب میدن اینا بخوان ۵ درصد تخفیف بگیرن که خسته نباشن. تو همراه اول ۷۲۰ دقیقه مکالمه به جای ۴۱۰۰۰ تومن ۱۱۰۰۰ تومنه و هرچی بالاتر بره تخفیفش هم بیشتر.

جایزه و باشگاه مشتریان و نبود اس ام اس تبلیغاتی که چیز خاصی محسوب نمیشه.

در تمام دنیا هم MVNO ها به ارزونتر بودن شهرت دارن. برای همین دو تا نمونه میارم :

۱- اپراتور اصلی AT&T و MVNO Cricket

۲ - اپراتور اصلی Verizon و MVNO Page Plus

منبع : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درسی باشه برای MVNO های ایرانی

4. 3 کاربر از alireza20202003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

این تفاوت قیمت برای ایران صادق نیست. مقاله رو اگر بخونید متوجه میشید که چرا اپراتورهای اصلی آمریکا قیمت بالاتری نسبت به اپراتورهای مجازی دارند و هیچ کدوم از اون فاکتور ها (تنوع گوشی های قفل شده و هزینه مغازه های فیزیکی و ...) واسه اپراتورهای اصلی ایرانی صادق نیست. یعنی اپراتورهای اصلی آمریکا هزینه هایی دارند که اپراتورهای اصلی ایرانی ندارند وگرنه الان شما باید ماهی حداقل ۲۰۰,۰۰۰ تومان هزینه یک خط موبایل میدادید و در اون شرایط اپراتور مجازی با قیمت کمتر سرویس میداد چون اون هزینه هارو نداره.

من الان پلن های کریکت و ای تی اند تی رو چک کردم. کریکت نامحدود ماهی ۶۰ دلاره و ای تی اند تی نامحدود ماهی ۵۰ دلار (به شرط خرید قسطی آیفون). همونطور که گفتم تفاوت یا ناچیزه و یا بازی با ارقامه.

درضمن این طرح تازه شروع شده و باید منتظر بود که اپراتورها چه سرویس هایی در آینده ارائه میدند واسه جلب مشتری. زیر سوال بردن این طرح به دلیل اینکه یک اپراتور سرویس جالبی ارائه نداده، تصمیم عجولانه ایه.

Last edited by ali.xvb.x; 19-06-2017 at 22:35.

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها m_amin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

این حرف شما در رابطه با بسته ها کاملا اشتباه هست
    ممکنه در مورد نرخ آزاد اینترنت یا نرخ آزاپ مکالمه یا مسیج نتونن قیمت کمتری ارایه بدن اما تو بسته ها کاملا دستشون باز هست
    همونطور که تو اپارتورها نرخای مکالمه آزاد یا دیتا تقریبا یکی هست اما بسته ها تفاوت خیلی زیادی دارند
    شما اصرار داری که نمیتونند قیمت کمتر بدن و فقط میتونند سرویسهای ارزش افزوده بهتر یدند که اینطور نیست اینطوری امکان ندا ه موفق باشند چون هیچ کس نمیاد شمارشو واسه یه سرویس ارزش افزوده عوض کنه مگر اینکه یه چیز مهمی مثل قیمت تاثیر بزاره روش یا سرعت بالاتر
    قسمت دوم حرفتون هم شاید به نظر شما بی انصافی باشه اما به نظر اکثریت اینطور نیست چون اگه قرار باشه اینکارو نکنند دیگه چه نیازی به وجود اومدن این اپراتورها هست؟!
    و اون قیمت ۱۰۰ گیگ ، ۳۰۰ هزار تومن تقریبا ۱۶۰٪ از قیمت ایزانشل گرون تر هست یعنی حتی به حرف شما که حدودا یکی باشه هم نمیخوره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

این حرف شما در رابطه با بسته ها کاملا اشتباه هست
    ممکنه در مورد نرخ آزاد اینترنت یا نرخ آزاپ مکالمه یا مسیج نتونن قیمت کمتری ارایه بدن اما تو بسته ها کاملا دستشون باز هست
    همونطور که تو اپارتورها نرخای مکالمه آزاد یا دیتا تقریبا یکی هست اما بسته ها تفاوت خیلی زیادی دارند
    شما اصرار داری که نمیتونند قیمت کمتر بدن و فقط میتونند سرویسهای ارزش افزوده بهتر یدند که اینطور نیست اینطوری امکان ندا ه موفق باشند چون هیچ کس نمیاد شمارشو واسه یه سرویس ارزش افزوده عوض کنه مگر اینکه یه چیز مهمی مثل قیمت تاثیر بزاره روش یا سرعت بالاتر
    قسمت دوم حرفتون هم شاید به نظر شما بی انصافی باشه اما به نظر اکثریت اینطور نیست چون اگه قرار باشه اینکارو نکنند دیگه چه نیازی به وجود اومدن این اپراتورها هست؟!
    و اون قیمت ۱۰۰ گیگ ، ۳۰۰ هزار تومن تقریبا ۱۶۰٪ از قیمت ایزانشل گرون تر هست یعنی حتی به حرف شما که حدودا یکی باشه هم نمیخوره
    عرض کردم که شرکت میتونه توافقی انجام بده و تخفیفی بگیره از اپراتور اصلی که نتیجش میشه همون بسته های با قیمت نسبتا کمتر ولی این توافق ها مربوط میشه به شرکت های سابقه دار و مشتری دار نه شرکت های تازه تاسیس.

اینکه یه اپراتور مجازی سرویس گرانتر بده که اصلا دور از ذهن نیست. من تاکیدم روی «ارزان تر نبودن» هست. شاید برای شخصی پول بیشتر دادن ولی اسپم نشدن جالب باشه. شاید این شرکت مشتری مدارتر باشه. شاید این شرکت اون افراد رو هدف قرار داده. همه که دنبال سرویس «ارزان» نیستند. خیلیا هم دنبال خدمات و مشتری مداری هستند. ما که از بیزنس پلن اون شرکت خبر نداریم. چون سرویسی که ارائه میده برای ما جالب نیست، دلیل بر این نمیشه که کل شرکت و طرح رو زیر سوال ببریم.

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

عرض کردم که شرکت میتونه توافقی انجام بده و تخفیفی بگیره از اپراتور اصلی که نتیجش میشه همون بسته های با قیمت نسبتا کمتر ولی این توافق ها مربوط میشه به شرکت های سابقه دار و مشتری دار نه شرکت های تازه تاسیس.

اینکه یه اپراتور مجازی سرویس گرانتر بده که اصلا دور از ذهن نیست. من تاکیدم روی «ارزان تر نبودن» هست. شاید برای شخصی پول بیشتر دادن ولی اسپم نشدن جالب باشه. شاید این شرکت مشتری مدارتر باشه. شاید این شرکت اون افراد رو هدف قرار داده. همه که دنبال سرویس «ارزان» نیستند. خیلیا هم دنبال خدمات و مشتری مداری هستند. ما که از بیزنس پلن اون شرکت خبر نداریم. چون سرویسی که ارائه میده برای ما جالب نیست، دلیل بر این نمیشه که کل شرکت و طرح رو زیر سوال ببریم.

این حرف شما در مورد یه کالا یا خدماتی که همگانی نیست درسته که ممکنه یه سری دنبال مثلا سرویس بهتر با هزینه بالاتر باشن اما در مورد شبکه مخایراتی درست نیست چون همگانی هست و نمیتونه مثلا بالا شهر سرویس بده پایین شهر نده
    مثل شما نمی تونید برندی مثل لویی ویتون رو که سرویس یهتر و قیمت بالاتری داره همگانی کنید و شعبه هاش حتی جاهای از لحاظ مالی ضعیف هم باشه موجود باشه
    ولی بهتره بحث به درازا نکشه حالا تا سرویس دهیشون شروع بشه کلی زمان مونده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

این حرف شما در مورد یه کالا یا خدماتی که همگانی نیست درسته که ممکنه یه سری دنبال مثلا سرویس بهتر با هزینه بالاتر باشن اما در مورد شبکه مخایراتی درست نیست چون همگانی هست و نمیتونه مثلا بالا شهر سرویس بده پایین شهر نده
    مثل شما نمی تونید برندی مثل لویی ویتون رو که سرویس یهتر و قیمت بالاتری داره همگانی کنید و شعبه هاش حتی جاهای از لحاظ مالی ضعیف هم باشه موجود باشه
    ولی بهتره بحث به درازا نکشه حالا تا سرویس دهیشون شروع بشه کلی زمان مونده
    منظورتون از اینکه حرفم «درست نیست» چیه؟ الان این شرکت داره همینکاری که گفتم رو انجام میده دیگه. اگه منظورتون اینه که بیزنس پلن این شرکت اشکال داره، ما در جایگاهی نیستیم که از این شرکت ایرادی بگیریم چون از جزییات بیزنس پلن این شرکت و قراردادهایی که داره خبر نداریم.

تاريخ عضويت
    Aug 2004

پيش فرض

منظورتون از اینکه حرفم «درست نیست» چیه؟ الان این شرکت داره همینکاری که گفتم رو انجام میده دیگه. اگه منظورتون اینه که بیزنس پلن این شرکت اشکال داره، ما در جایگاهی نیستیم که از این شرکت ایرادی بگیریم چون از جزییات بیزنس پلن این شرکت و قراردادهایی که داره خبر نداریم.

منظورم اینه که این پلن بازاریابی که میگین در مورد این نوع خدمات که همگانی هست صدق نمیکنه در مورد خدمات یا کالای صدق میکنه که بشه جداش کرد و فقط دنبال یه قشر خاصی رفت
    هیچ اپراتور با دنبال کردن یه بازار خیلی کوچیک از جامعه نمیتونه دووم بیاره
    و دنبال یه قشر کوچیک نمیره
    این شرکت هم مسلما همچین بیزینس پلنی نداره

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

منظورم اینه که این پلن بازاریابی که میگین در مورد این نوع خدمات که همگانی هست صدق نمیکنه در مورد خدمات یا کالای صدق میکنه که بشه جداش کرد و فقط دنبال یه قشر خاصی رفت
    هیچ اپراتور با دنبال کردن یه بازار خیلی کوچیک از جامعه نمیتونه دووم بیاره
    و دنبال یه قشر کوچیک نمیره
    این شرکت هم مسلما همچین بیزینس پلنی نداره
    گفتم که ما از جزییات بیزنس پلن این شرکت خبر نداریم و من قشری رو مثال زدم که با توجه به شواهد (خدمات و تعرفه فعلی) این شرکت «ممکنه» مورد پسندشون باشه. اگه دقت کرده باشید از کلمه «شاید» زیاد استفاده کردم. اگر از نظر شما احتمالات من «درست نیست»، نظر شما هم قابل احترامه. شما اگر توجیه دیگه ای برای شواهد دارید، بفرمایید.

Last edited by ali.xvb.x; 19-06-2017 at 23:53.

12. این کاربر از ali.xvb.x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •