تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: درمان شخصیت کمال گرا

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض Perfectionism ( کمال گرایی )

سلام .

لطفا توضیحاتی در مورد شخصیت های کمال گرا و علائمش بدید و راهنمایی کنید که چطور کسی که علائم کمال گرایی رو داره اهداف و برنامه هاش رو به پیش ببره و در نهایت چطور میتونه درمانش کنه .
    Last edited by MƐΛИĪИƓĿƐSS; 16-03-2017 at 17:37.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

اگر منظورتون از کمال گرائی وسواس هست که خب درمان نمیشه لزوما عفونت قارچی و ویروسی نیست که شما 4 تا قرص و کپسول بخورین بگین خوب شد رفت ، من از امروز آدم بار ی به هر جهتی هستم و از این مسائل ..

وسواس علت داره بعضی وقتا توجه به جزئیات و به قول شما کمال گرائی طرف رو ارضا میکنه حالا تو هر بعد از زندگی که باشه

3. این کاربر از حیزون بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام .

لطفا توضیحاتی در مورد شخصیت های کمال گرا و علائمش بدید و راهنمایی کنید که چطور کسی که علائم کمال گرایی رو داره اهداف و برنامه هاش رو به پیش ببره و در نهایت چطور میتونه درمانش کنه .
    پیج ویکی پدیا در مورد تعریفش و علائمش توضیحات به نسبت کاملی داده فکر میکنم که به نظرم پاسختون رو میده.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی در مورد درمانش تا اونجایی که میدونم معمولا با تراپی و مشاوره قابل حله. مشاور سعی میکنه با شرح دادن مسئله از زاویه ای که معمولا فرد اونطور بهش نگاه نمیکنه یا انجام تمرین های رفتاری خاص به مرور ذهن رو عادت بده که از اون حالت وسواس خارج بشه. ممکنه در کنارش مصرف دارویی هم پیشنهاد بشه برای کاهش اضطرابی که میتونه همراه وسواس وجود داشته باشه.

5. 7 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

پیج ویکی پدیا در مورد تعریفش و علائمش توضیحات به نسبت کاملی داده فکر میکنم که به نظرم پاسختون رو میده.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی در مورد درمانش تا اونجایی که میدونم معمولا با تراپی و مشاوره قابل حله. مشاور سعی میکنه با شرح دادن مسئله از زاویه ای که معمولا فرد اونطور بهش نگاه نمیکنه یا انجام تمرین های رفتاری خاص به مرور ذهن رو عادت بده که از اون حالت وسواس خارج بشه. ممکنه در کنارش مصرف دارویی هم پیشنهاد بشه برای کاهش اضطرابی که میتونه همراه وسواس وجود داشته باشه.
    سلام . ممنون از پاسخ هر دو بزرگوار

لینکی که ارائه کردید رو مطالبش رو خوندم ، چند وقت هست دارم علائمش رو جستجو می کنم و سعی می کنم از تجربیاتی که بقیه دارند استفاده کنم .
    دو سه سالی میشه که این علائم به صورت تقریبا زیاد در رفتار های من وجود دارند ، اوایل،کار خودم رو درست میدونستم ولی هر روز نتایج بدتری می گرفتم، همه کار هام نیتجه های عکس می دادن ، هر روزم بدتر از دیروز می شد و اهدافی که داشتم یکی یکی ناتموم می موندن
    خدا رو شکر چند وقتی میشه که تو رفتار و افکارم تغیر ایجاد کردم ، داره بهم ثابت میشه دنیا اون چیزی نیست که فکرشو می کردم ( هر چند الان دیر شده )
    و این رفتاری که امروز در من مشاهده میشه نتیجه رفتار اشتباه اطرافیان با من بود ، همیشه خودم رو برای دیگران به زحمت انداختم و همیشه خودم رو مقصر صد در صد می دونستم و این نیاز به کامل بودن و گرفتن هر گونه حق اشتباه از خودم باعث رشد و پیشرفت این فکر بیمار در من شد . هرگز با کسی رابطه صمیمی ایجاد نمی کردم و فقط رابطه محدود می شد به محل تحصیل .
    کم صحبتی و اعتماد به نفس کم هم جزئی از این مشکلات برای من بود ، ترس از تپق زدن در صحبت با دیگران و فراری بودن از بقیه واقعا اذیتم می کرد .
    چند وقته که به خواست خودم با بقیه صحبت می کنم ، تپق می زنم، اشتباه می کنم بدون هیچگونه ترسی و الان می فهمم هیچکس کامل نیست،
    الان هم متاسفانه در بین اغلب خانواده ها مراجعه به روانپزشک جا نیفتاده و خیلی ها مخالف این امر هستند،هنوز هم بر این باور هستن که تا بیماری جسمی رخ نده نیاز به مراجه به پزشک نیست ولی اینو نمی دونن که گاهی یه مشکل در روح و روان انسان از صدتا بیماری جسمی بدتره و ممکنه آینده یک شخص خراب بشه ! شاید اگه من چندسال پیش این مشکل رو حل می کردم سرنوشت متفاوتی داشتم ....
    Last edited by MƐΛИĪИƓĿƐSS; 16-03-2017 at 00:08.

7. این کاربر از MƐΛИĪИƓĿƐSS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

میتونی تستهای کمال گرایی هویت و فلت Hewitt & Flett رو هم بررسی کنی. نسخه فارسی که من دارم 30 سواله ولی تا 90 پرسش هم فکر کنم باشه ...

9. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

میتونی تستهای کمال گرایی هویت و فلت Hewitt & Flett رو هم بررسی کنی. نسخه فارسی که من دارم 30 سواله ولی تا 90 پرسش هم فکر کنم باشه ...
    امین جان از کجا میشه تهیه کرد ؟ چند جا رو دیدم باید خریداری کرد ، شما اگه جای معتبری سراغ دارید معرفی کنید هزینش هم مهم نیست

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

محتوای مخفی: آدرس 
    میتونی در سایت مادسیج madsg.com جستجو کنی . هم پرسشهای رایگان داره هم استاندارد که قابل خریده ...

12. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

پيش فرض

این پرسشنامه ها و ازمون های روانشناسی فقط و فقط زمانی معیار ارزش گذاری هستند که در حضور یک دکتر روانشناسی بالینی جواب داده بشه و با توجه به اینکه یک دکتر روانشناس برای تشخیص نیازی به این تست ها نداره پس اهمیتی ندارند
    واگر دکتر در شما تشخیص اختلال وسواس جبری عملی رو بده معمولا این اختلال با طی کردن جلسات روانشناسی قابل درمانه
    موفق باشید

14. 2 کاربر از green-mind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

اولا جای این پرسش اصلا اینجا نبود
    دوما کمال گرایی یکی از نشانه های اختلال شخصیت وسواسی-جبری (OCPD) هستش ولی شما در توضیحاتی که دادین علایم کمال گرایی و مهرطلبی و dependent رو یه جاهایی باهم قاطی کردین و اول از همه باید بدونین که شما نمیتونین بدون مراجعه به پزشک مطمئن باشین با توضیحات خودتون یا دیگران یا زدن پزسشنامه ی روانشناسی مشکل خودتون رو به درستی پیدا کردین.
    شما با مطالعه ای که در مورد کمال گرایی داشتین تونستین یه سری از علایم خودتون رو بر این حساب بذارین که مشکل شما همینه اما از کجا معلوم که سایر علایمی رو که در شما وجود داره دیده باشین و miss نکرده باشین؟
    حتی در افسردگی و اختلالات اضطرابی هم شاهد بوجود اومدن رفتارهایی که بهش اشاره کردین هستیم.
    بجای اینکه خودتون رو با اطلاعات مختلف سردرگم کنین به یک روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنین. این گاردی که در خانواده ی شما نسبت به روانپزشک هست در اغلب خانواده ها وجود داره. وقتی قدم اول رو محکم بردارین اون ها هم این موضوع رو میپذیرن و باهاش کنار میان.
    Last edited by Ar@m; 16-03-2017 at 10:11.

16. 6 کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

اولا جای این پرسش اصلا اینجا نبود
    دوما کمال گرایی یکی از نشانه های اختلال شخصیت وسواسی-جبری (OCPD) هستش ولی شما در توضیحاتی که دادین علایم کمال گرایی و مهرطلبی و dependent رو یه جاهایی باهم قاطی کردین و اول از همه باید بدونین که شما نمیتونین بدون مراجعه به پزشک مطمئن باشین با توضیحات خودتون یا دیگران یا زدن پزسشنامه ی روانشناسی مشکل خودتون رو به درستی پیدا کردین.
    شما با مطالعه ای که در مورد کمال گرایی داشتین تونستین یه سری از علایم خودتون رو بر این حساب بذارین که مشکل شما همینه اما از کجا معلوم که سایر علایمی رو که در شما وجود داره دیده باشین و miss نکرده باشین؟
    حتی در افسردگی و اختلالات اضطرابی هم شاهد بوجود اومدن رفتارهایی که بهش اشاره کردین هستیم.
    بجای اینکه خودتون رو با اطلاعات مختلف سردرگم کنین به یک روانشناس یا روانپزشک مراجعه کنین. این گاردی که در خانواده ی شما نسبت به روانپزشک هست در اغلب خانواده ها وجود داره. وقتی قدم اول رو محکم بردارین اون ها هم این موضوع رو میپذیرن و باهاش کنار میان.
    سلام .

بله حق با شماست ممکنه تاپیک رو باید جای دیگه یا شاید سوالم رو تو یکی از تاپیک های جامع می پرسیدم .
    درسته ، چون اطلاعات کافی ندارم ممکنه بعضی از مسائل رو باهم قاطی کنم ، برای همین تاپیک زدم و می خواستم از افرادی که تو این حوزه اطلاعات و توانایی دارن (مانند شما )کمک بگیرم .
    من رفتار هایی رو که در خودم مشاهده کردم بسیار شبیه به کمال گرایی بود ولی ممکنه اشتباه کنم و مشکل من جای دیگه ای باشه .
    این گاردی که در خانواده ی شما نسبت به روانپزشک هست در اغلب خانواده ها وجود داره.
    نه اتفاقا،پدر و مادر بنده هر دو فرهنگی هستند و خیلی با امثال من مواجه شدند و به این مسائل واقف هستند و هر دو من رو تشویق کردند که به روانشناس مراجعه کنم،بنده برای افراد که مشکل من یا مشابهش رو دارن عرض کردم که واقعا درمان برای خیلی ها سخته و مجبورن باهاش کنار بیان (مشکلات الان من نتیجه رفتار اشتباه اطرافیان و فامیل با من بود و نه پدر و مادر)
    Last edited by MƐΛИĪИƓĿƐSS; 16-03-2017 at 17:57.

18. این کاربر از MƐΛИĪИƓĿƐSS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •