تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: کدوم بهتره oled الجی یا QLED سامسونگ ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض کدوم بهتره oled الجی یا QLED سامسونگ ؟

باسلام
    کیفیت تصویره کدوم بهتره oled الجی یا QLED سامسونگ ؟
    Last edited by mahdi423; 13-03-2017 at 14:33.

2. این کاربر از mahdi423 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه golbehi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام qled منظورتون کوانتوم دیسپلی سامسونگه؟

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

4. این کاربر از golbehi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

qled که هنوز به بازار نیومده

6. این کاربر از mahdi255 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirdiba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

ی سوال وسط سوال دوستممون من ی تلوزیون 50 تا 55 ابنچ میخام هوشمند باشه. تری دی نباشه. موبایل بهش وصل شه. از اونا که صفحه موبایل رو با ی چیزی به اسم CAST وصل میشه. لک و گیر نکنه. DLNA توپ باشه.اینترنت و نرم افزار راحت نصب شه و وصل شه.وای فای و امکانات مرسوم داشته باشه. راستی هارد دو ترا بهش وصل شه و بشه برنامه ها رو ضبط کرد.چیز جدیدی هم اگه اومده و من نمیدونم بهم بگین. دوربین هم داشته باشه
    من ی سامسونگ سری 4 یا پنج دارم که هوشمند هست دی ال نا داره. اینترنت داره نرم افزار داره ولی با دیگران که مقایسه میکنم حال نمیکنم. مال 5 سال قبله حدودا. ی مدل بگین گرون نباشه زیاد به دردمم بخوره. فقط ال جی و سامسونگ ترجیحا ممنون حوصله تحقیق ندارم. ی چیزی بگین برم بخرم . راستی از اونا داشته باشه که با نرمافزارش بشه تو تبلت یا گوشی هم تلوزیون رو دید.
    Last edited by amirdiba; 13-03-2017 at 17:35.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

تفاوت‌های فناوری OLED ال جی با QLED سامسونگ در صنعت تلویزیون

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ارسال شده توسط: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ۲۳ اسفند ۹۵ ساعت ۱۴:۱۸
    به تازگی شرکت سامسونگ فناوری جدیدی را در صنعت تلویزیون به نام QLED پدید آورده است؛ اما جالب است بدانید که این علامت اختصاری به چه معناست و با فناوری OLED ال جی چه تفاوتی دارد؟ اگرچه این دو علامت اختصاری شباهت زیادی به یکدیگر دارند و ممکن است آن‌ها را با هم اشتباه بگیرید اما باید بدانید که این دو فناوری به کلی با یکدیگر متفاوت هستند؛ به این صورت که یکی از آن‌ها یک فناوری جدید با کیفیت خارق‌العاده است و دیگری نسخه‌ای به‌روز شده از یک فناوری قدیمی!
    تفاوت اصلی این دو تلویزیون در نحوه نوردهی و نشان دادن تصویر است. OLED به معنی دیود ارگانیک با قابلیت خود نوردهی هر پیکسل است. این فناوری باعث می‌شود هر پیکسل به ‌تنهایی روشن و خاموش شود. قابلیت مستقل بودن هر پیکسل باعث شده که وقتی جریان الکتریکی از پیکسلی عبور نمی‌کند، پیکسل کاملا سیاه بوده و در مجموع سیاهی عمیق و بی‌نقصی را به نمایش می‌گذارد؛ امری که تلویزیون‌ OLED مثل مدل‌های پیشرفته شرکت ال‌ جی شهرت خود را مدیون آن است. در اصل مشکی این تلویزیون‌ها از مدل‌های پلاسما هم بهتر است و به خاطر اینکه هر پیکسل در لحظه خاموش می‌شود دیگر اثر بعد از روشنایی و نمایش نور کم در آن به وجود نمی‌آید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تفاوت سیاهی تصویر در تلویزیون QLED سامسونگ با فناوری OLED ال جی

در مقابل، QLED تنها یک اصطلاح تاکتیکی بازاریابی است و در اصل در این تلویزیون‌ها از همان فناوری LCD با نور پس‌زمینه LED استفاده می‌شود. این نور یا از کناره‌ها و یا از پس‌زمینه تابیده می‌شود و نور تابیده‌شده از LED از پنل اصلی عبور کرده و تصویر را به نمایش درمی‌آورد. به خاطر همین امر میزان سیاهی تصویر بسیار با تصویر OLED فاصله داشته و اصلا قابل ‌مقایسه با آن نیست. البته این پنل‌ها از فناوری‌های مختلف استفاده می‌کنند تا میزان سیاهی تصویر را افزایش دهند و در مواردی موفق هم شده‌اند؛ ولی معمولا این فناوری‌ها باعث عملکرد ضعیف‌تر در بخش‌های دیگر می‌شوند.
    یکی از این فناوری‌ها به اسم کاهش نور منطقه‌ای شناخته می‌شود. در این فناوری، صفحه ‌نمایش به چند قسمت مختلف تقسیم‌شده و با توجه به تصویر، نور مناطقی که تیره هستند خاموش شده و میزان سیاهی تصویر بیشتری نشان می‌دهند. یکی از مشکلاتی که این فناوری دارد نشان دادن هاله نور دور تصاویر روشن در تصویر است. این امر به خاطر تداخل نوردهی دو منطقه کنار هم اتفاق می‌افتد. چاره این کار بیشتر کردن تعداد مناطق نوردهی است و حتی LCD هایی با 600 نقطه کاهش نور هم وجود دارند ولی اصلا قابل مقایسه با فناوری OLED ال جی و 8 میلیون پیکسل که هر کدام مثل نقاط کاهش نور عمل می‌کنند، نیست. تلویزیون OLED ال‌ جی نه‌ تنها سیاهی بی‌نقص‌تری نشان می‌دهد بلکه دقت تفکیک نور بسیار بالاتری دارد.
    حال اگر سامسونگ از همان پنل LCD با نور پس‌زمینه LED استفاده می‌کند، چرا اسم جدیدی روی آن گذاشته است؟ حرف Q در عبارت QLED به خاطر قابلیت quantum dot است. با اینکه پوشش نانو که روی LED قرار می‌گیرد، فناوری جدیدی نیست اما سامسونگ حس می‌کند قابلیت‌های تلویزیون LCD و LED را گسترش داده و می‌تواند با فناوری OLED ال جی رقابت کند. آخرین نسخه از این فناوری نه‌تنها طیف رنگ وسیع‌تری را به نمایش می‌گذارد بلکه نور بیشتر و بهره‌وری بالاتری نسبت به مدل‌های قبلی دارد.
    به‌هرحال فناوری OLED ال جی جدیدترین و پیشرفته‌ترین فناوری تلویزیون‌های امروزی محسوب شده و پنل‌هایی با اسم مشابه مثل QLED تنها همان LCDهای قدیمی با ظاهری نو و فناوری‌های نه‌چندان موفق هستند. ال ‌جی به‌عنوان پیشروترین شرکت این صنعت به طرز چشمگیری این فناوری مبتکرانه را توسعه داده و هرساله آن را بهتر و باکیفیت‌تر از قبل می‌کند. به ‌گونه‌ای که امسال شاهد نمایش تلویزیون‌ های OLED به باریکی کاغذ دیواری توسط این شرکت بودیم که روی دیوار نصب ‌شده و به خاطر کیفیت بالای تصویر توهم تماشا کردن یک پنجره را منتقل می‌کند.

9. این کاربر از mahdi423 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

ی سوال وسط سوال دوستممون من ی تلوزیون 50 تا 55 ابنچ میخام هوشمند باشه. تری دی نباشه. موبایل بهش وصل شه. از اونا که صفحه موبایل رو با ی چیزی به اسم CAST وصل میشه. لک و گیر نکنه. DLNA توپ باشه.اینترنت و نرم افزار راحت نصب شه و وصل شه.وای فای و امکانات مرسوم داشته باشه. راستی هارد دو ترا بهش وصل شه و بشه برنامه ها رو ضبط کرد.چیز جدیدی هم اگه اومده و من نمیدونم بهم بگین. دوربین هم داشته باشه
    من ی سامسونگ سری 4 یا پنج دارم که هوشمند هست دی ال نا داره. اینترنت داره نرم افزار داره ولی با دیگران که مقایسه میکنم حال نمیکنم. مال 5 سال قبله حدودا. ی مدل بگین گرون نباشه زیاد به دردمم بخوره. فقط ال جی و سامسونگ ترجیحا ممنون حوصله تحقیق ندارم. ی چیزی بگین برم بخرم . راستی از اونا داشته باشه که با نرمافزارش بشه تو تبلت یا گوشی هم تلوزیون رو دید.
    سلام.
    نگاهی به x8500d و x8000d سونی بنداز

11. این کاربر از mahdi255 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •