تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: گاز خوردن بی دلیل پراید در دنده خلاص با وجود تعویض استپر

داره خودمونی میشه جعفر طاهری's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2018
    محل سكونت
    بندر ماهشهر - شیراز

پيش فرض

سلام. من خودم قبلا یه دوره سیستم سوخت رسانی خودرو های سواری رفتم. متاسفانه خیلی وقت ازش میگذره همه چیز یادم نیست. دیروز دریچه گاز رو کامل باز کردم شستشو کردم و بستم. شروع کرد به گاز خوردن شدید. اول فکر کردم بخاطر اینه که داخل منیفولد هوا و دریچه گاز و تمام لوله ها رو با بنزین شستم مثل همیشه یکم گاز میخوره تا بنزین داخل منیفولد بسوزه اما امروز صبح که باهاش اومدم شرکت مسافتی نزدیک به 30 کیلومتر رو طی کردم اونم با دور موتور بالا برآوردم این بود که تمام بنزین داخل منیفولد تموم بشه اما بهیچ وجه فرقی نکرد. فقط وقتی رو دنده هست ترمز میگیرم دور موتور خودش تا 1500rpm افت میکنه و همونجا میمونه اما تا خلاص میکنم یا کلاچ میگیرم دوباره میره رو 4000. خودم حدسم خطای ای سی یو هست چون هنوز دیاگ نخورده بعد از شستشو. اما اخه وقتی دریچه گاز رو باز و بست کردم سوییچ باز نشده که بخواد خطا بندازه. اگر سوییچ باز نشه تشخیص نمیده که چیزی تغییر کرده پس خطا نمیده. تنها حدسم زاویه دریچه گاز هست اونم چون درست یادم نبود سنسور دریچه گاز چطوری بسته میشد؟
    نظر شما چیه؟
    سلام .
    جهت بستن سنسور دریچه گاز بصورتی است که احتمال بد بستن ندارد .
    ا- سوئیچ خودرو را تا مرحله قبل از روشن شدن بگردان تا تمام چراغهای داشبرد روشن شود . با پا حدود ده بار با سرعت روی پدال گاز بزن و ول بکن . اگر مشکل رفع شد ایراد از جرم گرفتن متعلقات سنسور دریچه گاز بوده که با عمل شما بعلت سایش سریع جرم پاک شده است .
    2- در صورت رفع نشدن مشکل احتمال اینکه واشر حلقوِی (o-RING) استپر موتور را نگذاشتی وجود دارد .
    3- در صورتیکه استپر موتور را از دریچه گاز جدا نکرده و اقدام به تمیز کردن دریچه گاز با بنزین کرده ائی ؛ استپر بعلت تماس بنزین با آن خراب شده و نیاز به خرید استپر است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2020

پيش فرض

سلام
    من هم یه پراید زیمنس HP+ یورو ۲ دوگانه سوز مدل ۹۳ دارم که از همون ابتدا با مشکل گاز خوردن بی دلیل مواجهه ۳ تا استپر اصلی شرکتی عوض کردم سنسور دریچه گاز هم عوض شده دسته سیم بررسی شده سوکت سیم هاهم سولفاته نداره حتی یه بار استپر با استپر سالم یه پراید عوض شد اما اون پراید با استپر ماشین ما سالم بود و گاز نمیخورد چندین بار ای سی یو فلش شده.
    میشه بدون تعویض قطعه به خرابی آی سی استپر تو ecu پی برد؟
    اگردریچه گاز کامل عوض بشه خوب میشه؟ فکر نکنم ایراد مکانیکی و مربوط به استپر باشه چون زمانی که گاز میخورد و استپر روی ماشین دیگه بسته شد اون پرایدخوب کار میکرد.
    خواهشاً راهنمایی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

تا اونجایی که من میدونم گاز خوردن معمولا سه تا دلیل داره ، یا استپر مشکل داره یا سنسور دریچه گاز مشکل داره یا از یکجایی موتور داره هوا می کشه

اما یک دلیل چهارمی هم می تونه داشته باشه که برای منم پیش اومده

ماشین منم گاز می خورد، استپر ، دریچه گاز و ... همرو عوض کردیم درست نشد

تا متوجه شدیم ایسیو مشکل داره و فرمان مربوط به استپر از ایسیو اعمال نمی شه

بنظرم بهترین کار اینه که از اول از ایسیو شروع کنید و تست کنید

آرمان ایسیو مشکل مارو حل کرد گفتم اگر شما هم به این مشکل خوردین اول از اونجا پیگیری کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

بله میشه
    آرمان ایسیو دستگاه تستر ایسیو دارن روی دستگاه تست می کنن اگر ایسیو خراب باشه بعدا تعمیر می کنند

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •