تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: گاز خوردن بی دلیل پراید در دنده خلاص با وجود تعویض استپر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض گاز خوردن بی دلیل پراید در دنده خلاص با وجود تعویض استپر

سلام به همه بزرگوارها
    یه پراید 93 دوگانه تی ال هفت هزار کار خریدم ماشین خیلی خوبی بود تا دو هفته پیش
    از دو هفته ی پیش ماشین رو دنده خلاص گاز زیاد میخورد و چند روز بعدش از بنزین خیلی بد می رفت روی گاز
    رو بنزین که بود تا 1600 میرفت دور موتور رو گاز تا 2500
    رفتیم تعمیرگار گفتن استپر خرابه، گفتم عوضش کن خلاصه عوض کردن و از بنزین رفتن به گازش خوب شد ولی چند روز بعد دوباره رو دنده خلاص گاز میخورد ولی این دفعه وقتی تو ترافیک بودم گاز میخورد سه ثانیه میرفت رو 3000، بعد دوباره کم میشد دوباره رو 3000 دوباره کم میشد بازی میکرد برای خودش
    بردمش نمایندگی،ولی چون تایم ناهارشون رسیده بودم یک شاعت ماشیت خاموش بود، بعدشم ک روشن کردم بردم تو، دیاگ زد بهم نشون داد گفت تمام پارامترهای ماشینت سالمه و ما نمیتونیم دست بزنیم. چون. چیزی نشون نمیده
    هر چند روز یه بار میگیره خوب میشه میگیره خوب میشه
    تا اینکه امروز تو. ترافیک یهو دوباره میرفت تا سه هزار برمیگشت
    بعدشم که. کلا اومدم سمت خونه، نزدیکای خونه، کلاچ که میگرفتم برم دنده ی بعدی یهو گاز میخورد تا 4000 و رو 4000 وای میستاد تا دنده میزدم
    پدرمو درآورده
    اساتید لطفا راهنمایی کنن
    خیلی ممنون

2. این کاربر از dr_ervina بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mr korash's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

احتمالا از یه جایی هوا میکشه (دریچه گاز چک بشه ) یا میتونه از صفحه کلاچ باشه و.........
    Last edited by mr korash; 09-03-2017 at 21:31.

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام

علت شایع گاز خوردن و نوسانات دور موتور استپر هست اما همیشه علت این نیست ، مشکل بعضا میتونه از سنسور میل بادامک باشه یا سنسور دور موتور و کیلومتر و حتی یا دریچه ی گاز و یا حتی از کیت گاز شما

اولا که مکانیک روی چه مبنایی گفت استپر موتور هست ایراد ؟ آیا دیاگ زده ؟ و اینکه بعد از تعویض استپر آیا دیاگ زدن که ریست کنن کامپیوتر رو یا نه ؟ چون ریست نکردن کامپیوتر بعد از عوض کردن استپر عملا یعنی شما کلا استپر رو عوض نکردین!!!

نکته ی بعدی رو من بهتون میگم که اگر در زمانی که رفتین تعمیرگاه و ایراد در اون لحظه وجود نداشت خودتون از استپر مطمئن بشید :

زمانی که ماشینتون شروع کرد به نوسان کردن و گاز خوردن ، سوکتی که به استپر وصل شده رو در بیارید ، اگر نوسان گازتون برطرف شد و گاز خوردن ماشین افتاد مشکل کماکان از استپر هست که یا مکانیکی که عوض کرده دیاگ نزده یا اینکه جنس استپر خوب نبوده ، البته بعد از کشیدن سوکت استپر چراغ چکتون روشن میشه که مشکلی نیست و راه تست استپر همین هست

5. این کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

زمانی که ماشینتون شروع کرد به نوسان کردن و گاز خوردن ، سوکتی که به استپر وصل شده رو در بیارید ، اگر نوسان گازتون برطرف شد و گاز خوردن ماشین افتاد مشکل کماکان از استپر هست که یا مکانیکی که عوض کرده دیاگ نزده یا اینکه جنس استپر خوب نبوده ، البته بعد از کشیدن سوکت استپر چراغ چکتون روشن میشه که مشکلی نیست و راه تست استپر همین هست
    ماشین رو دیروز امتحان کردم دور موتور رو 2000 بود تو دنده خلاص بعدش ماشین خاموش کردم روشن کردم و گاز هم ندادم که دور موتور طبیعی بشه، وقتی اومد رو 1000 رفتم سوکت استپر کندم و 15 کیلومتری با ماشین راه رفتم با سرعت های مختلف حتی تو سرعت های بالا خلاص میکردم دنده رو، مشکل نوسانش کاملا برطرف شده بود حتی بعد اینکه دوباره وصل کرده بودم هم ماشین سالم بود

نظر شما چیه؟ دوباره استپر عوض کنم؟ و این دفعه چه استپری از کجا بخرم؟ قیمتش اصلن مهم نیست فقط دیگه اذیت نکنه

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ماشین رو دیروز امتحان کردم دور موتور رو 2000 بود تو دنده خلاص بعدش ماشین خاموش کردم روشن کردم و گاز هم ندادم که دور موتور طبیعی بشه، وقتی اومد رو 1000 رفتم سوکت استپر کندم و 15 کیلومتری با ماشین راه رفتم با سرعت های مختلف حتی تو سرعت های بالا خلاص میکردم دنده رو، مشکل نوسانش کاملا برطرف شده بود حتی بعد اینکه دوباره وصل کرده بودم هم ماشین سالم بود

نظر شما چیه؟ دوباره استپر عوض کنم؟ و این دفعه چه استپری از کجا بخرم؟ قیمتش اصلن مهم نیست فقط دیگه اذیت نکنه
    خب نتیجه ی تست مشخص شد و با این تست کاملا مشخص شد که استپر شما ایراد داره : دی

اینکه بعد از جا زدن مجدد استپر ماشین شما به حالت عادی برگشته احتمالا موقتی هست و شاید در آینده ی نزدیک دوباره مشکل بوجود بیاد براتون ، اما خب به تقدیر اطمینان کنید و تا جایی که نوسان اذیتتون نکرده باهاش راه برید : دی ، امااگر موقع روشن کردن چراغها در شب یا روشن شدن فن ماشین دیدید دور موتور داره میفته و ثابت نمیشه استپر رو عوض کنید

استپر شما کماکان ایراد داره ، سعی کنید بهترین جنس موجود رو بگیرید ، والا اینکه چه جنسی بگیرید رو از مکانیک خوب بپرسید ، مکانیکی که من پیشش میرم خودش جنس رو میگیره البته تلفنی به لوازم یدکی فروش هم شرط میکنه که در صورت ایراد برمیگردونه جنس رو ، البته معمولا جنسهای شرکتی خود سایپا بدک نیستن اما فراموش نکنید که بعد از تعویض استپر حتما توسط مکانیک مجرب و با دانش ، ECU ماشین شما توسط دیاک ریست بشه

پروفشنال amir z's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

درود
    این مشکل از چند دلیل میتونه باشه. استپر شایع ترینش هست که بهترین مارک ایران کاربراتور هستش. ضمنا پیشنهاد میدم نخرید و با ماشین یه آشنا جابجا کنید
    مورد بعدی ایسیو هستش که توی بخش استپر (آی سی استپر و...) ایراد داره و دستورات اشتباه به استپر میده.
    گاها دیده شده سنسور دریچه گاز هم باعث بروز این مشکل شده

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

سلام من حدود دو سال یه ۱۱۱ صفر خریدم بعده ۶ماه یهو مشکل گاز خوردن الکی موقع تعویض دنده یا درجا شدم
    استپر عوض کردم سنسور دریچه گاز میل بادامک دوروز خوبه بعد برمیگرد باز به اول اولش تا 2000 میاد بعد که ماشین گرم میشه تا 4000دورم میره تو دیاگم هیچی نمیزنه خطا بعده چند وقت باز خطا استپر میده انگار یه قطعه خرابه استپرمم خراب میکنه هیچ تعمیرکاریم نمیفهمه میگه استپرت خرابه عوض میکنه بعد که خراب میشه میرم میگم برگشت به همون اول میگه نمیدونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه web2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    مستاجر خالق

پيش فرض

سلام من حدود دو سال یه ۱۱۱ صفر خریدم بعده ۶ماه یهو مشکل گاز خوردن الکی موقع تعویض دنده یا درجا شدم
    استپر عوض کردم سنسور دریچه گاز میل بادامک دوروز خوبه بعد برمیگرد باز به اول اولش تا 2000 میاد بعد که ماشین گرم میشه تا 4000دورم میره تو دیاگم هیچی نمیزنه خطا بعده چند وقت باز خطا استپر میده انگار یه قطعه خرابه استپرمم خراب میکنه هیچ تعمیرکاریم نمیفهمه میگه استپرت خرابه عوض میکنه بعد که خراب میشه میرم میگم برگشت به همون اول میگه نمیدونم
    سلام. بنظرم داخل بعضی سوکتها سولفاته بزنه اینطور میشه. سوکتها را باز و داخلشو تمیز کن و تست بکن و یا بنظرم جایی اتصال بدنه پیدا کرده... باید بررسی بشه... پیش یه برقکار خوب ببر...

فرستاده شده از Redmi Note 4ِ من با Tapatalk

پروفشنال fokahi110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام مشکل شما سنسور دریچه گاز هست اون رو با مارک شرکتی یا مارک کاربراتور ایران تعویض کنید حل میشه.استپر هم مارک کروز بگیرید بندازید ممکن همهست استپرتون باشه.جنس اشغالی مثل دینا نخرید.موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

سلام. من خودم قبلا یه دوره سیستم سوخت رسانی خودرو های سواری رفتم. متاسفانه خیلی وقت ازش میگذره همه چیز یادم نیست. دیروز دریچه گاز رو کامل باز کردم شستشو کردم و بستم. شروع کرد به گاز خوردن شدید. اول فکر کردم بخاطر اینه که داخل منیفولد هوا و دریچه گاز و تمام لوله ها رو با بنزین شستم مثل همیشه یکم گاز میخوره تا بنزین داخل منیفولد بسوزه اما امروز صبح که باهاش اومدم شرکت مسافتی نزدیک به 30 کیلومتر رو طی کردم اونم با دور موتور بالا برآوردم این بود که تمام بنزین داخل منیفولد تموم بشه اما بهیچ وجه فرقی نکرد. فقط وقتی رو دنده هست ترمز میگیرم دور موتور خودش تا 1500rpm افت میکنه و همونجا میمونه اما تا خلاص میکنم یا کلاچ میگیرم دوباره میره رو 4000. خودم حدسم خطای ای سی یو هست چون هنوز دیاگ نخورده بعد از شستشو. اما اخه وقتی دریچه گاز رو باز و بست کردم سوییچ باز نشده که بخواد خطا بندازه. اگر سوییچ باز نشه تشخیص نمیده که چیزی تغییر کرده پس خطا نمیده. تنها حدسم زاویه دریچه گاز هست اونم چون درست یادم نبود سنسور دریچه گاز چطوری بسته میشد؟
    نظر شما چیه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •