تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: راهنمایی درباره xp mode در ویندوز 10

پروفشنال hamid1002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض راهنمایی درباره xp mode در ویندوز 10

با سلام
    دوستان من حالت hyper-v رو روی ویندوز 10 فعال کردم و ویندوز مجازی xp رو هم از طریق فایل VirtualXPVHD فعال کردم همه چی مرتب کار میکنه و ویندوز xp هم بالا میاد ولی مشکلی که هست اینه که جز یک درایو C هیچ کدوم از درایوهای موجود در سیستم رو نشون نمیده میخواستم لطفا راهنمایی کنید به چه صورت میشه از این ویندوز مجازی به سایر درایوهای دیگه دسترسی داشته باشم

با تشکر فراوان

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    رایانه مجازی شما درایو C ای را که نشان میدهد هم درایو مجازی C خودش است و ارتباطی با درایو C واقعی شما ندارد!
    HyperV یک مجازی ساز صنعتی است ...
    شما دورایانه مستقل خواهید داشت ...
    منظورم آن است که بهترین راه ارتباط دورایانه مستقل، ایجاد کردن یک شبکه است!
    (البته گزینه ای با نام Enhanced Session هم در HyperV وجود دارد که طور دیگری شاید کمک تان کند ولی حقیقتش روی XP امتحان نکردم، روی برخی سیستم عامل های Guest کار میکند، بعید هم میدانم روی XP کار کند...)
    .
    پس پیشنهادی که میدانم کار میکند را مطرح میکنم...
    از پنل راستی Virtual Switch Manager را کلیک و یک (هاب)سوییچ مجازی Internal اضافه کنید. (یک نام دلخواه هم به آن بدهید)
    این یک سوییچر شبکه است که رایانه واقعی شما به آن متصل است و میتوانید در محل کارت شبکه ها در ControlPanel به آن IP هم بدهید...
    درست مانند آن است که برای رایانه تان یک کارت شبکه جدید خریده باشید!

در ادامه باید ماشین مجازی را هم به این سوییچر متصل کنید.
    برای این کار روی ماشین مجازی راست کلیک و Settings را انتخاب کنید.
    در زیر Network Adapter یک فهرست بازشو با عنوان Virtual Switch خواهید دید.
    باید آن نام دلخواهی را که برای سوییچر داده بودید، اینجا ببینید وبتوانید انتخابش کنید.
    ...
    بعد این کار رایانه مجازی شما هم به این سویچچر متصل میشود.
    کافی است در تنظیمات شبکه رایانه واقعی ومجازی IP ها را دستی پرکنید تا دورایانه شبکه شوند.
    ...
    بعد از شبکه شدن و ping شدن IP یکدیگر میتوانید از Remote Desktop و با دادن IP به رایانه مجازی متصل شوید.
    در Remote Desktop هم که در برگه Local Resource و دکمه More امکان اشتراک درایوهای هارد را خواهید داشت.
    ...
    گرچه کل این کارها 5 دقیقه هم وقت نمیگیرد ولی اگر قبلا انجام نداده باشید کمی سخت خواهد ولی تلاش کنید، میتوانید.
    موفق باشید.

3. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

خیلی متشکرم دوست عزیز
    من همه این کارها رو انجام دادم ولی توی ویندوز مجازی که بوسیله xp mode نصب کردم کارت شبکه ای وجود نداره که ای پی بهش بدم اگه لطف کنید و تو این مورد راهنمایی کنید و یا کلا امکانش هست که بجای ویندوز ایکس پی از ویندوز 7 بصورت مجازی توی ویندوز 10 استفاده بشه؟ البته اگه xp راه بیفته خیلی بهتره من با پرینتر کنون 1120 میخوام کار کنم که درایورش روی xp جواب میده

بسیار متشکرم

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    نقل قول نوشته شده توسط hamid1002
    ...توی ویندوز مجازی که بوسیله xp mode نصب کردم ...
    چندلحظه بگذارید ببینم چه شد؟!!
    XPMode برای Win7 است و ارتباطی با Win10 ندارد.
    شما در Win10 امده اید و Win7-XPMode را نصب کرده اید؟
    یعنی همان Setup قدیمی 700 مگی را آورده ایده در Win10 اجرا کرده اید؟ و نصب هم شده؟!

همانطورکه اشاره کردم، HyperV یک نرم افزار مجازی سازی صنعتی است، شما میتوانید در آن رایانه بسازید و Linux و حتی Android نصب کنید.
    در HyperV شما رایانه تعریف میکنید و خودتان هر سیستم عاملی که بخواهید روی آن نصب میکنید.

درهرصورت...
    در خصوص فقدان کارت شبکه در WinXP با استفاده از کارت شبکه Legacy در HyperV احتمالا مشکل حل میشود.
    در نسخه های قبل تر HyperV گزینه ای با نام Integration Setup Disk هم وجود داشت که یک CDدرایور مانند به سیستم عامل مجازی میداد تا درایور های مادربورد مجازی HyperV (مانند همین کارت شبکه را نصب کند)
    الآن هم هنوز ISO هایش در دسترس است.

مورد کارت شبکه قابل حل است ولی متاسفانه ...

... امکانش هست که بجای ویندوز ایکس پی از ویندوز 7 بصورت مجازی توی ویندوز 10 استفاده بشه ...
    همانطور که اشاره کردم شما میتواند انواع Windowsهای عادی و نسخه های Windows Server و حتی Linux و Android و... را در HyperV نصب کنید.
    ولی بعید میدانم به کار شما بیاید ...

... با پرینتر کنون 1120 میخوام کار کنم که درایورش روی xp جواب میده ...
    تا جایی که من کار کردم و میدانم HyperV (بدلایل مختلف فنی) رابطه خوبی با USB ندارد.
    نرم افزارهای ثالثی مانند USB Redirector برای این کار عرضه شده اند ولی باز هم بعید میدانم بتوانید چاپگرتان را به سیستم عامل مجازی تان بشناسانید.
    یعنی سیستم عامل مجازی تان کامل راه بیافتد و شبکه و کپی فایل و... اش هم درست شود (که میشود) ولی اتصال به USB را محتمل نمیدانم.

... پرینتر کنون 1120 ...
    اطلاعاتی در مورد این چاپگر ندارم.
    ولی تاحالا درایور 32 بیتی Win7 را روی نسخه 32 بیتی Win10 امتحان کرده اید؟!
    اگر Win10 تان 64 بیتی است، شاید بانصب نسخه 32 بیتی Win10 بتوان از آخرین درایور موجود استفاده کرد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

(شخصا از این کار شرکت های سخت افزاری متنفر هستم.
    خیلی بی شخصیت هستند، یک دستگاه میدهند، بعد بابت یک درایور که اصلش 500KB هم نمیشود باید وسیله از کار بیافتد، خیلی راحت هم میگویند پشتیبانی نمیکنم...
    بروز رسانی درایور قبلی برای سیستم عامل جدید برای این شرکت ها خیلی راحت است و وقتی نمیگیرد که باچنین بی شخصیتی مشتری با دستگاه سالم را مجبور به خرید دستگاه جدید میکنند.
    بجز nvidia که دیدم درایور کارت های گرافیک قدیم را هم برای سیستم عامل های جدید ارائه میدهد، بقیه این شرکت های سخت افزاری همه شان این بی شخصیتی را دارند.)

تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

خیلی از شما دوست عزیز سپاسگزارم

xpmode روی ویندوز 10 نصب شده همه چی هم درست کار میکنه الا همینکه کارت شبکه شناخته نمیشه حال یک سوال توی ویندوز 7 من همین xp mode رو نصب کردم و در محیط ایکس پی برای درایوها یک host خودش ساخته بود که با باز کردن اون هاست به کلیه درایوهای ویندوز 7 دسترسی داشتم خواستم بدونم برای این ایکس پی توی ویندوز 10 میشه همچین کاری انجام داد و هاست ساخت ؟

و درباره اینکه به چه صورت میشه من 7 رو توی hyper - v نصب کنم راهنمایی کنید ممنون میشم چون درایورهای پرینتر برای 7 32بیتی وجود دارد

اینم یک تصویر از محیط xp mode روی ویندوز 10

باتشکر فراوان

Last edited by hamid1002; 12-03-2017 at 11:10.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

برای ساخت یک ماشین مجازی جدید کافیست از سمت راست پنل مدیریتی New>Virtual Machine را کلیک کنید.
    این کار ویزاردی را آغاز میکند که در چند صفحه موارد مهم را خواهد پرسید.
    - یک Name برای این رایانه مجازی
    - میزان Memory که بعد از روشن شدن رایانه مجازی فورا از RAMموجودتان کسر میشود.
    (باید عددی بگذارید که ماشین مجازی راحت کار کند ولی رایانه واقعی هم دچار کمبود RAM نشود ، برای Win7 گمانم 2G بد نباشد)
    - حجم هارد دیسک مجازی Hard Disk Size
    و...
    وبالاخره در پخش های آخر به Install an operating system from a bootable CD/DVD-ROM میرسید که میتواند یک CD/DVD واقعی و یا یک فایل iso را به عنوان CD-ROM این ماشین مجازی مشخص کنید...
    ...
    ماشین را که ساختید با راست کلیک و Settings میتوانید جزئیات کامل آن را تغییر دهید.
    درنهایت با راست کلیک Start اش کنید.
    اگر CD-ROM مجازی اش را صحیح پیکربندی کرده باشید، همانند که رایانه واقعی باید فرم های اولیه نصب ویندوز ظاهر شود.

در واقع اعمال بالا یک رایانه مجازی میسازد که بعد Start شبیه یک رایانه واقعی عمل میکند و ویندوز را نصب میکنید وباقی جریانات...
    موفق باشید.

8. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •