به گزارش جام‌جم، روزهای پایانی هفته گذشته ماموران پلیس شیراز هنگام رصد در فضای مجازی متوجه فعالیت یک کانال تلگرامی با نام mohajeratnews شدند که متعلق به شرکتی با نام موئسسه حقوقی توسعه گران مهر است و برای مهاجرت ثبت‌نام می‌کرد.
در ادامه ماموران متوجه شدند افرادی نیز به عضویت این کانال تلگرامی درآمده‌اند تا اقدام به رفتن از کشور به صورت غیر قانونی نمایند.
جست‌وجو در این باره ادامه یافت تا این‌که ماموران با کشف سرنخ‌هایی متوجه شدند مردی 35 ساله به نام مهدی اصطهباناتی این کانال تلگرامی را راه‌اندازی کرده و آن را اداره می‌کند. این مرد تحت‌تعقیب پلیس قرار گرفت و چند روز پیش در خانه‌اش در یکی از محله‌های شیراز دستگیر شد.
متهم با انتقال به پلیس شهرستان شیراز به افسر بازجو گفت: من چهار سال است که در زمینه مهاجرت غیرقانونی فعالیت دارم. خودم چند بار غیر قانونی به عراق و ترکیه سفر کرده ام و افراد را هم تشویق می‌کردم برای مهاجرت اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: شرایط به‌گونه‌ای شده بود که متقاضیان مهاجرت در این کانال و سایت شرکت مرا به عنوان دکتر می‌شناختند.. با انواع ترفند آنها مجبور میکردیم مبالغی برای پیش پرداخت جهت مهاجرت به حسابم واریز کنند که از این طریق توانستم مبالغی کلان از آنها کلاهبرداری کنم.
در ادامه برای این‌که ماجرا لو نرود شرکتهای قبلی را تعطیل و محل جدیدی را برای شروع انتخاب می‌کردم و به کلاهبرداری‌هایم ادامه می‌دادم. حتی کانال تلگرامی هم برای فریب و عضویت افراد راه‌اندازی کرده بودم.
کارشناسان پس از بررسی شماره ثبت شرکت که در سایت آن درج شده بود متوجه شدند که شماره فوق جعلی بوده و به هیچ وجه ثبت نگردیده است.