تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 152 از 225 اولاول ... 52102142148149150151152153154155156162202 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,511 به 1,520 از 2243

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوست عزیز با توضیحی که دادید مشخص شد که شما موضوع رو اشتباه فهمیدید

vdsl هر کاریش کنیم dsl هست یعنی بر بستر سیم مسیه و زوج کابله

منتهی برای این که پورت هاش به درد بخورن شما باید فاصله خیلی نزدیکی به مرکز مخابراتی یا کافوی نوری داشته باشی:

1. اون چیزی که برای شما راه اندازی کردن vdsl از مرکز مخابراتیه یعنی شما نزدیک مرکز مخابراتی هستید و توی مرکز مخابراتی پورت vdsl برای شما میذارن و سرعت شما یه چیزی زیر 50 مگابیت میشه، باید نزدیک مرکز باشی در این روش (این چیزیه که حداقل دو تا از شرکت ها توی شیراز و بقهی جاها انجام دادن)
    2. اون چیزی که در ایران و خیلی جاها راه اندازی شده یا داره میشه اینه که به جای فاصله نزدیک تا مرکز مخابراتی، میان فیبر نوری تا کافوی هر محله میکشن و سیم مسی رو برمیدارن، بعد از کافو تا خونه ی شما سیم مسیه؛ چرا؟ چون سیم مسی افت کیفیت و نویز و تلفات انرژی داره و نمیتونه فاصله بالا رو پوشش بده بنابراین میان با این شیوه مرکز مخابراتی رو از جهت تئوری به خونه ی شما نزدیک میکنن (چون فیبر تلفات نداره و...)
    این شیوه دوم اصلا لازم نیست به مرکز مخابراتی نزدیک باشی این همه آدم تازه دارن وصل میکنن و این همه وزیر داره روش مانور میده برای همینه و ما هم منتظر این شیوه هستیم تا راه اندازی بشه

اما ftth یعنی کل مسیر فیبر نوریه و کلا چیز دیگست
    قضیه این بود که شما گفتید بالاخره شیراز هم vdsl دار میشه منهم گفتم ماه هاست داره. اینکه حالا برای مناطقی که دور از مخابرات هست رو هم بتونن سرویس بدن میان تا کافو رو فیبر می‌کنن و بهش میگن fttc درست ولی بهرحال اینهم همون vdsl هست و fttc فقط اشاره به یک روش اجرا داره یک سرویس جداگانه که نیست. شما در سایت مخابرات بری دو مدل vdsl که ارایه نمیده یک vdsl داره یه ftth .

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

2. این کاربر از arsinn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

قضیه این بود که شما گفتید بالاخره شیراز هم vdsl دار میشه منهم گفتم ماه هاست داره. اینکه حالا برای مناطقی که دور از مخابرات هست رو هم بتونن سرویس بدن میان تا کافو رو فیبر می‌کنن و بهش میگن fttc درست ولی بهرحال اینهم همون vdsl هست و fttc فقط اشاره به یک روش اجرا داره یک سرویس جداگانه که نیست. شما در سایت مخابرات بری دو مدل vdsl که ارایه نمیده یک vdsl داره یه ftth .

:|

4. این کاربر از alidorost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

به عبارت دیگر بازار دیکته می کند. قیمت multi-standard dslam ارزان تر از adsl dslam های قدیمی هستند و به تدریج جایگزین dslam های قدیمی می شوند. بدان معنی که vdsl تدریجی در همه مناطق کشور بیشتر و بیشتر می شود. کابل های فیبر نوری بسیار ارزان تر از کابل های مسی هستند ، بنابراین آنها هم به تدریج کابل های مس قدیمی را جایگزین می کنند. بنابراین بخواه نخواه ، همه مون به تدریج vdsl یا ftth میگیرم

6. 2 کاربر از dadash42 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال alottadamage's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

به عبارت دیگر بازار دیکته می کند. قیمت multi-standard dslam ارزان تر از adsl dslam های قدیمی هستند و به تدریج جایگزین dslam های قدیمی می شوند. بدان معنی که vdsl تدریجی در همه مناطق کشور بیشتر و بیشتر می شود. کابل های فیبر نوری بسیار ارزان تر از کابل های مسی هستند ، بنابراین آنها هم به تدریج کابل های مس قدیمی را جایگزین می کنند. بنابراین بخواه نخواه ، همه مون به تدریج vdsl یا ftth میگیرم
    تا VDSL تو کشور فراگیر شه ما هممون منقرض شدیم داداش تو آمریکا شرکتی مثل ورایزن (Verizon) روی فایبر آپتیک اینترنت میده با سرعت 1 گیگابیت! یا شرکت Xfinity روی کِیبل نت میده با سرعت 2 گیگابیت! اینجا ما سر اینکه 16 مگابیت کامل بگیریم رو با ISP ها دعوا میکنیم.

8. 6 کاربر از alottadamage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2020

پيش فرض

تا VDSL تو کشور فراگیر شه ما هممون منقرض شدیم داداش تو آمریکا شرکتی مثل ورایزن (Verizon) روی فایبر آپتیک اینترنت میده با سرعت 1 گیگابیت! یا شرکت Xfinity روی کِیبل نت میده با سرعت 2 گیگابیت! اینجا ما سر اینکه 16 مگابیت کامل بگیریم رو با ISP ها دعوا میکنیم.
    دوست عزیز، نباید خودمون رو با امریکا مقایسه کنیم، کمی خودباوری هم لازمه؛ هر وقت امریکا تونست بعد از چهل سال قطع رابطه مستقیم با ما، چهار تا صفر از واحد دلارش برداره، شاید بشه وضعیت اینترنتمون رو باهاش مقایسه کرد.
    یادمون نرفته که یه چند سالی 128 کیلوبیت برامون کافی بود (از فرمایشات و تراوشات ذهنی تعدادی از دانشمندان و اندیشمندان بزرگ کشور که شعور بالا در آینده‌نگری و قدرت زیاد در اتخاذ تصمیمات بسیار قوی و اجرای بسیار قویتر اونا داشتن) و خیلیا دربدر پیدا کردن نامه برای گرفتن سرعت 256 کیلوبیت و بالاتر بودن.

10. 2 کاربر از mokhabezart بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

به این حساب قبل از پوشش سراسری فیبر نوری ، احتمالاً مشتری starlink خواهیم بود

12. این کاربر از dadash42 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال alottadamage's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

دوست عزیز، نباید خودمون رو با امریکا مقایسه کنیم، کمی خودباوری هم لازمه؛ هر وقت امریکا تونست بعد از چهل سال قطع رابطه مستقیم با ما، چهار تا صفر از واحد دلارش برداره، شاید بشه وضعیت اینترنتمون رو باهاش مقایسه کرد.
    یادمون نرفته که یه چند سالی 128 کیلوبیت برامون کافی بود (از فرمایشات و تراوشات ذهنی تعدادی از دانشمندان و اندیشمندان بزرگ کشور که شعور بالا در آینده‌نگری و قدرت زیاد در اتخاذ تصمیمات بسیار قوی و اجرای بسیار قویتر اونا داشتن) و خیلیا دربدر پیدا کردن نامه برای گرفتن سرعت 256 کیلوبیت و بالاتر بودن.

باید با واقعیت کنار اومد خلاصه اصلا آمریکا رو ول کنید، همین ترکیه که با ما مرز مشترک داره، شما کیفیت اینترنت ترکیه رو با ایران مقایسه کن. آمریکا و هلند و انگلیس و سوئد و ... کلا بیخیال، متاسفانه ما اونقدر وضعمون خرابه که زیرساخت هنوز تو انحصار مخابراته! شرکتای اینترنتی خودشون درگیرن

به این حساب قبل از پوشش سراسری فیبر نوری ، احتمالاً مشتری starlink خواهیم بود
    استارلینک هم تا برسه... تازه هنوز آمریکای شمالی آزمایشی اجرا میشه و...

14. این کاربر از alottadamage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

مثلا اینترنت 1 گیگ هم بدن، بیشتر از 95% جمعیت ایران اصلا احتیاج ندارند. اون چند درصد دیگه هم فقط و فقط استفاده تجاری دارند و تمام. این آمارهای بدرد نخور رو بذارید کنار.
    هر که میتونه الان تانوما بگیره، نشد VDSL اخرشه. انگار پراید 9 میلیونی بخری و بعد 90 میلیون بفروشی. ضرر نمی کنی.

16. این کاربر از Rahpooyan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

بنظر من سرعت الان کوچکترین مشکل اینترنت ماست نه اینکه سرعت بالا خوب نباشه ولی کیفیت و قیمت اینترنت ایران وضعیت بدتری نسبت به سرعتش داره. وقتی کیفیت خوب نباشه سرعت 100 مگ هم داشته باشی جز دانلود کردن بدرد کار دیگری نمیخوره و شاید فقط برای درصد کمی از کابران دانلود حجیم الویت باشه اکثریت اینکه بازی آنلاین و استریم با کیفیت بالا بدون لگ و کانکشن خارجی خوب رو انجام بدن براشون اولویته که این ها نیاز به سرعت های خیلی بالا هم ندارند حتی یک سرویس 8 مگ با کیفیت هم بطور کامل میتونه جوابگوی این مصرف ها باشه و این مسائل هم در ایران حل شدنی نیستند چون بعلت داخلی خارجی کردن نت و اعمال محدودیت های عمدی بر سرور های خارجی بهمون علت هایی که خودتون میدونید هست . دوم قیمت که البته مسلما باید به نسبت درآمد سنجیده بشه. مثلا دوست من در استرالیا سرعت صد مگ رو با چهارصد گیگ درماه داره قیمتش رو نسبت به متوسط درامد اونجاکه حساب کردم(حساب کردم قیمت هرگیگ چند درصد متوسط درآمد یک روزشون هست) دیدم معادل اون در ایران مثل این میشه که هر گیگ 80 تومن باشه. الان منی که طرح یکساله گرفتم مثلآ جشنواره هم بوده با هزار منت هر گیگ رو 500 دارم میدم. نتیجه اینکه الان با وجودیکه هزینه کردم و vdsl سرعت بالا دارم ولی بعلت قیمت بازهم نمیتونم اونجوری که دوست دارم و اونجوری که همه دنیا از نت استفاده می‌کنند استفاده کنم. مجبور شدم یوتیوب رو بصورت دستی روی کیفیت 720 تنظیم کنم چون چند روز اول که روی اتومات بود دیدم یکساعت با کیفیت 4k حدود 2/5 گیگ مصرف میشه من کلا روزی 3 گیگ دارم بخوام ترافیک اضافی هم بگیرم که هر گیگ دو تومن باید بدم.

18. 5 کاربر از arsinn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

حرفت درسته، این هزینه ها برای کم درآمدها هیچ ارزشی ندارد. کل وام کرونا یک سال اینترنت را پوشش نمیده.
    تمام online streaming روی 480p گذاشتم, تنها راهه. روی UHD-50 بد نیس

20. 2 کاربر از dadash42 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •