تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 178 از 225 اولاول ... 78128168174175176177178179180181182188 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,771 به 1,780 از 2243

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام برای استفاده از vdsl باید مودم جدید تهیه کنید فاصلتون اگ با مرکز مخابرات کم باشه نویزنوم کم میشه پینگتونم بهتر میشه
    فاصلم با مرکز تقریبا 2 کیلومتره.
    اما با کافو فاصلم نهایت 70 متره.
    وضعیت خطم اینجوریه. و بعضی اوقات SNR منفی هم میشه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

کامند درستش برای من xdslctl configure --snr 10 بود ولی بازم فرقی نکرد.
    حالا یک کامند جالبتر پیدا کردم که بیشتر بدردم خورد xdslctl configure --maxDataRate D U S که D مقدار دانلود و U مقدار آپلود و S جمع جفتش هست. با این کامند میشه ریت خط رو دستی آورد پایین که SNR بره بالا و CRC کم بشه.
    من روی آپلود زیاد CRC داشتم برای همین از 56000 آوردم روی 51200

اینجا برجه من تو سیم کشی دخالتی نداشتم ولی سیم ها قدیمی نیست.

با جفت مودم ها امکان تغییر پروفایل هست ولی برای من فقط 12A کار میکنه.
    برای من تاخیر دانلود روی 5 میلی ثانیه ست شده.

خدمت شما:
    تاخیر دانلود چیه؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام.
    دوستان من خطم خیلی نویز داره به نحوی که آسانسور حرکت میکنه نت قطع میشه. SNR روی 6 هستش.
    هر کاری کردم ، تلفن قطع کردم و از پشت تابلو تلفن ، مستقیم سیم کشیدم به پشت مودم باز هم درست نشد.
    اینترنتم مخابرات 8 مگ هستش.
    الان اینترنتو تغییر بدم به VDSL نویز من کمتر میشه یا تاثیری نداره؟
    - برای من سرعت 8 مگ کافیه و بیشتر از اون فعلا نیاز ندارم.
    برای VDSL میشه از مودم ADSL برای سرعت 8 مگ استفاده کرد؟
    من فقط میخوام خطم پایدار شه و قطعی نداشته باشم.
    باتشکر
    درواقع چیزی که شما میگید در عمل شدنی نیست چون اساسا به شما vdsl نمی‌دهند فاصلتون از مرکز زیاد و کیفیت خط پایین هست. اگر از ورودی تلفن به خونه امتحان کردید و سیم کشیدید و بازهم نویز کم نشده مشکل از سمت مخابرات و سیم کشی تا مرکز هست که متاسفانه در چنین مواردی به این راحتیها قابل پیگیری و درست شدن نیست. الان سرعت هشت دارید اگر خیلی قطعی دارید بهتره سرعت چهار بگیرید کار دیگری نمیشه کرد.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

4. این کاربر از arsinn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

درواقع چیزی که شما میگید در عمل شدنی نیست چون اساسا به شما vdsl نمی‌دهند فاصلتون از مرکز زیاد و کیفیت خط پایین هست. اگر از ورودی تلفن به خونه امتحان کردید و سیم کشیدید و بازهم نویز کم نشده مشکل از سمت مخابرات و سیم کشی تا مرکز هست که متاسفانه در چنین مواردی به این راحتیها قابل پیگیری و درست شدن نیست. الان سرعت هشت دارید اگر خیلی قطعی دارید بهتره سرعت چهار بگیرید کار دیگری نمیشه کرد.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    قطعیم زیاد بود ، چون بازی میکنم بصورت آنلاین ، قطعی حتی چند ثانیه ای یعنی مرگ .
    کاهش دادم به 4 مگ SNR شد 12 و فعلا قطعی ندارم و نسبتا پایدار شده.

اون مشخصاتی که گفتم بعد از کشیدم سیم تلفن ، مستقیم از پشت تابلو به پشت مودم بود ، قبل از کشیدن سیم که کشش خطم نهایت رو 2.5 مگ بود و به شدت داغون.

فکر کنم باید برم سمت تانوما و فیبر نوری.

6. این کاربر از Mustang2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Tehranshahr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    دوست عزیز منبعی برای این دستورات telnet دارین که بشه استفاده کرد برای مودم asus n16با این دستورات میشه خط رو تغییر داد به fast؟
    با این دستورات میشه خط رو به fast تغییر داد؟
    یا Interleave Depth رو تغییر داد؟
    همونجا help بزنید میاد دستوراتش.
    مودم شما چیپش مدیاتکه و تنظیماتش توی وب اینترفیسش بخش DSL هست و چیز دیگه ای نداره.

interleave depth از سمت dslam تعیین میشه و نمیشه تغییرش داد.
    ممنون از شما.

شما بنظرم زنگ بزن بگو چرا پروفایل 17a فعال نیست براتون وضعیت لینکتون با اون پروفایل بسیار بهتر میشه.

نکته ای که شدید تو ذوق من میزنه برای vdsl همین زمان تاخیرش هست. برای من تاخیر با پروفایل فست روی ADSL2+ در 0.24 میلی ثانیه هست(دانلود و اپلود)

من در به در دنبال مودمی ام که بشه پروفایل رو دستی تغییر داد
    والا همین که ریت خط رو بردن بالا شاهکار کردن. یکبار تیکت زدم برای پروفایل اصلا نفهمیدن چی هست.

تنظیم پروفایل از سمت dslam فقط میشه تغییر داد.

تاخیر توی vdsl ظاهرا ثابت نیست و بر اساس شرایط خط خود dslam تعیینش میکنه. من ریت آپلود رو آوردم 45000 تاخیرش شد 0 ولی وقتی ریت دانلود رو آوردم روی 50000 تاخیرش شد 8 و interleave depth رفت بالا!

مدت زمانی که طول میکشه بسته دریافت بشه. من روی ADSL قبلا پینگم 5 بود و الان 5 تا بهش اضافه شده 10

پ.ن: این مودم Innbox بعضی وقتها بعد از 10-12 ساعت کار یهو ریبوت میشه معلوم نیست چرا. فیرمور جدیدی هم براش پیدا نکردم. فیرمور یوتل هم میترسم روش بریزم کلا دیگه روشن نشه.

8. این کاربر از Tehranshahr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

همونجا help بزنید میاد دستوراتش.
    مودم شما چیپش مدیاتکه و تنظیماتش توی وب اینترفیسش بخش DSL هست و چیز دیگه ای نداره.

interleave depth از سمت dslam تعیین میشه و نمیشه تغییرش داد.

والا همین که ریت خط رو بردن بالا شاهکار کردن. یکبار تیکت زدم برای پروفایل اصلا نفهمیدن چی هست.

تنظیم پروفایل از سمت dslam فقط میشه تغییر داد.

تاخیر توی vdsl ظاهرا ثابت نیست و بر اساس شرایط خط خود dslam تعیینش میکنه. من ریت آپلود رو آوردم 45000 تاخیرش شد 0 ولی وقتی ریت دانلود رو آوردم روی 50000 تاخیرش شد 8 و interleave depth رفت بالا!

مدت زمانی که طول میکشه بسته دریافت بشه. من روی ADSL قبلا پینگم 5 بود و الان 5 تا بهش اضافه شده 10

پ.ن: این مودم Innbox بعضی وقتها بعد از 10-12 ساعت کار یهو ریبوت میشه معلوم نیست چرا. فیرمور جدیدی هم براش پیدا نکردم. فیرمور یوتل هم میترسم روش بریزم کلا دیگه روشن نشه.

من فکر کردم منظور شما چیزی غیر از پینگه
    تاخیر دانلود ما نمیگیم میگیم تاخیر همین

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من فکر کردم منظور شما چیزی غیر از پینگه
    تاخیر دانلود ما نمیگیم میگیم تاخیر همین
    توی مودم جدا نوشته. تو آپلود کردن 1میلی ثانیه و دانلود 5میلی ثانیه.

-------------

برنامه DSL Stats هم چیز جالبیه مخصوصا این بخشش:

نشون میده که پروفایل من 12مگاهرتز پهنای باندشه و چقدرش برای دانلود و آپلود استفاده شده و همچنین کیفیت خط، اگه روی تمام تن ها 15 بیت پر میشد خط عالی بود ولی روی بعضی تن ها برای من ظرفیتش کمتره که فکر کنم بخاطر نویزه.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

شاید با تهیه مودم های بهتری مشکلاتون حل شه
    vdsl ایران خیلی بی ثباته, بخاطر تجهیزات اشغال چینی همچنین زیر ساخت ضعیف
    به این خاطر مودم قدرتمند خوبی الزامی است

مشکلی که من دارم اینه که بعضی اوقات وقتی تلفن زنگ می خوره vdsl قطع و وصل میشه، حتی اگر تلفن متصل نیست
    به دلیل نزدیک بودن کافو pots به کافو نوری, به dslam چینی اختلال ایجاد میشه, خط vdsl تو همون کافو نوری قطع و وصل میشه

بعدش هم سرعت و نویز خطم افت و خیز داره, معمولاً رو 100mb بازه با snr10 بدونه crc, هر چند وقت میبینم رفته رو 20 یا 30 یا 40mb و snr کم و crc زیاد, دوباره تو پریز میذارم درست میشه, بازهم مشکل از اون dslam چینی

مشکلات زیادی برای دیگران وجود دارد. اگر از تجهیزات اشغال چینی استفاده نمی کردیم شرایط بهتر بود
    Last edited by dadash42; 29-10-2020 at 07:28.

تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

شاید با تهیه مودم های بهتری مشکلاتون حل شه
    vdsl ایران خیلی بی ثباته, بخاطر تجهیزات اشغال چینی همچنین زیر ساخت ضعیف
    به این خاطر مودم قدرتمند خوبی الزامی است

مشکلی که من دارم اینه که بعضی اوقات وقتی تلفن زنگ می خوره vdsl قطع و وصل میشه، حتی اگر تلفن متصل نیست
    به دلیل نزدیک بودن کافو pots به کافو نوری, به dslam چینی اختلال ایجاد میشه, خط vdsl تو همون کافو نوری قطع و وصل میشه

بعدش هم سرعت و نویز خطم افت و خیز داره, معمولاً رو 100mb بازه با snr10 بدونه crc, هر چند وقت میبینم رفته رو 20 یا 30 یا 40mb و snr کم و crc زیاد, دوباره تو پریز میذارم درست میشه, بازهم مشکل از اون dslam چینی

مشکلات زیادی برای دیگران وجود دارد. اگر از تجهیزات اشغال چینی استفاده نمی کردیم شرایط بهتر بود
    تجهیزاتشون معمولا هواوی که همه جای دنیا داره استفاده میشه. مشکل بیشتر به اجرای کار و کانفیگ درست برمیگرده.

بهترین مودم هم کاری ازش برنمیاد تا وقتی کانفیگ DSLAM بهینه نباشه.

الان مثلا کانفیگ اینجا باید 17a باشه ولی روی 12a و ظاهرا غیر استاندارد چون توی 12a آپلود نهایت 22 مگه ولی برا من 56 مگ آپ میشه.

منم اگه توی یک پریز دیگه فقط یک سیم خالی تلفن وصل کنم لینکم قطع و دوباره وصل میشه. در این حد حساسه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

تجهیزاتشون معمولا هواوی که همه جای دنیا داره استفاده میشه. مشکل بیشتر به اجرای کار و کانفیگ درست برمیگرده.

بهترین مودم هم کاری ازش برنمیاد تا وقتی کانفیگ DSLAM بهینه نباشه.

الان مثلا کانفیگ اینجا باید 17a باشه ولی روی 12a و ظاهرا غیر استاندارد چون توی 12a آپلود نهایت 22 مگه ولی برا من 56 مگ آپ میشه.

منم اگه توی یک پریز دیگه فقط یک سیم خالی تلفن وصل کنم لینکم قطع و دوباره وصل میشه. در این حد حساسه.
    پینگت با اروپا یا توی پابجی سرور اروپا چنده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •