تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 84 از 223 اولاول ... 347480818283848586878894134184 ... آخرآخر
نمايش نتايج 831 به 840 از 2227

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

متوسط حقوق جرمنی خیلی بیشتر هست اون رو هم باید حساب کرد
    درسته,
    من فقط مقایسه مستقیمی از قیمتها کردم

برای مقایسه, ترکیه حقوق ماهانه تقریباً مثل ایرانه ولی اینترنتش قیمت آلمان
    اونجا هم چپ و راست فیلتر داره, youtube, facebook و این قرار فقط با قندشکن باز میشه
    نمی خواهم بحثی را شروع کنم ، فقط میگم اینترنت ایران در مقایسه با سایر جهان ارزونه

خودم ترجیح میدم از زیر سایه مخابرات به شرکتی ارزونتر با حجم بالاتری برم
    اگر فیبر نوری از محاصره مخابرات آزاد شه, باعث رقابت و کاهش قیمتها میشه
    Last edited by dadash42; 10-04-2020 at 10:47.

2. این کاربر از dadash42 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه malthael's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2017

پيش فرض

درسته,

اونجا هم چپ و راست فیلتر داره, youtube, facebook و این قرار فقط با قندشکن باز میشه
    نمی خواهم بحثی را شروع کنم ، فقط میگم اینترنت ایران در مقایسه با سایر جهان ارزونه

دولت اگر فیبر نوری از محاصره مخابرات آزاد کنه باعث رقابت و کاهش قیمتها میشه
    جدا از بحث حداقل حقوق و ارزش پول ملی که ما در این موضوع از کل دنیا عقبیم کیفیت اینترنت ایران هم قابل مقایسه با کیفیت اینترنت اونها نیست.اولا که بحث فیلترینگ هست که شما بدون دور زدنش رسما اینترنتی ندارید و تو این قسمت هم معمولا باید هزینه‌ای متقبل بشید.دوما اینکه شما اینجا هر سرعتی که بگیری سرعت تحویلی حتی به سرعت قراردادی نزدیک هم نیست. من سرعتی که خریدم 8 مگابیت هست که اونم بخاطر اینه که خطم بیشتر از این کشش نداره ولی با این حال مولتی‌کانکشن اکثر مواقع حتی نصف سرعت تحویلی هم نیست، تک‌کانکشنم که کل شبانه روز زیر یک مگابیت هست! خدایی مورچه چیه که کله‌پاچه‌اش چی باشه؟ واقعا خجالت داره، آخه 8 مگابیت هم سرعته که تو همینم دزدی کنید؟ تا حالا چندین شرکت هم عوض کردم ولی خب خانه از پای‌بست ویران است.

4. 3 کاربر از malthael بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2017

پيش فرض

درسته,

در همین فورم بحث اینترنت های کشورهای مختلف شد و همه به این نتیجه رسیدند که اینترنت ایران از همه گرون تره بعدم اینجوری که نمی سنجن کشورهای درجه دویی مثل رومانی یا جمهوری چک هم فیبر می دن با قیمت مفت.در مورد ترکیه هم خیلی چیزهاش با ایران فرق می کنه که اصلا اینجا جای بحثش نیست مثلا خوابگاه ها مختل ط هس ایا ایران هم این طور هس؟! در مورد قیمت هم اونجا در امدها قطعا از این جا بیشتره و سرعت و کیفیت هم همینطور
    Last edited by mohandes23; 10-04-2020 at 11:42.

6. 3 کاربر از mohandes23 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

حذف شود....
    Last edited by dadash42; 10-04-2020 at 12:01.

داره خودمونی میشه alireza_asol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

درسته,

حقوق ماهیانه تو ترکیه مثل ایرانه؟؟؟؟؟؟؟؟
    ۲ تا از دوستای من ۱۰ ساله ترکیه زندگی میکنن. داییم و خانوادش ۲۰ ساله ترکیه هستن
    حقوق تو ترکیه از کارگر ساده بگیر تا علی الخصوص مهندس و کارشناس و کارشناس ارشد به مراتب از ایران بالاتره
    قیمت اینترنت در ایران هم ثابتش هم همراهش جزو گرونتریناس اگه گرونترین نباشه
    در مورد آلمان
    حقوق کارگر ساده که بی سواد باشه و زمینو تمیز کنه ساعتی ۸ تا ۱۰ یورو هستش
    یعنی طرف با حقوق ۳ ساعتش میتونه اینترنت نامحدود برای یک ماه بخره.
    حالا جنابعالی بفرمایید اینترنت نامحدود ۵۰ مگابیت تو ایران چنده؟ تازه با کیفیت آلمان . اصلا نداریم.
    ولی بر فرض محال بگیر ۲۰۰ تومن
    کارگر ساده که البته الان همه مهندسا و کارشناسا و کارشناس ارشدا تو ایران کارگر ساده حساب میشن باید حقوق ۳ روزشو بده برای یک ماه اینترنت بخره.
    حالا ایران ارزونتره یا آلمان؟
    اگه حجم نامحدود و کیفیت رو بخوایم در نظر بگیریم اینترنت تو ایران بی نهایت برابر گرونتر از آلمانه.
    تازه اینترنت کشورایی مثل رومانی که فیبر گیگابیتی میدن به قیمت مفت رو در نظر نمیگیریم.
    Last edited by alireza_asol; 10-04-2020 at 12:47.

9. 6 کاربر از alireza_asol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

14 پروژه فیبر نوری متوقف شده است؟

معاون وزیر ارتباطات پاسخ داد:

پروژه فیبر نوری متوقف شده است؟

به گفته معاون وزیر ارتباطات، فناوری VDSL ترکیب فیبر نوری و سیم‌ مسی است و در مقایسه با پروژه فیبر نوری تا منازل، مسیر کوتاه‌تری برای دسترسی به باند پهن پرسرعت است اما پروژه فیبر نوری نیز همچنان در کنار VDSL پیگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا، اینترنت ADSL با بهره‌گیری از سیم مسی خطوط تلفن ثابت، جزو قدیمی‌ترین سرویس‌های اینترنت در جهان است که اطلاعات را از مراکز مخابراتی به روی مودم می‌آورد و البته با محدودیت‌هایی از جمله سرعت دانلود کمتر از ۲۴ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود کمتر از دو مگابیت روبه‌روست، اما سرعت دانلود روی اینترنت VDSL که از ترکیب فیبر نوری و سیم مسی استفاده می‌کند، نزدیک به پنج برابر سرعت دانلود و سرعت آپلود آن نیز ۱۰ برابر ADSL است.
    اینترنت فیبر نوری (FTTx) مبتنی‌بر کابل‌های فیبر نوری است و از کابل‌های مسی یا خطوط تلفن استفاده نمی‌کند و کابل‌های فیبر نوری انتقال‌دهنده اطلاعات هستند. به دلیل استفاده اینترنت فیبر نوری از سیگنال‌های نوری، کیفیت و سرعت بیش‌تری نسبت به ADSL و VDSL دارد و می‌تواند یک کیفیت و سرعت را بدون در نظر گرفتن فاصله کاربر تا سرویس‌دهنده ارایه دهد و حتی سرعت‌های دانلود و آپلودی بالغ بر یک گیگابیت عرضه کند.
    پروژه رساندن فیبر نوری به در منازل و جایگزینی آن با کابل مسی با توجه به افزایش سرعت ارتباطات اینترنتی، در سال‌های اخیر در ایران هم مورد توجه مسوولان وزارت ارتباطات قرار گرفت. البته در ابتدا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به عنوان مجری این پروژه در نظر گرفته شد که با مشکلات مالی روبه‌رو و پس از آن هم مخابرات، امکان واگذاری فیبر نوری به مشترکان را در پروژه‌ای تحت عنوان «تانوما» در اختیار گرفت.
    از طرفی کارشناسان حوزه معتقدند اگرچه انحصاری در حوزه فیبر نوری وجود ندارد، اما شرکت‌های اینترنتی توان [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، زیرا فیبر نوری سرمایه‌گذاری کلان می‌خواهد و به همین دلیل فیبر نوری منحصر به شرکت‌هایی شده که از قبل در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از طرف دیگر با توجه به اینکه روند گذر از ADSL در حال حاضر آغاز شده، مسوولان در شرایطی که فراهم کردن امکان فیبر نوری تا منازل نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتری است، جایگزینی VDSL با ADSL‌ را در دستور کار قرار دادند تا بتواند سرعت چهار برابری را برای مشترکان فراهم کند.
    VDSL، راه کوتاه‌تری برای دسترسی به پهن‌باند پرسرعت است
    در این راستا حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط فعلی پروژه فیبر نوری در کشور گفت:‌ فناوری VDSL ترکیب فیبر نوری و سیم‌ مسی است معمولا VDSL راه میان‌مدت‌تر و کوتاه‌تری برای دسترسی به باند پهن پرسرعت است و به همین خاطر ما استراتژی خود را روی تقویت این حوزه گذاشتیم و البته پروژه فیبر نوری هم در کنار VDSL انجام می‌شود.
    وی با اشاره به اشکالات فنی پروژه فیبر نوری اظهار کرد: ساختمان‌های ما در حال حاضر همه مجهز به سیم مسی هستند و فیبر ندارند. حتی در بسیاری از موارد مخابرات فیبر هم برده اما مردم اجازه نصب فیبر را نمی‌دهند، در حالی‌که سیم مسی از زمان ساخت ساختمان‌ها وجود داشته و اکنون در پروژه VDSL هدف این است که با ترکیب سیم مسی و فیبر و اینکه فیبر تا کافوهای نزدیک خانه‌ها در فاصله‌های ۲۰۰ متری بیاید و آنجا به بعد سیم مسی استفاده شود.
    رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه VDSL می‌تواند تا ۷۰ مگابیت‌برثانیه سرعت دهد که نسبت به بالاترین سرعت ADSL چهار برابر است‌، گفت: برنامه ما این است که بتوانیم پورت‌های پرسرعت خانگی را راه‌اندازی کنیم و فیبر نوری هم با سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌شود در حال توسعه است، اما در حال حاضر روش VDSL‌ قابل وصول‌تر است و به همین دلیل این روش را اکنون دنبال می‌کنیم.
    انتهای پیام

11. 3 کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

10 نحوه درخواست VDSL‌ با چهار برابر سرعت فعلی اینترنت

نحوه درخواست VDSL‌ با چهار برابر سرعت فعلی اینترنت

فرایند ارتقاء ADSL به VDSL (سرینو) برای مشتریان شرکت مخابرات ایران در قم و تهران انجام می‌شود و مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود باید به صفحه کاربری خود به آدرس wwwl.tci.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.

به گزارش ایسنا، یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است. با جایگزینی سرویس ADSL با VDSL، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می‌توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به نزدیک کاربران برد و پس از آن روی همان سیم مسی است، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش پیدا می‌کند و می‌توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.
    محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این موضوع اشاره کرده و چندی پیش هم از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با این جایگزینی خبر داد. او همچنین هفته گذشته از آغاز فرآیند جایگزینی ADSL با VDSL خبر داد و اعلام کرد روزانه ۱۰ هزار مشترک در شرکت‌های مخابرات و شاتل به VDSL ارتقا پیدا می‌کنند.
    او بیان اینکه تا شب گذشته، نزدیک ۳۰ هزار یوزر در قم به سرویس VDSL‌ ارتقا پیدا کردند و سرعتشان حدود پنج برابر شده است گفته بود البته ما متوسط چهار برابر را برای کشور اعلام کردیم. این کار در تهران از روز گذشته آغاز شده و بقیه شرکت‌ها هم در حال اقدام هستند که ظرفیت خوبی را ایجاد کنند و سرعت اینترنت خانگی را افزایش دهند.
    در این راستا سیدمجید صدری -مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- امروز اعلام کرد ثبت‌نام اینترنت VDSL (سُرینو) برای مشتریان ADSL در شهرهای تهران و قم آغاز شده است. از جایگزینی اینترنت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در تهران و قم خبر داد و گفت: با تامین زیرساخت‌های لازم، برای مشتریان اینترنت پرسرعت مخابرات تهران و قم، امکان ثبت‌نام اینترنت سرینو با سرعت حداقل چهار برابر فراهم شده است.
    وی از برنامه‌ریزی برای اجرای جایگزینی اینترنت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در کل کشور خبر داد و گفت: فرایند ارتقاء ADSL به VDSL(سرینو) برای مشتریان شرکت مخابرات ایران ‌به‌صورت رایگان و هزینه مودم به انتخاب مشتری به‌صورت نقد و یا اقساط از وی دریافت می‌شود. مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود از ADSL به VDSL و به‌منظور بهره‌مندی از سرعت بیشتر حداقل (تا چهار برابر) باید به صفحه کاربری خود به آدرس wwwl.tci.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.
    بر اساس اعلام شرکت مخابرات ایران، توجه به شرایط خاص کشور به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی این مراحل به‌صورت غیر حضوری انجام می‌شود و از مشتریان درخواست شده به هیچ عنوان به مراکز حضوری مراجعه نکنند.
    انتهای پیام

13. 3 کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه OnlyRealMadrid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    Tehran - NezamAbad

پيش فرض

ماهانه 160تومان 500گیگ برا خیلی ها زیاده ولی نسبت به بقیه دنیا ارزونه, نصف قیمت کشورهای پیشرفته
    فامیل آلمان ماهانه €25 حدوداً 400تومان برای اینترنت سرعت 50مگ حجم نامحدود میدن, متوسط 250 تا 500گیگ بیشتر مصرف ماهانه ندارند
    این چه مدل مقایسه ایه که شما انجام میدی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اونا به یورو هم درآمد دارن. میشه 25000 تومن به پول ما. اینجوری مقایسه میکنن نه با تبدیل یورو به تومن!

15. 3 کاربر از OnlyRealMadrid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mrhamed's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

این چه مدل مقایسه ایه که شما انجام میدی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اونا به یورو هم درآمد دارن. میشه 25000 تومن به پول ما. اینجوری مقایسه میکنن نه با تبدیل یورو به تومن!
    شاید باورتون نشه ولی اینترنت ایران جزء ارزون ها تو دنیا هست، تو گوگل سرچ کنید...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

شاید باورتون نشه ولی اینترنت ایران جزء ارزون ها تو دنیا هست، تو گوگل سرچ کنید...
    شما فرض کن عنترنت ایران ارزونترین اینترنت دنیا باشه وقتی قراره نصف حقوقت رو بدی تا بتونی یه اینترنت مناسب داشته باشی چه ارزشی داره ؟ همون کشورایی که میگی اینترنتشون گرونتر از ایرانه ببین درامد ماهیانه مردم چند برابر هزینه ایه که برا اینترنت میدن ؟

18. 5 کاربر از morteza_mombeini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •