تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 223 اولاول 1234567891555105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 2227

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

اگه نباشه جاش خالی می مونه dvb55's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

من یه چیزی رو متوجه نشدم. طبق اون تعرفه ای که گذاشتین مثلا طرح فیروزه ای تعرفه پروژه 4 که شامل ont و فیبر کشی داخلی هم می شه زده 1 میلیون و 100

خب اون 100 تومش که طبق زیر نویسش هزینه هر خط تلفن هست و مکالمات داخل استانی
    تعرفه ماهیانش 15 هزار تومن می شه که تو دوسال می شه بعبارتی 360 هزار تومن.
    یعنی از 1 میلیون و 100 هزار تومن فقط 460 هزار تومن هزینه اشتراک شما برای 2 سال می شه با ترافیک ماهیانه 30گیگ.

یعنی 640 هزار تومن هزینه کابل کشی برای شما محاسبه می شه به خاطر اینکه فقط شما یا یکی دو نفر تو مجتمع درخواست دارن؟
    اگر کل مجتمع بخوان این هزینه به عهده مخابراته؟
    دقیقا این 640 تومن پول چیه؟

داره خودمونی میشه kamkar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

من یه چیزی رو متوجه نشدم. طبق اون تعرفه ای که گذاشتین مثلا طرح فیروزه ای تعرفه پروژه 4 که شامل ont و فیبر کشی داخلی هم می شه زده 1 میلیون و 100

خب اون 100 تومش که طبق زیر نویسش هزینه هر خط تلفن هست و مکالمات داخل استانی
    تعرفه ماهیانش 15 هزار تومن می شه که تو دوسال می شه بعبارتی 360 هزار تومن.
    یعنی از 1 میلیون و 100 هزار تومن فقط 460 هزار تومن هزینه اشتراک شما برای 2 سال می شه با ترافیک ماهیانه 30گیگ.

یعنی 640 هزار تومن هزینه کابل کشی برای شما محاسبه می شه به خاطر اینکه فقط شما یا یکی دو نفر تو مجتمع درخواست دارن؟
    اگر کل مجتمع بخوان این هزینه به عهده مخابراته؟
    دقیقا این 640 تومن پول چیه؟
    تا اونجایی که من میدونم هزینه ماهی ۱۵ هزار تومن روی قبض میاد و جزو اون ۱۱۰۰ حساب نمیشه.
    از ۱۱۰۰ هم ۱۰۰ تومن هزینه تلفنه، ۱ میلیون دیگه میشه هزینه فیبرکشی داخل ساختمان، ONT، فیبرکشی از مرکز تا دم در خونه و سایر تجهیزاتی که من ازشون خبر ندارم.
    حالا نمیدونم که فیبرکشی و تجهیزات ۱ میلیون میارزه یا نه!

3. این کاربر از kamkar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت Le0nard0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

دو تا عکسی که اولین کاربر فوروم که برای گرفتن این سرویس اقدام کرده از تعرفه ها گرفته(آقای kamkar ) به پست اول اضافه شد .

5. این کاربر از Le0nard0 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

اصلا از من پیش شماره نپرسیدن، برای vdsl فقط براشون مهم بود که خط فیبر نوری باشه.
    مال من مسی بود، گفتم خب یه خط تلفن جدید بهم بدید. اونا هم مستقیم ftth ثبت نام کردن.
    بعد از ۲ ساعت تحقیق که فرق vdsl و ftth و fttn رو فهمیدم برگشتم مرکز گفتم برای من vdsl زدید یا ftth؟ گفتن ftth. من گفتم یعنی فیبر رو تا دم در خونه میارید؟ گفتن آره

البته من فکر کنم برای بالای میدون المپیک مربوط به مرکز مخابراتی حق شناس تو شهرک گلستان باشه. مال ما زارعی توی شهر زیبا بود.

اگر ont رو اوردن تو خونه نصب کردن معلوم میشه ftth واقعیه.
    اگر هم otn رو نیارن توی خونه یعنی vdsl
    باید صبر کنم ببینم چی میشه.

ولی خیلی مسخره است که همه جا بگن vdsl، بعد توی مرکز مخابراتی vdsl و ftth جدا از هم باشن، آخر سر معلوم بشه vdsl هست. احتمالا راست میگن و واقعا ftth باشه. دروغ گفتن در شرایطی که اکثر مردم نمیدونن ftth چی هست و براش تبلیغ نکردن چه فایده ای داره براشون؟
    اصلا بحث تبلیغ نیست بحث بی سوادی کارمنداشونه. البته امیدوارم FTTH باشه و شما نهایت لذت رو ببرید
    اصلا به اون عکسها که فرستادی دقت نکردم اگر سرویس فیروزه 1 رو گرفتی که جلوش تیک ONT و فیبرکشی داخلی نخورده فقط فیروزه 2 و 4 ONT داره من همش حواسم به تعرفه های تو سایت بود پس با این حساب مخابرات داره FTTH رو زیر زیرکی راه میندازه آخه قرار بود انحصار ایرانیان نت تمدید بشه من جای این شرکتهای FCP بودم که کلی پول پروانه دادن فیبرکشی رو با هماهنگی اداره برق یا شهرداری شروع میکردم میتونند فیبرها رو از روی تیرهای چراغ برق یا خطوط فشار قوی ببرند و به اداره برق کرایه بدن هزینش فکر کنم کمتر از کندن زمین باشه نویز هم روی فیبر نوری تاثیر نداره.
    Last edited by mahan999; 23-02-2017 at 18:02.

7. این کاربر از mahan999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

با صحبت با کارشناس پارس آنلاین متوجه شدم همه شرکتا حداقل در تهران دارن اینترنت روی فیبر بدن پس دوستان عجله نکنین خود پارس هم اینو میده اما زمانش معلوم نیست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

تا اونجایی که من میدونم هزینه ماهی ۱۵ هزار تومن روی قبض میاد و جزو اون ۱۱۰۰ حساب نمیشه.
    از ۱۱۰۰ هم ۱۰۰ تومن هزینه تلفنه، ۱ میلیون دیگه میشه هزینه فیبرکشی داخل ساختمان، ONT، فیبرکشی از مرکز تا دم در خونه و سایر تجهیزاتی که من ازشون خبر ندارم.
    حالا نمیدونم که فیبرکشی و تجهیزات ۱ میلیون میارزه یا نه!
    سلام
    ایا عکسی از سرویس الماس و زمرد که سرعتش بیشتر هست و حجمی و سالیانه هست ندارید ؟ الان عکسی که شما از دو سرویس فیروزه و مرواید گذاشتید هزینه ها رو خیلی بهتر از خوده سایت مخابرات نشون میده
    اگر عکسی از اون سرویس های دیگه هم دارید لطفا بگذارید
    و اینکه زمان وصل شدن سرویس شما رو نگفتن ؟ شما الان با هزینه کابل کشی داخلی و ont خریدی سرویس رو ؟ و اینکه در مورد هزینه مودم ایا صحبت کردن و ایا خودشون مودم میدهند روی این سرویس ها و یا هزینه اش جداست و یا باید از بیرون تهیه بشه ؟

داره خودمونی میشه kamkar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    ایا عکسی از سرویس الماس و زمرد که سرعتش بیشتر هست و حجمی و سالیانه هست ندارید ؟ الان عکسی که شما از دو سرویس فیروزه و مرواید گذاشتید هزینه ها رو خیلی بهتر از خوده سایت مخابرات نشون میده
    اگر عکسی از اون سرویس های دیگه هم دارید لطفا بگذارید
    و اینکه زمان وصل شدن سرویس شما رو نگفتن ؟ شما الان با هزینه کابل کشی داخلی و ont خریدی سرویس رو ؟ و اینکه در مورد هزینه مودم ایا صحبت کردن و ایا خودشون مودم میدهند روی این سرویس ها و یا هزینه اش جداست و یا باید از بیرون تهیه بشه ؟
    من در مورد سرویس الماس پرس و جو کردم، چون ۳۰ گیگ واقعا برای من کمه.
    گفتن هنوز برنامه ای برای عرضه کردنش ندارند.
    من فعلا فیروزه ۴ گرفتم که هزینه فیبرکشی و ont داره، هر وقت عرضه شد پلانمو عوض میکنم.
    سرویس الماس سرعتش هم دو برابره، به ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه میرسه.

من فرم درخواست پر کردم و گفتن تماس میگیریم.
    چون کارت ملی همراهم نبود دوباره به بهانه تکمیل مدارک رفتم پیش مدیر بخششون، بهش گفتم خیلی نیاز دارم و شرایط منطقه مون رو گفتم تا کار منو زودتر پیگیری کنه.
    گفت باشه و هر چقدر زودتر برای شما راه بیفته به نفع ما هست.
    امیدوارم هفته دیگه زنگ بزنن.

در مورد مودم هم چیزی نگفتن، احتمالا با خودمه.
    Last edited by kamkar; 24-02-2017 at 09:25.

11. 3 کاربر از kamkar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه farid_givehchin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

سلام خدمت تمام عزیزان
    یکم در مورد ADSL و VDSL توضیح بدم اول
    ADSL تکنولوژی هست که DSLAM داخل مراکز مخابراتی نصب میشه و طول مسیر تا محل مشترک بر بستر سیم مسی ارتباط پیدا میکنه از مرکز به کافو های مسی داخل خیابون که ارم مخابرات روشون هست و داخلشونم پر از سیم و ترمیناله و هیچ چیز خاصی نداره و بعد از اونم میاد تا پست ابونه روی دیوار ساختمان و در نهایت از اونجا داخل ساختمان های نزدیکش میشه و میاد داخل هر واحد،ADSL ماکزیمم سرعت 24 مگابیت داره و هرچه از مرکز دورتر بشیم سرعت افت پیدا میکنه چون سیگنال میرا میشه و اتصال ناپایدار میشه البته مزیتش اینه که خب تا حدود فکر میکنم 4 کیلومتر پوشش میده هر چند سرعتش در انتهای مسیر خیلی کم هست
    VDSL تفاوتش با ADSL اینه که تجهیزات داخل (DSLAM) مرکز منتقل میشه به کافوهای نوری نزدیک مشترک و از مرکز تا کافو ها با فیبر نوری با مرتبط میشه که باعث میشه افت سیگنال کمتر باشه به کافو های نوری قدیمی ONU گفته میشه و جدیدتر ها MDU هستن که یک کنتور برق دارن روی بدنه شون و از سر تیرای برق کابل کشیده شده براشون تا تجهیزات داخلی اونها کار کنند روشونم توری فلزی میزنن که دزد نزنه بهشون هرچند به جز باطری های بک اپ چیز خاصی داخلش نیست که به درد هر کسی بخوره (البته دزد جماعت از سوزنم نمیگذره) و نکته اصلی اینه که فاصله مشترک تا کافوی نوری نباید بیشتر از چند صد متر باشه و گرنه سرویس سوئیچ میشه روی ADSL و در پایان بگم که بالاترین سرعت این سرویس روی دانلود 300 مگابیت بر ثانیه هست
    VDSL برابر میشه با FTTN و FTTC در مراحل بعدی فیبر باید تا پست ابونه کشیده بشه که به اسم FTTdp و FTTB شناخته میشه اسم تجاری سرویس هاشونم G.fast و XG.fast هست که سرعت های 1گیگ و بالاتره پس در نتیجه تا موقعی که فیبر داخل منزل شما نیاد FTTH معنایی نداره اگر بیاد که عالیه و میشه خیلی امیدوار بود به زندگی طولانی تر
    الان منی که سرویسم ADSL هست ولی تجهیزات قابلیت سرویس دهی روی VDSL , VDSL2 دارن خطم روی ADSL 27-28 مگ سرعت میده چون فاصله MDU تا اتاق خود من کمتر از 90 متر با حساب کل طول مسیر (چون موقع نصب ابونه خودم بودم میدونم از کجا رد کردن) هست و اگر به VDSL گرفتن باشه قطعا روی با پروفایل ها جدید تا 300 مگ هم میشه گرفت
    با این تعرفه ها و این وضعیت یاد سیم کارت و ثبت نام تلفن ثابت تو سال های نه چندان دور میوفتم خودم فعلا نمیخوام سرویس بگیرم ولی دوستانی که میخوان سرویس الماس بگیرن و میگن نمیدن بهشون برن داخل 195 تنظیم شکایت کنند و تا نتیچه گیری قاطع باشن چون چند باری که من شکایت کردم نتیجه گرفتم و نشوندمشون سر جاشون تا بالاترین سطح هم اگر نه اوردن شما به هیچ عنوان کم نیارید چون یا باید بدن اون سرویس رو یا باید از روی سایت حذف کنند که که قبلا هم سر مشکلات این چنین نتیجه گرفتیم با کمک دوستان همینجا و فروم همسایه نذاشتیم تعرفه 2 برابر بشه و حذف کردن
    الان هر گیگ 1200 تومن میشه با این اوصاف و هزینه خرید مودم VDSL هم هست که اونم میشه کم کم فکر میکنم 200 تومن باشه تازه مشکلی که هست اینه که سرویس رایگان ش ی لت سکن هم فکر میکنم محدودیت 4 مگ دارن ولی اکانت های دوستان فروشنده رو نمیدونم محدودیت سرعت چقدر دارن...با این تفاسیر یک مقدار باید صبر کرد تا قیمت هر گیگ بیاد پایین اینا از سر رقابت با ایرانسل هم که شده نمیتونند دست روی دست بذارن...امیدوارم وزارت خونه بازم قیمت هارو بشکونه همه بتونن استفاده کنن

خیلی دوست داشتم عکس داخل این MDU هارو براتون میذاشتم ولی یادم نیست چه جوری میشه فرستاد،یکی اگر راهنمایی کنه میذارم...جایی باید اپلود کنم حتما؟اینجا مستقیم نمیشه قرار داد؟؟
    Last edited by farid_givehchin; 25-02-2017 at 14:29.

13. 15 کاربر از farid_givehchin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

سلام دوستان. امروز زنگ زدم 2020 درباره این سرویس یه سری اطلاعات گرفتم که عرض میکنم خدمتتون.
    اول اینکه در مورد محدوده های تحت پوشش سوال کردم که گفتن همه مراکز پشتیبانی میکنند بغیر از پیش شماره 88 اگر اشتباه نکنم.
    هزینه 100 هزار تومانی خط جدید اجباری نیست و در حقیقت شما میتونید روی خط فعلی هم سرویس بگیرید.
    هزینه مودم 300 هزار تومن هست. هزینه نصب و راه اندازی هم چیزی نگفتن و احتمال زیاد چیز خاصی نیست. باید همون 15 تومن سرویس adsl باشه.
    مراحل کار هم ثبت درخواست و سپس بررسی خط از لحاظ کشش سرعت هست و در نهایت هم مثل adsl ظرف 24 ساعت وصل میشه و تنها باید مودم جدید رو وصل و راه اندازی کنید.
    خودشون هم به عنوان نمونه سرویس مروارید با سرعت 50 مگ و ترافیک ماهیانه 50 گیگ با قیمت 60 تومن رو معرفی کردند. درباره مالیات سوال کردم گفتن تعرفه سرویس رو همین 60 هزار تومن به ما اعلام کردن.
    خرید هم به صورت پیش پرداخت و هم بصورت پس پرداخت (روی قبض) میسره.
    بسته های ترافیک و حجم اضافه 1200 هم که مشخصه.
    توصیه میکنم دوستان اگه قصد خرید دارید سراغ پس پرداخت اصلا نرید که سیستم اکانتینگ مخابرات به شدت افتضاحه و یه سر به تاپیک مخابرات بزنید متوجه میشید چی میگم.

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

15. 8 کاربر از xomax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

اینم فیبر نوری FTTH یا FTTB (در این مورد) مخابرات که برای یه پاساژ تو تهران وصل کردن. از ایرانیان نت که هیچ خبری نیست ، مخابرات هم که گردنش کلفته هر کاری بخواد میکنه. بقیه شرکت ها هم اسیر انحصار مخابرات.
    اینترنت فیبر نوری مخابرات تهران
    مجتمع آرتمیس فرمانیه
    سرعت دانلود نوسان زیاد داشت و فرصت نداشتم زیاد تست کنم. سرعت آپلود روی 120 مگابیت بود تقریبا. دانلود هم روی 100-80 بالا پایین میشد.دیوایس گلکسی اس 4 GT-I9506

محتوای مخفی: سرور داخلی-- IPM 

محتوای مخفی: سرور خارجی-- Vodafone انگلستان 

17. 10 کاربر از xomax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •