تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 37 از 225 اولاول ... 273334353637383940414787137 ... آخرآخر
نمايش نتايج 361 به 370 از 2247

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

مگه رو مسي هم ميشه vdsl ارايه داد؟ بلاخره يه قسمتش بايد فيبر بشه نميشه كه همش مسي باشه من تو اين چند روز اخير ديدم همون كافوهاي قديمي مسي رو داشتن سرويس ميكردن اما خبري از فيبر نبود
    از کافوی نوری تا مودم مشترک ارتباط با کابل مسی هستتش. فقط در FTTH کل ارتباط روی فیبر نوریه.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

vdsl برای حداکثر سرعت باید در فاصله 300 متری از کافوهای نوری باشی این یعنی برای هر 3 خیابان یک کافوی نوری نیاز هست در صورتی که در تکنولوژی adsl2+ شما از مرکز مخابرات تا شعای 3 کیلومتری هستی. من که فکر نمیکنم در شهر های کوچک همچنان خبری از vdsl باشه و این طرح هم یک نوعی برای کلان شهر ها هست مثل تهران اصفهان شیراز مشهد و ... دولت طرح هاش نه برای اسایش مردم بلکه برای پول داراوردن هست پس باید جا های شلوغ این طرح اجرا بشه که سود کلان داشه باشه واسه اقایون. بعد میگن چرا همه دارن به تهران و کلان شهر ها مهاجرت میکنن چرا خیلی ساده است بخاطر امکانات و رفاه بیشتر بخاطر کار و زندگی که در شهرستان ها وجود نداره.
    تا جایی که ما میدونیم مخابرات و وزیر، وعده سرعت بالای 40 مگابیت رو داده، نه حداکثر سرعت ! بعدشم در VDSL فاصله از مرکز مخابراتی ملاک نیست، چون DSLAM های VDSL در مرکز مخابراتی نصب نمیشن. فاصله از کافوهای نوری مطرحه که تو خیلی از شهر ها در حال توسعه است (در هر محله بالای 3 کافوی نوری نصب میشه). اونم با سرعت توسعه وحشتناک ! حالا چرا مخابرات با این سرعت داره کافوی نوری نصب می کنه؟! چون هر منطقه ای خطش بره زیر کافوی نوری، چون بقیه شرکت ها هنوز اقدام به نصب کافوی نوری نکردن، میرن زیر انحصار مخابرات! یعنی چه بخوان چه نخوان حتی ADSL رو هم باید از مخابرات بگیرن. چون DSLAM های ADSL هم تو مناطقی که تحت پوشش کافو نوری هستن، تو کافوهای نوری نصب میشن نه مراکز مخابراتی. الان تو مرکز استان گیلان، شهر رشت که در مقایسه با اصفهان و شیراز و ... خیلی کوچیکتره، تو 9 ماه گذاشته به شدت کافو نصب شده و شرکت های شاتل و های وب و ... کلی مشترک از دست دادن ! حتی اگه مخابرات VDSL و FTTH نده، باز کلی سود کرده از نصب کافوی نوری.

پروفشنال sima_6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

تا جایی که ما میدونیم مخابرات و وزیر، وعده سرعت بالای 40 مگابیت رو داده، نه حداکثر سرعت ! بعدشم در VDSL فاصله از مرکز مخابراتی ملاک نیست، چون DSLAM های VDSL در مرکز مخابراتی نصب نمیشن. فاصله از کافوهای نوری مطرحه که تو خیلی از شهر ها در حال توسعه است (در هر محله بالای 3 کافوی نوری نصب میشه). اونم با سرعت توسعه وحشتناک ! حالا چرا مخابرات با این سرعت داره کافوی نوری نصب می کنه؟! چون هر منطقه ای خطش بره زیر کافوی نوری، چون بقیه شرکت ها هنوز اقدام به نصب کافوی نوری نکردن، میرن زیر انحصار مخابرات! یعنی چه بخوان چه نخوان حتی ADSL رو هم باید از مخابرات بگیرن. چون DSLAM های ADSL هم تو مناطقی که تحت پوشش کافو نوری هستن، تو کافوهای نوری نصب میشن نه مراکز مخابراتی. الان تو مرکز استان گیلان، شهر رشت که در مقایسه با اصفهان و شیراز و ... خیلی کوچیکتره، تو 9 ماه گذاشته به شدت کافو نصب شده و شرکت های شاتل و های وب و ... کلی مشترک از دست دادن ! حتی اگه مخابرات VDSL و FTTH نده، باز کلی سود کرده از نصب کافوی نوری.
    اول این که من نگفتم فاصله تا مخابرات گفتم فاصله تا کفوهای نوری باید زیر 300 متر باشه برای حداکثر سرعت باید زیر 100 متر باشه و برای 40 مگابیت باید بین 100 تا 200 متر باشه.

بعد شما این عدد و ارقام رو از کجا میاری؟؟؟ نکنه شما هم از برو بچه های وزارت هستی؟ من هیچ کسی رو ندیدم با این دقت عدد و ارقام بده. در ضمن مخابرات همه جا این کار رو انجام نمیده چون هزینه بالای داره و برای محله های کوچک و محله های که اینترنت زیاد ندارن اصلا همچین کاری انجام نمیده. شما صبر کن انشالله تا 5 سال دیگه در سرتا سر ایران که نه در بیشتر شهر های بزرگ این طرح عملیاتی میشه. گفتم این اخری مثل خودت عدد بگم خخخخ.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

اول این که من نگفتم فاصله تا مخابرات گفتم فاصله تا کفوهای نوری باید زیر 300 متر باشه برای حداکثر سرعت باید زیر 100 متر باشه و برای 40 مگابیت باید بین 100 تا 200 متر باشه.

بعد شما این عدد و ارقام رو از کجا میاری؟؟؟ نکنه شما هم از برو بچه های وزارت هستی؟ من هیچ کسی رو ندیدم با این دقت عدد و ارقام بده. در ضمن مخابرات همه جا این کار رو انجام نمیده چون هزینه بالای داره و برای محله های کوچک و محله های که اینترنت زیاد ندارن اصلا همچین کاری انجام نمیده. شما صبر کن انشالله تا 5 سال دیگه در سرتا سر ایران که نه در بیشتر شهر های بزرگ این طرح عملیاتی میشه. گفتم این اخری مثل خودت عدد بگم خخخخ.

این نموداری که شما اینجا آوردی دقیق نیست اصلا. زیر 300 متر کافیه واسه اکثر استاندارد های VDSL در بالاترین سرعت عملیشون. تنها تو G.Fast فاصله تا اون حد کوتاه ضروریه. فاصله های زیر 100 متر عملا" میشن FTTB. اینم نمودار دقیق تر :

البته ادعایی ندارم که این نمودار هم دقیقه، ولی شما سرچ کنی 500 تا نمودار میبینی با ادعا های منعدد. در عمل خیلی فاکتورها دخیل هستن و مهم ترینش به پروفایل VDSL و استاندارد کابل مسی بر می گرده. واسه همینم من این نمودار رو مشخص کردم که 2 پروفایل رو مجزا بررسی کرده. مخابرات در حال حاضر از پروفایل 17a استفاده می کنه که تا سرعت 100 مگابیت واسه دانلود رو از لحاظ تئوری می تونه پشتیبانی کنه.

واسه اون عدد دقیقی که گفتم (3 کافو واسه یه محله تقریبا کوچک) رفرنس دارم اونم سایت مخابرات استان گیلانه ! طی 9 ماه گذشته 2 خط تلفنمون رفت زیر پوشش کافو ! اولین خط تلفونمون واسه این محله ایه که الان توش ساکنیم و فقط من VDSL دارم! این محله غیر تجاریه و تقریبا ارزون! یعنی شک دارم تو این محله به این زودیا مشترک جدیدی واسه VDSL پیدا کنن. اون یکی محله هم همین دیروز رفت زیر پوشش کافو و تو سایت مخابرات دقیق شماره کافوها اعلام شده و اسامی کوچه ها هم داده شده!
    قطعا تعداد مشترک اینترنت خیلی اثرگذاره رو تصمیم پیمانکارا و مخابرات برای نصب کافوی نوری تو یه محله، این رو هرگز انکار نمی کنم. ولی ربطی به اندازه محله نداره. چون تو یه محله کوچیک اما پر مشترک، با نصب کافو کلی مشترک ADSL میاد دست مخابرات که بعد از بین اونا میتونه مشترکان VDSL هم داشته باشه و سود بیشتر به جیب بزنه.
    Last edited by bardiam; 05-08-2019 at 02:23.

5. این کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2018

پيش فرض

منم به شدت با جمله ي اخرت موافقم مخابرات هر جا كه براش سود داشته باشه ميزنه حساب كن بخاد مثلا تو جواديه vdsl ارايه بده خيلي مسخره هست بيشتر توي بالاي شهر و وسط شهر ميزنن اون بدبخت بيچاره هاي پايين شهري بايد دلشون به همون 4g گوشيشون خوش باشه

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

منم به شدت با جمله ي اخرت موافقم مخابرات هر جا كه براش سود داشته باشه ميزنه حساب كن بخاد مثلا تو جواديه vdsl ارايه بده خيلي مسخره هست بيشتر توي بالاي شهر و وسط شهر ميزنن اون بدبخت بيچاره هاي پايين شهري بايد دلشون به همون 4g گوشيشون خوش باشه

ممکنه تاثیر بزاره تو اولویتش اما حداقل تو شهر رشت اکثر مناطق به اصطلاح پایین شهر رفتن زیر پوشش کافو، چون الزاما نمیخواد VDSL ارائه بده. با این روش کل کاربران اینترنتی اون محدوده رو مجبور می کنه که از مخابرات سرویس ADSL.
    میشه حدس زد اگه یه محله بالاشهر محسوب بشه اما تعداد کاربران اینترنت ثابتش کم باشه یا اکثرا از مخابرات سرویس گرفته باشن، مخابرات ممکنه کافو نزاره، چون مشترک جدیدی بدست نمیاره.

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

این نموداری که شما اینجا آوردی دقیق نیست اصلا. ؟! زیر 300 کافیه واسه اکثر استاندارد های VDSL. تنها تو G.Fast فاصله تا اون حد کوتاه ضروریه. اینم نمودار :

البته ادعایی ندارم که این نمودار هم دقیقه، ولی شما سرچ کنی 500 تا نمودار میبینی با ادعا های منعدد. در عمل خیلی فاکتورها دخیل هستن و مهم ترینش به پروفایل VDSL و استاندارد کابل مسی بر می گرده. واسه همینم من این نمودار رو مشخص کردم که 2 پروفایل رو مجزا بررسی کرده. مخابرات در حال حاضر از پروفایل 17a استفاده می کنه که تا سرعت 100 مگابیت واسه دانلود رو از لحاظ تئوری می تونه پشتیبانی کنه.

واسه اون عدد دقیقی که گفتم (3 کافو واسه یه محله تقریبا کوچک) رفرنس دارم اونم سایت مخابرات استان گیلانه ! طی 9 ماه گذشته 2 خط تلفنمون رفت زیر پوشش کافو ! اولین خط تلفونمون واسه این محله ایه که الان توش ساکنیم و فقط من VDSL دارم! این محله غیر تجاریه و تقریبا ارزون! یعنی شک دارم تو این محله به این زودیا مشترک جدیدی واسه VDSL پیدا کنن. اون یکی محله هم همین دیروز رفت زیر پوشش کافو و تو سایت مخابرات دقیق شماره کافوها اعلام شده و اسامی کوچه ها هم داده شده!
    قطعا تعداد مشترک اینترنت خیلی اثرگذاره رو تصمیم پیمانکارا و مخابرات برای نصب کافوی نوری تو یه محله، این رو هرگز انکار نمی کنم. ولی ربطی به اندازه محله نداره. چون تو یه محله کوچیک اما پر مشترک، با نصب کافو کلی مشترک ADSL میاد دست مخابرات که بعد از بین اونا میتونه مشترکان VDSL هم داشته باشه و سود بیشتر به جیب بزنه.

تخمین ها و نمودار شما درسته. VDSL-17a در محدوده 1000 متری بسته به نویز سربار و نوع سیم مسی استفاده شده میتونه به 40 مگابیت بر ثانیه دست پیدا کنه. این 40 مگابیت در اصل به طور میانگین وعده داده شده و هدف همون وعده وزیره که کشش خطوط (سرویس های دریافتی) مشتریکین 4 برابر بشه از نظر سرعت. (گفتن میانگین مشترکین 10 مگابیته که میرسونیم به 40 مگابیت)

روش نصب کافو هم طبق شواهد (برای نصب جدید) بصورت کافوی مادر خواهد بود و لزومی نداره همه کافوها تعویض بشن. بلکه چند کافو منشعب از یک مفصل تحت پوشش یک کافوی نوری مادر قرار میگیره و مشترکینی (بهه صورت گزینشی) از کافوها مجزا و با کابل جدا به کافوی نوری منتقل میشن. در صورتی که منطقه ای مشترکین خیلی زیادی داشته باشه اونوقت ممکنه مستقلا کافوی نوری رو برای جایگزینی یک کافو در نظر بگیرند.

9. این کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

تخمین ها و نمودار شما درسته. VDSL-17a در محدوده 1000 متری بسته به نویز سربار و نوع سیم مسی استفاده شده میتونه به 40 مگابیت بر ثانیه دست پیدا کنه. این 40 مگابیت در اصل به طور میانگین وعده داده شده و هدف همون وعده وزیره که کشش خطوط (سرویس های دریافتی) مشتریکین 4 برابر بشه از نظر سرعت. (گفتن میانگین مشترکین 10 مگابیته که میرسونیم به 40 مگابیت)

روش نصب کافو هم طبق شواهد (برای نصب جدید) بصورت کافوی مادر خواهد بود و لزومی نداره همه کافوها تعویض بشن. بلکه چند کافو منشعب از یک مفصل تحت پوشش یک کافوی نوری مادر قرار میگیره و مشترکینی (بهه صورت گزینشی) از کافوها مجزا و با کابل جدا به کافوی نوری منتقل میشن. در صورتی که منطقه ای مشترکین خیلی زیادی داشته باشه اونوقت ممکنه مستقلا کافوی نوری رو برای جایگزینی یک کافو در نظر بگیرند.
    یعنی fttc رو کردن fttn؟ ماشالله روز به روز وعده ای که دادن رو کمتر میکنن. 2 میلیون مشترک رو هم کردن 1.5 میلیون

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

دقیقا. این نمودار رو که پیدا کردم، رفتم سورس اصلیشم مطالعه کردم که یه مقاله رسمی چاپ شده تو ژورنال معتبر IEEE بود. البته از لحاظ تجربی هم واسه من با فاصله بین 400 تا 600 متری از کافو همین سرعت شده، مخابرات هم گفت بین 70 تا نزدیک 80 مگابیت در بهترین حالت خطم کشش داره که حدسم به یقین تبدیل شد.
    درسته، با توجه به این که هدفشون افزایش میانگین سرعته، احتمالا همین که سرعت مینیمم کاربرا رو از 2 تا 4 مگ به بالای 8 و 16 مگ برسونن، بیشتر از چیزی میشه که میخواستن.

در مورد کافو هم فکر کنم همین طوره. تو خبری که داخل سایت زده بود، نوشته بود که کافوهای 11، 12 و 13 هدف برگردان هستن. با توجه به این که شماره خط عوض شد و شرکت های دیگه هم گفتن این خط رفته زیر پوشش کافو، احتمال دادم هر 3 کافو ارتقا داده شده باشن، ولی ممکنه از کافوی مادر استفاده کرده باشن.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

یعنی fttc رو کردن fttn؟ ماشالله روز به روز وعده ای که دادن رو کمتر میکنن. 2 میلیون مشترک رو هم کردن 1.5 میلیون
    فکر کنم فعلا همچنان VDSL رو با FTTC بدن، اما در صورتی که بخوان تعداد مشترک رو ناگهانی تا اون حد بالا ببرن، شاید به FTTN هم راضی بشن ولی بعید میدونم، فعلا که تعداد مشترک مورد نظرشون رو به 1.5 میلیون کاهش دادن.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •