تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 35 از 225 اولاول ... 253132333435363738394585135 ... آخرآخر
نمايش نتايج 341 به 350 از 2247

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

کدوم شرکتی توانایی رقابت با مخابرات رو داره ؟

شاتل و آسیاتک.

درسته که مخابرات از بودجه و زیرساختی دولتی بهره میبره. و همینطور حمایتهای خاصی رو در اختیار داره ولی در زمینه فناوری های نو و سرعت توسعه که از بنیادی ترین الزامات صنعت پرشتاب IT هست، بی بهره ست.

امروزه vdsl مخابرات به عنوان تکنولوژی بهتر از adsl میتونه به بازار داخلی فشار ایجاد کنه ولی همیشه سایه تکنولوژی های برتر وایرلس رو بر سرش خواهد داشت. دو شرکتی که اسم بردم برای رهایی از محدودیت سرعت سالهاست به وایرلس در انواع مختلفش روی اوردن که البته با تکنولوژی فعلی شاید شانسی برای رقابت با vdsl مخابرات نداشته باشه ولی سرعت رشد در این زمینه در جهان بالاست و شرکت های نامبرده هم اگه بخوان رقابت کنن سعی میکنن در زمینه ای باشه که برتری تکنولوژی داشته باشن به امثال مخابرات.

2. 2 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

شما برای 50 مگ جقدر پرداخت می کنین؟ 174400؟
    فعلا که سرعت رو واسم تا 51 مگابیت باز گذاشتن. 16 مگ استاندارد گرفتم که قیمتش بدون احتساب عوارض و مالیات 80 تومنه (پس پرداخت).

4. 2 کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

فعلا که سرعت رو واسم تا 51 مگابیت باز گذاشتن. 16 مگ استاندارد گرفتم که قیمتش بدون احتساب عوارض و مالیات 80 تومنه (پس پرداخت).
    چقدر خوب!
    من تانوما دارم. منم 16 مگ گرفتم ولی همون رو دادند.
    بقیه کسانیکه حالا چه تانوما دارن و چه VDSL براشون بالاتر بستند.
    من شنیده بودم هر سرعتی بگیری 100 مگ میدن.
    به هر حال نوش جونتون. حالش رو ببرید

6. 2 کاربر از rioman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

«هنوز در بخش اینترنت ثابت نتوانستیم آنطور که باید توسعه پیدا کنیم زیرا هنوز روی‏ADSL هستیم اما این فناوری در دنیا رو به انقراض است و VDSL و FTTH رو به گسترش هستند. البته مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که بخشی به انحصار ذاتی شرکت مخابرات بر می‌گردد که اگرچه قانونی نیست اما سرمایه‌گذاری‌های زیادی در زمان دولتی بودن آن انجام شده است.» این‌ها بخشی از صحبت‌های هفته گذشته وزیر ارتباطات در مراسم افتتاحیه دهمین جشنواره وب و موبایل ایران بود که نشان از اهمیت VDSL و لزوم ترویج آن دارد.
    درحالی که تاکنون انحصارات مخابراتی در این سیستم دیده می‌شد و کاربران و حتی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از انحصار اینترنت VDSL انتقاد می‌کنند، خبر از کنسرسیومی متشکل از هفت شرکت ارائه کننده خدمات اینترنتی آمده تا پس از انتقال خطوط فیبر به شهرها، خدمات اینترنت VDSL را در آینده به کاربران عرضه کند.
    «محمدرضا کریمی»، قائم مقام مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات در گفت و گو با سایت «دیجیاتو» درباره دلایلی که منجر شده تا اینترنت VDSL در ایران مانند سایر کشورها شکل نگیرد، توضیحاتی می‌دهد. او هم مثل وزیر ارتباطات اعتقاد دارد که شرکت مخابرات ایران یکی از دلایل اصلی این امر بوده و به دیجیاتو می‌گوید:
    «شرکت مخابرات ایران به دو شکل عمده فروش و خرده فروش اینترنت VDSL را ارائه میکند و همین امر سرعت توسعه VDSL را گرفته است. در تجربه های موفق سایر دنیا کشورهایی که زیرساخت سیم مسی را دارند جدا از شرکت هایی هستند که سرویس ارائه میکنند بنابراین برای بهره برداری حداکثری از سیم مسی به همه بازیگران ارائه خدمات میکنند اما شرکت مخابرات ایران متفاوت عمل میکند. چون برای ارائه این سرویس شرکت های خدمات دهنده FTTP و SERCO با همکاری شرکت مخابرات ایران هم باید تجهیزات جدید نصب کنند و هم باید رانژر داشته باشند تا سرویس ارائه کنند. طرحی توسط نظام صنفی تهیه شد تا ما بتوانیم همه بازیگران را ببینیم و پروژه سرعت بهتری بگیرد که به مهندس صالحیان، فرزی، سازمان تنظیم مقررات و وزارتخانه ارسال شد و ما امیدواریم این پروژه سرعت خوبی بگیرد.»
    وی درباره فعالیت شرکت های خصوصی در حوزه اینترنت VDSL اطلاعات تازه‌ای به دیجیاتو می‌دهد:
    «ما به این حوزه وارد شده و 7 شرکت شرکت پیشگامان، پارس آنلاین، های وب، شاتل، صبانت، آسیاتک و مبنا با راه اندازی یک شرکت واحد به نام شرکت توسعه ارتباطات رایان تدبیر، تشکیل کنسرسیوم داده ایم. این کنسرسیوم قصد دارد تا کار را به صورت مشارکتی انجام دهد چون برای راه اندازی اینترنت VDSLنیاز به تمرکز داریم. شرکت مخابرات نمیتواند با تعداد زیادی بازیگر این کار را انجام دهد چون در کنار کافو مخابرات باید یک کافو دیگر نصب شود. الان 17 شرکت مجوز FTTP را دارند و اگر هرکدام بخواهند در یک کافو نصب کنند کل خیابان ها از کافو پر میشود.»
    کریمی در ادامه به تبعات شکل نگرفتن اینترنت VDSL برای شرکت های ارائه دهنده اینترنت ثابت اشاره می‌کند. او معتقد است که تحلیل وزیر ارتباطات مبنی بر روزهای پایانی عمر ADSL کاملا درست است. وی باور دارد که اینترنت سیمی VDSL باید زودتر وارد بازار شود چرا که در این نوع اینترنت دو مولفه سرعت و پایداری سرویس مورد توجه است و اینترنت سیمی نسبت به اینترنت موبایلی پایداری سرویس دارد.
    وی با اشاره به اینکه امکان مشارکت برای سایر شرکت ها در این کنسرسیوم وجود دارد، عنوان کرد:
    «این شرکت علاوه بر ایجاد و انتقال فیبر به تمامی شهرها، پروژه FTTP را در برنامه خود را دارد همچنین خدمات خود را به صورت عمده فروشی به شرکت های عضو خواهد داد و آنها خرد فروشی انجام می دهند منتها قبل از آن ارتباطاتی در کل این چرخه وجود دارد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید آنها را وضع کرده و وظایف هرکدام از بخشها را مشخص کند.»
    به گفته کریمی، افول ADSL شروع شده است و این سیستم در ایران بیشتر از 4 تا 5 سال عمر نخواهد داشت ولی اگر ما بتوانیم تکنولوژی جایگزین را داشته باشم این روند سرعت خواهد گرفت. درصورتیکه VDSL در تمام نقاطی که اینترنت ADSL وجود دارد، قابل واگذاری باشد عمر ADSL بیشتر از 2 تا 3 سال نخواهد بود.
    چند سال قبل برای خارج شدن اینترنت VDSL از انحصار شرکت مخابرات، شرکت «ایرانیان نت» وارد عرصه رقابت شد و وعده داد تا پایان سال 93 یک میلیون پورت ارائه خواهد داد اما نتوانست وعده خود را عملی کند. «ایرانیان نت» تنها رقیب مجال یافته شرکت مخابرات نبود که طعم شکست را چشید بلکه پس از او شرکت MTN وارد میدان شد که آن هم نتوانست به توفیقی دست پیدا کند.کارشناسان معتقدند که زیاده‌خواهی و انحصار طلبی این شرکت یکی از دلایلی بود که نتوانست سرویس VDSL را در کشور راه‌اندازی کند و با ارگان‌های مربوطه به هماهنگی‌های لازم برسد.
    در هر حال به نظر می‌رسد وعده دست یافتن به این سرویس اینترنت با سیم پرسرعت به زودی عملی خواهد شد و بعد از سنجش‌های گوناگون رگولاتوری از زوایای مختلف این طرح، راه‌اندازی و عرضه آن آغاز خواهد شد. پیش ازاین این سیستم تنها در برخی مجتمع‌های مسکونی و اداری عرضه می‌شد و ارایه عمومی آن می‌تواند نسل جدیدی از اینترنت خط ثابت را به خانه‌ها بیاورد.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

ما به این حوزه وارد شده و 7 شرکت شرکت پیشگامان، پارس آنلاین، های وب، شاتل، صبانت، آسیاتک و مبنا با راه اندازی یک شرکت واحد به نام شرکت توسعه ارتباطات رایان تدبیر، تشکیل کنسرسیوم داده ایم. این کنسرسیوم قصد دارد تا کار را به صورت مشارکتی انجام دهد چون برای راه اندازی اینترنت VDSLنیاز به تمرکز داریم. شرکت مخابرات نمیتواند با تعداد زیادی بازیگر این کار را انجام دهد چون در کنار کافو مخابرات باید یک کافو دیگر نصب شود. الان 17 شرکت مجوز FTTP را دارند و اگر هرکدام بخواهند در یک کافو نصب کنند کل خیابان ها از کافو پر میشود.»

9. این کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

چقدر خوب!
    من تانوما دارم. منم 16 مگ گرفتم ولی همون رو دادند.
    بقیه کسانیکه حالا چه تانوما دارن و چه VDSL براشون بالاتر بستند.
    من شنیده بودم هر سرعتی بگیری 100 مگ میدن.
    به هر حال نوش جونتون. حالش رو ببرید
    فکر کنم عملا واسه دلجویی سرعت من رو باز گذاشتن. چون 9 ماه طول کشید سرویسم رو وصل کنن و طرح غزال رو هم از دست دادم. تو کافوی منطقه ما، من تنها مشترک VDSL هستم. بهشون گفتم میخوام تست کنم شاید به چند نفر دیگه توصیه کردم !! ولی تو پینگ اینقدر ضعیفه که به هیچ کی توصیه نکردم، حداقل تا زمانی که این مشکلش حل شه (گفته موقتیه) !

پینگ شما چطوره ؟!
    Last edited by bardiam; 27-07-2019 at 02:17.

11. 2 کاربر از bardiam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه itsmemeysam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

پيش فرض

کیا vdsl گرفتن؟هر سرعتی بگیری همونو میدن یا سرعت بازه؟ارزششو داره هزینه کنیم برای مودم و این طرح ها یا TD LTE بهتره بگیریم؟

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام.
    دوستان تو تاپیک مودم پرسیدم جوابی نگرفتم گفتم اینجا بپرسم. چون یه مودم باید بخرم گفتم بد نیست علاوه بر adsl ساپورت vdsl هم داشته باشه یه زمان ما هم تونستیم بگیریم
    بین این دو تا مودم کدوم و پیشنهاد میدید و اینکه اصلا خوب هستن ؟ اگه نه مدلی که از نظر قیمتی اونقدر بالاتر از اینا نباشه معرفی کنید ممنون میشم ...

tp-link w9970 قیمت 420 .
    d-link 224 قیمت 315 .

هر دوشون هم 3 سال گارانتی دارن .

14. این کاربر از essien بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2015

پيش فرض

سلام.
    دوستان تو تاپیک مودم پرسیدم جوابی نگرفتم گفتم اینجا بپرسم. چون یه مودم باید بخرم گفتم بد نیست علاوه بر adsl ساپورت vdsl هم داشته باشه یه زمان ما هم تونستیم بگیریم
    بین این دو تا مودم کدوم و پیشنهاد میدید و اینکه اصلا خوب هستن ؟ اگه نه مدلی که از نظر قیمتی اونقدر بالاتر از اینا نباشه معرفی کنید ممنون میشم ...

tp-link w9970 قیمت 420 .
    d-link 224 قیمت 315 .

هر دوشون هم 3 سال گارانتی دارن .
    قطعا تی بی لینک 9970 چون امکانات بیشتر و چیبست برادکام داره و کاربر کنترل بیشتری روی خطش داره

شبیه ساز رابط کاربری w9970 :

16. این کاربر از hosseinzfff بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام دوستان خط تلفن من کافوی نوری هست ولی اینترنت Adsl ندارم اگر من به 2020 مخابرات زنگ بزنم بهم Vdsl میدن یا خیر؟ لطفا راهنمایی کنید باتشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •