تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 151 از 225 اولاول ... 51101141147148149150151152153154155161201 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,501 به 1,510 از 2247

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

آره اما منظور fttc که کافو نوری میشه هس
    ببین مخابرات دو نوع اینترنت پرسرعت جدید بر بستر فیبر نوری ارائه میده که خودش در حالت کلی اسمش رو گذاشته تانوما. تانوما دومدل هست اول fttc یا همون vdsl که کافو فیبر هست از اونجا تا خونه میتونه سیم مسی هم باشه این سرویس وقتی میخری نیازی به سیم کشی مخابرات نداره یعنی از همون پهنای خالی سیم تلفن استفاده میکنه عین adsl اگه پورتش در مرکز خالی باشه رانژه میکنن و بهت میدن. نوع دوم ftth هست در این مدل کل مسیر فیبر هست و یک سیم اختصاصی و جداگانه برای اینترنت استفاده میشه یعنی که مخابرات باید برات تا پشت مودم رو کابل کشی کنه مسلما سرعت قابل ارایه در ftth بالاتره و الان مرکز ما سرعت 200مگ میده. هزینش هم بیشتره هم مودمش گرونتره هم کابل کشی رو مخابرات هزیته میگیره بیشتر برای مراکز و کارای تجاری خوب هست. پس fttc همون vdsl هست

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

2. 3 کاربر از arsinn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال alottadamage's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020

پيش فرض

ببین مخابرات دو نوع اینترنت پرسرعت جدید بر بستر فیبر نوری ارائه میده که خودش در حالت کلی اسمش رو گذاشته تانوما. تانوما دومدل هست اول fttc یا همون vdsl که کافو فیبر هست از اونجا تا خونه میتونه سیم مسی هم باشه این سرویس وقتی میخری نیازی به سیم کشی مخابرات نداره یعنی از همون پهنای خالی سیم تلفن استفاده میکنه عین adsl اگه پورتش در مرکز خالی باشه رانژه میکنن و بهت میدن. نوع دوم ftth هست در این مدل کل مسیر فیبر هست و یک سیم اختصاصی و جداگانه برای اینترنت استفاده میشه یعنی که مخابرات باید برات تا پشت مودم رو کابل کشی کنه مسلما سرعت قابل ارایه در ftth بالاتره و الان مرکز ما سرعت 200مگ میده. هزینش هم بیشتره هم مودمش گرونتره هم کابل کشی رو مخابرات هزیته میگیره بیشتر برای مراکز و کارای تجاری خوب هست. پس fttc همون vdsl هست

البته مخابرات فیبر تا خونه (FTTH) اسمشو گذاشته تانوما و فیبر تا کابینت و کابینت تا خونه مسی رو (FTTC) اسمشو گذاشته سُرینو

سرعت 200 با احتساب هزینه های راه اندازی و مودم و... چند در میاد آخرش؟

4. این کاربر از alottadamage بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

مخابرات fttc داره؟ یا همون باید با مرکز فاصلت کم باشه که بدن؟ راضی هستین؟ سرعت تک کانکشن و پینگ خوبه؟
    بله همون جوری که بالا توضیح دادم fttc همون vdsl هست مرکز ما هردو سرویس رو ارائه میداد که من بعلت هزینه کمتر fttc گرفتم مودمش ارزونتر هست و برای adsl هم اگه نیاز شد میشه ازش استفاده کرد هزینه کابل کشی هم نداره سرعتش برای من کافیه دیگه مثلا سرعت 200 ftth رو برای استفاده خونگی آدم میخواد چکار! برای fttc بله فاصله تا مرکز مخابراتی مهم هست اما برای ftth فاصله زیاد اهمیت نداره. فعلا این سه ماهه که خیلی خوب بوده من راضیم پینگ داخلی زیر 50 و خارجی زیر 100 هست و قطعی هم نداشتم. خط من روی 32 مگ بسته شده سرعت دانلود داخلی که تقریبا فول میده آپلود 12 مگ و خارجی تک کانکشن هم در ساعت اوج مصرف حدود 16 مگ و ساعات دیگه تا 24 میرسه

6. 2 کاربر از arsinn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

البته مخابرات فیبر تا خونه (FTTH) اسمشو گذاشته تانوما و فیبر تا کابینت و کابینت تا خونه مسی رو (FTTC) اسمشو گذاشته سُرینو

الان رو نمیدونم اما قبل عید که من میخواستم بگیرم مودم ftth حدود یک تومن و هزینه کابل کشی هم گفتن 180_200 تومن طرح هاش هم که همون کمپین ماندگار سرعت های هشت و 16 رو میشد انتخاب کرد

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

یادتون نره که هزینه مودم و سیم کشی رو فقط یک بار پرداخت می کنید. پس زیاد روی این مسئله وقت نگذارید و در صورت امکان سریع تر تغییر طرح بدید. من ای دی اس ال رو مثلا سه ماهه و 6 ماهه می گرفتم و مدام نگران تغییر طرح و افزایش قیمت و ... بودم. ولی الان یک ساله میگیرم و تا یک سال خیالم راحته. شما هم اگر در توان تون هستید یک بار خرج کنید و چند سالی خیالتون رو راحت کنید. این چند قرون ارزونی ای دی اس ال ارزش این همه اعصاب خورد کردن را ندارد.

9. این کاربر از Rahpooyan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

میدونم
    منظورم اینه که از نوی که باید کافو نوری کنن
    vdsl که توشیرازه باید نزدیک مرکز مخابراتی باشی

وقتی وزیر و دولت میگه vdsl یعنی تا کافو نوریه بقیه مسیر مسیه
    این طور سرعتت تا 100 مگابیت و بالاتر هم هست (البته در واقع تا 300 هم میره)
    Last edited by alidorost; 31-05-2020 at 02:08.

11. این کاربر از alidorost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Black Boy67's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

بله همون جوری که بالا توضیح دادم fttc همون vdsl هست مرکز ما هردو سرویس رو ارائه میداد که من بعلت هزینه کمتر fttc گرفتم مودمش ارزونتر هست و برای adsl هم اگه نیاز شد میشه ازش استفاده کرد هزینه کابل کشی هم نداره سرعتش برای من کافیه دیگه مثلا سرعت 200 ftth رو برای استفاده خونگی آدم میخواد چکار! برای fttc بله فاصله تا مرکز مخابراتی مهم هست اما برای ftth فاصله زیاد اهمیت نداره. فعلا این سه ماهه که خیلی خوب بوده من راضیم پینگ داخلی زیر 50 و خارجی زیر 100 هست و قطعی هم نداشتم. خط من روی 32 مگ بسته شده سرعت دانلود داخلی که تقریبا فول میده آپلود 12 مگ و خارجی تک کانکشن هم در ساعت اوج مصرف حدود 16 مگ و ساعات دیگه تا 24 میرسه

متوجه منظورم نشدید. دو نوع VDSL داریم اینجا یکی همین FTTC هست که تا کافور توی محلتون فیبر نوری هست بعد کابل مسی میره به منازل
    یکی دیگه اینکه مستقیم از مرکز مخابراتی سیم مسی میره به منزل یعنی همین سیم تلفن که این مورد فاصله باید زیر 1000-1500 باشه تا بشه استفاده کرد
    FTTH هم که کلا فیبر هست فاصله اصلا مهم نیست
    الان مخابرات FTTC میده یا همون سیم از مرکز هست؟
    شما با 30 مگ جند گیگ در ماه دارید؟

13. این کاربر از Black Boy67 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

متوجه منظورم نشدید. دو نوع VDSL داریم اینجا یکی همین FTTC هست که تا کافور توی محلتون فیبر نوری هست بعد کابل مسی میره به منازل
    یکی دیگه اینکه مستقیم از مرکز مخابراتی سیم مسی میره به منزل یعنی همین سیم تلفن که این مورد فاصله باید زیر 1000-1500 باشه تا بشه استفاده کرد
    FTTH هم که کلا فیبر هست فاصله اصلا مهم نیست
    الان مخابرات FTTC میده یا همون سیم از مرکز هست؟
    شما با 30 مگ جند گیگ در ماه دارید؟
    والا چیزی بنام سیم مسی مستقیم تا مرکز ما نشنیدیم! این اینترنت جدید کلا بر بستر فیبر هست و دو مدل هست که مخابرات هردوش رو داره میده یکی کافو نوری و بعداز کافو از سیم مسی تلفن خونه میکنه که fttc بهش میگن یا vdsl این فاصله تا مرکز مخابراتی باید زیاد نباشه منهم همینو گرفتم و فعلا سرعت تا چهل مگ رو میدن. یکی هم اونکه از کابل نوری اختصاصی برای اینترنت استفاده میکنه یعنی نیاز به کابل کشی تا خونه رو داره و فاصله براش اهمیت زیادی نداره که ftth بهش میگن و سرعت 200 مگ رو میدن الان یک مجتمع مسکونی بغل دست ما هست این سرویس رو گرفته اشتراکی استفاده میکنن یا اداره پست که تو همین خیابون هست. طرحی که من گرفتم از طرح های کمپین ماندگار هست یکساله 960 گیگ (هشتاد گیگ در ماه) که ماهانه چهل تومن بابتش میدم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

والا چیزی بنام سیم مسی مستقیم تا مرکز ما نشنیدیم! این اینترنت جدید کلا بر بستر فیبر هست و دو مدل هست که مخابرات هردوش رو داره میده یکی کافو نوری و بعداز کافو از سیم مسی تلفن خونه میکنه که fttc بهش میگن یا vdsl این فاصله تا مرکز مخابراتی باید زیاد نباشه منهم همینو گرفتم و فعلا سرعت تا چهل مگ رو میدن. یکی هم اونکه از کابل نوری اختصاصی برای اینترنت استفاده میکنه یعنی نیاز به کابل کشی تا خونه رو داره و فاصله براش اهمیت زیادی نداره که ftth بهش میگن و سرعت 200 مگ رو میدن الان یک مجتمع مسکونی بغل دست ما هست این سرویس رو گرفته اشتراکی استفاده میکنن یا اداره پست که تو همین خیابون هست. طرحی که من گرفتم از طرح های کمپین ماندگار هست یکساله 960 گیگ (هشتاد گیگ در ماه) که ماهانه چهل تومن بابتش میدم.

دوست عزیز با توضیحی که دادید مشخص شد که شما موضوع رو اشتباه فهمیدید

vdsl هر کاریش کنیم dsl هست یعنی بر بستر سیم مسیه و زوج کابله

منتهی برای این که پورت هاش به درد بخورن شما باید فاصله خیلی نزدیکی به مرکز مخابراتی یا کافوی نوری داشته باشی:

1. اون چیزی که برای شما راه اندازی کردن vdsl از مرکز مخابراتیه یعنی شما نزدیک مرکز مخابراتی هستید و توی مرکز مخابراتی پورت vdsl برای شما میذارن و سرعت شما یه چیزی زیر 50 مگابیت میشه، باید نزدیک مرکز باشی در این روش (این چیزیه که حداقل دو تا از شرکت ها توی شیراز و بقهی جاها انجام دادن)
    2. اون چیزی که در ایران و خیلی جاها راه اندازی شده یا داره میشه اینه که به جای فاصله نزدیک تا مرکز مخابراتی، میان فیبر نوری تا کافوی هر محله میکشن و سیم مسی رو برمیدارن، بعد از کافو تا خونه ی شما سیم مسیه؛ چرا؟ چون سیم مسی افت کیفیت و نویز و تلفات انرژی داره و نمیتونه فاصله بالا رو پوشش بده بنابراین میان با این شیوه مرکز مخابراتی رو از جهت تئوری به خونه ی شما نزدیک میکنن (چون فیبر تلفات نداره و...)
    این شیوه دوم اصلا لازم نیست به مرکز مخابراتی نزدیک باشی این همه آدم تازه دارن وصل میکنن و این همه وزیر داره روش مانور میده برای همینه و ما هم منتظر این شیوه هستیم تا راه اندازی بشه

اما ftth یعنی کل مسیر فیبر نوریه و کلا چیز دیگست

16. 3 کاربر از alidorost بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Black Boy67's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2018

پيش فرض

خوب حالا شندیدید

شرکت هایی مثل شاتل الان هم در همه شهر ها VDSL میدن اما به همون صورت که من گفتم و مستقیم از مرکز

که اینطور که معلومه مال مخابرات اینطور نیست که خبر خوبی هست

فقط حجمش کمه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •