تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: چند روز طول میکشه تا چشمهایم به عینک جدید عادت کنه؟

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض چند روز طول میکشه تا چشمهایم به عینک جدید عادت کنه؟

من عینک جدید گرفتم ولی با اینکه چند روز هست دارم میزنم ولی سردرد دارم و انگار دارم از ارتفاع بالاتر به پایین نگاه میکنم چند روز طول میکشه تا چشمهایم به عینک جدید عادت کنه؟

در آغاز فعالیت vb2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

معمولا یک هفته خیلی طول بکشه 2 هفته

3. این کاربر از vb2000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

من عینک جدید گرفتم ولی با اینکه چند روز هست دارم میزنم ولی سردرد دارم و انگار دارم از ارتفاع بالاتر به پایین نگاه میکنم
    چند روز طول میکشه تا چشمهایم به عینک جدید عادت کنه؟
    سلام
    عینک شما شمارش اشتباهه
    با عینک زدن باید شفاف و واضح و با احساس راحتی ببینید نه با درد و سرگیجه و اشک و
    چیزهایی که باید بررسی بشه :
    1- سن شما . از حدود 35 سالگی به بعد عدسی چشم کم کم خاصیت ارتجاعیش رو از دست میده و عده ای از کسانی که معاینه میکنند و شماره رو تعیین میکنند , کارشون رو در جای کوچک انجام میدند و یا دستگاهشون کالیبره نیست و یا دستگاه عینک ساز کالیبره نیست که در نتیجه عینک اشتباه میسازند
    2- بعد از تعیین شماره باید با عدسیهای واقعی و "عینک تست" چشمتون رو تست کنین تا مطمئن بشین که خوب میبینین یعنی از برای دور هست باید در شب با همون عینک تست , بیاین توی خیابون و تابلوهای نورانی مغازه ها رو ببینید (رنگهای مختلف از قرمز تا سبز و آبی) . باید بدون هیچ مشکلی همه چیز رو بخونین وگرنه شماره عینک اشتباهه
    اگر برای مطالعه هم هست باید با عینکِ تست صفحه کامپیوتر رو از فاصله 50 سانتی واضح ببینید و راحت باهاش کتاب بخونید وگرنه شمارش اشتباهه
    ممکنه آستیگمات اشتباه باشه
    باید هر چشم رو جدا تست کنین و بعدش دوچشمی
    در صفحه آخر تاپیک مشاوره عینک هم مطلب مهمی نوشته ام که باید حتما رعایت بشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام
    عینک شما شمارش اشتباهه
    با عینک زدن باید شفاف و واضح و با احساس راحتی ببینید نه با درد و سرگیجه و اشک و
    چیزهایی که باید بررسی بشه :
    1- سن شما . از حدود 35 سالگی به بعد عدسی چشم کم کم خاصیت ارتجاعیش رو از دست میده و عده ای از کسانی که معاینه میکنند و شماره رو تعیین میکنند , کارشون رو در جای کوچک انجام میدند و یا دستگاهشون کالیبره نیست و یا دستگاه عینک ساز کالیبره نیست که در نتیجه عینک اشتباه میسازند
    2- بعد از تعیین شماره باید با عدسیهای واقعی و "عینک تست" چشمتون رو تست کنین تا مطمئن بشین که خوب میبینین یعنی از برای دور هست باید در شب با همون عینک تست , بیاین توی خیابون و تابلوهای نورانی مغازه ها رو ببینید (رنگهای مختلف از قرمز تا سبز و آبی) . باید بدون هیچ مشکلی همه چیز رو بخونین وگرنه شماره عینک اشتباهه
    اگر برای مطالعه هم هست باید با عینکِ تست صفحه کامپیوتر رو از فاصله 50 سانتی واضح ببینید و راحت باهاش کتاب بخونید وگرنه شمارش اشتباهه
    ممکنه آستیگمات اشتباه باشه
    باید هر چشم رو جدا تست کنین و بعدش دوچشمی
    در صفحه آخر تاپیک مشاوره عینک هم مطلب مهمی نوشته ام که باید حتما رعایت بشه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    عینک اولی که دکتر نوشته بود چشمم را اذیت کرد رفتم پیش یک پزشک دیگه یک شماره دیگه داد آنرا هم دادم یک عینک ساز دیگه ساخت ولی آن هم چشمم را اذیت میکند! میترسم پیش دکتر سوم بروم باز هم همین وضعیت پیش بیاد

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

عینک اولی که دکتر نوشته بود چشمم را اذیت کرد رفتم پیش یک پزشک دیگه یک شماره دیگه داد آنرا هم دادم یک عینک ساز دیگه ساخت ولی آن هم چشمم را اذیت میکند! میترسم پیش دکتر سوم بروم باز هم همین وضعیت پیش بیاد
    سلام
    دوست عزبز , چشم پزشک یا عینک ساز یکیشون اشتباه کرده و باید برید سراغش و حقتون رو ازش بگیرید
    اگر دو دکتر دو شماره ی مختلف دادند بهتون پس یکیشون یا هر دوشون اشتباه کرده اند
    عینک ساز هم ممکنه اشتباه ساخته
    شما باید :
    1- برید پیش دکتر دوم و بگید همون شماره هایی رو که تعیین کرده بذاره توی "عینکِ تست" و بده 5 دقیقه بزنید به چشمتون و باهاش نگاه کنین تا مطمئن بشین مشکلی نداره
    باید کاملاً خوب و واضح و شفاف ببینید بدون سرگیجه و چشم درد و اشک چشم
    اگر راحت نمیبینید پس اون شماره ها غلطه باید تدریجاً کم یا زیادشون کنه تا بدون مشکل ببینید
    2- حالا باید برید پیش عینک ساز تا همون عینک رو دقیقا براتون بسازه
    اگر بعد از ساختش دیدین باز سرگیجه دارین پس عینک ساز عینک رو اشتباه ساخته و باید برید سراغش اما قبل از اینکه برید سراغش , برید پیش یک عینک ساز دیگه و بگین عینکتون رو بذاره زیر دستگاه و شماره اش رو مشخص کنه . باید دقیقاً شماره ی توی نسخه ی دکتر باشه . اگر نبود پس عبنک سازتون خرابکاری کرده

عینکی که درست ساخته شده باشه , از همون لحظه ی اول که به چشم میزنید میگین به به چقدر واضح و شفاف میبینم و چشمم هم راحته بهش فشار نمیاد

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه MXRX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

منم حدود 10 سال پیش آستیگماتیسم خفیف داشتم اولین بار که عینک زدم این مشکلات عادت نداشتن رو کم و بیش داشتم ولی زود در کمتر ار سه روز حل شد و چشمام عادت کرد ولی تو این سه روز مشکل سردرد و چشم درد نداشتم بستگی به نمره عینک و چشم شما داره اگه حل نشه یا شیشه موج داره و بی کیفیته یا نمره و زاویه عدسی آن مناسب چشم شما نیست به نظرم عینک شیشه ای با کیفیت بگیرید درسته نوع شیشه با کیفیت نایابه و یک مقدار سنگینتره ولی بهتر از جنسهای دیگه است. پیش هر دکتری نروید پیش متخصص چشم پزشکی بروید .این مشکل سردرد و چشم درد را من در عینکهای آفتابی غیر شیشه ای با بیس زیاد دارم و صد در صد مشکل از جنس آن است و نه چیز دیگه و با عینکهای آفتابی با کیفیت تر و شیشه ای مشکلی ندارم .
    عینک ساز هم خیلی مهمه پیش هر عینک سازی نروید .
    چهار سال پیش هم عمل کردم و از شر عینک و آستیگماتیسم راحت شدم .
    Last edited by MXRX; 16-02-2017 at 18:12.

10. این کاربر از MXRX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

زمانی که بعد از مدتی طولانی برای تغییر نمره ی چشم مراجعه میکنین, اگه مدت ها از زمانی که نمره ی چشم شما بالا رفته ولی همچنان از عینک با نمره ی پایین تر استفاده میکردین گذشته باشه این تفاوت باعث میشه تا مرکز بینایی چشم شما برای تطابق با عینک جدید که اتفاقا مناسب نمره ی چشم شماست دچار مشکل بشه و ایجاد این تطابق جدید حتی تا 2 هفته زمان ببره.
    نکته مهم تر از همه ی این ها که قبل از شکایت و مراجعه به پزشک اول و دوم و عینک ساز بهتره بهش توجه کنین این نکته ی شک برانگیزه که نکنه مشکل چشم شما فراتر از یه بالا رفتن نمره باشه و شما دچار بیماری زمینه ای مثل درجاتی از فشار خون و یا دیابت باشین که تاثیرات عمیق تری روی چشم میذارن و بهتره یه آزمایش چک قند خون و یه کنترل فشار انجام بشه که از تمام اقدامات عینکی فوق حیاتی تره.

12. این کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

سلام دوست عزبز , چشم پزشک یا عینک ساز یکیشون اشتباه کرده و باید برید سراغش و حقتون رو ازش بگیرید اگر دو دکتر دو شماره ی مختلف دادند بهتون پس یکیشون یا هر دوشون اشتباه کرده اند عینک ساز هم ممکنه اشتباه ساخته شما باید : 1- برید پیش دکتر دوم و بگید همون شماره هایی رو که تعیین کرده بذاره توی "عینکِ تست" و بده 5 دقیقه بزنید به چشمتون و باهاش نگاه کنین تا مطمئن بشین مشکلی نداره باید کاملاً خوب و واضح و شفاف ببینید بدون سرگیجه و چشم درد و اشک چشماگر راحت نمیبینید پس اون شماره ها غلطه باید تدریجاً کم یا زیادشون کنه تا بدون مشکل ببینید 2- حالا باید برید پیش عینک ساز تا همون عینک رو دقیقا براتون بسازه اگر بعد از ساختش دیدین باز سرگیجه دارین پس عینک ساز عینک رو اشتباه ساخته و باید برید سراغش اما قبل از اینکه برید سراغش , برید پیش یک عینک ساز دیگه و بگین عینکتون رو بذاره زیر دستگاه و شماره اش رو مشخص کنه . باید دقیقاً شماره ی توی نسخه ی دکتر باشه . اگر نبود پس عبنک سازتون خرابکاری کرده عینکی که درست ساخته شده باشه , از همون لحظه ی اول که به چشم میزنید میگین به به چقدر واضح و شفاف میبینم و چشمم هم راحته بهش فشار نمیاد
    عینک قبلی‌ام dp اش اشتباه بوده (فاصله دو مردمک) و چند سال چشم من این وضعیت عادت کرده ممکنه که حالا در عینک آخری dp پنج میلیمتر بیشتر شده این سردرد و مشکلات پیش بیاد؟ در صورتیکه dp عینک آخری درست است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

عینک قبلی‌ام dp اش اشتباه بوده (فاصله دو مردمک) و چند سال چشم من این وضعیت عادت کرده ممکنه که حالا در عینک آخری dp پنج میلیمتر بیشتر شده این سردرد و مشکلات پیش بیاد؟ در صورتیکه dp عینک آخری درست است
    سلام
    اگه مشکل از dp باشه باید یک تست ساده مشخص میشه:
    در خانه عینک رو بزنید و دستمال کاغذی بذارید روی یک از چشماتون و با چشم دیگه یک ساعت نگاه کنید
    باید همه چیز رو واضح ببینید . اگر تار میبینید , اگر سایزها کوچک و غیر طبیعی هست , اگر سرگیجه و سردرد دارین یا هر مشکل دیگه پس اون عدسی شماره اش غلطه
    بعد با چشم دوم همون تست رو انجام بدین
    اگر مشکل داره پس عدسیش اشتباهه
    اگر با دیدِ تک چشمی مشکلی ندارین اما دوچشمی مشکل دارین پس مشکل از همونه که گفتین
    البته فکر کنم اگر مشکل از dp باشه اشیاء رو دوتایی میبینین اما بسیار نزدیک به هم مثلا موقع نگاه کردن به یک ستاره یا یک لامپِ تکی در فاصله ی خیلی دور . البته بنده نمیدونم شما عینک رو برای دور استفاده میکنین یا نزدیک

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2018

پيش فرض

سلام خسته نباشید من جدیدن عینک گرفتم .. وقتی میزنم چشمم اذیت میشه .. بالا پایین هر سمتی رو بغیر مستقیم نگاه کنم اذیت میشم.. میخوام بدونم مشکل از کجاست .. ممنون میشم اگه زود مشکلو بهم بگید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •