تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 65

نام تاپيک: بوی تعفن از گوشی های موبایل می آید

داره خودمونی میشه Tivaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2017
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

به نظرم تاپيك تو اين چند صفحه كاملا رفته تو حاشيه. اصل حرف صاحب تاپيك اين بودش كه چرا گرايش جامعه ايراني به پورن يا حالا محتواي به اصطلاح مبتذل زياد هست. شما فرض كنيد ايشون چند مورد اتفاقي ديدن يا با خوندن آمار هاي نسبتا معتبر توي اينترنت متوجه شدن. اين مسئله حريم خصوصي در حد همون تذكر توي پست دوم كافي بود. اين كه پورن غير اخلاقيه يا نه در واقع خيلي بحث شده به علاوه بجز محافظه كاران و افراد مذهبي اين صنعت منتقداني بين فمينيست ها و برخي ديگه از افراد توي بدنه علمي و روشن فكر جامعه داره. هر چند توي مجامع علمي سر چگونگي طبقه بندي اعتياد به پورن به عنوان يه رفتار پرخطر اينترنتي اختلاف زياد هست ولي اين بحث به هر حال پروندش بازه و چيزي نيست كه از پيش رد شده باشه. اگه تاپيك قرار ادامه پيدا كنه توي اين كانال باشه بنظرم بهتره

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

اگه حس میکنی صلاحیت قضاوت نداری پس اینکارو نکن! حتی در مورد ما که مشکلی با قضاوت دیگران نداریم ...
    و حتما کسی که حس میکنه صلاحیت قضاوت راجع به همه چیز و همه کس رو داره، باید قضات کنه، درسته؟
    .
    کسانی که الان بابت نوع پوشش، ماهواره، زندگی شخصی و خصوصی، نوع تفکر و اعتقادات و... دیگران رو قضاوت می کنند، بعضا همون هایی هستند که معترض بودند و هستند که چرا آنهارو با حجاب، مسجد و حسینیه رفتن، نوع اعتقادات و ... مورد قضاوت قرار می دادند و می دهند.
    .
    اگر به خودتون حق میدید که با دیدن خانمی بدون حجاب و یا با دیدن آقایی با صورت تراشیده و تی شرت و شلوارک و کروات و... شروع کنید به قضاوت منفی، به افراد نقطه مقابلتون هم حق بدید که از دیدن پوشش چادر بانوان و ریش و تسبیح و عقیق آقایان و... شروع کنن به قضاوت منفی علیه شما.
    پس قضاوت نکنید تا قضاوت نشوید.
    چند وقت پیش رفته بودم یه مهمونی ، وقتی برگشتیم یکی از دوستان سخنرانی طولانی ای راجع به لباس نابهنجار یکی از میهمانان ارائه فرمود ! جالب اینجاست که من اصلا متوجه حضور همچین کسی در مهمانی نشده بودم .
    اتفاقا مورد بود از اقوام که سر مراسم عروسی،از اینکه اسکناس رایج مملکت مزین به تصویر!، زیر پاهای ملت ریخته شده و له میشد، به شکل غیبت کردن، صاحب مجلس رو مورد عنایت خودش قرار داده بود.
    اینکه نظرش این بود مختاره. ولی واقعا هدف از مطرح کردن و نتیجه گیری های کلی از ساده ترین موضوع و پیشامد چیه؟

3. 11 کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

و حتما کسی که حس میکنه صلاحیت قضاوت راجع به همه چیز و همه کس رو داره، باید قضات کنه، درسته؟

درسته. همه حق دارن قضاوت کنن و چیزهایی که دوست ندارن از خودشون دور کنن. این دیگه اولین رکن آزادیه. اگه کسی واقعا فکر میکنه عقیده و قضاوتش درسته و بهش ایمان داره حق داره واسه پیشبردش تلاش کنه. اینکه کسی صلاحیت قضاوت رو نداره کی باید مشخص کنه؟ (کسی که مشخص میکنه هیچ کس صلاحیت نداره یعنی خودش داره همه انسان هارو یکجا قضاوت میکنه)

.
    اگر به خودتون حق میدید که با دیدن خانمی بدون حجاب و یا با دیدن آقایی با صورت تراشیده و تی شرت و شلوارک و کروات و... شروع کنید به قضاوت منفی، به افراد نقطه مقابلتون هم حق بدید که از دیدن پوشش چادر بانوان و ریش و تسبیح و عقیق آقایان و... شروع کنن به قضاوت منفی علیه شما.
    پس قضاوت نکنید تا قضاوت نشوید.
    من خودم همون آقایی با صورت تراشیده و تی شرتم. تفکر تک بعدی همینه که فکر میکنید چون من مخالف گسترش فساد جنسی و اخلاقی تو جامعه هستم پس حتما ریش دارم و بسیجی هستم. یا حتما موافق نظام و ... هستم. بی حجابی با خراب پوشی تفاوت داره. اون زن 30 ساله ای که اندام های جنسی خودش رو تو جامعه به صورت بدی به نمایش میذاره من به عنوان یه مرد اگه با فرهنگ و با شخصیت باشم میتونم قناعت پیشه کنم اما اون نوجون 13-14 ساله که تو اوج فانتزی های جنسی و بلوغ هست هم میتونه تو سن و سال قناعت پیشه کنه و باعث انحراف و بی بند و باریش نشه؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

واقعیت اینه که قضاوت اجتناب ناپذیره اما قضاوتی که ما درباره اش حرف میزنیم قضاوتیه که بچای اینکه بگه چه رنگ بنفش قشنگی داره این گل! بگه همه باید رنگ بنفش این گل رو دوست داشته باشن اگه دوست نداشته باشن نفهم و بی فرهنگ و مایه ی فسادن!
    صحبت در مورد رنگ گل نیست! من در مورد افزایش فساد اخلاق تو جامعه حرف میزنم که پشت و بند فاسد شدن اخلاق کلی آسیب های دیگه وجود داره مثل غیر قابل اعتماد شدن. بد قول شدن. مضر شدن برای دیگران و جامعه. گستاخ و خود خواه شدن. از بین رفتن احساس و لطافت روح و کلی آسیب های شخصیتی دیگه که من هنوز ازش خبر ندارم.

کسی مثل من این صلاحیت رو تو خودش دیده که با این پدیده مخالفت کنه و یه کاربر دیگه ای میاد میگه تو نباید هیچ دخالتی کنی چون ما صلاحیت قضاوت نداریم. (درحالی که خودش در مورد اینکه ما صلاحیت نداریم داره قضاوت میکنه) ... من صلاحیتش رو دارم تو که ادعا میکنی نباید کسی رو قضاوت کرد ما رو هم قضاوت نکن که بی صلاحیتیم.
    Last edited by تانکر; 17-04-2017 at 19:20.

کاربر فعال انجمن علوم انسانی PLAΨMID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

درسته. همه حق دارن قضاوت کنن و چیزهایی که دوست ندارن از خودشون دور کنن. این دیگه اولین رکن آزادیه. اگه کسی واقعا فکر میکنه عقیده و قضاوتش درسته و بهش ایمان داره حق داره واسه پیشبردش تلاش کنه.
    قسمت اول گفته هاتون تا حدودی درسته ولی نتیجه اشتباهی ازش گرفتید . اون قسمتی که بولد شده از لحاظ منطقی غلطه . آزادی به طور کلی چارچوبی داره و این که ما چیزی رو درست بپنداریم دلیل بر حق انتشار اون چیز نیست . پس اگه یه بیمار روانی بیاد یه وبسایت بزنه و مردم رو تشویق به خودکشی کنه (کاری که از نظر خودش درسته)، باید بهش اجازه داد هر کاری دلش میخواد بکنه ؟
    اين مسئله حريم خصوصي در حد همون تذكر توي پست دوم كافي بود.
    مطمئنید ؟با توجه به فرمایشات دوستان بعید میدونم کافی باشه!!
    من در مورد افزایش فساد اخلاق تو جامعه حرف میزنم که پشت و بند فاسد شدن اخلاق کلی آسیب های دیگه وجود داره مثل غیر قابل اعتماد شدن. بد قول شدن. مضر شدن برای دیگران و جامعه. گستاخ و خود خواه شدن. از بین رفتن احساس و لطافت روح و کلی آسیب های شخصیتی دیگه که من هنوز ازش خبر ندارم.
    تعریف من و شما از فساد بر اساس قضاوت ها و برداشت شخصی ماست و از این نظر هست که دوستمون فرمودند شما ( و نیز من ) صلاحیت نداریم . چون اگه هر کسی بخواد بر اساس برداشت شخصی خودش مردم رو طبقه بندی کنه و بهشون برچسب بزنه که دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشه .
    کسی مثل من این صلاحیت رو تو خودش دیده که با این پدیده مخالفت کنه و یه کاربر دیگه ای میاد میگه تو نباید هیچ دخالتی کنی چون ما صلاحیت قضاوت نداریم. (درحالی که خودش در مورد اینکه ما صلاحیت نداریم داره قضاوت میکنه)
    در مورد رد موضوعی که هنوز اثبات نشده میشه اظهار نظر کرد ( مثل صلاحیت داشتن) .
    (البته گوشی آقایون رو میگم اگر در گوشی خانمی هرزه نگاری دیدید خب اون واقعا هرزه هست)
    واقعا واسه همچین طرز فکری متاسفم .
    واقعا هدف از مطرح کردن و نتیجه گیری های کلی از ساده ترین موضوع و پیشامد چیه؟
    خود داناپنداری و میل به خود مطرح سازی !!
    اوایل که تازه گیتار دستم گرفته بودم توی هر مجلسی که میدیدم یکی داره ساز میزنه ، حس میکردم وظیفه شرعی و حکومتی دارم که در مورد ساز زدن طرف اظهار نظر کنم !!!
    یکی دو بار با اساتیدم رفتم و دیدم که اونا هیچ اظهار نظری نمیکنند و فقط سعی می کنند از موسیقی لذت ببرند . خیلی تعجب می کردم بعدها متوجه شدم وظیفه ای ندارم که توی کار همه گیتاریستها دخالت کنم( بخصوص با این دانش کم موسیقی) و وقتی توی یه جمعی ، من شنونده هستم ، تا وقتی نظرمو نپرسیدن باید شنونده باقی بمونم !

مردم ما هم جدیدا به این نتیجه رسیده اند که کارشناس تمامی رشته ها و فیلد ها اعم از فوتبال ، موسیقی ، اقتصاد ، سیاست و غیره هستند و باید!!! نگران همه چیز از جمله افزایش فساد در جامعه و محتوای گوشی تلفن همراه دیگران باشند .
    Last edited by PLAΨMID; 18-04-2017 at 03:19.

7. 2 کاربر از PLAΨMID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

@ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    به نظر من شما "قضاوت" کردن رو (که پیامدش تعیین حد و حدود ("تحدید") هست) رو با "اعتراض" کردن اشتباه گرفتید.
    برای مثال شما (منظورم شمای نوعی هست) میتونید، از کسی که توی تلفن همراهش، موارد خاک بر سری داره و ازش بوی گند بلند میشه، دوری کنید یا برید بهش اعتراض کنید که آقا ملاحظه منو که اینجا هستم بکنید، یا حتی در قالب نصیحت بهش بگید که این حرکتت اشتباهه.
    ولی درست نیست (اگه نگیم "نباید") اونو قضاوت کنید و بلندگو بگیرید دستتون و مطرح کنید که چون تلفن همراهش x هست، پس این بابا y تشریف داره. یا برید برای طرف حد و حدود تعیین کنید که اگه فلان اطلاعات گوشیتو پاک نکنی گوشیتو میگیرم و...!!!
    .

9. این کاربر از pcforlife بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Tivaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2017
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

اگر منظورتون اين هست كه ميخوايد صاحب تاپيك يا دوستمون تانكر رو با گفت و گو تغيير بديد يا حداقل شكست بديد بايد بگم كاملا بي معنيه. دليلش اين هست كه براي گفت و گو دو طرف بايد سر يه حداقل هايي توافق داشته باشند تا بشه مثل يه شالوده براي گفت و گو از اونها استفاده كرد. تا وقتي كه من شما به علم و "روش علمي" اعتقاد داشته باشيم و امثال تانكر به هنجار هاي سنتي جامعه، اساسا هيچ بحثي نميتونه شكل بگيره. از طرفي حالا كه توي انجمن علوم انساني هستيم معيار و ميزان قاعدتا همون روش علمي هستش و اگر كسي بر اساس معيار هاي ديگه بياد حرف بزنه اين يه جور ترولينگ هست و طبيعتا با بحث كردن با يه ترول به هيچ نتيجه اي نميرسيد!
    اين نظر من بود و تجربه اي كه از يه تاپيك مشابه بدست آورده بودم موفق باشيد

11. 2 کاربر از Tivaan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

اگر منظورتون اين هست كه ميخوايد صاحب تاپيك يا دوستمون تانكر رو با گفت و گو تغيير بديد يا حداقل شكست بديد بايد بگم كاملا بي معنيه. دليلش اين هست كه براي گفت و گو دو طرف بايد سر يه حداقل هايي توافق داشته باشند تا بشه مثل يه شالوده براي گفت و گو از اونها استفاده كرد. تا وقتي كه من شما به علم و "روش علمي" اعتقاد داشته باشيم و امثال تانكر به هنجار هاي سنتي جامعه، اساسا هيچ بحثي نميتونه شكل بگيره. از طرفي حالا كه توي انجمن علوم انساني هستيم معيار و ميزان قاعدتا همون روش علمي هستش و اگر كسي بر اساس معيار هاي ديگه بياد حرف بزنه اين يه جور ترولينگ هست و طبيعتا با بحث كردن با يه ترول به هيچ نتيجه اي نميرسيد!
    اين نظر من بود و تجربه اي كه از يه تاپيك مشابه بدست آورده بودم موفق باشيد
    خودتو به علم نچسبون. تو چی از علم حالیت میشه که من ازش بی خبرم!؟!؟ تو به همجنس بازی اعتقاد داری الان خیلی مدرن و دارای علم شدی؟
    هیچ چیزی ندارید پشتش پنهان بشید علم بی چاره رو وسط می کشید. آره شما عالم دنیا هستید ما عقب مونده بی علم

----

تفکر تک بعدی انسان های کاملا سطحی و جوگیر همینه که چون یه سری چیزهایی در سنت و قدیم بد بوده حتما باید تو زمان مدرن تبدیل به چیز خوب بشه!
    هر وقت مدرک دانشمندیت رو دریافت کردی بیا ادعای علم کن چون از نظر من انسانی بیش از حد سطحی و کوتاه فکر به نظر میرسی.
    Last edited by تانکر; 19-04-2017 at 17:35.

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

لطفا بحث و شخصی نکنید اختلاف دیدگاه همه جا هست.
    کسی منکر این نیست که بعضی افکار قدیمی مفید بودند و هنوزم هستن. اما بشر امروز این حق و داره که با روشهای جدیدتر و توجه بیشتر به همه جوانب اون روشها رو بازبینی کنن.
    برعکسشم صادقه و ممکنه امروز روشهای اشتباهی بکار بگیریم و سالها بعد متوجهش بشیم ، با این تفاوت که اطلاعات امروز ما حاصل خرد جمعی و تجربه و اهمیت به موارد خاص هم میشه که در گذشته نادیده گرفته میشد.
    برای مثال در گذشته کسی که کار غیر عادی انجام میداد یا دچار اختلال روانی میشد بعنوان جادوگر و جن زده و تسخیر شده شیطان اعدام میشد ولی امروز در مکانهای خاص درمانی (حتی مادام العمر) نگه داری میشه . این خودش پیشرفت اخلاقی نوین محسوب میشه با اینکه میدونیم زنده بودن اون شخص فقط برای جامعه هزینه داره .

14. 3 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

گوشی های موبایل حاصل پیشرفت و تکامل بشره و باید باشه و خیلی هم مفیده مثل Gps و یا سایر قسمتاش و گریز ناپذیره
    بالاخره ما در این دنبا زندگی میکنیم و گوشی موبایل هم جزء ملزومات همین دنیاست و با توجه به سایر جنبه ها و پیشرفتهای کنونی خیلی هم کار راه اندازه و همین سیر و اختراعات جدید و کشفیات جدید ادامه خواهد داشت ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •