تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: روشن ماندن چراغ هارد دیسک در ویندوز XP

در آغاز فعالیت saeedx1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    shiraz

9 روشن ماندن چراغ هارد دیسک در ویندوز XP

با درود
    من یه مشکل با هارد دیسک یا شاید هم با ویندوز دارم که از دوستان مطلع خواهشمندم من رو راهنمایی کنن:

مشکل این هست که روی سیستم من ویندوز XP نصب هست و وقتی وارد ویندوز میشم تا مدت زیادی که شاید به 4 - 3 ساعت هم میرسه ، چراغ هارد دیسک روی کیس همینطور روشن باقی میمونه !
    ضمنأ در این مدت ، سیستم هم کند میشه یعنی برنامه ها با تأخیر اجرا میشن
    با برنامه Hard disk sentinel چک کردم و اعلام میکنه که هارد دیسک کاملأ سالم هست و بد سکتور یا مشکلی رو اعلام نمیکنه
    در Task Manager ویندوز هم که نگاه میکنم ، هیچگونه استفاده غیرطبیعی از CPU مشاهده نمیشه و نتیجه میگیرم که این کندی سیستم بعلت همین مشغول بودن هارد دیسک هست
    بعد از گذشت سه چهار ساعت هم که چراغ هارد دیسک خاموش میشه ، سرعت سیستم هم به وضع طبیعی خودش برمیگرده !
    بنظرتون چه مشکلی وجود داره ؟؟؟ آیا یه سرویس ویندوز هست که داره از هارد دیسک استفاده میکنه ؟ یا اینکه خود هارد مشکل داره ؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارید

احتمالا هارددیسک درگیر یک سری پروسس ها است که میتونه هم این مشکل از ویندوزتون باشه هم ویروس و هم برنامه های اضافه که باید بسته بشه
    به شرط اینکه هارد سالم باشه

احتمال خیلی کم هم این مشکل میتونه از پاور باشه

در آغاز فعالیت saeedx1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

عکس های مربوط به تب Health برنامه hd tune رو که خواسته بودید در زیر قرار دادم:
    توضیح اینکه من دو عدد هارد دیسک 80 گیگابایتی روی سیستم دارم که روی هارد دیسک دوم یه خطا روی گزینه current pending sector داده شده که در شرح این خطا نوشته the drive has unstable sectors

یعنی بنظر شما مشکل روشن ماندن چراغ هارد مربوط به این گزینه هست ؟؟؟
    البته این دیسکی رو که خطا اعلام کرده ، هارد دیسک اضافی سیستم هست یعنی ویندوز روی این هارد نصب نیست و اون هارد دیسکی که ویندوز داره رو سالم اعلام کرده ...
    من بیشتر احتمال میدم که یه سرویس یا یه پروسس ویندوز هست که داره از هارد استفاده میکنه که باعث روشن ماندن چراغ هارد و کندی سیستم شده

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

بله احتمال پروسس هست
    میتونید ویندوز رو عوض کنید و اسکن ویروس بکنید تا بفهمید مشکل کجاست. در مورد عکس مورد نظر اون هم میتوته از بدسکتور باشه هم سکتور دیلی یک راه اینه که با hdd regenerator درس کنید وای بعضی اوقات ممکنه اوضاع هارد رو بدتر کنه راه دیگه فرمت سطح پایین

Sent from my SM-J500H using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •