تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 37

نام تاپيک: مشکل سیم ارت(اتصال به زمین)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

این مطلبی که میخوام بگم رو دقیق نمیدونم چیه. چونکه من توکار برق ساختمان هستم ولی مهندس برق نیستم.
    ما اگه سیم فاز رو مستقیما به سیم ارت وصل کنیم، هیچ اتصالی در برق ساختمان نبایس رخ بده و هیچ اتفاقی برای سیمها نبایست بیافته.

پس چرا سیم ارت و فاز با هم اتصالی میکنه و میسوزه؟
    بایستی به خاطر اتصالی کردن سیم نول با ارت باشه. و فکر میکنم در جایی از سیم کشی ساختمان سیم ارت اشتباه بسته شده باشه.
    و یک مصرف کننده سیم فاز رو از طریق اتصال بدنه و یا فعل و انفعالات خودش به ارت وصل میکنه و از اونجا که ارت به نول وصل بوده سیم گرم کرده و میسوزه.
    یعنی اگر سیم فاز رو مستقیم به ارت بزنیم اتصالی پیش نمیاد؟
    بینشون 220ولت اختلاف ولتاژ هست!

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    به سیم ارت مرکزی وصل شده همونی که رفته داخل زمین
    ولی نمیدونم استاندارد های سیستم اتصال به زمین رو رعایت کردن یا نه، منظورم چاه ارت هستش
    در این ساختمان احتمالاً یکی از این اشتباهها انجام شده:
    1- سیم ارت به روش اصولی کشیده نشده یعنی انتهاش اشتباه وصل شده
    2- در جایی موقع سیم کشی ,سیم فاز یا نول اشتباهی به ارت وصل شده
    3- در یکی از لوازم برقی , سیم مثبت مستقیماً به بدنه وصل میشه
    4- اگر واحدهای دیگه ای هم در این ساختمان هست پس ممکنه یه نفر سیمهای واحدش رو دستکاری میکنه که باعث این مشکلات میشه

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

یعنی اگر سیم فاز رو مستقیم به ارت بزنیم اتصالی پیش نمیاد؟
    بینشون 220ولت اختلاف ولتاژ هست!
    نه ه ه .. نباید اختلاف ولتاژ باشه.
    سیم ارت برای رفع الکتریسیت ساکن و و برق گرفتگیه. به نول که وصل نمیشه. با این چیزی که شما گفتی، اگه یک لامپ رو به این دو سیم ارت و فاز وصل کنیم لامپ روشن میشه...!! نبایست همچین اتفاقی بیافته....
    سیم ارت رو اگه به فاز وصل کنی اتلاف انرژی صورت میگیره ولی اتصالی رخ نمیده. البته دستگاههای مصرف کننده تو این شرایط ممکنه آسیب ببینن. در یک ساختمانی که هیچ مصرف کننده ای نیست، اتصال سیم ارت به فاز هیچ اتفاقی نمیافته...
    مثل اینه که سر سیم فاز رو روی زمین ول کنی. یا بزاری زیر خاک. چه اتصالی میخواد بکنه.؟

چیزهایی که محمد گفته تا حدودی درسته البته نه همش. اینهارو باید دنبال کنی. و به احتمال خیلی زیاد سیم ارت به نول وصل شده.
    1- نصب غیر اصولی ممکنه شده باشه ولی حتی اگه سر سیم ارت به چاه وصل نباشه بازهم نباس اتصالی صورت بگیره. مثل خونه ای میشه که سیم ارت نداره. پس این مورد برای این مشکل رده.
    2- اگه سیم فاز به ارت وصل بشه به شدت اتلاف انرژی بوجود میاد و مصرف برق ساختمان بالا میره. و همچنین تمام دستگاههایی که ارت دار هستن برقدار میشن و به شدت برق گرفتکی در ساختمون اتفاق میافته. اما در مورد نول این اتفاقات رو نداریم.
    موردهای سوم و چهار هم اتفاق میافته.

اگه بین سیم فاز و ارت، با مولتی متر اتخلاف ولتاژ 220 ولت داری شک نکن اتصالی در سیم نوله.
    اول باید تمام تجهیزاتی که با ارت کار میکنن رو قطع کنی
    بعد به اول خط ارت بری و از اونجا ارتباط رو با ساختمون قطع کنی و بررسی کنی که هنوز اختلاف ولتاژ وجود داره یا نه. و یکی یکی پیش بری تا محل اتصال رو تشخیص بدی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

بنظرتون با این همه مشکلاتی که سیم ارت داره نبودش بهتر از بودنش نیست؟!
    حتی اگه رعد و برق هم به زمین نزدیک چاه ارت بخوره امکان داره برق زیادی بیاره داخل پریز ها
    چون این سیم ها مستقیم هستند و یکطرفه عمل نمیکنند
    بنظر میاد حفاظت خود چاه ارت از حفاظت وسایل مصرفی سخت‌تر باشه

چاه ارت برای کارخانه‌ها و محافظت از دکل های انتقال برق مناسبه ولی برای خونه بنظر ارزش اینهمه نگهداری و ... رو نداره

محافظ های برق برای تلویزیون و یخچال فقط از لحاظ بالا و پایین بودن برق محافظت میکنند؟
    یعنی اگه دستگاه مصرفی مشکلی در کارشون پیش بیاد عمل نمیکنند درسته؟
    Last edited by kasra.rahimi24; 08-01-2017 at 15:32.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بنظرتون با این همه مشکلاتی که سیم ارت داره نبودش بهتر از بودنش نیست؟!
    حتی اگه رعد و برق هم به زمین نزدیک چاه ارت بخوره امکان داره برق زیادی بیاره داخل پریز ها
    چون این سیم ها مستقیم هستند و یکطرفه عمل نمیکنند
    بنظر میاد حفاظت خود چاه ارت از حفاظت وسایل مصرفی سخت‌تر باشه

چاه ارت برای کارخانه‌ها و محافظت از دکل های انتقال برق مناسبه ولی برای خونه بنظر ارزش اینهمه نگهداری و ... رو نداره

محافظ های برق برای تلویزیون و یخچال فقط از لحاظ بالا و پایین بودن برق محافظت میکنند؟
    یعنی اگه دستگاه مصرفی مشکلی در کارشون پیش بیاد عمل نمیکنند درسته؟
    فکر نکنم سیم ارت به ساعقه گیر وصل باشه.
    به نظرم جدا هستن.
    چاه ارت هم همچین چاه نیست. نیم متر عمقشه..
    سیم ارت برای جلوگیری از گیز دادن مصرف کننده به صاحب خونس. و برای اینکه فیوز محافظ جان به درستی عمل کنه بایستی سیم ارت باشه.
    محافظ یخچال و تلویزیون فقط ولتاژ رو تشخیص میده و اگه دستگاه هر مشکلی براش پیش بیاد، محافظ هیچ کاری نمیکنه.

قبلنا که فیوز محافظ جان نبود، سیم ارت نمیزاشتن. اما الان که محافظ جان مد شده، نیاز به سیم ارت داره.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام به همه دوستان اگر فراموش نکرده باشید در چند تاپیک قبل در مورد مشکل پریدن محافظ جان منزل با شما مشورت کردم دیشب دوباره محافظ جان پرید ولی مشکل را پیدا کردم .
    ساختمان ما سه طبقه 6 واحد هست من در واحد 2 سکونت دارم واحد 3 خالی هست و برای فروش گذاشته شده هر وقت بنگاه خریدار میاره و تابلو برق داخل آشپزخانه را میزنه محافظ جان واحد من شماره 2 و همچنین واحد 4 طبقه بالای من میپره دیشب رفتم بالا سر تابلوش و دیدم و قتی یکی از مینیاتوری ها را بالا میزنم محافظ جان واحد من و همسایه میپره .
    البته لامپ آشپزخانه اون واحد حبابش شکسته بود و لامپ وصل بود به سرپیچ اون نمیتونه باشه یا یک جا نول اتصال داره روی ما دو واحد دیگه تاثیر میزاره ؟
    ابته جالب بود که محافظ جان واح خودش که میشه واحد 3 نمیپره با بالا زدن فیوز محافظ جان واحد 2 و 4 میپره .
    Last edited by mohabat616; 23-01-2017 at 10:05.

7. این کاربر از mohabat616 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام به همه دوستان اگر فراموش نکرده باشید در چند تاپیک قبل در مورد مشکل پریدن محافظ جان منزل با شما مشورت کردم دیشب دوباره محافظ جان پرید ولی مشکل را پیدا کردم .
    ساختمان ما سه طبقه 6 واحد هست من در واحد 2 سکونت دارم واحد 3 خالی هست و برای فروش گذاشته شده هر وقت بنگاه خریدار میاره و تابلو برق داخل آشپزخانه را میزنه محافظ جان واحد من شماره 2 و همچنین واحد 4 طبقه بالای من میپره دیشب رفتم بالا سر تابلوش و دیدم و قتی یکی از مینیاتوری ها را بالا میزنم محافظ جان واحد من و همسایه میپره .
    البته لامپ آشپزخانه اون واحد حبابش شکسته بود و لامپ وصل بود به سرپیچ اون نمیتونه باشه یا یک جا نول اتصال داره روی ما دو واحد دیگه تاثیر میزاره ؟
    ابته جالب بود که محافظ جان واح خودش که میشه واحد 3 نمیپره با بالا زدن فیوز محافظ جان واحد 2 و 4 میپره .
    عجب معادله سختی شد.

در یک ساختمان 6 واحدی، برق واحد 3 همیشه قطعه. و تمامی واحدها تابلو فیوز و محافظ جان دارند. و احتمالا ارتباط ارت هم برقرار است.
    وقتی فیوز واحد 3 را وصل میکنیم، محافظ جانهای واحد 2 و 4 برق واحد خود را قطع میکنند.
    باز خوبه که اشکال از لوازم خونت نیست.

سوال:
    بعد اینکه این اتفاق افتاد چیکار میکنید؟ آیا میتونید همه فیوزهارو فعال کنید یا اینکه نه، مثلا اگه قیوز واحد 3 وصل باشه، واحدهای 2 و 4 نمیتونن فیوز رو وصل کنن. و یا بلعکس.
    آیا همه واحدها کنتور مجزا دارند و یک کابل مستقیم از کنتور به جعبه فیوز هر واحد وارد میشه؟
    تمام واحدها سیم ارت دارند؟
    در واحدهای مشکل دار، بین سیم ارت و فاز اختلاف ولتاژ 220 ولت وجود دارد؟ (اگه لامپ به این دو سیم وصل کنی، لامپ روشن میشه؟)
    در جعبه فیوز واحد 3، دو دسته فیوز دارید. یکی محافظ جان و دسته دوم چند عدد فیوز برق اتاقها. در هنگام زدن کدام فیوز این اتفاق میافته؟ طبیعتا اول محافظ جان را فعال میکنید و بعد فیوز اتاقها رو میزنید. در چه لحظه ای پریدن فیوز واحد 4 اتفاق میافته؟ بین فیوز اتاقها، فرقی هم داره که کدوم رو زودتر بزنی؟
    در اون ساختمان برای واحدهای دیگه هم همین مشکل وجود داره یا اینکه فقط برای همین 3 واحد این مشکل رو دارید؟
    Last edited by siava5h; 23-01-2017 at 18:40.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

عجب معادله سختی شد.

در یک ساختمان 6 واحدی، برق واحد 3 همیشه قطعه. و تمامی واحدها تابلو فیوز و محافظ جان دارند. و احتمالا ارتباط ارت هم برقرار است.
    وقتی فیوز واحد 3 را وصل میکنیم، محافظ جانهای واحد 2 و 4 برق واحد خود را قطع میکنند.
    باز خوبه که اشکال از لوازم خونت نیست.

سوال:
    بعد اینکه این اتفاق افتاد چیکار میکنید؟ آیا میتونید همه فیوزهارو فعال کنید یا اینکه نه، مثلا اگه قیوز واحد 3 وصل باشه، واحدهای 2 و 4 نمیتونن فیوز رو وصل کنن. و یا بلعکس.
    آیا همه واحدها کنتور مجزا دارند و یک کابل مستقیم از کنتور به جعبه فیوز هر واحد وارد میشه؟
    تمام واحدها سیم ارت دارند؟
    در واحدهای مشکل دار، بین سیم ارت و فاز اختلاف ولتاژ 220 ولت وجود دارد؟ (اگه لامپ به این دو سیم وصل کنی، لامپ روشن میشه؟)
    در جعبه فیوز واحد 3، دو دسته فیوز دارید. یکی محافظ جان و دسته دوم چند عدد فیوز برق اتاقها. در هنگام زدن کدام فیوز این اتفاق میافته؟ طبیعتا اول محافظ جان را فعال میکنید و بعد فیوز اتاقها رو میزنید. در چه لحظه ای پریدن فیوز واحد 4 اتفاق میافته؟ بین فیوز اتاقها، فرقی هم داره که کدوم رو زودتر بزنی؟
    در اون ساختمان برای واحدهای دیگه هم همین مشکل وجود داره یا اینکه فقط برای همین 3 واحد این مشکل رو دارید؟
    نخیر نیازی نیست که برق واحد 3 را قطع کنیم تا ما بتونیم برق واحد خودمون را وصل کنیم فقط اون فیوز خودش را بالا میزنه همون لحظه محافظ جان واحد 2 و 4 میپره برق کار خود ساختمان را با زحمت مجبور کردم امروز بیاد ببینه آقا قبول نمیکنه هنوز میگه همچین چیزی محاله گفتم بیا بهت نشون اگه شد من میدونم با تو
    تمام واحدها سیم ارت دارند . حقیقتش یادم رفت ببینم این فیوز که باعث پریدن محافظ جان ما میشه برا کدام قسمت واحد 3 هست حتما با برق کار ساختمان چک میکنم .
    خلاصه به مالک گفتم برق کار ساختمان را ور میداری میاریش
    برق واحدهای دیگه مشکل نداره اما واحد 5 هم خالیه خبری ندارذم ازش . هر واحد هم کنتور مجزا دیجیتال داره
    Last edited by mohabat616; 24-01-2017 at 13:28.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

نخیر نیازی نیست که برق واحد 3 را قطع کنیم تا ما بتونیم برق واحد خودمون را وصل کنیم فقط اون فیوز خودش را بالا میزنه همون لحظه محافظ جان واحد 2 و 4 میپره برق کار خود ساختمان را با زحمت مجبور کردم امروز بیاد ببینه آقا قبول نمیکنه هنوز میگه همچین چیزی محاله گفتم بیا بهت نشون اگه شد من میدونم با تو
    تمام واحدها سیم ارت دارند . حقیقتش یادم رفت ببینم این فیوز که باعث پریدن محافظ جان ما میشه برا کدام قسمت واحد 3 هست حتما با برق کار ساختمان چک میکنم .
    خلاصه به مالک گفتم برق کار ساختمان را ور میداری میاریش
    برق واحدهای دیگه مشکل نداره اما واحد 5 هم خالیه خبری ندارذم ازش . هر واحد هم کنتور مجزا دیجیتال داره
    با این شرایط تنها چیزی که میتونه باشه اتصالی سیم برق به سیم ارت هست. حالا یا نول یا فاز یکیش به این سیم اتصال داره.
    اگه سیم فاز باشه که کل ساختمون برق دار میشه. به احتمال بیشتر سیم نول اتصال داره.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

با این شرایط تنها چیزی که میتونه باشه اتصالی سیم برق به سیم ارت هست. حالا یا نول یا فاز یکیش به این سیم اتصال داره.
    اگه سیم فاز باشه که کل ساختمون برق دار میشه. به احتمال بیشتر سیم نول اتصال داره.
    دیروز برق کار خود ساختمان آمد همچی اصولی کار شده سیم هر واحد جدا داخل لوله به صورت مستقیم بدون تکه نمره 6 رفته داخل واحد حتی سیم کشی ایفونها برای حر واحد جداست دیروز بیشتر از 30 بار جلو خود برق کار ساختمان مینیاتوری را بالا زدیم فقط 2 بار محافظ جان واحد 2 و 4 پرید . برق کار حتی زنگ زد به ناظر برق ساختمان باهاش مشورت کرد گفت هیچ مشکلی هیچ جا نیست دیگه در آخر مینیاتوری واحد 3 را همه را بالا زدیم گفتیم کسی دیگه بهش دست نزنه املاک وقتی مشتری میاره فقط کلید را بزنه دیگه دست به جعبه فیوز آشپزخونه نزنن .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •