تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 37

نام تاپيک: مشکل سیم ارت(اتصال به زمین)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

ببینید.. برای اینکه محافظ جان از جان انسان محافظت کنه نیازه که حتما سیم ارت وجود داشته باش. این به این دلیل نیست که بدون سیم ارت عمل نمیکنه. میکنه ولی خطا داره و بعضی مواقع در یک سری آمپر پایینتر ممکنه عمل نکنه.
    پس عمالکرد محافظ جان به ارت ربطی نداره و اون ارت فقط برای صحت عملکرد این فیوز هست.
    حتی اگه پریز بدون ارت هم داشته باشی باز هم رو محافظ جان تاثیر میزاره.
    ظاهرا میزان اتلاف انرژی در مدار برق شما در مرز پریدن محافظ جانه و بعضی مواقع این مرز رو رد میکنه و میپره.

یه سوال: احیانا به نظرت پول برق خونه زیاد میاد؟

لاستیک. تیوپ ماشین. جوری که زمین متصل نشه. تخته هم میشه. ولی لاستیک بهتره. اگه خودش پایه چوبی داری یک لایه تیوپ کشیده بشه عایق میشه.
    اینو به این خاطر میگم که اگه یخچال اتصالی داره و اتلاف انرژی میکنه، با این کار از اتلاف انرژی جلوگیری کنی تا ببینی بقیه تجهیزات مشکلی دارن یا نه. چونکه شما نمیتونی یخچال رو 10 روز خاموش نگه داری. پس بهتره عایقش کنی که رو محافظ جان تاثیر نزاره.

پکیج هم که داری. پکیج این شرایط رو سخت تر میکه. چون به مجرای آب راه داره و اگه مشکل داشته باشه به شدت میتونه اتلاف کنه. و اصلا قابل عایق کردن نیست.
    شاید یک مهندس برق بتونه میزان اتلاف انرژی دستگاههاتو اندازه گیری کنه. کار برقکار نیست این داستانا.
    من خودم دانشجو ارشد برق قدرت هستم ولی حقیقتا اینطور مبحثی نداشتیم که درمورد سیستم ارت توضیح کاملی داده باشند.
    ولی بنظرم کار کساییه که ارشد برق کیفیت توان داشته باشند. من که برق قدرت هستم بیشتر درمورد سیم گارد( شیلد وایر) و برقگیر و فیوز های صنعتی حول همین مباحث اطلاع دارم.

حالا بنظرم سیستم ارت که در ساختمان ها ساختند استاندارد ها رو رعایت نکردند.
    با اینکه ساختمان سیستم ارت داره ولی میله محافظ رعد و برق در بالاترین نقطه ساختمان وصل نشده ساختمان 5طبقه هستش شاید هم برای 5طبقه لازم نباشه حقیقتا نمیدونم.
    استاد دکترای کیفیت توان هم داریم ولی متاسفانه سواد کافی نداره
    منتظر یکی از اساتید هستم که ازشون بپرسم، سوال دوست عزیزمون هم میپرسم
    ولی اگه کسی بلده زودتر راهنمایی کنه متشکرم.
    Last edited by kasra.rahimi24; 07-01-2017 at 18:41.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

من خودم دانشجو ارشد برق قدرت هستم ولی حقیقتا اینطور مبحثی نداشتیم که درمورد سیستم ارت توضیح کاملی داده باشند.
    ولی بنظرم کار کساییه که ارشد برق کیفیت توان داشته باشند. من که برق قدرت هستم بیشتر درمورد سیم گارد( شیلد وایر) و برقگیر و فیوز های صنعتی حول همین مباحث اطلاع دارم.

حالا بنظرم سیستم ارت که در ساختمان ها ساختند استاندارد ها رو رعایت نکردند.
    با اینکه ساختمان سیستم ارت داره ولی میله محافظ رعد و برق در بالاترین نقطه ساختمان وصل نشده ساختمان 5طبقه هستش شاید هم برای 5طبقه لازم نباشه حقیقتا نمیدونم.
    استاد دکترای کیفیت توان هم داریم ولی متاسفانه سواد کافی نداره
    منتظر یکی از اساتید هستم که ازشون بپرسم، سوال دوست عزیزمون هم میپرسم

ولی اگه کسی بلده زودتر راهنمایی کنه متشکرم.
    ممنون پول برق خیلی هم کم میاد زیر بیست تومن زیر یخچال را دیدم به زمین وصل نیست پایه پلاستیکی داره ولی باز طبق دستور شما عایق میکنم زیرش کارتن میندازم بعدش همه چی مثل تلوزیون را از برق بکشم ؟ اونطوری چطور بفهمیم ایراد از کودوم وسیله هست ؟ چون یخچال که عایق شده دیگه برق نمیپره ؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

دوتا از پریز ها رو که باز کردم بین ارت و فاز اتصالی معلوم بود و بینشون سیاه شده بود و پلاستیک هم ذوب شده بود ولی اصلا قسمت سیم نول اتصالی یا ذوب شدگی نداشتن
    این مطلبی که میخوام بگم رو دقیق نمیدونم چیه. چونکه من توکار برق ساختمان هستم ولی مهندس برق نیستم.
    ما اگه سیم فاز رو مستقیما به سیم ارت وصل کنیم، هیچ اتصالی در برق ساختمان نبایس رخ بده و هیچ اتفاقی برای سیمها نبایست بیافته.

پس چرا سیم ارت و فاز با هم اتصالی میکنه و میسوزه؟
    بایستی به خاطر اتصالی کردن سیم نول با ارت باشه. و فکر میکنم در جایی از سیم کشی ساختمان سیم ارت اشتباه بسته شده باشه.
    و یک مصرف کننده سیم فاز رو از طریق اتصال بدنه و یا فعل و انفعالات خودش به ارت وصل میکنه و از اونجا که ارت به نول وصل بوده سیم گرم کرده و میسوزه.
    Last edited by siava5h; 08-01-2017 at 02:34.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ممنون پول برق خیلی هم کم میاد زیر بیست تومن زیر یخچال را دیدم به زمین وصل نیست پایه پلاستیکی داره ولی باز طبق دستور شما عایق میکنم زیرش کارتن میندازم بعدش همه چی مثل تلوزیون را از برق بکشم ؟ اونطوری چطور بفهمیم ایراد از کودوم وسیله هست ؟ چون یخچال که عایق شده دیگه برق نمیپره ؟
    چون یخچال عایق میشه، دیگه اتصالی ناشی از یخچال باعث پریدن محافظ جان نمیشه.
    خوب حالا که مهندس برق هستید من یه توضیحی در مورد محافظ جان بدم. من خودم مهندس مکانیکم ولی به همراه پدر برق کشی ساختمان هم میکردم.

محافظ جان در واقع انسان رو تشخیص نمیده. این فیوز به نشت انرژی از مدار برق به بیرون به شدت حساسیت نشون میده.
    وقتی شما به سیم برق دست بزنی، اون جریان از بدن شما به زمین میره و دوباره به فیوز بر نمیگرده، اینجا فیوز محافظ جان این نشت رو تشخیص داده و جریان رو قطع میکنه. در واقع در فیوز محافظ جان جریان رفت با جریان برگشت بایستی یکسان باشه. و یا اختلافش بایستی در دامنه مشخصی باشه.. دقیق نمیدونم بر روی کدم پارامتر برق حساسه، ولی فکر میکنم به میزان ولتاژ حساس باشه.

اتفاقی که در خونه شما میافته اینه که با فرض سالم بودن فیوزها، جریان از مدار برق ساختمان تلف میشه. این تلف شدن از اتصال سیم به زمین میتونه باشه. از اتصال بدنه تجهیزات به زمین هم میتونه باشه. ولی این اتصالات به حدی نیستن که باعث بشه میزان اتلاف انرژی از دامنه مجاز فیوز خارج بشه و در یک سری شرایط خاص مثلا افزایش رطوبت یا نوسان برق و یا دلایلی دیگه که من نمیدونم چیه اون مرز دامنه رو رد میکنه و فیوز عمل میکنه.

شما بایست متوجه بشی که چه چیزی ر مدار برق ساختمان اتلاف انرژی داره. (البته باز هم بگم. به شرط سالم بودن فیوز. به فیوزهایی که تو ایران مفروشن و اغلب چینی هم هستن هیچ اعتباری نیست)

اونطوری چطور بفهمیم ایراد از کودوم وسیله هست ؟
    دقیقا اینجا همون مشکله که حلش با سعی و خطا بدست میاد.
    خوب وقتی یخچال تو مدار نیست. تلویزیون تو مدار نیست. تجهیزات آشپزخانه تو مدار نیست، و اگه فیوز پرید، بایستی به هرچه که در مدار بود مشکوک شد. مثل پکیج، و یا آیفون (البته نوع صنعتی) و یا تلویزیون. ماهواره به خاطر اتصال به دیش... و حتی سیم کشی داخلی، مثل شاسی زنگ، ترانسها..
    اما اگه نپرید، یعنی اینکه این تجهیزاتی که از مدار خارج کردی این مشکل رو داشتن. پس با آوردن چنتها از تجهیزات به مدار میتونی بفهمی کدوم بود. و بدبینانه ترین حالت اینه که یخچال مشکل داشته باشه بعد عایق کردن مشکل حل بشه و شما هم نتونی بفهمی اشکال از چی بود.
    Last edited by siava5h; 07-01-2017 at 19:42.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

چون یخچال عایق میشه، دیگه اتصالی ناشی از یخچال باعث پریدن محافظ جان نمیشه.
    خوب حالا که مهندس برق هستید من یه توضیحی در مورد محافظ جان بدم. من خودم مهندس مکانیکم ولی به همراه پدر برق کشی ساختمان هم میکردم.

محافظ جان در واقع انسان رو تشخیص نمیده. این فیوز به نشت انرژی از مدار برق به بیرون به شدت حساسیت نشون میده.
    وقتی شما به سیم برق دست بزنی، اون جریان از بدن شما به زمین میره و دوباره به فیوز بر نمیگرده، اینجا فیوز محافظ جان این نشت رو تشخیص داده و جریان رو قطع میکنه. در واقع در فیوز محافظ جان جریان رفت با جریان برگشت بایستی یکسان باشه. و یا اختلافش بایستی در دامنه مشخصی باشه.. دقیق نمیدونم بر روی کدم پارامتر برق حساسه، ولی فکر میکنم به میزان ولتاژ حساس باشه.

اتفاقی که در خونه شما میافته اینه که با فرض سالم بودن فیوزها، جریان از مدار برق ساختمان تلف میشه. این تلف شدن از اتصال سیم به زمین میتونه باشه. از اتصال بدنه تجهیزات به زمین هم میتونه باشه. ولی این اتصالات به حدی نیستن که باعث بشه میزان اتلاف انرژی از دامنه مجاز فیوز خارج بشه و در یک سری شرایط خاص مثلا افزایش رطوبت یا نوسان برق و یا دلایلی دیگه که من نمیدونم چیه اون مرز دامنه رو رد میکنه و فیوز عمل میکنه.

شما بایست متوجه بشی که چه چیزی ر مدار برق ساختمان اتلاف انرژی داره. (البته باز هم بگم. به شرط سالم بودن فیوز. به فیوزهایی که تو ایران مفروشن و اغلب چینی هم هستن هیچ اعتباری نیست)

دقیقا اینجا همون مشکله حلش با سعی و خطا بدست میاد.
    خوب وقتی یخال تو مدار نیست. یخچال تو مدار نیست. تلویزیون تو مدار نیست. تجهیزات آشپزخانه تو مدار نیست، و اگه یوز پرید، بایستی هرچه که در مدار بود مشکوک شد. مثل پکیج، و یا آیفون (البته نوع صنعتی) و یا تلویزیون. ----- به خاطر اتثال به دیش ماهواره... و حتی سیم کشی داخلی، مثل شاسی زنگ، ترانسها..
    اما اگه نپرید، یعنی اینکه این تجهیزاتی کهاز مدار خارج کردی این مشل رو داشتن. پس با آوردن چنتها از تجهیزات به مدار میتونی بفهمی کدوم بود. و بدبینانه ترین حالت اینه که یخچال مشکل داشته باشه بعد عایق کردن مشکل حل بشه و شما هم نتونی بفهمی اشکال از چی بود.
    یکی از دوستان برق کار حتی میگفت میتونی برا شروع پریزهای آشپزخونه را از محافظ جان خارج کنی و امتحان کنی ولی این پریدنا تا حالا در زمان روشن بودن پکیج بوده البته منزل ما نو ساز هست و پکیجم نو هست یکسال کار نکرده هنوز

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

یکی از دوستان برق کار حتی میگفت میتونی برا شروع پریزهای آشپزخونه را از محافظ جان خارج کنی و امتحان کنی ولی این پریدنا تا حالا در زمان روشن بودن پکیج بوده البته منزل ما نو ساز هست و پکیجم نو هست یکسال کار نکرده هنوز
    نمیتونی پریز رو از محافظ جان جدا کنی... چجوری اینکارو میخوای بکنی؟ احتمالا منظورت ارت بود.
    فیوز محافظ جان در ابتدای مدار وصله. بر روی کنتور. چجوری میشه بعضی از پریزهارو از محافظ جان جدا کرد؟
    در مورد سیم ارت هم بگم که قطع کردنش بی ربط نیست. سیم ارت اتلاف رو شدیدتر انجام میده. اما بدون سیم ارت هم اتلاف صورت میگیره.

بهر حال پکیج یک دستگاه بسیار حساس در این مسئله هست و به خاطر اتصال به جریان آب و نفوذ به عمق زمین، به شدت میتونه باعث این اشکال بشه. درحال حاظر هیچ دلیلی وجود نداره که قطعه خاصی رو مقصر بدونیم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

نمیتونی پریز رو از محافظ جان جدا کنی... چجوری اینکارو میخوای بکنی؟ احتمالا منظورت ارت بود.
    فیوز محافظ جان در ابتدای مدار وصله. بر روی کنتور. چجوری میشه بعضی از پریزهارو از محافظ جان جدا کرد؟
    در مورد سیم ارت هم بگم که قطع کردنش بی ربط نیست. سیم ارت اتلاف رو شدیدتر انجام میده. اما بدون سیم ارت هم اتلاف صورت میگیره.

بهر حال پکیج یک دستگاه بسیار حساس در این مسئله هست و به خاطر اتصال به جریان آب و نفوذ به عمق زمین، به شدت میتونه باعث این اشکال بشه. درحال حاظر هیچ دلیلی وجود نداره که قطعه خاصی رو مقصر بدونیم.
    یک سوالم بکنم دیگه مزاحمتون نشم محافظ جان رو کنتور نیست تو تابلو برق آشپزخونه هست
    اما سوال یه قاب عکس دیجیتال سونی دارم رو اپن اشپزخونه با آدابتور کار میکنه پایه فلزی تکیه گاهشو که دست میزنم حسابی همیشه الکتریسیته ساکن داره میلرزه
    یه نقطه مشترک بین چهار بار قطعی برق بوده همشون ساعت 6 عصر به بعد بودن و من به جرات میتونم بگم یخچال اصلا به زمین وصل نیست از جلو دو تا پایه لاستیکی بلند داره با 7 تا 8 سانت فاصله از زمین و از عقب روی دو تا چرخ کوچک لاستیکی با یک سانت فاصله از کف زمین اطرافشم که کاملا آزاده
    Last edited by mohabat616; 07-01-2017 at 20:20.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

یک سوالم بکنم دیگه مزاحمتون نشم محافظ جان رو کنتور نیست تو تابلو برق آشپزخونه هست
    اما سوال یه قاب عکس دیجیتال سونی دارم رو اپن اشپزخونه با آدابتور کار میکنه پایه فلزی تکیه گاهشو که دست میزنم حسابی همیشه الکتریسیته ساکن داره میلرزه
    یه نقطه مشترک بین چهار بار قطعی برق بوده همشون ساعت 6 عصر به بعد بودن و من به جرات میتونم بگم یخچال اصلا به زمین وصل نیست از جلو دو تا پایه لاستیکی بلند داره با 7 تا 8 سانت فاصله از زمین و از عقب روی دو تا چرخ کوچک لاستیکی با یک سانت فاصله از کف زمین اطرافشم که کاملا آزاده
    خوب این کارتون رو راحتتر کرده. اگه یخچال عایقه که مشکلی نداره.
    اینکه اغلب بعد ساعت 6 اتفاق افتاده میتونه کمک بهتری باشه. تو وسایلی که بعد این ساعت استفاده میشن بایس دنبالش بگردی.
    اون قاب عکس هم میتونه علت این مشکل باشه.

فیوز محافظ جان در ابتدای ورودی برق نصب میکنن. معمولا روی کنتور. در خونه های آپارتمانی در جعبه فیوز نصب میکنن. ولی همیشه در ابتدای مسیر برقه. چونکه فقط بعد خودش رو پوشش میده و قبل خودش رو نمیتونه کاری که.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    سیم ارت اتصال به زمین براشون نصب کردم ولی بین ارت و فاز خودبخود اتصالی بوجود میاد
    سلام
    سیم ارتی که به پریزها وصله , به کجا رفته ؟ انتهاش به کجا وصله ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

سلام
    سیم ارتی که به پریزها وصله , به کجا رفته ؟ انتهاش به کجا وصله ؟
    سلام
    به سیم ارت مرکزی وصل شده همونی که رفته داخل زمین
    ولی نمیدونم استاندارد های سیستم اتصال به زمین رو رعایت کردن یا نه، منظورم چاه ارت هستش

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •