تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: چند تا سئوال رانندگی

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض چند تا سئوال رانندگی

1. آیا در رسیدن به سرعت گیرهایی که شبیه سکو هستند باید دنده را کم کنیم؟ مثلاً از دنده سه به دنده دو بیاییم؟

2. وقتی در سر چهارراه میخواهیم دور بزنیم و به مسیر برگشت مسیری که رانندگی میکردیم برگردیم باید در کدام لاین قرار بگیریم؟ لاین سرعت یا لاین میانی؟ یا لاین سمت راستی مسیر؟

3. در قبل از رسیدن به پیچها باید دنده را کم کنیم؟ چه دنده‌ایی برای پیچیدن مناسبتر است؟

4. وقتی راننده پشت سری به ماشین ما خیلی نزدیک رانندگی میکند چه کار کنیم؟ چون اگر کوچکترین ترمزی کنیم از عقب به ماشینمان میزند؟

2. این کاربر از ehsan_iace بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

1. آیا در رسیدن به سرعت گیرهایی که شبیه سکو هستند باید دنده را کم کنیم؟ مثلاً از دنده سه به دنده دو بیاییم؟

2. وقتی در سر چهارراه میخواهیم دور بزنیم و به مسیر برگشت مسیری که رانندگی میکردیم برگردیم باید در کدام لاین قرار بگیریم؟ لاین سرعت یا لاین میانی؟ یا لاین سمت راستی مسیر؟

3. در قبل از رسیدن به پیچها باید دنده را کم کنیم؟ چه دنده‌ایی برای پیچیدن مناسبتر است؟

4. وقتی راننده پشت سری به ماشین ما خیلی نزدیک رانندگی میکند چه کار کنیم؟ چون اگر کوچکترین ترمزی کنیم از عقب به ماشینمان میزند؟

1-منظورتون از ایناست؟

کاری که من می کنم اینه که هر نوع سرعت گیری که باشه چه سکویی و چه غیر سکویی قبل از این که بهش برسم سرعتمو کم می کنم. این کارو معمولا با معکوس دادن و ترمز کردن تدریجی انجام می دم و تا قبل از این که چرخ ماشین بره رو سرعت گیر به سرعت مناسب برای رد شدن ازش رسیدم.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ

2- فکر می کنم تو همون لاین سرعت ( چپ ترین لاین) باید باشیم.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـ

3- سوال خیلی کلی هست. بستگی به درجه پیچ ( پیچ تند یا ملایم) ، نوع ماشین ، سرعت ، مهارت راننده ، شیب جاده و.... داره. پس نمی شه برای همه پیچ ها سرعت و دنده مشخصی معین کرد.
    در حالت کلی اگه سرعتتون در حدی هست که وقتی وارد پیچ می شین ماشین منحرف نمی شه و با همون سرعت می تونین از پیچ خارج شین به نظرم لزومی نداره معکوس بدین.

4- اگه فکر می کنین راننده ناشی ای هست و یا قصد کرم ریختن داره، راحت ترین راه اینه که بکشین کنار تا رد شه و بعد دوباره برگردین تو لاین خودتون و با آرامش به راه تون ادامه بدین. ولی به نظرم زیاد دقت نکنین بهش چون بعضیا خوششون میاد بچسبون به ماشین جلویی

اینا نظر من بود که شاید درست نباشه

4. 3 کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن اتومبیل mohamad skystar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام به ترتیب جواب میدم

1. شما قبل از رسیدن به هر نوع سرعت گیری باید سرعت خودرو را کم کرده و به مراتب دنده هم کم میکنید
    دقت داشته باشید هیچ وقت روی سرعت گیرها ترمز نکنید برای دنده کم کردن باعث فشار اومدن به خودرو میشه

2. وقتی دور میزنید باید تو همون لاین اول ( لاین سرعت ) به رانندگی ادامه بدید چون با تغییر مسیر ناگهانی
    امکان بروز حادثه و تصادف هست وقتی مسافتی را طی کردید با زدن راهنما میتونید به لاین های کناری برید

3. قبل از هر نوع پیچ باید سرعت خودرو را کم کنید اینکه با چه دنده ای در پیچ حرکت کنید بستگی به درجه هر پیچ داره
    برخی پیچ ها به دلیل تندی بیش از حد حتی با دنده 1 باید حرکت کرد اما پیچ های نرم تر را با دنده 3 هم ممکنه اما بیشتر نه
    در تمام پیچ ها با هر شرایطی با سرعت مطمئنه حرکت کنید تا بر روی خودرو مسلط باشید.

4. وقتی راننده ماشین پشت سر خیلی نزدیک به شما رانندگی میکنه سعی کنید بهش راه بدین تا رد بشه و هیچ وقت
    سعی نکنید با افزایش سرعت این فاصله رو زیاد کنید.
    اگر ترمز کنید کار بسیار خظرناکی هست که منجر به تصادف میشه و مقصر هم اون راننده ماشین عقبی هست

6. 4 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

2. وقتی دور میزنید باید تو همون لاین اول ( لاین سرعت ) به رانندگی ادامه بدید چون با تغییر مسیر ناگهانی
    امکان بروز حادثه و تصادف هست وقتی مسافتی را طی کردید با زدن راهنما میتونید به لاین های کناری برید
    ممنون برای جوابی که دادید
    آخه وقتی میچیم نمیتوانم سرعتم را بلافاصله بعد از پیچیدن به حد لاین سرعت برسانم (من با دنده یک دارم دور میزنم) ماشینهایی که در این لاین هستند هم سرعتشان معمولاً بالای 70 یا 80 است و امکان دارد تصادف بشه!

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

ممنون برای جوابی که دادید
    آخه وقتی میچیم نمیتوانم سرعتم را بلافاصله بعد از پیچیدن به حد لاین سرعت برسانم (من با دنده یک دارم دور میزنم) ماشینهایی که در این لاین هستند هم سرعتشان معمولاً بالای 70 یا 80 است و امکان دارد تصادف بشه!
    آفرین به نکته خوبی اشاره کردین
    حالت توقف شما برای دور زدن و اون زمانی که میخواین دور کامل بزنید و در لاین حرکت قرار بگیرید مهم هست
    به مراتب باید زمانی حرکت کنید که تشخیص بدین بیشترین فاصله رو با خودروهایی که دارن به شما نزدیک میشن دارید
    سرعت عمل در رانندگی هم مهم هست

9. این کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

امروز یک موقعیتی برایم پیش آمد : در لاین سرعت میرفتم از پشت ماشین جلویی یک کارتن به زمین افتاد فضا سمت راستم پر بود
    ماشین پشت سری‌ام هم به من نزدیک بود برای همین ترمز کامل نکردم سرعت را کم کردم و به آرامی به کارتن زدم خوشبختانه خالی بود

در چنین موقعیتی که وسیله‌ایی از پشت ماشین جلویی درون جاده و در مسیر ما می‌افتد چیکار باید کنیم؟

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

امروز یک موقعیتی برایم پیش آمد : در لاین سرعت میرفتم از پشت ماشین جلویی یک کارتن به زمین افتاد فضا سمت راستم پر بود
    ماشین پشت سری‌ام هم به من نزدیک بود برای همین ترمز کامل نکردم سرعت را کم کردم و به آرامی به کارتن زدم خوشبختانه خالی بود

در چنین موقعیتی که وسیله‌ایی از پشت ماشین جلویی درون جاده و در مسیر ما می‌افتد چیکار باید کنیم؟
    طبیعتا باید از برخورد جلوگیری کنید

فاصله طولی برای همینه+سرعت مطمئنه
    این طوری وقتی حادثه ای مشابه چیزی که گفتین رخ بده با یه ترمز به موقع از برخورد جلوگیری میشه
    ولی اگه فاصله کم باشه یا سرعت زیاد، دیگه بستگی به موقعیت داره که چطوری مانع رو رد کنید یا در بدترین حالت مجبور بشین تصمیم بگیرید بین مانع و ماشین بغلی و گاردریل به کی بزنید!

12. 3 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash66_2m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    جایی همین نزدیکی ها

پيش فرض

سلام. منم یه سوال دارم.
    تو یه سرازیری معمولی دارم میرم و یه دور برگردن هم پایین سرازیری هست به صورت گرد.
    من وقتی به سمت سرازیری میرم معمولا با دنده خلاص میرم تا اخر دور برگردان. و با توجه به این در حالت دنده خلاص هم هستم وقتی دور تموم میشه میخوام گاز بدم دیگه دنده رو از یک شروع نمی کنم که ماشین سنگین بشه . یه راست میزنم به دنده سه و ادامه مسیر رو میرم. ایا این برای ماشین و دنده مشکلی پیش میاره یا نه کاملا طبیعیه ؟؟!! در چنین مواقعی بهتره چیکار کنیم ؟
    Last edited by arash66_2m; 31-12-2016 at 22:20.

14. این کاربر از arash66_2m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام. منم یه سوال دارم.
    تو یه سرازیری معمولی دارم میرم و یه دور برگردن هم پایین سرازیری هست به صورت گرد.
    من وقتی به سمت سرازیری میرم معمولا با دنده خلاص میرم تا اخر دور برگردان. و با توجه به این در حالت دنده خلاص هم هستم وقتی دور تموم میشه میخوام گاز بدم دیگه دنده رو از یک شروع نمی کنم که ماشین سنگین بشه . یه راست میزنم به دنده سه و ادامه مسیر رو میرم. ایا این برای ماشین و دنده مشکلی پیش میاره یا نه کاملا طبیعیه ؟؟!! در چنین مواقعی بهتره چیکار کنیم ؟

سلام
    چرا توی سرازیری خلاص می کنین دنده رو؟
    توی سرازیری درگیر بودن دنده یه کمک هست برای کاهش سرعت و جلوگیری از استفاده بیش تر ترمز

16. 2 کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    Under SKY City

پيش فرض

سلام. منم یه سوال دارم.
    دوست عزیز کار خطرناکی هست خلاص کردن ماشین در سرازیری
    شما حتما باید از دنده سنگین استفاده کنید
    چون در سرازیری با ترمزهای مکرر عملکرد سیستم ترمز کاهش پیدا میکنه
    و ترمز عکس العمل خوبی نداره و باعث حادثه میشه

18. 2 کاربر از mohamad skystar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •