تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: لپتاپی که با استایل gpt پارتیشن بندی شده آیا روش ویندوز نصب نمیشه ؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض لپتاپی که با استایل gpt پارتیشن بندی شده آیا روش ویندوز نصب نمیشه ؟

سلام دوستان

زمان پارتیشن بندی روی این لپتاپ چون شنیده بودم جی پی تر بهتر از ام بی آر است انتخابش کردم اما الان موقع نصب ویندوز ارور میده که استایل پارت انتخاب شده جی پی تی است و ویندوز روش نصب نمیشه ... هم ویندوز 7 و هم 10 هر دو نسخه های 32 و 64 امتحان کردم همین مشگلو داشت.... ممنون میشم اگر کمکم کنید

پروفشنال sadegh571's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

محتوای مخفی: پشتیبانی GPT از سیستم عامل های 32 بیتی خانواده مایکروسافت 

محتوای مخفی: پشتیبانی GPT از سیستم عامل های 64 بیتی خانواده مایکروسافت 

همونطور که میبینی برای نصب نیاز به UEFI داره ویندوزت.
    ویندوز هفت 32 هم نصب نمیشه رو حالت gpt
    Last edited by sadegh571; 17-12-2016 at 22:21.

3. این کاربر از sadegh571 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

محتوای مخفی: پشتیبانی GPT از سیستم عامل های 32 بیتی خانواده مایکروسافت 

محتوای مخفی: پشتیبانی GPT از سیستم عامل های 64 بیتی خانواده مایکروسافت 

همونطور که میبینی برای نصب نیاز به UEFI داره ویندوزت.
    ویندوز هفت 32 هم نصب نمیشه رو حالت gpt
    نمیدونم چیزی در موردش ... میشه توضیحات و آموزششو هم بزاری؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

دوستان واقعا این کار حیاتیه و چند روزه کارم به تعویق افتاده اگر راه حل میدونید چیه لطفا کمکم کنید

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان

زمان پارتیشن بندی روی این لپتاپ چون شنیده بودم جی پی تر بهتر از ام بی آر است انتخابش کردم اما الان موقع نصب ویندوز ارور میده که استایل پارت انتخاب شده جی پی تی است و ویندوز روش نصب نمیشه ... هم ویندوز 7 و هم 10 هر دو نسخه های 32 و 64 امتحان کردم همین مشگلو داشت.... ممنون میشم اگر کمکم کنید
    با سلام .

من توصیه میکنم روی حالت MBR ویندوز نصب کنید . اگر فقط به خاطر سرعت میخواهید GPT کنید ، طبق تجربه ای که داشتم تفاوت خاصی ندیدم از نظر سرعت بین حالتهای MBR و GPT .

الان هارد دیسک بصورت MBR هست یا GPT ؟ در تنظیمات بایوس UEFI فعال هست یا غیر فعال ؟ حالت CSM رو هم بررسی کنید در بایوس .
    از طریق DVD دارید ویندوز نصب میکنید یا از طریق فلش مموری ؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

با سلام .

من توصیه میکنم روی حالت MBR ویندوز نصب کنید . اگر فقط به خاطر سرعت میخواهید GPT کنید ، طبق تجربه ای که داشتم تفاوت خاصی ندیدم از نظر سرعت بین حالتهای MBR و GPT .

الان هارد دیسک بصورت MBR هست یا GPT ؟ در تنظیمات بایوس UEFI فعال هست یا غیر فعال ؟ حالت CSM رو هم بررسی کنید در بایوس .
    از طریق DVD دارید ویندوز نصب میکنید یا از طریق فلش مموری ؟
    سلام

اگر بخوام MBR کنم باز دوباره باید پارتیشن بندی کنم و احتمالا باید بک آپ از فایل ها هم بگیرم ؟
    ضمن اینکه خونده بودم علاوه بر سرعت مزیت های دیگه هم داره GPT

در مورد تنظیمات بایوس اشگال کارم احتمالا همینجاست... والا نمیدونم من حالت های مختلفشو چک کردم ... حالا عکس هم الان میرم میندازم ببینید چیکار باید کنم؟ CSM نمیدونم چیه؟ لطف مینمایید توضیح بدید؟

بوسیله DVD اما چک کردم پوشه uefi داشت ... حالا میرم و با فلش هم امتحان میکنم ...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر بخوام MBR کنم باز دوباره باید پارتیشن بندی کنم و احتمالا باید بک آپ از فایل ها هم بگیرم ؟
    بله ، باید اطلاعات باید منتقل بشه جای دیگه .

بوسیله DVD اما چک کردم پوشه uefi داشت ... حالا میرم و با فلش هم امتحان میکنم ...
    شما از طریق برنامه Rufus اقدام کنید . تنظیمات هم طبق عکس زیر ، ردیف 3 پایینی رو انتخاب کنید اگر میخواهید به حالت GPT ویندوز نصب کنید .

در مورد تنظیمات بایوس اشگال کارم احتمالا همینجاست... والا نمیدونم من حالت های مختلفشو چک کردم ... حالا عکس هم الان میرم میندازم ببینید چیکار باید کنم؟
    در قسمت UEFI Boot Order شما ردیف اول رو انتخاب و تنظیمات رو ذخیره کنید تا از روی فلش مموری بوت بشه . البته بعد از اتمام نصب ویندوز باید ردیف دوم یعنی OS boot manager رو انتخاب و تنظیمات ذخیره کنید .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

آقا خیلی ممنون

در مورد رایتیبل کردن فلش :

دوتا دی وی دی ویندوز دارم یکیشون 10 و اون یکی 7 .... 10 فولدر ای اف آی و اون دوتا فولدر داخلشو داشت ... اما 7 نه ...

بنا به دلایلی نظرم به 7 نزدیکتره... اگر برای 7 همون پوشه رو کپی کنم و بعد رایتبل درسته؟ یا باید اون فایلها و فولدرها رو از جای دیگه دانلود کنم که برای 7 مناسب باشه ...؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

بله ، باید اطلاعات باید منتقل بشه جای دیگه .

شما از طریق برنامه Rufus اقدام کنید . تنظیمات هم طبق عکس زیر ، ردیف 3 پایینی رو انتخاب کنید اگر میخواهید به حالت GPT ویندوز نصب کنید .

در قسمت UEFI Boot Order شما ردیف اول رو انتخاب و تنظیمات رو ذخیره کنید تا از روی فلش مموری بوت بشه . البته بعد از اتمام نصب ویندوز باید ردیف دوم یعنی OS boot manager رو انتخاب و تنظیمات ذخیره کنید .
    راستی یادم شد بپرسم اول یعنی باید فایل iso ویندوز رو هم گیر بیارم دیگه؟ میشه از همون محتویات دی وی دی فایل ایزو ساخت ؟ یه نرم افزار قدیما داشتم فکر کنم anyburn این قابلیت را داشت؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •