تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: لپتاپی که با استایل gpt پارتیشن بندی شده آیا روش ویندوز نصب نمیشه ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستی یادم شد بپرسم اول یعنی باید فایل iso ویندوز رو هم گیر بیارم دیگه؟
    شرمنده از بابت تاخیر . شما باید فایل ISO ویندوز رو به برنامه Rufus بدید .
    دقت کنید که ویندوز حتماً 64 بیتی باشه .

میشه از همون محتویات دی وی دی فایل ایزو ساخت ؟ یه نرم افزار قدیما داشتم فکر کنم anyburn این قابلیت را داشت؟
    میتونید با برنامه هایی مثل Alcohol از DVD نصب ویندوز یه Image با پسوند ISO روی هارد دیسک ایجاد کنید و این فایل ISO رو به برنامه Rufus بدید . فقط مطمئن باشید که در DVD نصب ویندوز پوشه efi موجود باشه چون قرار هست بصورت GPT و UEFI ویندوز نصب کنید .

دوتا دی وی دی ویندوز دارم یکیشون 10 و اون یکی 7 .... 10 فولدر ای اف آی و اون دوتا فولدر داخلشو داشت ... اما 7 نه ...

بنا به دلایلی نظرم به 7 نزدیکتره... اگر برای 7 همون پوشه رو کپی کنم و بعد رایتبل درسته؟ یا باید اون فایلها و فولدرها رو از جای دیگه دانلود کنم که برای 7 مناسب باشه ...؟
    اگر در قسمت Partition scheme and target system type برنامه Rufus ، گزینه GPT partition scheme for UEFI رو انتخاب کنید احتمالاً فایل های uefi هم بطور اتوماتیک اضافه میشه . شما تست کنید و ببینید چطوری هست .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

شرمنده از بابت تاخیر . شما باید فایل ISO ویندوز رو به برنامه Rufus بدید .
    دقت کنید که ویندوز حتماً 64 بیتی باشه .

میتونید با برنامه هایی مثل Alcohol از DVD نصب ویندوز یه Image با پسوند ISO روی هارد دیسک ایجاد کنید و این فایل ISO رو به برنامه Rufus بدید . فقط مطمئن باشید که در DVD نصب ویندوز پوشه efi موجود باشه چون قرار هست بصورت GPT و UEFI ویندوز نصب کنید .

اگر در قسمت Partition scheme and target system type برنامه Rufus ، گزینه GPT partition scheme for UEFI رو انتخاب کنید احتمالاً فایل های uefi هم بطور اتوماتیک اضافه میشه . شما تست کنید و ببینید چطوری هست .
    خواهش میکنم ... از پاسخ و همراهی شما متشکرم.

بوسیله همون نرم افزار که گفتم (انی برن) از محتویات داخل دی وی دی یک فایل ایزو گرفته و سپس با روفوس روی یک فلش رایت کردم

اما موقعی که دست بکار شدم با این ارورها مواجه گشتم :

مشگل از انی برن بوده ؟ یا شیوه ی تهیه فایل ایزو باید طور دیگه باشه ؟ مشگل از چیه ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خواهش میکنم ... از پاسخ و همراهی شما متشکرم.

بوسیله همون نرم افزار که گفتم (انی برن) از محتویات داخل دی وی دی یک فایل ایزو گرفته و سپس با روفوس روی یک فلش رایت کردم

اما موقعی که دست بکار شدم با این ارورها مواجه گشتم :

مشگل از انی برن بوده ؟ یا شیوه ی تهیه فایل ایزو باید طور دیگه باشه ؟ مشگل از چیه ؟
    لطفاً موارد زیر رو تست کنید .

1. اگر ویندوز 7 بوده پیشنهاد میکنم این دفعه ویندوز 10 رو تست کنید . اگر بدون مشکل انجام شد پس باید دنبال ویندوز 7 مناسب برای UEFI باشید . مثلاً لینک زیر ویندوز 7 بوت دوگانه (Dual Boot) هست که امکان نصب بصورت UEFI وجود داره .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2. در صفحه قبل از بایوس لپتاپ عکس گذاشته بودید ؛ در قسمت UEFI Boot Order مطمئن بشید ردیف اول یعنی USB Diskette On Key/USB Hard Disk رو انتخاب و تنظیمات رو ذخیره کرده باشید . چون شاید در حال بوت از روی هارد دیسک هست نه از روی فلش مموری و از اونجایی که این فایل رو پیدا نمیکنه خطا میده .

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

لطفاً موارد زیر رو تست کنید .

1. اگر ویندوز 7 بوده پیشنهاد میکنم این دفعه ویندوز 10 رو تست کنید . اگر بدون مشکل انجام شد پس باید دنبال ویندوز 7 مناسب برای UEFI باشید . مثلاً لینک زیر ویندوز 7 بوت دوگانه (Dual Boot) هست که امکان نصب بصورت UEFI وجود داره .

2. در صفحه قبل از بایوس لپتاپ عکس گذاشته بودید ؛ در قسمت UEFI Boot Order مطمئن بشید ردیف اول یعنی USB Diskette On Key/USB Hard Disk رو انتخاب و تنظیمات رو ذخیره کرده باشید . چون شاید در حال بوت از روی هارد دیسک هست نه از روی فلش مموری و از اونجایی که این فایل رو پیدا نمیکنه خطا میده .
    سلام چشم تا امشب وین 10 رو هم تست میکنم

دیشب گفتم شاید ایراد از نرم افزار انی برن بوده و همون الکل که شما گفتی رو هم دان کردم با اونم همون ایراد سابق وجود داشت ... فقط یک صفحه جدید هم بازی شد وقتی دکمه esc رو میزدم این پایینی میومد

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

عجب طلسمی شده ای بابا

یادم اومد یک دی وی دی 8.1 هم دارم گفتم بیام اینو هم امتحان کنم ... مراحل رو انجام دادم (گرفتن فایل ایمیج با الکل و سپس رایت با روفوس و انتخاب جی پی تی)

حالا اصلا موقعی که ری استارت میکنم فلش بوت نمیشه !! تنظیمات بوت هم گزینه ی اولی فلش بود چک کردم...

ادیت: جالبه الان گفتم بگذار ببینم با خود دی وی وی 8.1 چطور میشه... رفتم تنظیمات بوت گزینه دی وی دی رو آوردم بالاتر دیدم اینجوری هم اصلا دی وی دی بوت نشد... یحتمل این دی وی دیه خراب شده باشه؟
    Last edited by banii; 22-12-2016 at 17:22.

در آغاز فعالیت BitsysNet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2016

پيش فرض

یه پیشنهاد واسه تبدیل هاد GPT به MBR:

برنامه Acronis Disk Director و یا برنامه های مشابه عمل تبدیل فایل به MBR را انجام میدن و نیازی به بک آپ گیری نیست. این برنامه رو دانلود کن (ترجیحا ورژن Bootable) و دیسک رو تبدیل کن.

این پروسه متناسب به حجم اطلاعات ممکنه طولانی بشه. مطمن شو که برق سیستم در حین کار قطع نشه چون فاجعه ب بار میاد.

8. این کاربر از BitsysNet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

یه پیشنهاد واسه تبدیل هاد GPT به MBR:

برنامه Acronis Disk Director و یا برنامه های مشابه عمل تبدیل فایل به MBR را انجام میدن و نیازی به بک آپ گیری نیست. این برنامه رو دانلود کن (ترجیحا ورژن Bootable) و دیسک رو تبدیل کن.

این پروسه متناسب به حجم اطلاعات ممکنه طولانی بشه. مطمن شو که برق سیستم در حین کار قطع نشه چون فاجعه ب بار میاد.

اولویت در اینه که با همین نوع پارتیشن ویندوز بنصبم چنانچه همه راهها رو رفتم و نشد بعد اون گزینه میاد روی میز

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام خسته نباشید
    مدتی لپتاپ رو گذاشتم کنار ... امتحان و ژوژمان داشتم و وقت سرخاروندن هم نداشتم ...

الان برگشتم به سر وقتش .... اون لینک از ویندوز سون که آقا عطای گل محبت فرمودند گذاشتند رو هم دانلود کرده بودم ... امروز چکش کردم و خب تا مراحل نصب پیش رفت که نشونه ی خوبیه ... اما زمانی که میری انتخاب کنی روی کدام پارتیشن نصب بشه من اون پارتیشنی که با فرمت ان تی اف اس در نظر گرفتم و انتخاب میکنم اما این ارور رو میده:

we couldn't create a new partition or locate an existing one....

یک کم توی گوگل سرچ کردم

قضیه این پارتیشن بندی مختص UEFI چیه؟

00 گیگ حجم آزاد 499 گیگ رو به یه پارتیشن و حدود گیگ با قیمانده رو به 3 پارتیشن به نامهای
    1. یک درایو 300 مگابایتی بنام Recovery
    2. یک درایو 100 مگابایتی بنام System
    3. یک درایو 128 مگابایتی بنامMSR
    تبدیل کردن که این 3 تا مورد نیاز برای نصب ویندوز در حالت UEFI بودن
    Last edited by banii; 29-01-2017 at 21:15.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام دوستان
    با حذف پارتیشن مربوط به ویندوز و ساختن دوباره اون به سادگی مشگل برطرف شد... اون سه تا پارت که بالا گفتم هم بطور خودکار ساخته شدند... فقط یک چیزی... الان دیگه هر موقع ری استارت میکتم وین۷ میاد بالا... چجوری سیستم عامل سابق(لینوکس مینت) رو اجرا کنم؟ قدیما روی یک لپتاپ دیگه اوبونتو و ‌وین۸.۱ بطور همزمان نصبیده بودم ابتدای روشن شدن یک صفحه بنفش میومد و باید سیستم عامل رو برمیگزدی... اونو میخام...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام دوستان کسی نظر نمیده ؟

چاره ی این مورد بالایی رو هم یافتم ... وقتی سیستم تازه روشن میشه f9 رو میزنی و بعد سه گزینه میاد برای اجرای بوت ... اولی مربوط به ویندوزه دومی مربوط به ای اف آی و سومی هم نوشته بود نمیدونم هارد چی چی که وقتی روی همین هارد میزنم سیستم عامل قبلی یعنی مینت اجرا میشه ... اما اگر راهی سراغ دارید که بشه همونطور که قبلا گفتم بوده بشه خیلی خوب میشه واقعا ممنون میشم ....

قدیما این صفحه همون اول که روشن میشد میومد

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •