تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: انتخاب رياضي براي تحصيل

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض انتخاب رياضي براي تحصيل

سلام .بنده خودموادمه جستجوگر و مسئله حل كن مي بينم چيزي كه شايد درتست هالند اگرمعتبرباشه درست تشخيص داده باشه. دوست دارم يك چيزي را تحليل كنم و حل كنم ودر اخر به جواب قطعي برسم كه اگه در بيرون به طور ملموس وجود داشته باشه برام خيلي جذاب ميشه.مثلا داشتم ميخواندم كه رياضي زبان طبيعته ومثالهايي

ميزد كه مثلابه كمك رياضيات كشفيات و قوانين طبيعت را ميشد بدست اورد حتي مسايلي كه هنوز كشف نشده اند ولي رياضيات مي گفتن همچين چيزي هست به طور مثال فكر كنم ماكسول بوده كه به كمك فرمولها و رياضي مي رسه به فرمولهايي كه نشان ميداده يكسري امواج الكترومغناطيس هستند كه تا ان زمان ديده نميشدند ولي بعدها كشف و منشا اختراعات شد . يا فرضا انيشتن با حل فرمولها به جايي رسيد كه ميگفت جهان درحال گسترش هست اين درحالي بود كه تا ان زمان براين عقيده بودند كه جهان حجمش ثابت است و مجبور ميشه طوري فرمولها را حل كنه كه در اخر به اين نتيجه برسه جهان حجمش ثابته اين درحالي بود كه بعدها مشخص شد جهان در حال گسترش
    هست.اين خوب خيلي براي من جذابه چون هم ذهنم تحليل ميكنه وهم جستجو ميكنه و مسئله حل ميكنه در اخرم ممكنه به حقيقتي در بيرون به طورعيني وملموس برسه كه حتي كشف هم نشده .ايا تصورمن درسته درمورد اين رشته؟ اما يه مشكل هست و ان اينكه در مقابل تزي (فكر كنم تز افلاطوني باشه )كه ميگه همه چي بيرون را ميشه يه رابطه رياضي بدست اورد خيلي چيزها اينطور نيست مثلا اب وهوا يا رفتار جامعه و.... . مشكل دوم اينكه ان چيزي كه ما الان كشف ميكنيم بعدها ممكنه تغيير كنه مثل قانون نيوتن كه بعدها اينشتن در مقابل سرعت نور نشان داده كه ديگه جواب نميده يعني اينكه منظورم اينه كه اولا همه چيو نميتوني رابطه اش را بدست اوري و درثاني تازه چيزي كه بدست اوردي ممكنه در اينده تغيير كنه و ان حتميتي كه براش فكر مي كردي نيست . من ميخوام براي ارشد رشته اي را كه با وي‍‍ژگي جستجو گري و مسئله حل كني برايم

هست را پيدا كنم و بخونم اما ايا رياضيات همانه؟
    با وجود دو مشكلي كه گفتم داره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

با سلام
    در کل بسیاری از مسائل موجود در طبیعت قابل مدل بندی به صورت یک مسیله ریاضی هستند اما انجام این کار معمولا اسان نیست. بنده در تعدادی از مقالات در مورد مدل بندی مسایلی مانند استخراج نفت و گاز و پیش بینی وضع آب و هوا و حتی مسایل پزشکی به صورت یک مسیله ریاضی مطالبی را خوانده ام. اما نکته اساسی این است که چگونگی انجام این کار هیچ گاه گفته نمی شود.
    در مورد قوانین ریاضی می توان به جرات می توان گفت بر خلاف بسیاری از علوم ، این قوانین تغییر نمی کنند و با پیشرفت علم ثابت می مانند.

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

با سلام
    در کل بسیاری از مسائل موجود در طبیعت قابل مدل بندی به صورت یک مسیله ریاضی هستند اما انجام این کار معمولا اسان نیست. بنده در تعدادی از مقالات در مورد مدل بندی مسایلی مانند استخراج نفت و گاز و پیش بینی وضع آب و هوا و حتی مسایل پزشکی به صورت یک مسیله ریاضی مطالبی را خوانده ام. اما نکته اساسی این است که چگونگی انجام این کار هیچ گاه گفته نمی شود.
    در مورد قوانین ریاضی می توان به جرات می توان گفت بر خلاف بسیاری از علوم ، این قوانین تغییر نمی کنند و با پیشرفت علم ثابت می مانند.
    من از رياضي همان ديد رياضي دبيرستان رشته رياضي را دارم از طرف اگه بخوام براي اينكه معني رياضيدان يا اينكه بعد از كارشناسي ارشد و دكتري به چه چيزي مي رسي ايا همان چيزي كه در بالاتر گفتم اتفاق مي افتد و اين گمشده است هست اينه ، برم سراغ كتابهاي دانشگاهي ممكنه چون چيزي سرم نميشه ناخودگاه اشتباه كنم . ايا مقاله يا كتاب يا فيلمي ميشناسيد كه با توجه به علايقي كه گفتم رياضي و رياضيدان را معرفي كند تا من ببينم اين همان گمشده من است يا خير

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

با سلام
    اينكه فرموديد چگونگي انجام اين كار گفته نميشود يعني ميدانند و نمي گويند يا نه فقط صحبتش را ميكنند و نمي توانند مدل بندي كنند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

با سلام
    در کل خواندن ریاضی صرف به هیچ دردی نمی خورد. بهترین کار انتخاب یک رشته مهندسی و در نهایت ارتباط آن با ریاضیات می باشد. کلا ریاضیدانان قرنها گذشته مانند فوریه ، نیوتن و غیره ریاضی دان نبودند بلکه فیزیکدان و یا یک مهندس بوده اند که بعد از برخورد با یک مسئله ریاضی مدتی روی آن کار کرده و نتایجی را استخراج می کردند. ریاضیات در حالت کلی به دو دسته محض و کاربردی تقسم می شود. در گرایش محض گرایشهایی نظیر جبر ، آنلیز ، هندسه و ... و در گرایش کاربردی گرایشهای حل عددی معادلات ، تحقیق عملیات ، آنالیز عددی و ... وجود دارند و خواندن هر گرایشی از ریاضی بدون استاد سخت می باشد.
    در مورد مدل بندی چون مدل بندی کار مهمی است اطلاعات گفته نمی شود. برای مثال در مورد معادلات گردش یک جسم در مداری مشخص فقط به این نکته اشاره می شود که این معادلات حجم زیادی دارد و بیان کردن آن در مقاله و یا کتاب مفید نیست!!!!!!!!!

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

با سلام
    در کل خواندن ریاضی صرف به هیچ دردی نمی خورد. بهترین کار انتخاب یک رشته مهندسی و در نهایت ارتباط آن با ریاضیات می باشد. کلا ریاضیدانان قرنها گذشته مانند فوریه ، نیوتن و غیره ریاضی دان نبودند بلکه فیزیکدان و یا یک مهندس بوده اند که بعد از برخورد با یک مسئله ریاضی مدتی روی آن کار کرده و نتایجی را استخراج می کردند. ریاضیات در حالت کلی به دو دسته محض و کاربردی تقسم می شود. در گرایش محض گرایشهایی نظیر جبر ، آنلیز ، هندسه و ... و در گرایش کاربردی گرایشهای حل عددی معادلات ، تحقیق عملیات ، آنالیز عددی و ... وجود دارند و خواندن هر گرایشی از ریاضی بدون استاد سخت می باشد.
    در مورد مدل بندی چون مدل بندی کار مهمی است اطلاعات گفته نمی شود. برای مثال در مورد معادلات گردش یک جسم در مداری مشخص فقط به این نکته اشاره می شود که این معادلات حجم زیادی دارد و بیان کردن آن در مقاله و یا کتاب مفید نیست!!!!!!!!!
    از قضا منم الان دارم كارشناسي برق ميخوانم . منتهي با داشتن يك ليسانس مي تونم ارشد هم برم . ودر واقع الان بين اينكه همين كارشناسي را ادامه بدم و بعد برم رياضي يا فيزيك يا الان مستقيم برم . ماندم و نميدانم كدام راه را انتخاب كنم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

به نظر بنده ادامه در رشته خودتان بهتر است

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

از قضا منم الان دارم كارشناسي برق ميخوانم . منتهي با داشتن يك ليسانس مي تونم ارشد هم برم . ودر واقع الان بين اينكه همين كارشناسي را ادامه بدم و بعد برم رياضي يا فيزيك يا الان مستقيم برم . ماندم و نميدانم كدام راه را انتخاب كنم؟
    دوست عزیز شرایط شما هم مثل بنده هست

بنده هم مخابرات میخوندم ولی رشته رو اشتباهی رفته بودم،چون تحت تاثیر فرهنگ جامعه انتخابش کرده بودم،

خودم به علوم پایه علاقه داشتم ولی جو جامعه ما رو سمت مهندسی ها سوق داد

به خاطر همین دنبال این بودم که ارشد برم ریاضی

باید ببنید دوست دارید تو رشته فنی و برق فعالیت کنید یا نه؟اگر از کار برق و فنی خوشتون نمیاد به نظرم من سمتش نرید و بهتره تغییر رشته بدید
    اما خب باید یه سری مسائل رو هم در نظر بگیرید مثلا بازار کار برق نسبت به ریاضی و از این جورمسائل

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

دوست عزیز شرایط شما هم مثل بنده هست

بنده هم مخابرات میخوندم ولی رشته رو اشتباهی رفته بودم،چون تحت تاثیر فرهنگ جامعه انتخابش کرده بودم،

خودم به علوم پایه علاقه داشتم ولی جو جامعه ما رو سمت مهندسی ها سوق داد

به خاطر همین دنبال این بودم که ارشد برم ریاضی

باید ببنید دوست دارید تو رشته فنی و برق فعالیت کنید یا نه؟اگر از کار برق و فنی خوشتون نمیاد به نظرم من سمتش نرید و بهتره تغییر رشته بدید
    اما خب باید یه سری مسائل رو هم در نظر بگیرید مثلا بازار کار برق نسبت به ریاضی و از این جورمسائل
    بنده دو چيز را دوست دارم .
    خلاقيت و تخيل و ايجاد يه چيز ودوم علم جويي و جستجو گري و كشف . اولي را در مهندسي برق الكترونيك ديدم البته رشته هاي ديگم ممكن بود باشه پس كارشناسي را برق مي خوانم اما علم جويي را ديدم در ارشد و دكتري سمت قسمت علم جويي و جستتجوگري برم كه اين را هنوز پيدا نكردم شايد رياضي شايد فيزيك شايد زيست .وكارشناسي برق برام فكر كنم كافي باشه .الان روي رياضي يا فيزيك بررسي دارم ميكنم . مستند يا كتاب يا هرچيز ديگري كه در انتخاب يا عدم انتخاب اين دورشته بهم كمك كند مي شناسيد يا راهي كه ببينم اين رياضي يا فيزيك همان گمشده من است؟ ضمن اينكه الان اول برم سراغ ارشد و بعد برگردم كارشناسي برق بخوانم يا نه صبر كنم اين تمام شه و بعد حالا يكي از رشته هايي كه براي ارشد انتخاب كردم برم هم خوب ميشد معلوم بشه(درمورد بازار كار من نمي تونم اين پارامتر را دخيل كنم چون هم سنم از استخدامي گذشته وهم مسايل ديگر بخاطر همين اين عامل مهم را بايد كنار بگذارم يا اولويت بالايي نداره هرچند كه شغلي كه از كارشناسي برق يا ارشد علوم پايه ميشه بدست اورد بدون تاثير هم نمي تونه باشه)
    Last edited by apadana34; 10-12-2016 at 19:25.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

بنده دو چيز را دوست دارم .
    خلاقيت و تخيل و ايجاد يه چيز ودوم علم جويي و جستجو گري و كشف . اولي را در مهندسي برق الكترونيك ديدم البته رشته هاي ديگم ممكن بود باشه پس كارشناسي را برق مي خوانم اما علم جويي را ديدم در ارشد و دكتري سمت قسمت علم جويي و جستتجوگري برم كه اين را هنوز پيدا نكردم شايد رياضي شايد فيزيك شايد زيست .وكارشناسي برق برام فكر كنم كافي باشه .الان روي رياضي يا فيزيك بررسي دارم ميكنم . مستند يا كتاب يا هرچيز ديگري كه در انتخاب يا عدم انتخاب اين دورشته بهم كمك كند مي شناسيد يا راهي كه ببينم اين رياضي يا فيزيك همان گمشده من است؟ ضمن اينكه الان اول برم سراغ ارشد و بعد برگردم كارشناسي برق بخوانم يا نه صبر كنم اين تمام شه و بعد حالا يكي از رشته هايي كه براي ارشد انتخاب كردم برم هم خوب ميشد معلوم بشه(درمورد بازار كار من نمي تونم اين پارامتر را دخيل كنم چون هم سنم از استخدامي گذشته وهم مسايل ديگر بخاطر همين اين عامل مهم را بايد كنار بگذارم يا اولويت بالايي نداره هرچند كه شغلي كه از كارشناسي برق يا ارشد علوم پايه ميشه بدست اورد بدون تاثير هم نمي تونه باشه)

برای اینکه ببینید به چه رشته ای علاقه دارید یه سری آزمون های خودشناسی و تعیین استعداد هست،در اینترنت جستجو کنید پیدا میکنید که البته قطعیت صد در صد ندارند که بگید هر چی این تست ها و آزمون ها گفتند درست هست

به نظرم کارشناسی رو بگیرید و بعد ارشد یه رشته دیگه بخونید هر چند میگن اگر رشته ای رو بهش علاقه ندارید همون سال دوم دانشگاه انصراف بدید و نذارید بیشتر طول بکشه

حالا ببینید شما چند واحد پاس کردید و سال چندم هستید

یک رشته ای رو هم میتونید در نظر بگیرید و اونم فلسفه که برای شما با توجه به علاقه هایی که دارید میتونید فلسفه علم بخونید

تو فلسفه علم دیگه خیلی با فرمول و مسئله حل کردن مثل ریاضی و فیزیک سر و کار ندارید به اون صورت فقط نگاه از بالا به مطالب علمی دارید که علوم چی میگن،زیست چی میگه فیزیک چی میگه و ....

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •