تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: لپتاب تا سه ملیون برای کار های گرافیکی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

9 لپتاب تا سه ملیون برای کار های گرافیکی

سلام یه لپتاپ میخوام برای کار های گرافیکی (ایلوستریتور و افترافکت و ... ) برنامه نویسی و در مواقع بیکاری بازی !
    اگه مورد خوبی دارید معرفی کنید لطفا (i7 حتما - گرافیک 940m به بالا - پردازنده 6500u به بالا -رم 8 به بالا (ترجیحا (ddr4 ))

خودم تا به حال این چهار مورد رو انتخاب کردم .

ایسوز k550 jx -A

رم : 8 (ddr3)
    گرافیک : 4 (gtx 950m)
    پردازنده : 4720HQ

اچ پی ay074nia-15

رم : 8 (ddr4)
    گرافیک : 4 (amd m440)
    پردازنده : 6500u

ایسر v3-575g-780j

رم : 16 (ddr3)
    گرافیک : 4 (940m)

ایسر اسپایر F5 573g-76qp

رم : 8 (DDR4)
    گرافیک : 4 (940MX)

ممنون لطفا جواب بدید .
    Last edited by smhhz; 29-11-2016 at 21:32.

داره خودمونی میشه parsa_rampage's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام.
    اگه بتونی تا 3500000 بخری و لنوو هم مشکلی برات نداره lenovo y700 یکیشون رو انتخاب کن.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام یه لپتاپ میخوام برای کار های گرافیکی (ایلوستریتور و افترافکت و ... ) برنامه نویسی و در مواقع بیکاری بازی !
    اگه مورد خوبی دارید معرفی کنید لطفا (i7 حتما - گرافیک 940m به بالا - پردازنده 6500u به بالا -رم 8 به بالا (ترجیحا (ddr4 ))

خودم تا به حال این چهار مورد رو انتخاب کردم .

ایسوز k550 jx -A

رم : 8 (ddr3)
    گرافیک : 4 (gtx 950m)

اچ پی ay074nia-15

رم : 8 (ddr4)
    گرافیک : 4 (amd m440)

ایسر v3-575g-780j

رم : 16 (ddr3)
    گرافیک : 4 (940m)

ایسر اسپایر F5 573g-76qp

رم : 8 (DDR4)
    گرافیک : 4 (940MX)

ممنون لطفا جواب بدید .
    سلام.
    در بین این مدلهایی که انتخاب کردی فقط asus k550 بدرد میخوره و بقیه سیستمها درواقع یک سیستم دخترونس. بدرد فیلم دیدن و آهنگ گوش کردن میخورن.
    CPU های که آخرشون حرف u داره برای کاربر های مدیا طراحی شدن و خاصیتشون نگه داری باتری بیشتره چرا که CPU فشار زیاد نمیاره و توان باتری رو خالی نمیکنه. و مدل HQ پرقدرت ترین نوع CPU هست و حداکثر پاسخ دهی رو داره و البته باتری هم زود خالی میکه. و اون قیمت های کذایی برای مدلهای u فقط جنبه تجملاتی داره و بخاطر آپشنهاشه و ارتباطی با قدرت اجرای برنامه نداره.
    مخصوصا که میخوای گیم بازی کنی، سیتمهایی که قراره گیم اجرا کنن جزء سریع ترین سیستمها بایستی باشن.

برای روشن شدن قضیه واست یه سرچی در مورد CPu های سری ،x ، u ، H ، HQ ، m بزن تا متوجه شی مفهوم این کاراکترها چی هستن.
    Last edited by siava5h; 30-11-2016 at 14:07.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

ممنون
    درست میگید کلا اون سه مدل رو بیخیال شدم

رم k550 رو میشه به 16 ارتقا داد ؟
    و اینکه ssd تا چه مقدار مهمه و چه استفاده ای داره ؟

اگه میشه یه لپتاپ گیمینگ تا 4 تومن معرفی کنید البته تابستون میخوام بخرم .

ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

تا 4 تومن میتونم فعلا

لنوو y700
    خوبه ولی بدنش خیلی رسمی نیست نمیخام زیاد خفن باشه چون مجبورم تو مکان های رسمی ازش استفاده کنم

لنوو y5070 خیلییی عالیه قیمتش هم خوبه

پردازنده : 4710HQ
    رم : 16
    گرافیک : 860M
    حافظه داخلی : 1 ترا + 8 گیگابایت SSD

معایبش هم : نداشتن درایورنوری ( یکی میخرم حل میشه ) و بزرگترین عیبش صفحه نمایش براق
    Last edited by smhhz; 30-11-2016 at 23:55.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

تا 4 تومن میتونم فعلا

لنوو y700
    خوبه ولی بدنش خیلی رسمی نیست نمیخام زیاد خفن باشه چون مجبورم تو مکان های رسمی ازش استفاده کنم

لنوو y5070 خیلییی عالیه قیمتش هم خوبه

رم : 16
    گرافیک : 960M
    حافظه داخلی : 1 ترا + 8 گیگابایت SSD

معایبش هم : نداشتن درایورنوری ( یکی میخرم حل میشه ) و بزرگترین عیبش صفحه نمایش براق
    بنظرم خرید 5070 دیگه زیاد عاقلانه نیست.

الان چند مدل لپ تاپ با CPU های 7500U آمدند که تا حدی قابل رقابت با 4720HQ هستند.
    ضمن اینکه از رم های قوی تر ِDDR 4 هم پشتیبانی میکنند و مصرف انرژی فوق العاده کمتری هم دارد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

ممنون
    میخوام تابستان لپتاپ بخرم اما اطلاعاتم زیاد نیست نمیدونم اون موقع چه لپتاپی تو این رنج قیمت مناسبه و مهمتر از همه اینکه قیمت رو هوا است یدفعه گرون میشه یا ارزون !! نرخ ارز هم ... نمیدونم کی بخرم بهتره الان ؟ تابستان ؟ یا شاید هم بیشتر ...

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنون
    میخوام تابستان لپتاپ بخرم اما اطلاعاتم زیاد نیست نمیدونم اون موقع چه لپتاپی تو این رنج قیمت مناسبه و مهمتر از همه اینکه قیمت رو هوا است یدفعه گرون میشه یا ارزون !! نرخ ارز هم ... نمیدونم کی بخرم بهتره الان ؟ تابستان ؟ یا شاید هم بیشتر ...
    از الان که نمیشه برای 6-7 ماه دیگه تصمیم گرفت. چون مدلهای جدیدی می آید و برخی مدلهای فعلی را اصلا آن موقع نمیتوانی پیدا کنی.
    ولی میتوان مطمئن بود که سال آینده قیمتها برای مدلهای یکسان بیشتر خواهد بود. هم بخاطر افزایش نرخ ارز در بودجه سال آینده و همچنین افزایش مالیات و عوارض واردات و ... .

در خصوص لپ تاپ های چند ماه دیگه هم دو تحول وجود خواهد داشت. CPU های نسل هفتم Intel رواج پیدا خواهد کرد و بیشتر مدلهای آینده با این cpu ها عرضه میشود که سازگاری بهتری با رم های DDR4 دارند.
    ضمن اینکه نسل جدید گرافیک های Geforce هم بیشتر روی لپ تاپ ها نصب خواهد شد.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ممنون
    درست میگید کلا اون سه مدل رو بیخیال شدم

رم k550 رو میشه به 16 ارتقا داد ؟
    و اینکه ssd تا چه مقدار مهمه و چه استفاده ای داره ؟

اگه میشه یه لپتاپ گیمینگ تا 4 تومن معرفی کنید البته تابستون میخوام بخرم .

ممنون

در مورد ارتقاء رم دقیق نمیدونم ولی عموما رمهای استاندارد قادرند دست کم تا دوبرابر ارتقا پیدا کنن.
    ssd هم جزء هاردهای پر سرعته که عموما اون رو برای درایو C ویندوز در نظر میگیرن که سرعت بالا اومدن ویندوز و برنامه هارو زیاد میکنه. و یکی از خاصیتاش اینه که اگر فضای رم کافی نبود، سیستم از هارد دیسک کمک میگیره برای حافظه رم و این هاردهای ssd از کند شدن عملیات جلوگیری میکنن.
    البته این هاردها قیمت قابل توجهی داره و بخاطر ساختارشون عمر کمتری هم دارن. و توصیه میکنم برای مسائل تجملاتی و احساسی از این آپشن استفاده نکنی.

عموما کاربرا به فضای رم حساسیت نشون میدن ولی به طور معمول به این میزان فضای رم نیاز نمیشه. به غیر از بعضی از کارهای خاص. ادیتورهای فیلمهای حجیم، ویرایشگرهای عکس آتلیه که حجم عکسها خیلی زیاده و بعضی گرایشهای مهندسی مثل مکانیک که کل سازه طراحی یک موتور رو بالا میارن. و یا داشجویان معماری که مدل 3D سنگین رو اجرا میکنن. اغلب برای اجرای گیم نیاز به فضای زیاد رم نداریم.
    من خودم نرم افزار طراحی مکانیک دارم و مدل سازه موتور ژنراتور رو اجرا کردم و رم سیستم حداکثر 7 گیگ اشغال شد.
    زیاد به رم حساسیت نشون نده.

تجربه ای که در مورد خرید سیستم داشتم اینه که شما در بین موارد موجود میتونی اظهار نظر کنی.
    فرضا من دنبال N56 JR بودم که متوجه شدم اون موقعی که من دنبال این سیستم بودم، شرکت ASUS دیگه این مدل رو تولید نمیکنه و فقط به خاطر قاب فلزی و نور زیر صفحه کلید مجبور شدم 350 هزار تومن بیشتر پول بدم. در صورتی که از نظر توانمندی با مدل JR فرقی نمیکنه.

شما وقتی که قصد خرید کردی بایستی بری تو بازار و دست کم 5-6 فروشگاه رو سر بزنی و یک لیستی از نمونه های موجود و مناسب با قیمتاش تهیه کنی و بعد بیای نظر سنجی کنی که کدوم خوبه و بخری. اینجوری خرید بهتری رو داری.
    و مطمئن باش بعد از دور زدن در بین فروشگاهها ، خودت یک کارشناس فروش لپ تاپ میشی.

من از بازار تهران سیستم رو خریدم و متاسفانه بازار بسیار خطرناکیه و باید حواست به فریبهاشون باشه و گول زبون بازیاشون رو نخوری. تو این بازار حتی سیستم تعمیر شده رو به عنوان سیستم نو به من معرفی کردن.

مخصوصا اگه اهل تهران نیستی خرید کردن از سیستم های موجود در مغار های شهرتون بهتر از خرید کردن از شرکتهایی مثل دی جی کالا هست و استرس کمتری به شما وارد میشه. مخصوصا که دی جی کالا همه سیستمها رو نداره و مجبور میشی از شرکتهای دیگه که معروفیت کمی داره بخری که عواقب خاص خودش رو داره. چه از لحاظ تحویل و چه از لحاظ گارانتی و خیلی مسائل دیگه.
    Last edited by siava5h; 01-12-2016 at 15:13.

10. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

خیلی ممنون که اینقد وقت گذاشتید خیلی مفید بود

من برای انمیشن سازی و 3دی مکس و ... لپتاپ میخواستم و زیاد اهل گیم نیستم .

تو یکی از فروشگاه های شهرمون (یزد ) لپتاپ زیر رو با قیمت 3800 (با گارانتی ) پیدا کردم یه چیزی تو مایه های n552vw هست. (یکم ضعیفتر )

asus n552vx :
    رم: 8 (ddr4)
    گرافیک : (960m (ddr3
    پردازنده : 6700HQ
    هارد : 1T (هیبریدی) + 128g ssd

معایب : باتری نسبتا ضعیف(6 ساعت وبگردی) - ضخامت زیاد ( هیچ مشکلی باهاش ندارم )- فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه
    دیگه مشکل خاصی نداره

اینکه گفته فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه یعنی ویدوز های بالاتر پشتیبانی نمیکنه (در آینده ) ؟!! لینوکس چطور ؟

- - - Updated - - -

خیلی ممنون که اینقد وقت گذاشتید خیلی مفید بود

من برای انمیشن سازی و 3دی مکس و ... لپتاپ میخواستم و زیاد اهل گیم نیستم .

تو یکی از فروشگاه های شهرمون (یزد ) لپتاپ زیر رو با قیمت 3800 (با گارانتی ) پیدا کردم یه چیزی تو مایه های n552vw هست. (یکم ضعیفتر )

asus n552vx :
    رم: 8 (ddr4)
    گرافیک : (960m (ddr3
    پردازنده : 6700HQ
    هارد : 1T (هیبریدی) + 128g ssd

معایب : باتری نسبتا ضعیف(6 ساعت وبگردی) - ضخامت زیاد ( هیچ مشکلی باهاش ندارم )- فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه
    دیگه مشکل خاصی نداره

اینکه گفته فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه یعنی ویدوز های بالاتر پشتیبانی نمیکنه (در آینده ) ؟!! لینوکس چطور ؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •