تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 24

نام تاپيک: لپتاب تا سه ملیون برای کار های گرافیکی

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خیلی ممنون که اینقد وقت گذاشتید خیلی مفید بود

من برای انمیشن سازی و 3دی مکس و ... لپتاپ میخواستم و زیاد اهل گیم نیستم .

تو یکی از فروشگاه های شهرمون (یزد ) لپتاپ زیر رو با قیمت 3800 (با گارانتی ) پیدا کردم یه چیزی تو مایه های n552vw هست. (یکم ضعیفتر )

asus n552vx :
    رم: 8 (ddr4)
    گرافیک : (960m (ddr3
    پردازنده : 6700HQ
    هارد : 1T (هیبریدی) + 128g ssd

معایب : باتری نسبتا ضعیف(6 ساعت وبگردی) - ضخامت زیاد ( هیچ مشکلی باهاش ندارم )- فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه
    دیگه مشکل خاصی نداره

اینکه گفته فقط از ویندوز 10 پشتیبانی میکنه یعنی ویدوز های بالاتر پشتیبانی نمیکنه (در آینده ) ؟!! لینوکس چطور ؟
    براساس اعلام مایکروسافت، ویندوز 10 آخرین نسخه ویندوز است و بعد از آن فقط بروز رسانی های مختلف روی آن اعمال میشود.
    در نتیجه مشکلی از این نظر نخواهی داشت.
    نصب لینوکس هم مشکلی نداره.

تا جایی که من میدونم لپ تاپ های n552VX موجود در بازار ایران، همگی صفحه نمایش 4K دارند.
    این 4K بودن صفحه باعث میشود که مصرف باتری خیلی بیشتر از لپ تاپ با صفحه نمایش های معمولی باشد.
    ضمن اینکه در برخی موارد گفته شده که بعضی برنامه ها، با این صفحه نمایش همخوانی ندارند.
    بهمین خاطر قبل از قطعی شدن خریدت، حتما این موارد را به دقت بررسی کن.

2. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

بالاخره تصمیم گرفتم n552vx رو بخرم و مشکل باتریش رو به خاطر قیمت خوبش فراموش کنم
    اما چند نکته باقی میمونه

1- الان زمان مناسبیه برای خرید این لپتاپ ؟؟ یا بهتره بیشتر صبر کنم حد اکثر تا تابستون میتونم صبر کنم .
    2- گارانتی - در مورد لپتاپ چه گارانتی خوبه - فروشنده می گفت این لپتاپو با گارانتی الماس میفروشم گارانتیش چطوره ؟ (ای کاش میتونستم با گارانتی سازگار یا آواژنگ پیدا کنم اما تو شهرستان ما فروشگاه های زیادی نیست که لپتاپو با این گارانتی ها بفروشن تک و توکی هم پیدا میشن که هیچکدوم منصفانه نمیفروشن )
    3- هنگام خرید لپتاپ چه چیزایی رو باید تست کنم ؟ ( چه در داخل فروشگاه و چه در خانه برای ارجاع دادن کالا در مدت تست محصول )

ممنون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بالاخره تصمیم گرفتم n552vx رو بخرم و مشکل باتریش رو به خاطر قیمت خوبش فراموش کنم
    اما چند نکته باقی میمونه

1- الان زمان مناسبیه برای خرید این لپتاپ ؟؟ یا بهتره بیشتر صبر کنم حد اکثر تا تابستون میتونم صبر کنم .
    2- گارانتی - در مورد لپتاپ چه گارانتی خوبه - فروشنده می گفت این لپتاپو با گارانتی الماس میفروشم گارانتیش چطوره ؟ (ای کاش میتونستم با گارانتی سازگار یا آواژنگ پیدا کنم اما تو شهرستان ما فروشگاه های زیادی نیست که لپتاپو با این گارانتی ها بفروشن تک و توکی هم پیدا میشن که هیچکدوم منصفانه نمیفروشن )
    3- هنگام خرید لپتاپ چه چیزایی رو باید تست کنم ؟ ( چه در داخل فروشگاه و چه در خانه برای ارجاع دادن کالا در مدت تست محصول )

ممنون
    در مورد زمان خرید، لپ تاپها معیار مشخصی ندارن و مثل خودرو یا سکه نیستند ک مثلا دم عید گرون بشه. تنها معیارش دلار هست که امروز تقریبا قیمت دلار به 4000 رسید و پیش بینی میشه به 5000 هزار هم برسه تا دو سه ماه دیگ ولی این معیار فقط یک پیش بینیه و ممکنه برعکس هم اتفاق بیافته. و فرقی بین الان و تابستون نداره. و فقط یک فرق میونه که تا اون موقع میتونه سیستمهای جدیدتری به بازار بیاد که البته بایسی سایت ASUS رو بررسی کرد که سیستم جدیدشو کی میخواد تولید کنه و پروسه های زمانیش که تا بخواد وارد ایران بشه و توسط کاربرا تست بشه و معایبش مشخص بشه و این داستانها....

1-ملحقات سیستم و سی دی درایور
    وقتی که مدلتو مشخص کردی بایستی ببینی این مدلها همراه خودشون ملحقات دارن یا نه. مثلا برای سیستم خودم ASUS n56jn همراه سیستم یک موس و یک کیف و یک ساب ووفر داده میشد و قیمت تمام شده شامل همه اینها میشد و این لوازم در جعبش وجود داشت. که همینها در حدود 60-70 تومن میشده ولی من پول اضافی ندادم.
    البته همه سیستم ها شامل این ملحقات نیستن و جای نگرانی نیست. چون اونیکه اینارو تو جعبش میزاره پولشم حساب میکنه. ولی اگه جز ملحقاتشه حتما بایس بگیری. اگه نه باید از پولش کم کنه.

2-فاکنور گارانتی و سریال سیستم و بررسی گارانتی
    در فاکتور مدل و سریال سیستم و نوع گارانتی رو ذکر کنه . که البته این مسئله به سماجت خریدارها بستگی داره و عموما فروشنده ها سعی میکنن اینکار رو نکن. من خودم نتونسم این کارو با فروشنده کنم و در فاکتور ذکر نکرد.
    این مسئله حق شماست و فروشنده موظف به این کار هست.

گاهی اوقات بر روی کارت گارانتی یک شماره SMS داره که میگه سریال رو ارسال کنید و از گارانتی مطمئن شوید. اون رو هم حتما انجام بده و نتیجش رو قبل پرداخت پول بررسی کن. و اگه سریال نوشته روی کارت با سریال سیستمت چک کن.

حتما و حتما یک سیستم روشن تحویل بگیر و تا قبل از پایان تستت تمام پول رو نده. احتمالا از شما بیعانه میگیره و این بیعانه میتونه تا 100تومن تا 90% قیمت سیستم هم باشه. چونکه به احتمال خیلی زیاد مدلتو واست سفارش میده از تهران و یک یا دو روزه میاره که تحویل شما بده. سعی کن حداقل بیعانه رو بدی تا در موقع تست دستت بیشتر باز باشه. فکر نکنم کمتر از 100 تومن برای بیعانه قبول کنن.

سیستم رو برات روشن کنه و ویندوز نصب کرده باشه. ویندوز اورجینال اختیاریه و شما باید هزینشو اضافه بپردازی. و دست کم بایستی یک ویندوز کرک شده نصب کنه و جز آپشنهای رایگان فروش اولیه هست هرچند بعضی از فروشنده ها تلاششون رو میکنن که پول اضافی رو بگیرن و این به میزان مقاومت مشتری بستگی داره.
    بهتره نرم افزار جانبی رو نصب نکنی و پول الکی ندی. خودت از اینترنت دانلود کنی نصب کنی بهتره تا اینکه اونا واست نصب کنن و پول قابل توجهی هم بابتش ازت میگیرن.

3-تست شارژر
    شارژر رو وصل کن و سیستم در هر دو حالت با شارژر و بدون شارژر به درستی کار کنه. و نشانگر شارژ در کنار ساعت نمایش داده بشه.

4-کنترل مشخصه فنی سیستم
    کلید ترکیبی win+R رو بزن و در پنجره Run این دستور رو بنویس dxdiag و اینتر کن تا پنجره DirectX Diagnostic Tool باز شه و مشخصات سخت افزاری سیستم رو نشون بده و اون مشخصات بایستی دقیقا همونی باشه که تو سایتها و اینترنت دیدی.
    تو این پنجره مشخصات کارت گرافیک، سی پی یو و رم دیده میشه
    و یک تجربه دیگه بگم اینکه مدل n56jn که خودم خریدم دو مدل سیستم داشته که یکیش AMD بود و یکی دیگه Intel اگه اشتباه نکنم و هر دو سیستم جز این موردی که اسم بردم عین همدیگه بودن و مدل AMD در حدود 150 تومن از اونیکی ارزون تر بود و 2-3 تا از فروشنده ها این مدل رو داشتن بهم میدادن. و این مشخصه در همین پنجره مشخصه فنی دیده میشده.
    من این مسئله رو وقتی داشتم در بین فروشگاهها دور میزدم فهمیدم و اونها خودشون پته همدیگرو رو آب میریزن.

5- کنترل دوربین اسپیکر و موس پند و میکروفون و CD Rom
    دوربین سیستم رو برات روشن کنه. اسپیکرها رو چک کن که با تغییر میزان صدا میتونی بفهمی که هر دوتا اسپیکر سالم هستند یا نه.
    تست میکروفون یک کمی مشکله ولی اگه تونست واست تستش کنه که دیگه بهتر
    سی دی هم در حد اینکه باز و بسته بشه کفایت میکنه و میتونی واسه تست سی درایور خودشو تو سی دی رام بزاری ببینی باز میشه یا نه.

6-شناسایی تمام درایورها Device Manager
    از قسمت device manager نگاه کن که تمام سخت افزارها شناسایی و نصب شده باشن که این خودش تا حدودی نشان از سالم بودنشونه. این کار رو با راست کلیک بر روی my computer و زدن گزینه پراپرتیس و از لیست سمت چپ گزینه Device Manager میتونی ببینی

7-شکل ظاهری
    هیچ اثر چسبی بر روی قاب مانیتور و یا لولای درب لپتات نباشه. درزهای سیستم اثر پیچ گوشتی خوردگی نداشته باشه. تصویر در مانیتور به هیچ وجه در اثر حرکت درب لپ تاپ پرش نکنه که یه وقتی سیستم تعمیر شده تحویل نداده باشن.
    سطح روی سیتسم حالت براق باشه و طوری که معلوم باشه این سیستم نو هستش. معمولا میشه سیستم نو رو از دست دوم از روی ظاهرش تشخیص داد. (خاک نشسیتن در گوشه مانیتور و لپ پر شدن برچسب زیر صفحه کلید و اینجور ترفندها دیگه...)

خرابی موارد بالا در حدود 5 % هستش و اصلا از کنترل این موارد خجالت نکش و داری پولشو میدی و حقته که از خریدت مطمئن باشی و اگه طرف یک کم جنبه تمسخر گرفت مطمئن باش یه ریگی به کفششه و بایستی کنترلهاتو بیشتر کنی و محض احتیاط سیستم رو به یکی دیگه نشون بدی. چون فروشنده ها همه میدونن که با کنترل نکردن این موارد میتونه یه کلاه حسابی سر خریدار بزارن.

امیدوارم که یه خرید خوب دشته باشی
    Last edited by siava5h; 02-12-2016 at 15:31.

5. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

خیییلیییی ممنون

واقعا مفید بود.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

علاوه بر صحبتهای دوستمون، چند نکته را در نظر داشته باش

حتما از جای مطمئن خرید کن.

الان لپ تاپ های ایسوس با گارانتی یکپارچه عرضه میشه که یعنی سه تا شرکت الماس ( ویستا)، سازگار و آواژنگ با همدیگه قرار گذاشتند که دستگاه با گارانتی دیگری را هم قبول کنند.
    در نتیجه خیلی فرقی بین گارانتی ها نیست و نگران این موضوع نباش.
    فقط در هنگام خرید، برچسب سریال روی جعبه و پشت لپ تاپ و روی کارت گارانتی را چک کن که یکسان باشد.

جعبه ی اصلی لپ تاپ نباید جای ضربه و ... داشته باشد. خود لپ تاپ هم دقت کن که جای ضربه و ... نداشته باشد.
    جعبه در ابتدای خرید باید پلمپ باشد.

وسایل همراه لپ تاپ مد نظر شما فقط یک کیف پارچه ای و یک ماوس وایرلس ( با برند ایسوس) است.

در زمان خرید لپ تاپ هم در همان مغازه با فروشنده قرار بذار که مجانی ویندوز و درایورها را کامل نصب کند و در حین نصب هم بالای سر دستگاه باش.
    پول اضافه بابت ویندوز و ... نده.

مشخصات سخت افزاری لپ تاپ روی یک برچسب در کنار جعبه ذکر شده است. آن مشخصات را با مشخصات دستگاه در dxdiag و یا properties در my computer چک کن.
    در هنگام خرید و بعد از نصب ویندوز دقت کن که صفحه نمایش پیکسل سوخته نداشته باشد.

8. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

علاوه بر صحبتهای دوستمون، چند نکته را در نظر داشته باش

حتما از جای مطمئن خرید کن.

الان لپ تاپ های ایسوس با گارانتی یکپارچه عرضه میشه که یعنی سه تا شرکت الماس ( ویستا)، سازگار و آواژنگ با همدیگه قرار گذاشتند که دستگاه با گارانتی دیگری را هم قبول کنند.
    در نتیجه خیلی فرقی بین گارانتی ها نیست و نگران این موضوع نباش.
    فقط در هنگام خرید، برچسب سریال روی جعبه و پشت لپ تاپ و روی کارت گارانتی را چک کن که یکسان باشد.

جعبه ی اصلی لپ تاپ نباید جای ضربه و ... داشته باشد. خود لپ تاپ هم دقت کن که جای ضربه و ... نداشته باشد.
    جعبه در ابتدای خرید باید پلمپ باشد.

وسایل همراه لپ تاپ مد نظر شما فقط یک کیف پارچه ای و یک ماوس وایرلس ( با برند ایسوس) است.

در زمان خرید لپ تاپ هم در همان مغازه با فروشنده قرار بذار که مجانی ویندوز و درایورها را کامل نصب کند و در حین نصب هم بالای سر دستگاه باش.
    پول اضافه بابت ویندوز و ... نده.

مشخصات سخت افزاری لپ تاپ روی یک برچسب در کنار جعبه ذکر شده است. آن مشخصات را با مشخصات دستگاه در dxdiag و یا properties در my computer چک کن.
    در هنگام خرید و بعد از نصب ویندوز دقت کن که صفحه نمایش پیکسل سوخته نداشته باشد.
    ممنونننن

پیکسل سوخته چیه ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنونننن

پیکسل سوخته چیه ؟
    پیکسل سوخته، بطور خلاصه یعنی در صفحه نمایش نقطه های تاریک باشد. یعنی آن پیکسل هایی که صفحه نمایش را روشن میکنند، برخی از آنها سوخته باشند و کار نکنند و در نتیجه در تصویر نقطه یا نقاطی نور نداشته باشند و مثل یک لکه ی تاریک باشند.

برای اینکه دقیق متوجه بشی که صفحه نمایش پیکسل سوخته ندارد، باید یک صفحه کاملا سفید را روی صفحه نمایش تماشا کنی. بعد با دقت تمام سطح صفحه نمایش را نگاه کن تا مطمئن بشی هیچ جای صفحه نمایش، لکه ای تاریک نیست.

لینک زیر را هم ببین. اطلاعات بیشتری در این مورد داره

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

11. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

ممنون از همگی دوستان تصمیم قطعی شد و امروز بعد از ظهر میرم حضوری میخرم

بعد از خرید داخل خانه هم چیز خاصی باید تست بشه ؟
    برای تست هارد باید چکار کنم ؟

ممنون.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنون از همگی دوستان تصمیم قطعی شد و امروز بعد از ظهر میرم حضوری میخرم

بعد از خرید داخل خانه هم چیز خاصی باید تست بشه ؟
    برای تست هارد باید چکار کنم ؟

ممنون.
    بعد از خرید که تست خاصی نداره. تمام تست ها را همان موقع خرید باید انجام دهید.

برای تست هارد با برنامه هایی مثل HD Tune Pro و یا Hard Disk Sentinle میتوانی سلامت هارد و حتی میزان کارکردش را پیدا کنی.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

رفتم فروشگاه فروشنده منصرفم کرد گفت الان لپتاپ نخر بهترین موقع نیمه دوم اردیبهشت به بعد هست اون موقع قیمت ها میاد پایین و ...

فعلا باید صبر کنم

ممنون ار همگی ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •