تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: درس یا کار؟؟؟ مشاوره بدین دوستان...

آخر فروم باز amin khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    ?¿؟

پيش فرض درس یا کار؟؟؟ مشاوره بدین دوستان...

سلام
    دوستان یه مشورت میخواستم در خصوص آینده شغلیم به نظرتون چکار کنم:
    من پسرم متولد 69 سربازیم هم رفتم ، لیسانس الکترونیک دارم ، دو سال هم هست که توی یه شرکت خصوصی اما نسبتا معتبر و مرتبط با رشته ام مشغول کارم
    الکترونیک رو دوست دارم ، ولی کارمو یعنی این موقعیتی که الان توشم رو نه زیاد، چون یه کار کاملا تکراری رو هر روز باید انجام بدم ، وساعت کاریش هم خیلی بالاست ، و حقوقش هم متوسطه ، من دو تا کار میتونم بکنم اولیش اینه که بمونم توی این کار ولی پیشرفت چندانی تو چند سال آینده ندارم ، ولی خب در عوض کارمو دارم و میتونم پولامو جمع کنم و به فکر بقیه زندگیم مث ازدواج و اینا باشم
    یا اینکه از این کار بیام بیرون و برم ارشدمو از یه دانشگاه معتبر بگیرم و زبان انگلیسی هم در کنارش تقویت کنم و نرم افزارهای مرتبط با رشته ام هم یاد بگیرم چون کسایی رو تو شرکتمون دارم میبینم که ارشد از یه دانشگاه معتبر دارن کارشون خیلی شیکتر و سبکتر از منه و حقوقشون هم دو برابره منه و آینده شغلی خیلی بهتری هم دارن ، اما اگه بخوام این کار رو کنم ، باید استعفا بدم از اینجا و بیام بیرون چون نمیذارن در کنار کار درس بخونیم اینجا ، به علاوه اینکه اگه بخوام اینکار رو بکنم و یه دانشگاه معتبر قبول شم حداقل یه سال باید پشت کنکور بمونم و درس بخونم و بعد دو سال هم ارشد بگیرم و بعد یک سال بعدش باز دنبال کار بگردم ، چون ممکنه این شرکت دیگه منو قبول نکنه و خلاصه حداقل چهار سال از کار دور میشم و سنم هم حدود 30-31 سال میشه و ممکنه کار خوبی هم گیرم نیاد ، و تا اونموقع هم باید قید ازدواج رو بزنم چون بدون کار که نمیشه زن گرفت که خداییش هم کار سختیه ، به علاوه حدود 100 میلیون هم ضرر میکنم ، چون چهار سال نه تنها کار نمیکنم ، بلکه از پس اندازم هم باید خرج خودمو دانشگاه و کلاس کنکور و رفت و آمد و اینا رو بدم ، ولی اگه بتونم کار خوب پیدا کنم دیگه همش تا آخر عمر حسرت نمیخورم که ای کاش ارشد خونده بودم...
    حالا به نظرتون چکار کنم ؟
    با حقوق فعلی و لیسانس همینجا بمونم و قانع باشم و ازدواج کنم...
    یا یه ریسک خیلی بزرگ بکنم و بیام بیرون و قید همه چیز رو بزنم واسه ارشد از یه دانشگاه خوب؟

2. این کاربر از amin khan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    اگه اطمینان 100 درصد دارین که بعد از گرفتن ارشد یه کار بهتر با درآمد بالاتر از کار فعلی میتونین پیدا کنین درس اولویت داره
    ولی اگه با ریسک جلو برین با توجه به فارغ التحصیل شدن سالانه هزاران جوان جویای کار به بازار کار از دانشگاه های مختلف ممکنه خدای ناکرده همین کار رو هم از دست بدین و در آینده با مدرک ارشد افسوس بدست آوردن همین کار را بخورین که دیگه راه بازگشتی هم نداره ...

4. 4 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام

سلام
    دوست عزیز به نظرم این کار، کار اشتباه و صد البته یک مسیر بسیار سخته.

شما وقتی از ازدواج حرف می زنید دیگه اینجوری نیست که بگین یه مدت قناعت پیشه می کنم تا به مرور وضعم خوب شه یا..... . یه فرد دیگه که به اندازه شما تو تصمیم گیری ها سهم داره به زندگی تون اضافه میشه و باید با هم تصمیم بگیربد که سر کار فعلی با حقوق فعلی تون بمونید یا ریسک کنین و برین دنبال برنامه های دیگه.

یه مورد دیگه هم اینه که آدما زیاد حرف می زنن و ادعاهای زیادی دارن ولی وقتی تو شرایط سخت قرار می گیرن ممکنه بزنن زیر حرفاشون. یعنی ممکنه شما با خانومی سر ازدواج توافق کنین و بهشون بگین شرایطتون اینه که میخوان با یه حقوق نسبتا کم کار کنین ولی آینده شغلیتون تضمین باشه و این خانوم کاملا بپذیرن این شرایط رو ولی وقتی وارد زندگی واقعی شدین بعد چند وقت صداش دربیاد و مشکلاتتون شروع شن.

پس به نظر من این استراتژی که با حقوق کم برین سمت ازدواج کاملا غلطه

من اگه جای شما بودن راه دوم رو انتخاب می کردم یعنی ارشدمو می گرفتم که هم علمم زیاد شه و هم حقوقم.
    و با توجه به اینکه شما تونستی یه بار کار پیدا کنی و چند سال مشغول باشی پس بازم میتونی.

6. این کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

دوست حکیمی میگفت درس خوندن و ادامه تحصیل در این شرایط مملکت تنها در صورتی قابل توجیه که هیچ کار دیگه ای برای انجام دادن نداشته باشی.به نظرم حرفش کاملا صحیحه

8. 6 کاربر از jack82 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام
    من پسرم متولد 69 سربازیم هم رفتم ، لیسانس الکترونیک دارم ، دو سال هم هست که توی یه شرکت خصوصی اما نسبتا معتبر و مرتبط با رشته ام مشغول کارم
    الکترونیک رو دوست دارم ، ولی کارمو یعنی این موقعیتی که الان توشم رو نه زیاد، چون یه کار کاملا تکراری رو هر روز باید انجام بدم ، وساعت کاریش هم خیلی بالاست ، و حقوقش هم متوسطه ، من دو تا کار میتونم بکنم اولیش اینه که بمونم توی این کار ولی پیشرفت چندانی تو چند سال آینده ندارم ، ولی خب در عوض کارمو دارم و میتونم پولامو جمع کنم و به فکر بقیه زندگیم مث ازدواج و اینا باشم
    یا اینکه از این کار بیام بیرون و برم ارشدمو از یه دانشگاه معتبر بگیرم و زبان انگلیسی هم در کنارش تقویت کنم و نرم افزارهای مرتبط با رشته ام هم یاد بگیرم چون کسایی رو تو شرکتمون دارم میبینم که ارشد از یه دانشگاه معتبر دارن کارشون خیلی شیکتر و سبکتر از منه و حقوقشون هم دو برابره منه و آینده شغلی خیلی بهتری هم دارن ، اما اگه بخوام این کار رو کنم ، باید استعفا بدم از اینجا و بیام بیرون چون نمیذارن در کنار کار درس بخونیم اینجا ، به علاوه اینکه اگه بخوام اینکار رو بکنم و یه دانشگاه معتبر قبول شم حداقل یه سال باید پشت کنکور بمونم و درس بخونم و بعد دو سال هم ارشد بگیرم و بعد یک سال بعدش باز دنبال کار بگردم ، چون ممکنه این شرکت دیگه منو قبول نکنه و خلاصه حداقل چهار سال از کار دور میشم و سنم هم حدود 30-31 سال میشه و ممکنه کار خوبی هم گیرم نیاد ، و تا اونموقع هم باید قید ازدواج رو بزنم چون بدون کار که نمیشه زن گرفت که خداییش هم کار سختیه ، به علاوه حدود 100 میلیون هم ضرر میکنم ، چون چهار سال نه تنها کار نمیکنم ، بلکه از پس اندازم هم باید خرج خودمو دانشگاه و کلاس کنکور و رفت و آمد و اینا رو بدم ، ولی اگه بتونم کار خوب پیدا کنم دیگه همش تا آخر عمر حسرت نمیخورم که ای کاش ارشد خونده بودم...
    حالا به نظرتون چکار کنم ؟
    یا یه ریسک خیلی بزرگ بکنم و بیام بیرون و قید همه چیز رو بزنم واسه ارشد از یه دانشگاه خوب؟
    از توصیفت مشخصه که منطقی شرایط رو سنجیدی و جنبه های تصمیمت رو میدونی... من فقط چند نکته رو میگم که در تصمیم گیری مهمه و فکر میکنم انتخاب کردن رو برات راحتتر میکنه بر اساس تجربه خودم.

اول اینکه 2 سال سابقه کار داری. سابقه کار تقریبا مهمترین فاکتوریه که پیدا کردن یه کار رو آسونتر میکنه. پس یادت باشه برگشتنت به بازار کار راحتتر از هر کس دیگه ایه که بدون سابقه مدرک ارشد دارن. اما به یک شرط. کاری که توش سابقه داشتی به نحوی مرتبط با آینده کاری باشه که بعد ارشد مد نظرته.

دوم اینکه خیلی از دانش ها رو میشه خارج از دانشگاه یاد گرفت. مخصوصا برای رشته های فنی، فنی و حرفه ای دوره های زیادی داره که کیفیت بدی هم ندارن یا بقیه موسسات ازاد دیگه که نرم افزارها یا ماشین الات خاصی رو اموزش میدن. شاید بد نباشه در نظر بگیرید راه حل میانه برای شما میتونه این باشه که بجای دانشگاه از این دوره ها استفاده کنید تا رزومه خودتون رو قوی کنید و بعد تو بازار کار مانیتور کنید که ایا فرصت کاری بهتر با این رزومه وجود داره یا نه و شیفت کنید روش.

سوم اینکه بدون علاقه داشتن به رشته و بدون داشتن یک هدف آکادمیک و یک هدف برای زندگی ورود به دانشگاه برای هر مقطعی اشتباهه. چشم اندازت برای آینده رو فارغ از اینکه کارت چیه و چی خوندی ترسیم کن و بعد بسنج که ایا تو این چشم انداز تو حتما باید ارشد داشته باشی؟

چهارم اینکه بهتره تا دادن کنکور و قبول شدن قطعی تو دانشگاهی که میخوای از کار استعفا ندی. همرمان با کار برای کنکور بخون. مطمئن باش زمان کافی برای موفقیت هست. بچه هایی هستن که تو سربازی درس خوندن و الان دانشگاه تهرانن.

10. 4 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال NaughtyCat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    یا اینکه از این کار بیام بیرون و برم ارشدمو از یه دانشگاه معتبر بگیرم و زبان انگلیسی هم در کنارش تقویت کنم و نرم افزارهای مرتبط با رشته ام هم یاد بگیرم چون کسایی رو تو شرکتمون دارم میبینم که ارشد از یه دانشگاه معتبر دارن کارشون خیلی شیکتر و سبکتر از منه و حقوقشون هم دو برابره منه و آینده شغلی خیلی بهتری هم دارن
    سلام،
    شرایط شما و رشته تون شاید فرق بکنه ولی اگر هدفتون بیشتر یادگیری نرم افزارهای مرتبط با رشته تون هست خیلی آموزشگاهها هستن که خودتون میتونید برید و آموزش ببینید. چیزی که تو دانشگاهها هم درست یاد نمیدن! این شاید برای کار و رشته تون خیلی موثرتر باشه نسبت به داشتن یه مدرک ارشد. نیازی به کنکور و هزینه زیاد هم نداره.

تا اونجایی که من دیدم اون کار رو معمولا کسایی میکنن که یه شغل ثابت دولتی دارن و برای یه کم افزایش حقوق پایه و مزایای بازنشستگی ـش میان یه ارشد هم بگیرن. باز شاید شرایط شما فرق بکنه.

به علاوه اینکه اگه بخوام اینکار رو بکنم و یه دانشگاه معتبر قبول شم حداقل یه سال باید پشت کنکور بمونم و درس بخونم و بعد دو سال هم ارشد بگیرم و بعد یک سال بعدش باز دنبال کار بگردم ، چون ممکنه این شرکت دیگه منو قبول نکنه و خلاصه حداقل چهار سال از کار دور میشم و سنم هم حدود 30-31 سال میشه و ممکنه کار خوبی هم گیرم نیاد و تا اونموقع هم باید قید ازدواج رو بزنم چون بدون کار که نمیشه زن گرفت که خداییش هم کار سختیه ، به علاوه حدود 100 میلیون هم ضرر میکنم ، چون چهار سال نه تنها کار نمیکنم ، بلکه از پس اندازم هم باید خرج خودمو دانشگاه و کلاس کنکور و رفت و آمد و اینا رو بدم
    علاوه بر اینا دنگ و فنگ های خوندن ارشد و سروکله زدن با استادهای مختلف هم اضافه کنید. من اگه نظر شخصیم رو بخوام بگم، ارزش نداره که کارتون رو ول کنید و برید برای ارشد. شرایط مملکت هم که میدونید هیچ چیز قابل پیش بینی نیست، بعد دو سال معلوم نیست چه اتفاقی قراره بیفته؛ احتمال این رو بدید که شرایط از الان هم بدتر بشه. بنظرم از محیط کار دور نشید. دو سال دیگه ممکنه کار نباشه ولی همیشه امکان خوندن ارشد هست.

موفق باشید.

12. 2 کاربر از NaughtyCat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

اگه استخدام رسمی هستین سعی کنین شغلتون رو از دست ندین.
    در کنارش برای درس خوندن و ارشد گرفتن هزاران راه وجود داره شاید شرایط زندگی شما بعدا طوری تغیر کرد که چند سال دیگه نیاز به ارشد و حقوق بیشتر نداشتین.

14. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

میشه بپرسم شما الان حقوقتون حدودا چنده ؟
    چون از یه طرف همش گفتین متوسط هست و باید قانع باشم از یه طرف دیگه گفتین تو این 4 سال 100 تومن ضرر میکنین !
    خب اگه شغلتون جوری هست که تو 4 سال درامدش اینقدره باید بگم نه تنها متوسط نیست بلکه عالی هم هست و 100 درصد همون جا بمونید
    مردم الان با ارشد دنبال کار با حقوق 800 هستن پیدا نمیشه

16. 2 کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

بحث شما درس یا کار نیست ، ادامه تحصیل یا کار هست.
    وقتی کار فعلی رو شخص ترک میکنه که اطمینان داره یه موقعیت بهتر براش فراهم هست ، من خودم با ارشدم استخدام شدم ولی هیچکس رو سر کار نمیبینم بگه میخوام کار رو ول کنم درس بخونم برگردم در عوض خیلی ها دارند همزمان با کار ارشد میخونند و الان تجربه من میگه فرقی نداره مدرکت از کدوم دانشگاه هست مگر در سطوح خیلی بالا ، واسه کارای عادی از هر دانشگاهی فارغ التحصیل باشید یکی هستش. الان دانشگاه آزاد شهرستان های کوچکتر هستند کلاس های ارشدشون دو هفته یکبار هست ، با یه جزوه هم سر وته درس رو میبندن. واسه ادامه تحصیل شخص کارمند بهترین گزینه همین ها هستند یا دانشگاههای با شرایط مشابه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •