تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: شناخته نشدن هارد اکسترنال توسط ویندوز

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض شناخته نشدن هارد اکسترنال توسط ویندوز

با سلام
    بنده یک هارد 8 ترا اکسترنال تهیه کردم که متاسفانه توسط ویندوز 7 قابل شناسایی نیست!
    طبق سرچی که کردم کاربران پشتیبانی مادربورد از UEFI و نصب ویندوز از طریق UEFI گفته بودن که متاسفانه مادربوردم ساپورت نمیکنه !
    راهی نیست ؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام
    بنده یک هارد 8 ترا اکسترنال تهیه کردم که متاسفانه توسط ویندوز 7 قابل شناسایی نیست!
    طبق سرچی که کردم کاربران پشتیبانی مادربورد از UEFI و نصب ویندوز از طریق UEFI گفته بودن که متاسفانه مادربوردم ساپورت نمیکنه !
    راهی نیست ؟
    سلام .

این مشکل ربطی به UEFI مادربرد نداره . اون برای زمانی هست که میخواهید ویندوز رو روی هارد دیسکهای بیشتر از 2 ترابایت نصب کنید . ولی شما قرار نیست روی این هارد اکسترنال ویندوز نصب کنید . فقط برای دسترسی به تمام حجم لازم هست بصورت GPT باشه همین .

برای بررسی بیشتر لطفاً یک عکس از Disk management ویندوز اینجا بذارید بعد از اینکه هارد دیسک اکسترنال رو به سیستم متصل کردید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

سلام .

این مشکل ربطی به UEFI مادربرد نداره . اون برای زمانی هست که میخواهید ویندوز رو روی هارد دیسکهای بیشتر از 2 ترابایت نصب کنید . ولی شما قرار نیست روی این هارد اکسترنال ویندوز نصب کنید . فقط برای دسترسی به تمام حجم لازم هست بصورت GPT باشه همین .

برای بررسی بیشتر لطفاً یک عکس از Disk management ویندوز اینجا بذارید بعد از اینکه هارد دیسک اکسترنال رو به سیستم متصل کردید .
    ممنون داداش
    ببینید زمانی که این هارد وصله برنامه های مدیریت پارتیشن باز نمیشن ، در محیط ویندوز و محیط بوت هم تست کردم کلا هارد رو شناسایی نمیکنن !
    وقتی هارد رو درمیارم اجرا میشن !!!
    این عکس دیسک منیجمنت : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    زمانی که میخوام فرمت کنم : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    زمانی که میخوام برای درایو Letter تعیین کنم : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ریستارت کردن سیستم و کنسول دیسک منیجمت هم تاثیری نداره !

اولین بار که به سیستم وصل کردم هارد شناسایی شد بعد زدم یکبار به NTFS فرمت بشه که وسط کار ویندوز پیغام عدم توانایی فرمت رو داد و بعد از اون این ماجرا

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون داداش
    ببینید زمانی که این هارد وصله برنامه های مدیریت پارتیشن باز نمیشن ، در محیط ویندوز و محیط بوت هم تست کردم کلا هارد رو شناسایی نمیکنن !
    وقتی هارد رو درمیارم اجرا میشن !!!
    این عکس دیسک منیجمنت : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    زمانی که میخوام فرمت کنم : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    زمانی که میخوام برای درایو Letter تعیین کنم : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ریستارت کردن سیستم و کنسول دیسک منیجمت هم تاثیری نداره !

اولین بار که به سیستم وصل کردم هارد شناسایی شد بعد زدم یکبار به NTFS فرمت بشه که وسط کار ویندوز پیغام عدم توانایی فرمت رو داد و بعد از اون این ماجرا
    روی یک سیستم دیگه هم تست کنید . اگر این مشکلات همچنان باقی هست در اسرع وقت و هر چه زودتر به گارانتی مراجعه کنید .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

دوستانی که ممکنه در اینده همچین مشکلی داشته باشن :
    بنده هارد رو به یک سیستم دیگه با ویندوز XP متصل کردم که فقط از 8 ترا دو ترا شناسایی شد.
    با برنامه MiniTool کل پارتیشن دو ترابایتی هارد رو پاک کردم !
    در این ویندوز فقط دو ترا شناسایی میشد. بعد از حذف پارتیشن ها به سیستم خودم مجدد وصلش کردم و برنامه MiniTool کل ظرفیت هارد رو شناسایی کرد
    به راحتی پارتیشن بندی و فرمت کردم مشکل حل شد.
    Last edited by The Respina; 24-11-2016 at 14:52.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

دوستان سلام من یک هارد یک ترا wd elements دارم که کلا توسط pc شناسایی نمیشه داخل disk management هم اصا نمیاره چیکار باید کنم؟؟؟؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

سلام من یک هارد یک ترا wd elements دارم که کلا توسط pc شناسایی نمیشه داخل disk management هم اصا نمیاره چیکار باید کنم؟؟؟؟؟

- - - Updated - - -

روی یک سیستم دیگه هم تست کنید . اگر این مشکلات همچنان باقی هست در اسرع وقت و هر چه زودتر به گارانتی مراجعه کنید .
    سلام من یک هارد یک ترا wd elements دارم که کلا توسط pc شناسایی نمیشه داخل disk management هم اصا نمیاره چیکار باید کنم؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگر روی سیستمهای دیگه هم تست کردید و بازهم جواب نداد باید بفرستید گارانتی .
    حتماً به پورتهای پشت کیس متصل بشه و همچنین از کابلهای رابط یا USB Hub هم استفاده نکنید مگر اینکه آداپتوردار باشه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •