تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: در ریاضیات خیلی ضعیف هستم ، چکار کنم ؟

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض در ریاضیات خیلی ضعیف هستم ، چکار کنم ؟

سلام من رشته ام انسانی بوده ، کارشناسی و ارشدم هم زیر مجموعه علوم انسانی. الان اداره ای که استخدام هستم مجبورم یه سری محاسبات ریاضی هم انجام بدم ولی انگار پایه ای مشکل دارم. کلا از جدول ضرب گرفته تا کسر و اعشار و حتی اون عمل تقسیم مسخره که یه خطی مثل L وارونه میزارن تقسیم میکنن !! همیشه هم تو مدرسه ریاضی رو با سختی نمره قبولی گرفتم .
    الان برای تقویت بنیه ریاضی تو این سن راهی هست ؟

پروفشنال amin_947's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

به خودت زحمت نده، از ماشین حساب استفاده کن.

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

پس داداش چطور ازمون استخدامي رو قبول شدي ؟

بند پ چيا كه نميكنه

بنظرم راهي نيست رياضيات بايد از همون دبستان پايه قوي باشه بعد اون سخت ميشه ياد گرفت ! ديگه وقتي با جدول ضرب مشكل داري وامصيبتا !

پ . ن : داداش حاضرم 5 ميليون نقد بهت بدم اگر بند پ داري ما رو هم با مدرك ارشد بذاره سر كار

4. این کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

به خودت زحمت نده، از ماشین حساب استفاده کن.
    اون مرحله دومه مثلا من اول باید بدونم ۲صدم و ۲هزارم هر کدومش چند تا صفر پشتش میخوره بعدش برم سراغ ماشین حساب. یا بعضی جاها باید یه عدد رو چند بار در کسر ضرب کرد اینو چجوری حساب کنم!
    پس داداش چطور ازمون استخدامي رو قبول شدي ؟

بند پ چيا كه نميكنه

بنظرم راهي نيست رياضيات بايد از همون دبستان پايه قوي باشه بعد اون سخت ميشه ياد گرفت ! ديگه وقتي با جدول ضرب مشكل داري وامصيبتا !

پ . ن : داداش حاضرم 5 ميليون نقد بهت بدم اگر بند پ داري ما رو هم با مدرك ارشد بذاره سر كار
    طرف کار دولتی نیا محدود میشی من الان تعهد محضری دادم برای خدمت به دولت ، ولی عرض کنم از اونجا شروع شد که امریه بودیم خدمت یه جایی افتادیم همه افراد مومن و کاردرست پایه هایی دوستی رو سفت کردیم رسیدیم اینجا ! محاسن و پیرهن رو شلوار و اینا رو هم رعایت میکنیم. بصیرت افزایی هم فراموش نشه.
    از اینا بگذریم من اصلا از بچگی از ریاضی و اعداد بدم میومده ولی تو رشته خودم خیلی خوب بودم . الان نزدیک بود یه بنده خدایی رو ۱۰ برابر بیشتر بدهکار اعلام کنم ، همکارام دو نفر سابقه بالا هستند ریاضیاتشون فویه ذهنی حساب میکنن من خیلی کم میارم!
    Last edited by Captain_America; 07-11-2016 at 19:12.

6. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال silvermanhhh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام من رشته ام انسانی بوده ، کارشناسی و ارشدم هم زیر مجموعه علوم انسانی. الان اداره ای که استخدام هستم مجبورم یه سری محاسبات ریاضی هم انجام بدم ولی انگار پایه ای مشکل دارم. کلا از جدول ضرب گرفته تا کسر و اعشار و حتی اون عمل تقسیم مسخره که یه خطی مثل L وارونه میزارن تقسیم میکنن !! همیشه هم تو مدرسه ریاضی رو با سختی نمره قبولی گرفتم .
    الان برای تقویت بنیه ریاضی تو این سن راهی هست ؟
    اگه واقعا دوست داری دستی و ذهنی حل کنی،پس باید بری چند تا کتابا راهنمایی که گام به گامنو بگیری چیزایی که میخایو در بیاری،راه دیگه هم هست،معلم تقویتی!!!اما ایا شما با این مدرک میتونید بشینین درسا راهنمایی یاد بگیرین؟مسلما نمیتونین خودتونو راضی کنید ،پس همون کتابا گام به گام چیزا خوبین یه هفته وقت بزارین سرش همه چی فابریک برمیگرده تو ذهنتون

8. این کاربر از silvermanhhh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

با سلام....لطفا بگید بیشتر با چه محاسباتی سرو کار دارید؟شاید بشه همین جا یه کمکی کرد...

10. این کاربر از scatter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

با سلام....لطفا بگید بیشتر با چه محاسباتی سرو کار دارید؟شاید بشه همین جا یه کمکی کرد...
    یه سری ضریب درصدی یا کسری داریم باید مقدارش رو بدست بیاریم ، مثلا عدد اصلی ۱۰۰ میلیون ریال هست حالا مثلا میگن ۳ هزارم این رقم یا یک سه هزارم یا بعضی وقتا کسری هست میگن مثلا ۱ پنجم از ۱ سوم از ۳ چهارم !!!
    Last edited by Captain_America; 11-11-2016 at 20:35.

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

خیلی راحت بگم : 3 هزارم یه چیزی یعنی اون عدد رو در 3 ضرب کن بعد تقسیم بر هزارش کن ! یک سه هزارم یعنی در 1 ضرب بعد تقسیم بر 3 هزار

13. این کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

سلام...ببینید زمانیکه میخواهید درصدی یا کسری از یک عدد را محاسبه کنید باید عدد را در آن درصد یا کسر ضرب کنید.
    مثلا برای محاسبه 3 هزارم 10 میلیون تومان باید 10 میلیون را در 3 هزارم ضرب کنید یعنی(3/1000*10000000) که میشود 30000 تومان
    برای محاسبه دومی تمام کسرها را در هم ضرب و در عدد مورد نظر ضرب میکنیم که میشه ( 3/4 * 1/3* 1/5*عدد مورد نظر)

15. این کاربر از scatter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز IVAN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

شما که ار بچگی از ریاضیات خوشت نمی اومد (حالا به هر دلیلی) الانم یاد نمیگیری و زود کلافه میشی. اگه به کامپیوتر دسترسی داری از نرم افزارهای مربوطه استفاده کن
    یه سری روش های میانبر هم هست که میتونین سریع تر به جواب برسین

17. این کاربر از IVAN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •