تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: راهنمایی درمورد پارتیشن بندی ویندوز

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض راهنمایی درمورد پارتیشن بندی ویندوز

سلام

سیستممو میخوام پارتیشن بندی کنم و ویندوزم xpهست چطوری انجام بدم که اطلاعاتم بر باد نره!!! (هارد500)

ممنون میشم راهنمایی کنید....

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام

سیستممو میخوام پارتیشن بندی کنم و ویندوزم xpهست چطوری انجام بدم که اطلاعاتم بر باد نره!!! (هارد500)

ممنون میشم راهنمایی کنید....
    از طریق mmc، در run ویندوز بنویسید mmc در برنامه باز شده ctrl+M رو بزن و در پنجره ای که باز میشه گزینه Disk Management رو انتخاب کن، هارد و درایوها و پارتیشنهای منطقی و مجازی رو کامل نشوو میده میتونید از این روش بدون تغییر تو باقی درایوها پارتیشن بندی رو انجام بدید.

آخر فروم باز sasan.69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

مرسی الان چطوری میتونم پارتیشن بندی کنم مثلا 500تا دارم میخوام 2تا150تا تقسیم کنم بقیه بره رو درایوای دیگه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مرسی الان چطوری میتونم پارتیشن بندی کنم مثلا 500تا دارم میخوام 2تا150تا تقسیم کنم بقیه بره رو درایوای دیگه

اکثر داریوهات اطلاعات دارن،بک اپ بگیر قبل از شروع پارتیشن بندی،هر درایوی به غیر از C که تو کادر سبز قرار دارن رو میتونی پاک کنی و با درایوهای دیگه ادغام کنی یا حجم جدید بهشون بدی،روی هر درایوی کلیک راست بزنی delete volume رو انتخاب کنی اون درایو رو پاک میکنه،وقتی پاک میشه تا جایی که یادمه رنگ دورخطش بنفش میشه و حالت unallocated میشه،بعد دوباره با کلیک راست زدن روش گزینه ساختن درایو جدید رو میبینی. با اینکار میتونی باقی هارد به غیر از درایو C رو پاک کنی و دوباره پارتیشن بندی کنی،فقط یه مورد هست اسم درایو که بعد از ساخت شاید جابجا بشه که اونم میتونی با کلیک راست و روی گرینه change drive letter بزنی و اسمش رو عوض کنی.

5. این کاربر از mozaso بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز SA3EDLORD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

ببخشید. بنده ویندوز 10 دارم.
    هارد 1 ترا دارم و حدود 500 گیگ اختصاص داده شده به درایو c !!!
    میخوام ازش کمکنم و به باقی درایو ها اضافه کنم. راهی هست یا باید ویندوز عوض کنم؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با برنامه Disk Management خود ویندوز نه،چون به درایو اکتیو و روت دست نمیزنه ولی با برنامه های دیگه امکانش هست مثل برنامه partition magic که من اصلا توصیه نمیکنم. برنامه ای که ممکنت هم به اطلاعات هم به هاردتون اسیب بزنه. ولی اگر امکانش هست ویندوزتون رو پاک کنید چون این روش منطقی و درستی هستش.

8. این کاربر از mozaso بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

با برنامه Disk Management خود ویندوز نه،چون به درایو اکتیو و روت دست نمیزنه ولی با برنامه های دیگه امکانش هست مثل برنامه partition magic که من اصلا توصیه نمیکنم. برنامه ای که ممکنت هم به اطلاعات هم به هاردتون اسیب بزنه. ولی اگر امکانش هست ویندوزتون رو پاک کنید چون این روش منطقی و درستی هستش.
    در مورد پارتیشن مگیک نگران نباشید. به سیستم سخت افزاری آسیبی نمیزنه.
    تنها مشکل در از دست رفتن اطلاعات هست که ناشی از عدم مهارت کافی در استفاده از این برنامه هست.
    فکر میکنم در همین انجمن آموزش استفاده از نرم افزارهای پارتیشن بندی هم وجود داره.
    نکته بعدی اینکه در هنگام تغییر حجم درایو C برخی کاربران سهوا محتوای ویندوزی رو از دریو C به درایو جدید منتقل میکنن که مشکل عدم لود شدن ویندوز رو به دنبال خواهد داشت.

ابن برنامه هم خوبه و خودم هم ازش استفاده کردم. MiniTool.Partition.Wizard.Professional

آخر فروم باز SA3EDLORD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

دوستان من مشکلم با disk managment خود ویندوز خیلی سریع و راحت مشکلم حل شد.
    گفتم بگم اگه کسی این مشکلو داشت بدونه

11. این کاربر از SA3EDLORD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •