تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: نکات حقوقی در هنگام خرید خودرو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض نکات حقوقی در هنگام خرید خودرو

1- بررسی کنید که خودرو مشکل سند نداشته باشد و سند به نام فروشنده باشدوتمام اسناد مالکیت خودرو را به کمک فردی متخصص بررسی کنید.
    2- قولنامه خرید به صورت بنگاهی تنظیم شود و در غیر اینصورت، سه نفر شاهد قولنامه را امضاء نمایند.
    3- در قولنامه صراحتا مشخص کنید که عوارض و مالیات‌ها را فروشنده پرداخت خواهد نمود.
    4- پرداخت تمامی جرائم و خلافی‌های خودرو توسط فروشنده و دریافت برگ عدم خلافی در قولنامه آورده شود.
    5- در قولنامه ذکر کنید که فروشنده خودرو را به نام خریدار خواهد کرد.
    6- کارت و بیمه نامه خودرو را از فروشنده تحویل بگیرید.
    7- دقت کنید که پلاک خودرو از نوع جدید باشد و از انواع پلاک قدیمی نباشد.
    8- از خرید خودرو در شب و زیر نور چراغ خودداری نمائید. خودرو را حتما در روز روشن ببینید.
    9- دقت کنید لوازم جانبی خودرو مانند جک و آچار چرخ و زاپاس در خودرو موجود باشد.
    10- در مورد ضبط صوت و لوازم الحاقی جانبی با فروشنده توافق کرده و تمام توافقات را در قولنامه وارد کنید.
    11- دقت کنید کارت سوخت دریافتی مربوط به خودروی مورد معامله باشد و کارت دیگری را تحویل نگیرید.
    12- حداقل یک میلیون تومان از مبلغ خرید خودرو را در زمان به نام کردن خودرو پرداخت نمائید.

منبع: همراه مکانیک

2. 3 کاربر از KHODROBAZ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه paket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

من 2 ماه پیش رفتم یه نمایندگی واسه ثپت نام 206 خلاصه بعده کلی کلنجار رفتن این بابا مارو راضی کرد که یه طرح 15 روزه داریم بیا اونو بنویس اما کد 28 که بنام نمایندگیه خلاصه کارت کشیدمو نوشتم ماشین بعده 23 روزتاخیر اومد حالا تاخیرشو میگم بده هی امروزو فردا میکنه زنگزدم 96440 میگه قانونا چون بنام نمایندگیه و بعدن بنام شما سند خورده ما صاحب اول رو مد نظر قرار میدیم بشون گفتم من کارت کشیدم چرا باید سود تاخیرش بره جیب این اقا ... نظرتون چیه !!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

جنگ راهنمائی و رانندگی با ثبت اسناد همچنان دامه داره بر سر روش قانونی خرید و فروش خودرو
    از یک سال پیش یه بار یکی از راهنمائی میاد میگه برگ سبز کفایت میکنه و نیازی به رفتن به دفتر ثبت اسناد رسمی نیست . چند روز بعدش یکی از اسناد میاد میگه نخیر , باید ثبت بشه در دفاتر ما
    حالا در آخرین خبر , رئیس قوه قضائیه وارد گود شد دیگه و گفت باید در دفتر اسناد رسمی ثبت بشه تا قانونی بشه
    جنگ جنگِ پوله . فقط همین . میخوان پول بکشند از مردم تا میتونند (در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی )

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •