تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 13

نام تاپيک: دستگاه های کاهنده مصرف برق کدام برند ، مارک ؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه FlashGet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض دستگاه های کاهنده مصرف برق کدام برند ، مارک ؟؟

سلام دوستان

مغازه ای دارم که از 4 یخچال و فریز و تعداد زیادی لامپ در اون استفاده میکنم و پول برق کمر شکنی برام میاد

یکی از دوستان گفتند دستگاهی هست که مصرف برق رو تا 30 درصد کاهش میده ( دستگاه کاهنده مصرف برق )

توی نت در موردش مطالعه کردم . جالب بود

میخواستم ببینم تجربه استفاده از این دستگاه ها رو دارید ؟ واقعا 30 الی 40 درصد صرفه جویی میشه یا نه ؟

مشهد هستم . در مشهد جایی رو سراغ دارید ؟

یا کلا روشی به جز استفاده از برق امام بلد هستید که کمک بشه تا مصرف برق کاهش پیدا کنه ؟

ممنون از همه

2. این کاربر از FlashGet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

14

سلام دوستان
    مغازه ای دارم که از 4 یخچال و فریز و تعداد زیادی لامپ در اون استفاده میکنم و پول برق کمر شکنی برام میاد
    یکی از دوستان گفتند دستگاهی هست که مصرف برق رو تا 30 درصد کاهش میده ( دستگاه کاهنده مصرف برق )توی نت در موردش مطالعه کردم . جالب بود
    میخواستم ببینم تجربه استفاده از این دستگاه ها رو دارید ؟ واقعا 30 الی 40 درصد صرفه جویی میشه یا نه ؟
    مشهد هستم . در مشهد جایی رو سراغ دارید ؟
    یا کلا روشی به جز استفاده از برق امام بلد هستید که کمک بشه تا مصرف برق کاهش پیدا کنه ؟
    ممنون از همه
    سلام
    نمیدونم کاهنده های مصرف , اساس کارشون چیه . در موردش تحقیق میکنم و خبر میدم بهتون چون ممکنه کلاهبرداری باشه
    کارهائی که فعلاً میتونین انجام بدین
    1- استفاده از لامپهای LED
    2- اگر کنتور دیجیتال دارین خبر بدین تا بهتون بگم با کمکش مصرف واقعی هر دستگاه رو مشخص کنین تا پرمصرفها و نیم سوزها رو پیدا کنین و تعمیر کنین"یا تعویض کنین
    3- اگر امکان نصب مولّد خورشیدی روی پشت بام رو دارین , اداره برق تا 5 ملیون تومن وام بلاعوض بهتون میده برای نصبش و اگر تولیدش بیش از مصرفتون باشه کنتورتون طلبکار میشه و اداره برق ازتون میخره اون برق مازاد رو . یعنی قبض طلبکاری میاد براتون نه بدهکاری
    4- اگر اسپیلت دارین و زیر سقف نصب شده , بیارینش پائین , ارتفاع 170 سانتی از کف مغازه
    5- اگر مغازه در تابستون آفتاب گیر هست , پرده آینه ای نصب کنین در تابستان

4. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام و درود خدمت شما جناب آسمانی عزیز

هر جواب رو ترجیحا زیر خود سوالاتتون میدم تا راحتتر بررسی بفرمائید

سپاس از محبت شما . از اینکه وقت میگذارید بسیار ممنونم

سلام
    نمیدونم کاهنده های مصرف , اساس کارشون چیه . در موردش تحقیق میکنم و خبر میدم بهتون چون ممکنه کلاهبرداری باشه
    کارهائی که فعلاً میتونین انجام بدین
    1- استفاده از لامپهای LED
    از لامپ های کم مصرف استفاده میکنم . تابلوی مغازه LED هستش

2- اگر کنتور دیجیتال دارین خبر بدین تا بهتون بگم با کمکش مصرف واقعی هر دستگاه رو مشخص کنین تا پرمصرفها و نیم سوزها رو پیدا کنین و تعمیر کنین"یا تعویض کنین
    بله کنتور دیجیتال هستش جناب آسمانی و 2 یخچال قدیمی و باقی جدید

3- اگر امکان نصب مولّد خورشیدی روی پشت بام رو دارین , اداره برق تا 5 ملیون تومن وام بلاعوض بهتون میده برای نصبش و اگر تولیدش بیش از مصرفتون باشه کنتورتون طلبکار میشه و اداره برق ازتون میخره اون برق مازاد رو . یعنی قبض طلبکاری میاد براتون نه بدهکاری
    چه جالب در مورد این یک چیزهایی شنیده بودم اما از جزئیاتش و اینکه عملی میشه اطلاعاتی نداشتم . کل هزینه برای راه اندازی چقدر هستش که 5 میل اون رو اداره برق در اختیار میزاره ؟
    نوسان ندارند برای وسائل برقی ضرری ندارند ؟

4- اگر اسپیلت دارین و زیر سقف نصب شده , بیارینش پائین , ارتفاع 170 سانتی از کف مغازه
    اسپیلت اگر پائین باشه از نظر ظاهری جلوه ی اصلا خوبی نداره
    اما میشه بپرسم این عملی که میفرمائید چه خاصیتی داره ؟

در مغازه برادرم اسپیلت استفاده میکنیم اما درب مغازه خودم از کولر آبی استفاده میکنم چون هزینه برق سنگینی داره

5- اگر مغازه در تابستون آفتاب گیر هست , پرده آینه ای نصب کنین در تابستان
    از این نظر مشکل چندانی ندارم

و در پایان مجددا از شما جناب آسمانی کمال تشکر رو دارم

6. این کاربر از FlashGet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام و درود خدمت شما جناب آسمانی عزیز
    سپاس از محبت شما . از اینکه وقت میگذارید بسیار ممنونم :
    سلام . ممنونِ خدای دانا
    در مورد کولر گازی , مطلب شماره 128 در این صفحه رو بخونید
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    و مطلب 165 در این صفحه
    برای کولر آبی , مطلب 154 در این صفحه
    در مورد کنتور دیجیتال , الان که نیمه"ی دوم ساله قیمت برق در بیشتر نقاط ایران از ساعت 18 تا 22 حدوداً 4 برابر ساعتهای کم باری هست
    پشت قبض برق رو بخونین تا بدونین در منطقه شما ساعتهای اوج بار چه ساعتهائی هست و اگر ننوشته , زنگ بزنین 121 (اتفاقات برق )بپرسید
    باید در ساعتهای اوج بار مصرف رو به حداقل برسونید چون اگر در 30 روز کمتر از 100 کیلووات مصرف کنین تخفیف داره براتون در قبض برق تا مردم تشویق بشند در اون ساعتها برق کمتری مصرف کنند
    باید مصرف برق تک تکِ یخچالها و بقیه وسائل برقی رو با کنتور دیجیتال چک کنین به روش زیر:
    دکمه ی آب رنگ روی کنتور رو چند بار فشار بدین تا حرف V بیاد . این ولتاژ فعلی برق مغازه هست
    یک بار دیگه فشار بدین A میاد که آمپر فعلی مصرف مغازه هست

یک بار دیگه بزنین KW میاد . این همون مصرف برق فعلی مغازه هست . با همین باید مصرف هر وسیله رو چک کنین تا پرمصرفها رو پیدا کنین
    باید همه چیز رو از برق بکشین تا KW صفر بشه . بعدش یکی از یخچالها رو بزنین توی برق و مصرفش رو بخونید
    مصرف فعلی هر یخچال رو با لیبل پشت یخچال مقایسه کنین تا معلوم بشه مصرفش طبیعیه یا نیم سوز شده
    با نصب یک تایمر برای برق یخچالها میتونین برنامه ریزیش کنین تا از ساعت 18 تا 20 یخچالها خاموش باشه
    میتونین برق لامپهای توی یخچالها رو جدا کنین تا با خاموش شدنِ تایمر , لامپهای توی یخچالها خاموش نشه تا تاریک نشه برای مشتریها
    نصب تایمر میتونه تا 30% از پول برق کم کنه .
    اگر ساعت کنتور غلطه باید به 121 خبر بدین یا مامور قرائت کنتور تا تنظیمش کنه وگرنه در خاموش کردن یخچالها در ساعتهای اوج بار دچار اشتباه میشین
    هر چه برق کمتری در ساعتهای اوج بار مصرف کنین قبض برقتون کمتر میشه
    اررانترین"برق , برق ساعت 22 تا 6 صبح هست . بهش میگن ساعتهای کم باری یعنی مردم مصرفون خیلی کمه در این ساعتها و وزارت نیرو , نیروگاههای کمکی رو خاموش میکنه درنتیجه هزینه تولید برق کاهش زیاد داره و برای مردم هم ارزانترین برقه
    برق ساعت 6 تا 18 هم برق میان باری هست و قیمت متوسط داره
    اگر قبض برقتون رو بخونین , هر 100 کیلووات قیمتش تقریبا 2 برابر میشه یعنی 100 کیلووات اول , کیلوئی 30 تومنه بر فرض مثال و صد تای بعدی حدود 60 تومن و بعدی باز 2 برابر . پس هر چه کمتر مصرف کنین نفعش چند برابره
    در مورد پانل خورشیدی ظاهرا دیگه 5 ملیون نمیدند بلکه 50% هزینه رو میدن . برای دیدن جزئیاتش در گوگل بنویسید
    شرایط جدید نصب نیروگاه برق در منازل

فقط امیدوارم برای مغازه ها هم باشه .

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

بهتره استفاده نکین با مشکلات نوسان و کاهش ولتاژ روبرو میشین دستگاها ایراد پیدا میکنن

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

بهتره استفاده نکین با مشکلات نوسان و کاهش ولتاژ روبرو میشین دستگاها ایراد پیدا میکنن
    سلام
    اگه منظورتون سیستم برق خورشیدی هست این سیستم دارای رگولاتور ولتاژ هست که ولتاژ رو در حد معینی ثابت نگه میداره درست مثل رگولاتور دینام ماشین که دور موتور چه900rpm باشه چه 6000 دور در دقیقه , رگولاتور ولتاژ دینام رو در حد معینی ثابت نگه میداره

11. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام . ممنونِ خدای دانا
    در مورد کولر گازی , مطلب شماره 128 در این صفحه رو بخونید
    و مطلب 165 در این صفحه
    برای کولر آبی , مطلب 154 در این صفحه
    در مورد کنتور دیجیتال , الان که نیمه"ی دوم ساله قیمت برق در بیشتر نقاط ایران از ساعت 18 تا 22 حدوداً 4 برابر ساعتهای کم باری هست
    ....
    ....
    فقط امیدوارم برای مغازه ها هم باشه .
    مهندس واقعا از شما سپاسگذارم که وقت گذاشتید و با ریز جزئیات پاسخ من رو دادید . ای کاش میتونستم این محبت شما رو جبران کنم

مهندس در مورد دستگاه های کاهنده مصرف برق این دو لینک برام جالب توجه بود چون روش کار دستگاه ها رو توضیح میدادن :

------------

بعد از مطالعه مطالب شما با شماره 121 تماس گرفتم گفتند 6 ماهه دوم سال از ساعت 6 الی 10 شب پیک برق است و چهار برابر حساب میشه . اصلا برام قابل باور نبود که چهار برابر برق گرونتر حساب میشه . خدا خیرت بده مهندس که آگاهم کردید و از اون شب هر شب راس ساعت یخچال ها رو از برق میکشم

برای خرید پریز تایمر دار اقدام کردم که خیلی گرون قیمت بودند از 55 الی 75 هزار تومان

مهندس آیا خرید یک پریز تایمر دار برای تمام وسائل برقی با استفاده از چند راه امکان پذیز است یا ممکنه پریز بر اثر گرمای شدید آب بشه ؟

باید برای هر یعچال 1 دونه پریز تایمر دار جداگانه تهیه کنم ؟

یخچال ها رو هم با روشی که فرمودید تست میکنم و خبرش رو همینجا میدم

قبض برق رو نگاه کردم فکر میکنم مصرف من بالای 600 وات بود . ترجیحا عکس قبض برق رو قرار میدم تا شما هم ببینید

باز هم از شما واقعا تشکر میکنم . کمک بسیار بزرگ و ارزشمندی کردید
    دعا گوی شما خواهم بود
    Last edited by FlashGet; 30-10-2016 at 01:44.

13. این کاربر از FlashGet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

ما یکی از اقواممون از این دستگاههای کاهنده مصرف برق پشت کنتورش نصب کرده بود. مامور نظارت برق دیدش. و به شدت جریمش کردن.

یعنی استفاده از این دستگاهها تخلف و قانون شکنی محسوب میشه. مگر اینکه یه جایی زیر دیوار مخفیش کنید روش بپوشونید با گچ یا سیمانی که هر کس دید متوجه نشه.

فکر کنید مثلا میخواید مواد مخدر جاساز کنید.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

ما یکی از اقواممون از این دستگاههای کاهنده مصرف برق پشت کنتورش نصب کرده بود.
    مامور نظارت برق دیدش و به شدت جریمش کردن.
    یعنی استفاده از این دستگاهها تخلف و قانون شکنی محسوب میشه. مگر اینکه یه جایی زیر دیوار مخفیش کنید روش بپوشونید با گچ یا سیمانی که هر کس دید متوجه نشه.
    فکر کنید مثلا میخواید مواد مخدر جاساز کنید.
    سلام

تشکر از اطلاع رسانیتون
    متظورتون از پشت کنتور قبل از کنتور هست یا بعد از کنتور ؟
    اگر قبل از کنتور , این مسلماً خلاف و غیر قانونی هست
    اگر بعد از کنتور نصب شده پس خلاف نیست و نیازی هم نیست کنار کنتور باشه تا کسی ببیندش . میتونیم دور از کنتور یا داخل خانه و قبل از تابلوی فیوزها نصبش کنیم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

سلام

تشکر از اطلاع رسانیتون
    متظورتون از پشت کنتور قبل از کنتور هست یا بعد از کنتور ؟
    اگر قبل از کنتور , این مسلماً خلاف و غیر قانونی هست
    اگر بعد از کنتور نصب شده پس خلاف نیست و نیازی هم نیست کنار کنتور باشه تا کسی ببیندش . میتونیم دور از کنتور یا داخل خانه و قبل از تابلوی فیوزها نصبش کنیم
    خواهش میکنم . بله قبل از کنتور وصل کرده بود و قبض برق مثال 200 هزار تومنیش تبدیل شد به ماهی 20 هزار تومن. حدود 1 سالی داشت کیف میکرد که پول برق کم میده. 1 روز مامور نظارت دید و جریمه بسیار سنگینی کرد.

17. این کاربر از سعید سیستم بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •