تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: چرا فن cpu کامپیوتر ماهی چندبار سر و صدایش درمی‌آید و به روغنکاری نیاز دارد؟

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض چرا فن cpu کامپیوتر ماهی چندبار سر و صدایش درمی‌آید و به روغنکاری نیاز دارد؟

سلام

فن cpu کامپیوترم (دسکتاپ) بعد از چهار سال کار کردن از کار افتاد (تو این 4 سال یکبار هم روغنکاری‌اش نکردم) یک فن دیگر خریدم اما در ماه سه چهار بار به سر و صدای شدید می‌افتد و مجبورم روغن داخلش (زیر برچسب و روی پیچ آن) بریزم تا سر و صدایش قطع شود

آیا این عادیه که در ماه سه چهار بار فن cpu به سر و صدا بیفتد؟

اگرنه چه باید کنم؟ اگر باید فن را عوض کنم چه مارکی بگیرم تا این مسئله را نداشته باشد

کاربر فعال انجمن لپ تاپ mehrdad8086's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

فن cpu کامپیوترم (دسکتاپ) بعد از چهار سال کار کردن از کار افتاد (تو این 4 سال یکبار هم روغنکاری‌اش نکردم) یک فن دیگر خریدم اما در ماه سه چهار بار به سر و صدای شدید می‌افتد و مجبورم روغن داخلش (زیر برچسب و روی پیچ آن) بریزم تا سر و صدایش قطع شود

اگرنه چه باید کنم؟ اگر باید فن را عوض کنم چه مارکی بگیرم تا این مسئله را نداشته باشد
    دوست عزیزم،فن اولی شما اورجینال و اصلی بوده برای همین طول عمر بالاتری رو داره.فن های تو بازار اکثرا کپی و تقلبی هستن.بهتره وقت بزارید و فن اصلی تهیه کنید

3. این کاربر از mehrdad8086 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام

سلام اکثر فن های ارزان قیمت موجود در بازار این مشکل براشون بوجود میاد...

5. این کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mobile1199's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام

درود
    یه کیس corsair 780t فول tower خریدم سال پیش و جزو کیس های خیلی خوب هم بود !
    بعد 6 ماه فن عقبش شروع کرد به تولید صداهایی که مربوط میشد به بلبرینگش !
    بعد فن رو عوض کردم با یه فن اوریج corsair ، و بعد یه ماه صدای یکی از فن های جلوش دراومد و تا الان عوضش نکردم . مشکل هم این طوره که گاهی وقتا بعد روشن شدن نزدیک 10 دقیقه همون صدا رو میده و بعد کاملا اوکی میشه .
    بازم میگم مربوط میشه به بلبرینگ فن ها و چیز غیر عادی هم نیست ! ممکنه پیش بیاد و ممکن هم هست پیش نیاد ...
    پیشنهاد میکنم اگه قرار نیست پردازش سنگینی رو با cpu انجام بدید، خیلی هزینه نکنید بابتش تا اگه مشکلی پیش اومد باز بتونید عوض کنید !

7. این کاربر از mobile1199 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

بر اساس تجربه ای که دارم تغییر فصل و سرد و گرم شدن تو این قضیه تاثیر گزاره.

9. این کاربر از J@viD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •