تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 17 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 167

نام تاپيک: عبور ۱۳ میلیون ایرانی مجرد از سن ازدواج!!!

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

.......................
    دوست عزیز، حرفای شما هم متین

ولی برای مثال منی که چیزی ندارم و 1000 مدل مشکل مالی و غیره دارم، چطوری میتونم داشته هام رو با یه کس دیگه تقسیم کنم؟ تنها چیزی که دارم غم و قصه هام هست که میتونم با بقیه تقسیم کنم.

اگه به صورت احساسی و هیجانی به مسئله نیگا کنیم حرفاتون درسته، ولی توجیه عقلانی نداره.
    مساله همینه ، اینجا اصلا بحث تاهل و تجرد نیست زندگی در هر دو حالتش خرج داره البته شرایط هر شخصی هم متفاوته ، مثلا من قبل از تاهل و در زمان مجردی هم مستقل زندگی میکردم پس خرج یه زندگی رو باید در میاوردم در هر صورت و الان میبینم خرج زندگی متاهلی دو برابر یه زندگی مجردی نیست. قبلا هم گفتم دو تا زندگی مستقل خرجش بیشتره از یه زندگی دو نفره هست البته تا قبل از بچه دار شدن.

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

من یه صحنه تو کیش دیدم دلم برای خودم سوخت فقط , دختره مثل ماه پسره معلوم بود یه کار خطا کرده بود بعد داشت منت پسر رو هم میکشید میگفت با ناز خوب میخای بری ولم کنی برو ! پسره هم یکی از این تیپ هایی که انگار قبلا فست فود کار میکرده بعد دانشجو شده به حساب دانشجویی دختر آدم حسابی بهش دادن حتما پرادو ی بابای دختره رو هم سوار میشه

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2015
    محل سكونت
    دیار کریم پوست کلفت

پيش فرض

تنها هدف از ارائه ی چنین آماری اینه که مثلا بگن ایران هم چی چی اک هست , هم مترقی و پیشرفته و خلاصه اینکه دغدغه ای نداشته باشین و همه چیزو بسپارین به ما !

باور نکنین تو رو به هر چی قبول دارین , سن ازدواج نهایتا 23 سال هست اونم تو کلان شهر تهران , اون قرتی بازی ها مال زمان حاتمی بود تموم شد رفت , من خودم با بابام رفته بودیم یه هتل شمال شهر ناهار بخوریم اونجا پسره تیپیک شمال شهری با زن شو و خونواده امومده بود , تو همین ویکی پدیا فارسی من خوندم تو تهران شمال شهر اکثرا دوست دارن ازدواج سنتی بکنن اونجا الان اون پدیده ها رفته به سمت جنوب شهر که اونجا هم احتمالا نهایتا ریشه کن میشه و با بلدوزر یه من خاک شهرداری میریزه روش

تو امریکاش که امریکا ه , خونواده های پولدار با تحقیق میدن دخترشونو دست یه پسر انم یه هم رده , ایران که خودش عاشق امریکا ا

تو شهرستان هم که من خودم هستم میدونم چه خبره , یا اصلا خبری نیست یا گند کاریه

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

مشکل این ادعاها (مثل چیزی که گفته شد) اینه که نشانگر هیچ چیزی نیستند. بله فرضا که 13 میلیون نفر از افراد بین 18 تا 35 سال مجرد باشند، خب؟ این الان چیز بدی است؟ به نظر من خیلی هم خوبه. گفته میشه کشور حدود 25 میلیون جمعیت بین 18 تا 35 سال داره، و این یعنی حدود نصف این افراد احتمالا ازدواج کردند، این آمار به هیچ وجه کم نیست. به نظر من زیاد هم هست. متوسط سن ازدواج 27 برای مرد و 25 برای زن بالا نیست، از آمار هر کشور توسعه یافته ای پایین تر است.

من نمیگم باید ترویج کنیم کسی ازدواج نکنه، ولی معضل خاصی در کشور وجود نداره. این همه جوسازی درباره این موضوع همه از تفکراتی که تصور می کنند مردم در کشور مشابه کشتزار تولید جمعیت هستند ریشه می گیره. اون جمعیتی هم که تولید میشه قراره کشتزار تولید جمعیت نسل بعدی باشه، و همینطور ترویج افزایش جمعیت بی هدف که تبیعتا همزمان خواهد بود با کم شدن کیفیت زندگی چون منابع کشور محدود است.

5. 6 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

مشکل این ادعاها (مثل چیزی که گفته شد) اینه که نشانگر هیچ چیزی نیستند. بله فرضا که 13 میلیون نفر از افراد بین 18 تا 35 سال مجرد باشند، خب؟ این الان چیز بدی است؟ به نظر من خیلی هم خوبه. گفته میشه کشور حدود 25 میلیون جمعیت بین 18 تا 35 سال داره، و این یعنی حدود نصف این افراد احتمالا ازدواج کردند، این آمار به هیچ وجه کم نیست. به نظر من زیاد هم هست. متوسط سن ازدواج 27 برای مرد و 25 برای زن بالا نیست، از آمار هر کشور توسعه یافته ای پایین تر است.

من نمیگم باید ترویج کنیم کسی ازدواج نکنه، ولی معضل خاصی در کشور وجود نداره. این همه جوسازی درباره این موضوع همه از تفکراتی که تصور می کنند مردم در کشور مشابه کشتزار تولید جمعیت هستند ریشه می گیره. اون جمعیتی هم که تولید میشه قراره کشتزار تولید جمعیت نسل بعدی باشه، و همینطور ترویج افزایش جمعیت بی هدف که تبیعتا همزمان خواهد بود با کم شدن کیفیت زندگی چون منابع کشور محدود است.
    در همین تاپیک در صفحات قبلی اشاره کردم مشکل ازدواج نیست ، به خاطر جامعه سنتی و رعایت یه سری حریم ها خیلی ها به جای کلمه رفع نیاز جنسی از کلمه ازدواج استفاده میکنند. اینجا معضل خودش رو نشون میده وقتی میگن خانمی/آقایی ۳۰ سالشونه و تا حالا ازدواج نکردن یعنی تا حاله رابطه جنسی نداشتند (یا فرض میشه که نداشتند) و با در نظر گرفتن اینکه افراد از ۱۵ سالگی (کمتر یا زودتر) بالغ شدند و بگیم از ۱۸ سالگی هم اختیارات قانونی دارند یعنی بیش از ۱۰ سال هست که از رابطه جنسی محروم هستند.
    این هم در نظر بگیرید که رابطه جنسی خارج از ازدواج نه تنها در اجتماع تابو هست بلکه گناه هم قلمداد میشه (بار روحی و روانی) و غیرقانونی و جرم هست و بر اساس شرع انور حد تازیانه هم داره. پس لطفا دوستان نگویند ازدواج و رابطه جنسی دو مقوله جدا هستند خیر در یک کشور بنیاد گرا با قوانین مبتنی بر شریعت اینچنین نیست.

7. 2 کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

در همین تاپیک در صفحات قبلی اشاره کردم مشکل ازدواج نیست ، به خاطر جامعه سنتی و رعایت یه سری حریم ها خیلی ها به جای کلمه رفع نیاز جنسی از کلمه ازدواج استفاده میکنند. اینجا معضل خودش رو نشون میده وقتی میگن خانمی/آقایی ۳۰ سالشونه و تا حالا ازدواج نکردن یعنی تا حاله رابطه جنسی نداشتند (یا فرض میشه که نداشتند) و با در نظر گرفتن اینکه افراد از ۱۵ سالگی (کمتر یا زودتر) بالغ شدند و بگیم از ۱۸ سالگی هم اختیارات قانونی دارند یعنی بیش از ۱۰ سال هست که از رابطه جنسی محروم هستند.
    این هم در نظر بگیرید که رابطه جنسی خارج از ازدواج نه تنها در اجتماع تابو هست بلکه گناه هم قلمداد میشه (بار روحی و روانی) و غیرقانونی و جرم هست و بر اساس شرع انور حد تازیانه هم داره. پس لطفا دوستان نگویند ازدواج و رابطه جنسی دو مقوله جدا هستند خیر در یک کشور بنیاد گرا با قوانین مبتنی بر شریعت اینچنین نیست.
    الان به نظر شما معضل نبود رابطه جنسی برای این عده هست؟
    خب شما از کجا می‌دونید چند درصد این افراد از رفع نیاز جنسی محروم هستند؟

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

الان به نظر شما معضل نبود رابطه جنسی برای این عده هست؟
    خب شما از کجا می‌دونید چند درصد این افراد از رفع نیاز جنسی محروم هستند؟
    حتی اگه درصد زیادی از این افراد خارج از ازدواج این نیاز رو رفع کنند میدونیم که کارشون تابو اجتماعی ، گناه (فشار روانی) ، غیر قانونی (عمل مجرمانه) ، زنای مستوجب حد (شلاق) و به احتمال زیاد بدون رعایت پیشگیری ها و نکات بهداشتی لازم هست.
    و یه نکته خیلی مهم دیگه اینکه به دلیل تمام اون موارد بالا فردی هم که در همچین روابطی آسیب ببینه هر چقدر هم آسیب شدیدی باشه تقریبا از هیچ گونه حمایتی حتی حمایت عاطفی اطرافیون متاسفانه برخوردار نخواهد بود.
    خب افراد می تونن با ازدواج موقت نیاز جنسی شون و رفع کنند
    از لحاظ قانونی و شرعی مشکل رو حل میکنه ولی هنوز از لحاظ دیدگاه اجتماعی چندان نگرش مثبتی نیست ، تقریبا کمتر خانواده ای حاضر میشه مثلا رضایت بده دخترشون در دهه ۲۰ زندگیش ازدواج موقت داشته باشه (مگه در شرایطی مثل نامزدی) .
    Last edited by Captain_America; 12-10-2016 at 22:32.

10. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

حتی اگه درصد زیادی از این افراد خارج از ازدواج این نیاز رو رفع کنند میدونیم که کارشون تابو اجتماعی ، گناه (فشار روانی) ، غیر قانونی (عمل مجرمانه) ، زنای مستوجب حد (شلاق) و به احتمال زیاد بدون رعایت پیشگیری ها و نکات بهداشتی لازم هست.
    و یه نکته خیلی مهم دیگه اینکه به دلیل تمام اون موارد بالا فردی هم که در همچین روابطی آسیب ببینه هر چقدر هم آسیب شدیدی باشه تقریبا از هیچ گونه حمایتی حتی حمایت عاطفی اطرافیون متاسفانه برخوردار نخواهد بود.
    خب افراد می تونن با ازدواج موقت نیاز جنسی شون و رفع کنند

پروفشنال Masoud-2014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

از لحاظ قانونی و شرعی مشکل رو حل میکنه ولی هنوز از لحاظ دیدگاه اجتماعی چندان نگرش مثبتی نیست ، تقریبا کمتر خانواده ای حاضر میشه مثلا رضایت بده دخترشون در دهه ۲۰ زندگیش ازدواج موقت داشته باشه (مگه در شرایطی مثل نامزدی) .
    معضل بالا رفتن سن ازدواجه و همانطور که شما گفتید بین نیاز جنسی و ازدواج ارتباط هست ...
    خب اگر افراد در یک جامعه شریعتمدار از لحاظ نیاز جنسی در مضیغه هستند پس چرا سن ازدواج اینقدر بالا رفته؟ مگر نیاز جنسی تسریع کننده فرایند ازدواج نیست؟
    یعنی افراد نیاز جنسی خود رو از طرق غیر ازدواج مرتفع میکنن که نیاز کمتری به ازدواج صرفا بخاطر میل جنسی پیدا میکنند؟

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

معضل بالا رفتن سن ازدواجه و همانطور که شما گفتید بین نیاز جنسی و ازدواج ارتباط هست ...
    خب اگر افراد در یک جامعه شریعتمدار از لحاظ نیاز جنسی در مضیغه هستند پس چرا سن ازدواج اینقدر بالا رفته؟ مگر نیاز جنسی تسریع کننده فرایند ازدواج نیست؟
    یعنی افراد نیاز جنسی خود رو از طرق غیر ازدواج مرتفع میکنن که نیاز کمتری به ازدواج صرفا بخاطر میل جنسی پیدا میکنند؟
    به نظر من جامعه ایران بین دو سبک زندگی گیر کرده از یه طرف مدرنیسم و از یه طرف سنت گرایی و از اونجایی که توان همسان سازی کامل رو نداره ، داره از هر دو طرف ضربه میخوره.
    مثلا الان توی خانواده های متوسط شهری ایران دخترهای زیادی به دانشگاه میرند ، همچنین سن ورود به بازار کار هم برای پسرها بالاتر رفته از اون طرف تهیه مسکن و خودرو هم بخاطر وضعیت اقتصادی سخت تر شده فقط همین دو سه عامل خودش سن آمادگی برای ازدواج رو چندین سال بالاتر میبره.
    از یه طرف دیگه همین جامعه (طبقه متوسط شهری) انتظار داره یه پسر / دختر با درک غلط و اشتباه از سبک زندگی شهر نشینی مدرن حتما دانشگاه بره ، سربازیش هم بزنه ، کار معمولی دفتری / اداری گیرش بیاد یه پس اندازی هم داشته باشه از اون طرف عروسشون هم حتما شب زفاف باکره باشه !
    جامعه ما چه از شریعت چه از مدرنیسم اون قسمت بنیادگرا و افراطیش رو انتخاب کرده و الان توی تناقض هر دو تاش بدجوری گیر افتاده.

14. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •