سلام دوستان.

من امشب تصمیم گرفتم گوشی آیفونم رو بدم به یکی از اعضای خانواده و خودم 2-3 روز دیگه گوشی دیگری بخرم.

ابتدا کابل usb رو به لپتاپ و گوشی متصل نمودم و بخش زیادی از عکسها و فیلمها که همونها برام مهم بود رو Move کردم داخل چند فولدر و روی هاردم یعنی روی لپتاپ... (به همین سادگی کلا حذف میشن دیگه از روی گوشی؟)

بعد که گوشی رو کشیدم یک دور چک کردم ببینم چی به چیه و چی مونده که ظاهرا درست بود ... اون بخش از عکس ها که Move کردم از روی حافظه گوشی رفته بود...
بعد دیدم تعدادی فیلم و عکس قبلا توسط آی تیونز از روی لپتاپ سینک کرده بودم ... اونها رو اصلا نمیشد حذف کنی ... توی اینترنت در این مورد سرچیدم دیدم درسته و راه توصیه شده استفاده از همان آی تیونز بود ...

من اما چون میخواستم کل اطلاعات گوشی پاک بشه و برسه به دست صاحب جدیدش کلا رفتم از قسمت سیتینگ/جنرال/ریست/دیلیت آل کنتاکت اند دیتا (این اسما رو تا جاییکه یادم بود میگم درست و اشتباهش رو چک کنید...) این مراحل رو زدم و بعد از وارد کردن رمز شخصی و... گوشی ری استارت شد و باقی مراحل که شامل فعال کردن آی کلاد / وارد کردن اپل آی دی / Siri / و یک سری تنظیمات دیگه بود همه رو انجام دادم...

الان بالاخره تمامی اطلاعات از بین رفته و آیا به هیچ نحوی قابل ریکاوری توسط هیچ نرم افزاری نیست؟

اون فولدر عکس ها و ویدئو های سینک شده هم از بین رفته؟

من قسمت usage رو چک کردم کلا 700 مگ در حالت استفاده شده بود... اتفاقا فکر میکردم بابت سیستم عامل حجم بیشتر از این اشغال میکنه ...

یک سری کارهای دیگه هم تا فردا دارم از جمله آپدیت Ios که اگر مشکلی داشتم در همین تاپیک دوباره مطرح میکنم لطفا هماهنگی های لازم را انجام دهید. با تشکر.