تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 345 از 450 اولاول ... 245295335341342343344345346347348349355395445 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,441 به 3,450 از 4498

نام تاپيک: TD-LTE Mobinnet / اینترنت ثابت نسل 4 مبین نت

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

روی tdd استفاده میکنم سرعت دانلودش خوبه ولی 3 تا چراغ سیگنالش بیشتر روشن نمیشه ولی پینگش به شدت بالاس و با نوسان ولی وقتی کنار پنجره میزارمش پینگش خیلی میاد پایین و استیبل و 5 تا چراغش روشن میشه
    بالا و پایین بودن پینگ رابطه مستقیمی با اعداد RSRQ و RSRP و SINR در تنظیمات مودمتون داره و همچنین آنتن دهی مودمتون. برای مثال اعداد مودم من در شرایط ایده آل به صورت زیر هست.
    RSRQ= - 6
    RSRP= - 75
    SINR= 18
    دو عدد اول هر چی به صفر نزدیکتر بشه بهتره و عدد سوم هر از صفر بیشتر باشه پینگت بهتر میشه.
    همین الان با نرم افزار SPEED TEST پینگ من 26 بود و سرعت دانلود 36 مگ و سرعت آپلود 5 مگ.
    برای بهتر شدن اعداد سه گزینه بالا باید مودم رو جابجا کنید تا بهترین اعداد بدست بیاد. در کل در مودم B612 مبین نت حالت رومینگ همراه اول FDD بهتر کار میکند تا حالت TDD.

2. این کاربر از dadadasa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

من تازه مبین نت گرفتم. 3 تا آنتن دارم حتی کنار پنجره، پینگ و سرعت ثابته ولی سرعت آپلود بالای 1.5 مگابیت نمیره اصلا نهایتاً تایم خلوت به 2 برسه. جدیدا اینطور شده یا کلا سیستمش همینه همه جا؟
    FDD هم که اصلا وصل نمیشه.
    با سلام سرعت آپلود مبین نت در بهترین شرایط از 5 مگا بایت بالاتر نمیره و علت سرعت آپلود 1.5 مگ شما عدم آنتن دهی کامل مودمتون هست. حالت FDD هم که می گید اصلا کار نمی کنه باید ببینید رومینگ همره اول سیم کارتتون فعال هست یا که نه اگر مبلغ 100 هزار تومان هنگام تحویل گرفتن مودم اضافه تر داده باشید براتون فعال هست اگه نداه باشید که فعال نیست. هر کجا همراه اول آنتن بده به شرط فعال بودن رومینگ سیم کارتتون حالت FDD بدون شک کار میکنه و بسیار عالی هم هست چه از لحاظ پینگ و چه از لحاظ سرعت دانلود و آپلود.
    Last edited by dadadasa; 01-12-2019 at 23:49.

4. این کاربر از dadadasa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه moderntalking123's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    My room

پيش فرض

با سلام سرعت آپلود مبین نت در بهترین شرایط از 5 مگا بایت بالاتر نمیره و علت سرعت آپلود 1.5 مگ شما عدم آنتن دهی کامل مودمتون هست. حالت FDD هم که می گید اصلا کار نمی کنه باید ببینید رومینگ همره اول سیم کارتتون فعال هست یا که نه اگر مبلغ 100 هزار تومان هنگام تحویل گرفتن مودم اضافه تر داده باشید براتون فعال هست اگه نداه باشید که فعال نیست. هر کجا همراه اول آنتن بده به شرط فعال بودن رومینگ سیم کارتتون حالت FDD بدون شک کار میکنه و بسیار عالی هم هست چه از لحاظ پینگ و چه از لحاظ سرعت دانلود و آپلود.
    منظورتون 5 مگابیت هست دیگه؟
    موقع فعال کردن که حرفی از رومینگ و اینا نزد. باید خودم پول رو میدادم؟ موقع سفارش پرسیدم گفتن فقط به شرط پوشش نداشتن فعال میکنن.
    الان نمیشه بگم بیان؟ چون آنتن همراه اول اینجا خوبه کیفیتش.

6. این کاربر از moderntalking123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

مودم b612 در حال حاضر بهترین مودم اینترنت ثابت موجود در بازار ایران هست .مشکلتون با این مودم چیه آیا از حالت اینترنت ثابت مبین نت (tdd) استفاده می کنید یا حالت رومینگ همراه اول مبین نت (fdd) خود من هم این مودم رو دارم منتها از حالت رومینگ همراه اول استفاده میکنم و آنتن مودمم فول هست و سرعت دانلودم (فیلم و نرم افزار و ...)
    همیشه بین 4 تا 5 مگا بایت هست. اگه مودم قویتر از b612 می خواهی باید مودم
    Huawei B618 B618S-65d رو تهیه کنی که هنوز وارد ایران نشده قیمتش در سایت aliexpress معادل 252 دلار هست که باید بگی از خارج کشور برت بیارند و آنلاک هست و سیم کارت همه اپراتور ها رو هم ساپورت می کنه.لینک مودم رو از سایت aliexpress برات میفرستم یه نگاهی بهش بندازالبته با فیلتر شکن.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    تو همین سایتی که دادید، فرکانس های پشتیبانی شده توسط این مودم رو زده. ظاهرا از فرکانس td مبین نت و ایرانسل پشتیبانی نمیکنه و برای td این دوتا شرکت، کارایی نداره

8. این کاربر از mostafadc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

روی tdd استفاده میکنم سرعت دانلودش خوبه ولی 3 تا چراغ سیگنالش بیشتر روشن نمیشه ولی پینگش به شدت بالاس و با نوسان ولی وقتی کنار پنجره میزارمش پینگش خیلی میاد پایین و استیبل و 5 تا چراغش روشن میشه
    شما چندتا کار میتونید انجام بدید.
    اگر از fdd مبین نت طرح 360 (رومینگ همراه اول) استفاده میکنید که میتونید با خرید آنتن مخصوص این مودم، کیفیت و قدرت سیگنال رو افزایش بدید. ولی برای tdd آنتن مخصوص فرکانس tdd مبین نت در بازار ایران یافت نمیشود.
    اگر قصد دارید از tdd استفاده کنید و مودم کنار پنجره بهتر آنتن میدهد ولی سیگنال وایفای در جاهای مختلف ساختمان ضعیف هست، میتونید از وای فای اکستندر استفاده کنید تا پوشش وای فای در ساختمان شما بیشتر شود و اگر ساختمان بالای ۲۰۰ متر باشد، میتونید از مش وایفای استفاده کنید.
    Last edited by mostafadc; 02-12-2019 at 00:25.

10. این کاربر از mostafadc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

به پشتبیانی زنگ بزنم رومینگ رو فعال میکنه با پرداخت هزینه ؟ شما الان خودتون با رومینگ هستید ؟
    یه سوال دیگه اینکه رومینگ همراه اول با این مودم کیفیتش با اینترنت سیم کارت همراه اول روی گوشی فرق میکنه ؟
    من پینگ فقط برام مهمه چون گیم میزنم

12. این کاربر از mehdi_nin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

به پشتبیانی زنگ بزنم رومینگ رو فعال میکنه با پرداخت هزینه ؟ شما الان خودتون با رومینگ هستید ؟
    یه سوال دیگه اینکه رومینگ همراه اول با این مودم کیفیتش با اینترنت سیم کارت همراه اول روی گوشی فرق میکنه ؟
    ابتدا ببینید در محلی که هستید آنتن هنراه اول خوب هست یا نه برای این کار آنتن گوشیتون اگه پر هست بعد اقدلم به فعال کردن رومینگ همراه اول بکنید هزینه اون هم 100 هزار تومان هست. به پشتیبانی هم زنگ بزنید اگه فعال نکردند به شرکتی که در شهرتون براتون نصب کردن زنگ بزنید و بگید آنتن دهی اینترنت ثابت مبین نت زیاد خوب نیست تا براتون حالت رومینگ رو فعال کنند چونکه تازگی ها حالت رومینگ رو بد فعال می کنند. فقط ابتدا آنتن سیم کارت همراه ول رو در گوشیتون ببینید پر هست یا که نه. پینگ من در شرایطی که آنتن مودم در حالت رومینگ FDD پر هست (پنج چراغ روشن) همیشه بین 25 تا 35 هست و از ابتدا که مشترک مبین نت بودم (نزدیک 2 سال) همیشه از حالت رومینگ همراه اول FDD استفاده کرده ام و می کنم. باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتم.

- - - Updated - - -

ابتدا ببینید در محلی که هستید آنتن هنراه اول خوب هست یا نه برای این کار آنتن گوشیتون اگه پر هست بعد اقدلم به فعال کردن رومینگ همراه اول بکنید هزینه اون هم 100 هزار تومان هست. به پشتیبانی هم زنگ بزنید اگه فعال نکردند به شرکتی که در شهرتون براتون نصب کردن زنگ بزنید و بگید آنتن دهی اینترنت ثابت مبین نت زیاد خوب نیست تا براتون حالت رومینگ رو فعال کنند چونکه تازگی ها حالت رومینگ رو بد فعال می کنند. فقط ابتدا آنتن سیم کارت همراه ول رو در گوشیتون ببینید پر هست یا که نه. پینگ من در شرایطی که آنتن مودم در حالت رومینگ FDD پر هست (پنج چراغ روشن) همیشه بین 25 تا 35 هست و از ابتدا که مشترک مبین نت بودم (نزدیک 2 سال) همیشه از حالت رومینگ همراه اول FDD استفاده کرده ام و می کنم. باز هم اگه سوالی داشتید در خدمتم.

14. این کاربر از dadadasa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

منظورتون 5 مگابیت هست دیگه؟
    موقع فعال کردن که حرفی از رومینگ و اینا نزد. باید خودم پول رو میدادم؟ موقع سفارش پرسیدم گفتن فقط به شرط پوشش نداشتن فعال میکنن.
    الان نمیشه بگم بیان؟ چون آنتن همراه اول اینجا خوبه کیفیتش.
    بله سرعت آپلود 5 مگا بایت منظورم هست.خودتون به پشتیبانی زنگ نزنید به شرکتی که در شهرتون مودم رو نصب کردن زنگ بزنید و بگید آنتن دهی اینترنت ثابت مودم در محل ما بد شده نصاب اگه بیاد و بتونید راضیش کنید به پشتیبانی زنگ بزنه 100 درصد براتون فعال می کنند. کار دیگه ای هم که میتونید انجام بدید این هست که مودم رو جایی ببرید که اینترنت ثابت مبین نت آنتن ندهد و به شرکتی که براتون مودم رو نصب کردند زنگ بزنید و بگید آدرسم تغییر کرده و مودم آنتن نمیده در این صورت هم 100 درصد حالت رومینگ رو براتون فعال می کنند بدون دردسر. باز هم سوالی بود در خدمتم.
    Last edited by dadadasa; 02-12-2019 at 08:30.

16. این کاربر از dadadasa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

تو همین سایتی که دادید، فرکانس های پشتیبانی شده توسط این مودم رو زده. ظاهرا از فرکانس td مبین نت و ایرانسل پشتیبانی نمیکنه و برای td این دوتا شرکت، کارایی نداره
    مودم آنلاک تمام فرکانس ها رو ساپورت میکنه برای مثال مودم های b612 مبین و ایرانسل رو آنلاک می کنند و بعد آنلاک تمام سیم کارت ها رو با تمامی فرکانس ها را ساپورت می کنه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

شما چندتا کار میتونید انجام بدید.
    اگر از fdd مبین نت طرح 360 (رومینگ همراه اول) استفاده میکنید که میتونید با خرید آنتن مخصوص این مودم، کیفیت و قدرت سیگنال رو افزایش بدید. ولی برای tdd آنتن مخصوص فرکانس tdd مبین نت در بازار ایران یافت نمیشود.
    اگر قصد دارید از tdd استفاده کنید و مودم کنار پنجره بهتر آنتن میدهد ولی سیگنال وایفای در جاهای مختلف ساختمان ضعیف هست، میتونید از وای فای اکستندر استفاده کنید تا پوشش وای فای در ساختمان شما بیشتر شود و اگر ساختمان بالای ۲۰۰ متر باشد، میتونید از مش وایفای استفاده کنید.
    آنتن هایی که سفید رنگ و تخت و پشت مودم نصب میشه و مخصوص مودم b612 در حالت FDD (رومینگ همراه اوله) هست تاثیر چندانی در بهتر شدن آنتن دهی مودم نداره من خودم تست کردم. قدرت سیگنال مودم رابطه مستقیمی با اعداد RSRQ و RSRP و SINR در تنظیمات مودم داره و لا غیر.بعضی اوقات چراغ های مودم همگی روشن هست 5 عدد اما اعداد RSRQ و RSRP و SINR شرایط مطلوبی نداره باید مودم رو جابجا کنید تا به اعداد مطلوب که در پست های بالا توضیح دادم برسید. اگر سوالی داشتید در خدمتم.
    Last edited by dadadasa; 02-12-2019 at 09:20.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •