تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: p900 یا d5300 کامپکت یا dslr

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض p900 یا d5300 کامپکت یا dslr

سلام
    من نهایت ۲ تومن پول دارم میخوام ی دوربین خوب برای عکاسی هنری بگیرم فوق حرفه ای نمیخوام باشم
    بین این دو مدل مودم p900 یا d5300
    میدونم که dslr قابل مقایسه با کامپکت نیست ولی سوال مهم من اینه:
    ایا ی۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۵۵ واقعا بهتر از p900 است؟؟؟
    میدونید که با زوم رویایی p900 حتی میشه از خلبان هواپیما عکس گرفت!!!!! مشتری زحل و چاله های ماه بماند!
    در حقیقت من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که DSLR خیلی خوبه بشرطی که لنز گرون قیمتی روش باشه خودشم مدل خوبی باشه و گر نه با مدل های مثل p900 انچنان فرقی نمیکنه و شاید p900 واسه عکاسی سوژه های بهتری نصیب ادم بکنه
    .
    .
    اگر نظرتون روی ۵۳۰۰ هست لطفا بگید چ عکس های رو بهتره میتونه بگیره ؟ با لنز ۱۸-۵۵
    توی سایت نیکون که نمونه عکس گذاشته من ب شخصه تفاوتی در زوم پایین دو دوربین ندیدم

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من نهایت ۲ تومن پول دارم میخوام ی دوربین خوب برای عکاسی هنری بگیرم فوق حرفه ای نمیخوام باشم
    بین این دو مدل مودم p900 یا d5300
    میدونم که dslr قابل مقایسه با کامپکت نیست ولی سوال مهم من اینه:
    ایا ی۵۳۰۰ با لنز ۱۸-۵۵ واقعا بهتر از p900 است؟؟؟
    میدونید که با زوم رویایی p900 حتی میشه از خلبان هواپیما عکس گرفت!!!!! مشتری زحل و چاله های ماه بماند!
    در حقیقت من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که DSLR خیلی خوبه بشرطی که لنز گرون قیمتی روش باشه خودشم مدل خوبی باشه و گر نه با مدل های مثل p900 انچنان فرقی نمیکنه و شاید p900 واسه عکاسی سوژه های بهتری نصیب ادم بکنه
    .
    .
    اگر نظرتون روی ۵۳۰۰ هست لطفا بگید چ عکس های رو بهتره میتونه بگیره ؟ با لنز ۱۸-۵۵
    توی سایت نیکون که نمونه عکس گذاشته من ب شخصه تفاوتی در زوم پایین دو دوربین ندیدم
    بنده اندک سواد وتجربه ای دارم...اصل حرف ها و نتیجه گیری های شما درسته...خب p900 سوپر زوم محسوب میشه و تو وسوسه انگیز بودن زومش شکی نیس...قرار هم نیس ک کیفیت عکسای دوربین های خوب این چنینی تو حالت عادی و نرمال تفاوت خاصی با هم بکنه...
    اما خب تا اونجا ک من میدونم کلا dslr ها خیلی محبوب ترن ب خاطر قدرت مانور بیشتر مخصوصا روی لنز...یکی از اقوام نزدیک ما پارسال یه مدل سوپر زوم خریده بود واس شروع...اوایل ب گفته خودش کلی عشق میکرد با عکساش و راضی بود...تا اینک رفت کلاس های عکاسی و هم تجربش بیشتر شد هم سوادش...و بلاخره بعد از حدود 1.5 سال رسما بم گفت اون چیزی ک میخام رو این دوربین سوپر زوم خوب برام مهیا نمیشه و رفت یه dslr خرید (700کنون) و ب قول خودش الان قدرت مانورش خیییلی بیشتر شده و خیلی بیشتر لذت میبره...عکاس حرفه ای نیس هنوزم میگه خیلی آماتورم...
    تو فیلمبرداری هم شنیدم dslr ها کمی بهترن البته تست نکردم!
    ضمنا تو مقایسه جز ب جز و دقیق فاکتورها مثلا تو iso همون p900 رنج 100-6400 رو میده در حالی ک 5300 رنج 100-25600 رو میده ک واقعا اختلاف زیاد و البته مهمیه!ب نظر من یه مدت ک بگذره شما هم مشکلاتی مث همین iso رو حس میکنین و شاید چیزای ریز دیگه ک در عمل مشخص میشه و ممکنه دلسرد شین...
    ب نظر من شما اگر ب زوم علاقه دارین میتونین حتی دوربین نیکون 3300 ک ارزون تره رو تهیه کنین (چون بدون اغراق هیچ تفاوت کیفیت عکسی با 5300 نداره و اختلاف قیمتشون ب خاظر امکانات جانبی هستش)
    عوضش یه لنز 140(یا حتی 250mm اگر بودجه اجازه داد)تهیه کنین و تا حدودی از زوم کردن هم لذت ببرین البته نه در حد سوپر زوم ها!
    البته میدونین ک حداقل حدود 200 تومنم باید واس رم + کیف مخصوص کنار بذارین!
    در مجموع من خرید dslr رو منطقی تر میدونم...

البته اینها همه نظر شخصیم بود شما صاحب اختیارین...

3. این کاربر از mhda69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض

بنده اندک سواد وتجربه ای دارم...اصل حرف ها و نتیجه گیری های شما درسته...خب p900 سوپر زوم محسوب میشه و تو وسوسه انگیز بودن زومش شکی نیس...قرار هم نیس ک کیفیت عکسای دوربین های خوب این چنینی تو حالت عادی و نرمال تفاوت خاصی با هم بکنه...
    اما خب تا اونجا ک من میدونم کلا dslr ها خیلی محبوب ترن ب خاطر قدرت مانور بیشتر مخصوصا روی لنز...یکی از اقوام نزدیک ما پارسال یه مدل سوپر زوم خریده بود واس شروع...اوایل ب گفته خودش کلی عشق میکرد با عکساش و راضی بود...تا اینک رفت کلاس های عکاسی و هم تجربش بیشتر شد هم سوادش...و بلاخره بعد از حدود 1.5 سال رسما بم گفت اون چیزی ک میخام رو این دوربین سوپر زوم خوب برام مهیا نمیشه و رفت یه dslr خرید (700کنون) و ب قول خودش الان قدرت مانورش خیییلی بیشتر شده و خیلی بیشتر لذت میبره...عکاس حرفه ای نیس هنوزم میگه خیلی آماتورم...
    تو فیلمبرداری هم شنیدم dslr ها کمی بهترن البته تست نکردم!
    ضمنا تو مقایسه جز ب جز و دقیق فاکتورها مثلا تو iso همون p900 رنج 100-6400 رو میده در حالی ک 5300 رنج 100-25600 رو میده ک واقعا اختلاف زیاد و البته مهمیه!ب نظر من یه مدت ک بگذره شما هم مشکلاتی مث همین iso رو حس میکنین و شاید چیزای ریز دیگه ک در عمل مشخص میشه و ممکنه دلسرد شین...
    ب نظر من شما اگر ب زوم علاقه دارین میتونین حتی دوربین نیکون 3300 ک ارزون تره رو تهیه کنین (چون بدون اغراق هیچ تفاوت کیفیت عکسی با 5300 نداره و اختلاف قیمتشون ب خاظر امکانات جانبی هستش)
    عوضش یه لنز 140(یا حتی 250mm اگر بودجه اجازه داد)تهیه کنین و تا حدودی از زوم کردن هم لذت ببرین البته نه در حد سوپر زوم ها!
    البته میدونین ک حداقل حدود 200 تومنم باید واس رم + کیف مخصوص کنار بذارین!
    در مجموع من خرید dslr رو منطقی تر میدونم...

البته اینها همه نظر شخصیم بود شما صاحب اختیارین...
    ممنونم اتفاقا یکی از سوال های که یادم رفت بپرسم همین بود که اختلاف قیمت ۳۳۰۰با۵۳۰۰ چیه؟!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنونم اتفاقا یکی از سوال های که یادم رفت بپرسم همین بود که اختلاف قیمت ۳۳۰۰با۵۳۰۰ چیه؟!
    خب اگر تو همون دیجیکالا بزنین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3300 و 5300 میبینین ک اختلاف قیمتشون واس تفاوتشون تو چیزای جانبی مث 0.2 اینچ بزرگتر بودن صفحه نمایش 5300 و داشتن wifi و gps هستش ک عملا چیزای مهم و حساس و تعیین کننده ای نیستن...تو مشخصات اصلی پردازشگر تصویر و لنز و حسگر هیچ تفاوتی نیس تو نظرات هم بخونین اکثرا گفتن ک هیچ تفاوت کیفیت عکسی باهم ندارن 3300 و 5300...ب نظر من خرید 3300 منطقی تره عوضش با مابه التفاوتش رو یه لنز حداقل 140میلیمتر بخرین واس زوم بیشتر...البته تصمیم گیرنده نهایی شما هستین...
    ضمنا نمیدونم میدونین یا نه اما بهتره دوربین های نیکون رو با لنزهای جدید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و دوربین های کنون رو با لنز STM بخرین...

6. این کاربر از mhda69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •