تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: کتاب‌خوانی گروهی [2] / دنیای سوفی | یوستین گردر \ پاییز ، دی و بهمن 1395

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض کتاب‌خوانی گروهی [2] / دنیای سوفی | یوستین گردر \ پاییز ، دی و بهمن 1395

محتوای مخفی: کتاب قبلی 

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب زمان اولین فصل و اولین کتاب به پایان رسید
    با امید به اینکه تعداد زیادی کتاب را در گذشته یا با دیدن این تاپیک خوانده
    و با کمی جستجو و پیگیری توانسته باشند با ابعاد مختلف اون
    از تک تک شخصیت‌ها و نماد‌ها و علت انتخابشون
    تا دلیل نگارش رمان و زندگینامه نویسنده و ...
    بطور کلی تمامی ابعادی که این کتاب می‌تونه خواننده رو به سمتش ببره، آشنا شده باشند.
    کاری که در مورد تمامی کتاب‌ها می‌توان انجام داد

نکته‌ای کلی در مورد این گونه تاپیک‌ها که ممکنه سؤال‌برانگیز باشه
    مدت زمانی است که برای هر کتاب درنظرگرفته‌شده.
    برای تاپیک اول یک فصل و این تاپیک دوم پنج ماه.
    خیلی کلی بخوام بگم هدفی که دنبال اینگونه تاپیک‌هاست:
    /هرچه بیشتر دیده شدن آن تاپیک و کتاب خاص و درنتیجه خوانده‌شدنش توسط تعداد بیشتری\
    هزاران نفر هر روز به انجمن چه بصورت مهمان یا کاربر نگاهی می‌اندازند
    و در ضفحه‌ی اصلی انجمن، شاید اولین حایی که از نظر خواهند گذراند همین تاپیک باشه،
    و همین می‌تونه مشوق و تلنگری باشه برای شخص تا بدنبال اون کتاب بره.
    و فرض کنید کسانی را که این عنوان و کتاب رو چند بار ببینند
    دیگر از ذهنشان خارج نخواهد شد و احتمال پیگیری بسیار بیشتر.
    پس کسانی که کتاب را خوانده‌اند یا همان ابتدا بدنبال رفته و پس از مثلا یک ماه آنرا تمام می‌کنند
    هم می‌توانند اگر علاقه‌مند شدند کتابها و مطلبهای بیشتری رو که مرتبط با اون کتاب و موضوع خاصه، پیگیری کنند
    و هم این اجازه رو به تعداد بیشتری بدهند تا با آن کتاب خاص آشنا شوند.

اما کتاب دوم برخلاف کتاب اول که خوش‌خوان بود و تعداد صفحه‌ها نیز کم، این رمان حدود 600 صفحه‌ داره و علاوه بر آن جای تأمل و درنگ و چند بار خوانده‌شدن فصل‌های مختلف، مخصوصا برای کسانی که تازه می‌خواهند وارد این وادی یعنی فلسفه شوند با بخاطر اینکه خواندن کتابهای فلسفی رو سخت می‌دانند تا بحال وارد این دنیا نشده‌اند.

نویسنده‌ی این کتاب به همین دلیل دست به نگارش آن زده تا بتونه به سادگی مفاهیم فلسفی رو به دیگران منتقل کنه، یعنی ابتکار انتقال تاریخ و مفاهیم فلسفی در قالب یک رمان.

چهار ترجمه‌ی مختف از این کتاب رو دیدم که احتمالا ترجمه‌ی آقای کامشاد در میان این چهار ترجمه قدیمی‌تر و معروف‌تر باشه.
    (خودم همین ترجمه رو دارم ولی چون مقایسه‌ای انجام ندادم نمی‌تونم بگم که کدام ترجمه بهتره.)

دنیای سوفی
    یوستین گردر
    لیلی علی‌مددی
    نگارستان کتاب
    دنیای سوفی
    یوستین گردر
    مهدی سمسار
    جامی
    دنیای سوفی
    یوستین گردر
    مهرداد بازیاری
    هرمس
    دنیای سوفی
    یوستین گردر
    حسن کامشاد
    نیلوفر

به هر حال باز هم متأسفانه نسخه‌ی التکرونیکی رایگان این کتاب هم در نت موجوده، ولی شعار پایانی تاپیک قبلی را فراموش نکنیم.
    باز هم خوبه اینجا تاکید کنم با خواندن صفحه صفحه‌ی این کتاب می‌تونیم مطالب بیشتر و عمیق‌تری رو در کتاب‌ها و یا در اینترنت یافته و بخوانیم.
    مطمئن باشید اگر هنوز وارد این دنیا نشده‌اید این کتاب شما را علاقه‌مند به فلسفه خواهد کرد و دیدی بهتر یا متفاوت نسبت به اطراف و دنیایمان خواهد داد.

پی‌نوشت:
    شاید حتی اگر هم نتوانیم فلسفه را بیاموزیم، دستکم می‌توانیم بیاموزیم چگونه فلسفی بیندیشیم. شاید هم لازم باشد بخش‌هایی را دو یا سه‌بار بخوانیم. فهمیدن همیشه جد و جهد می‌خواهد. اگر یکی از دوستانمان بدون هیچ‌گونه جهدی همه‌چیز را خوب بداند شاید خیلی از او خوشمان نیاید.

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با وجود اینکه هر دو کتابی که برای کتابخوانی انتخاب کردین دو کتاب جالب توجهن اما بنظر من به درد تاپیک کتابخوانی گروهی نمیخورن. کتاب "قلعه حیوانات" خیلی راحت میتونست حین نقد به بحث های سیاسی کشیده بشه که مشخصا تو این انجمن ممنوعه و کتاب "دنیای سوفی" همونطور که خود یوستین گردر میگه تاریخ سه هزار سال فلسفه است و به نقد کشیدن این تاریخ کار راحتی نیست.
    بنظر من کتابهایی باید برای کتابخوانی گروهی انتخاب بشن که به سادگی قابل نقد باشن و بشه داستان رو به چالش کشید و درموردش بحث کرد وگرنه این تاپیک فرق چندانی با تاپیک های "معرفی کتاب هایی که خوانده ایم" یا "بخشی زیبا از کتابی که خوانده ام" نخواهد کرد که با خوندن تاپیک قلعه حیوانات همین احساس به من دست میده که کتاب داره یا معرفی میشه یا بخشی زیبا از اون در تاپیک گذاشته میشه.

به هرحال مرسی از تاپیک های کتابخوانی گروهی که راه انداختین. تاپیک های مورد علاقه ی من هستن.

3. 3 کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

با وجود اینکه هر دو کتابی که برای کتابخوانی انتخاب کردین دو کتاب جالب توجهن اما بنظر من به درد تاپیک کتابخوانی گروهی نمیخورن. کتاب "قلعه حیوانات" خیلی راحت میتونست حین نقد به بحث های سیاسی کشیده بشه که مشخصا تو این انجمن ممنوعه و کتاب "دنیای سوفی" همونطور که خود یوستین گردر میگه تاریخ سه هزار سال فلسفه است و به نقد کشیدن این تاریخ کار راحتی نیست.
    بنظر من کتابهایی باید برای کتابخوانی گروهی انتخاب بشن که به سادگی قابل نقد باشن و بشه داستان رو به چالش کشید و درموردش بحث کرد وگرنه این تاپیک فرق چندانی با تاپیک های "معرفی کتاب هایی که خوانده ایم" یا "بخشی زیبا از کتابی که خوانده ام" نخواهد کرد که با خوندن تاپیک قلعه حیوانات همین احساس به من دست میده که کتاب داره یا معرفی میشه یا بخشی زیبا از اون در تاپیک گذاشته میشه.

به هرحال مرسی از تاپیک های کتابخوانی گروهی که راه انداختین. تاپیک های مورد علاقه ی من هستن.

هدفی که برای این‌گونه تاپیکها از همون ابتدا داشتم خوندن کتابـ ـها یی است که هر کدوم دری جدید رو به سوی خواننده باز کنند.
    همین کتاب اول (قلعه حیوانات) گرچه شاید صحبت درباره‌اش در تاپیک سخت بود ولی میشد به عنوان نمونه روی تک تک عناصر و کاراکترهای اون زوم کرد و بدون اینکه مشکلی پیش بیاد درباره‌اش نوشت.
    میشد کتاب رو خوند و نظر کلی و آنچه درک کردیم رو حتی در یک جمله نوشت.
    یا بخش زیبایی از اون

یا دنیای سوفی. قسمتهای زیادی داره که میتونه برای کسی که تازه وارد فلسفه شده یا حتی آشنایی داره جای سوال باشه.
    یا با بخشی که میبینه نزدیکی خوبی با عقایدش داره یا حتی تونسته عقایدش رو به چالش بکشه. میشه در این مورد بنویسه.
    میتونه در پایان خواندن بنویسه چقدر کتاب براش مفید بوده.
    و خیلی موارد دیگه.

قبول دارم اگر کتاب به یک مساله‌ی مثلا اجتماعی یا فرهنگی می‌پرداخت یا جنبه‌های دیگه مثل کتابخوانی که قبلا داشتیم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا کتابی که یکی از دوستان معرفی کرد، شاید شاید بهتر و بیشتر استقبال میشد.

ولی خب همونطور که در پست ابتدایی نوشتم هدفم این بود که جمعی کتابی رو با توجه به اینکه جلوی دیدشان است در مدت زمان خوبی که بهش اختصاص داده شده بخوانند و اگر تا اون موقع وارد اون دنیا نشدن، وارد دنیای جدید شده و اگر مورد توجهشون قرار گرفت در اون دنیا به پیش برن. یا استفاده‌ی کافی رو ببرن.
    حتی اگر در تاپیک مورد نظر پستی هم ارسال نشود.
    بتونم به همین هدف هم برسم برای شخص خودم کافیست.

من هم ممنون برای توجهی که داری.

پ.ن.: اگر همه‌ی ما درصد کمی از اون صحبت‌ها و اظهارنظرها و تبادل‌های فکری و روزانه‌ی خودمون رو بجای این شبکه‌های اجتماعی راحت‌الدسترس که نوشته یا می‌خوانیم، بیاییم و در انجمن بنویسم، می‌تونیم تاپیک‌ها، پست‌ها و جوی بسیار پویاتر داشته باشیم.

5. 11 کاربر از Ahmad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال M.Sadegh.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    نصفِ جهان

پيش فرض

سلام به دوستان

نسخه صوتی این کتاب موجود هست؟
    من با دیدن تاپیک تصمیم گرفتم بخوانمش، ولی از اونجایی که دیدم 600 صفحه است و مفاهیم و مضامین فلسفی را رمان دنبال میکنه و احتمالا سنگینه تصمیم گرفتم صوتیش را اگه موجود باشه بخرم و گوش کنم.
    چون من اغلب زمان های بیکاری (اتوبوس، تاکسی، آخر وقت قبل خواب و...) کتاب می خوانم و این کتاب احتمالا نیاز به تمرکز داره و من نمیتونم تو اون موقعیت ها تمرکز کامل داشته باشم.

در مورد ترجمه هم اگه کسی از دوستان میدونه کدوم بهتر و روان تر هست، لطفاً یک نظری بده.

سپاس فراوان

7. 2 کاربر از M.Sadegh.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام به دوستان

من با دیدن تاپیک تصمیم گرفتم بخوانمش، ولی از اونجایی که دیدم 600 صفحه است و مفاهیم و مضامین فلسفی را رمان دنبال میکنه و احتمالا سنگینه تصمیم گرفتم صوتیش را اگه موجود باشه بخرم و گوش کنم.
    چون من اغلب زمان های بیکاری (اتوبوس، تاکسی، آخر وقت قبل خواب و...) کتاب می خوانم و این کتاب احتمالا نیاز به تمرکز داره و من نمیتونم تو اون موقعیت ها تمرکز کامل داشته باشم.

در مورد ترجمه هم اگه کسی از دوستان میدونه کدوم بهتر و روان تر هست، لطفاً یک نظری بده.

سپاس فراوان
    سلام من ترجمه های دیگه رو نخوندم که بخوام مقایسه کنم ولی ترجمه حسن کامشاد روون و خوب بود
    حالا دوستانی که بقیه رو هم مطالعه کردن می تونن نظر بدن

9. 4 کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

سلام به دوستان

سپاس فراوان
    سلام
    نسخه‌ی صوتی این کتاب موجوده و فقط کافیه در گوگل مثلا سرچ کنید: دانلود نسخه صوتی دنیای سوفی

ندیدم جایی اپی برای خرید گذاشته باشد
    ولی اینکه که نوشتی میخوای بخری جای تشکر داره و LIKE

11. 2 کاربر از Ahmad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال M.Sadegh.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    نصفِ جهان

پيش فرض

سلام
    نسخه‌ی صوتی این کتاب موجوده و فقط کافیه در گوگل مثلا سرچ کنید: دانلود نسخه صوتی دنیای سوفی

ندیدم جایی اپی برای خرید گذاشته باشد
    ولی اینکه که نوشتی میخوای بخری جای تشکر داره و LIKE
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای فروش هست، ولی مترجمش با اونی که شما خواندید متفاوت هست.
    میشه اون تیکه اولی که برای نمونه هست گوش کنید و دو ترجمه را مقایسه کوتاهی داشته باشید.

سپاس

13. 2 کاربر از M.Sadegh.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای فروش هست، ولی مترجمش با اونی که شما خواندید متفاوت هست.
    میشه اون تیکه اولی که برای نمونه هست گوش کنید و دو ترجمه را مقایسه کوتاهی داشته باشید.

سپاس
    پس ترجمه‌ی آقای کامشاد رو منطبق با نمونه‌ی صوتی میذارم.
    خودت ببین کدوم بهتره
      محتوای مخفی: ... 

...

...

...

15. 3 کاربر از Ahmad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

سلام
    در مورد این کتاب یه خاطره تعریف کنم
    خاطره برای زمانیه که این کتاب تازه تو خونه مون خریداری شده بود، حدودا دوازده سیزده سال یپش

دفعه اول که این کتاب رو توی قفسه کتابخونه دیدم و عنوانشو خوندم گفتم یه کتاب درباره تصوف و عرفان و اینجور چیزاست و خیلی راحت ازش گذشتم ولی هر چند وقت یه بار که چشمم میوفتاد بهش دوست باشم ببینم چیه
    بعده یه سال که متوجه شدم رو کتاب نوشته سوفی نه صوفی شروع کردم به خوندن کتاب. البته کل کتابو نخوندم و حدود 100 صفحه شو خوندم.

17. 3 کاربر از hosseinf722 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه god of war 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

سلام
    در مورد این کتاب یه خاطره تعریف کنم
    خاطره برای زمانیه که این کتاب تازه تو خونه مون خریداری شده بود، حدودا دوازده سیزده سال یپش

دفعه اول که این کتاب رو توی قفسه کتابخونه دیدم و عنوانشو خوندم گفتم یه کتاب درباره تصوف و عرفان و اینجور چیزاست و خیلی راحت ازش گذشتم ولی هر چند وقت یه بار که چشمم میوفتاد بهش دوست باشم ببینم چیه
    بعده یه سال که متوجه شدم رو کتاب نوشته سوفی نه صوفی شروع کردم به خوندن کتاب. البته کل کتابو نخوندم و حدود 100 صفحه شو خوندم.
    خوب اتفاقي كه برا من افتاد دقيقا برعكس چيزي هست كه براي شما افتاد. من ابتدا فكر كردم دنياي صوفي هست و تصميم گرفتم اونو مطالعه كنم ولي بعد كه متوجه شدم اسم درستش چيه از خوندنش منصرف شدم.
    Last edited by god of war 2; 08-11-2016 at 23:37.

19. این کاربر از god of war 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •